Yeni Konu aç

Tatlıses'e saldırıda 20 kişi gözaltında

Tatlıses'e saldırıda 20 kişi gözaltında

Şişli'de uğradığı saldırı sonucu kafasından yaralanan İbrahim Tatlıses'e suikaat iddiasıyla soruşturma başlatan emniyet olayla ilgili olduğunu düşündüğü 20 kişiyi gözaltına aldı. 25 adrese baskın yapıldı.. Abdullah Uçmak dahil 20 kişi gözaltına alındı.. Abdullah Uçmak, daha önceki yıllarda da İbrahim Tatlıses'in otomobilini kurşunladığı ve ünlü sanatçıdan tehditle haraç istediği gerekçesiyle defalarca gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Abdullah Uçmak'ın adı, 1998 yılında... Read more

Tatlıses tekrar şarkı söyleyebilecek mi?

Tatlıses tekrar şarkı söyleyebilecek mi?

Dr. Faruk Öncel, Tatlıses'in tedavisinin sürdürüldüğü hastanenin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, şu anda bilinci açık olan sanatçının yavaş yavaş sağlığına kavuştuğunu kaydetti. İbrahim Tatlıses'e daha önce akupunktur tedavisi uygulayan Dr. Faruk Öncel, uğradığı saldırıda ağır yaralanan sanatçının bilincinin şu anda açık olduğunu belirterek, ''Tatlıses'in konuşması ve şarkı söylemesinde hiçbir pürüz olmayacaktır'' dedi. Öncel, Tatlıses'in tedavisinin... Read more

Kocaman'ın G.Saray maçındaki galibiyet hesabı

Kocaman'ın G.Saray maçındaki galibiyet hesabı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kollektif anlayışlarını sürdürmeleri halinde Galatasaray derbisinden iyi bir sonuçla ayrılacaklarını söyledi. Aykut Kocaman, Can Bartu Tesisleri'nde basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında, Galatasaray derbisinde favori gösterilmeleriyle ilgili olarak, ''Büyük favori haline getiren nedenler sadece bulunduğumuz konum değil, oynadığımız oyun da bizim favori gösterilmemize neden oluyor. Çok yüksek bir motivasyonla, yeni stadında Fenerbahçe ile... Read more

Bağış: Tatlıses için dua ediyorum

Bağış: Tatlıses için dua ediyorum

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırıyı değerlendiren Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saldırıyı kınadığını ve Tatlıses'in bir an önce sağlığına kavuşması için dua ettiğini söyledi. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıyı kınadığını belirterek, suçluların en kısa zamanda yakalanacağına inandığını söyledi. Türk -Amerikan Dernekleri Federasyonu ve Türk -Amerikan... Read more

Akdağ:Başbakan haftada 85 saat çalışıyor

Akdağ:Başbakan haftada 85 saat çalışıyor

Uşak'ta temaslarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Başbakan Erdoğan'ın 2023 yılı için hedeflerini gerçekleştirmek için verdiği mücadeleyi anlatırken Erdoğan'ın haftalık mesai saatini de açıkladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Sağlıkta uygulanan dönüşüm programı uluslararası çevreler tarafından ilgiyle ve takdirle izleniyor'' dedi. Uşak programı kapsamında Devlet Hastanesi inşaatını gezerek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Bakan Akdağ, daha sonra Sağlık Bakanlığı Proje... Read more

Şahin: CHP önce getirse daha şık olurdu

Şahin: CHP önce getirse daha şık olurdu

CHP'nin bedelli askerlikle ilgili düzenlemeler getiren yasa teklifiyle ilgili konuşanTBMM Başkanı M.Ali Şahin, dolaylı olarak teklifin getirildiği zamanı manidar buldu.. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP'nin bedelli askerlikle ilgili düzenlemeler getiren yasa teklifiyle ilgili, ''CHP'nin bu konuda gerçekten böylesine ciddi bir düşüncesi var idiyse bunu daha önce getirmesi daha şık olurdu diye düşünüyorum. Tabi bu kendi takdirleridir, ben ona karışamam. Ancak, asker ocağı ve askerlik çocuk oyuncağı... Read more

İnternette tanıştığı kızı rehin aldı

İnternette tanıştığı kızı rehin aldı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 20 yaşındaki genç bir kızı rehin alan silahlı kişi, polis tarafından ikna edildi. Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezinde bir genç kızın silah zoruyla bir otomobille kaçırıldığı yönünde ihbar alan polis, Antalya Caddesi'nde şüpheli otomobili durdurdu. Otomobilin arka koltuğunda bulunan ve yanındaki Z.L'nin başına silah dayayan M.D, polisin otomobile yaklaşmamasını istedi. Konuşmak istediklerini belirten polis ekipleri, şüpheliyi ve otomobili kullanan... Read more

Halepçe Katliamında ölenler 23. yılında anıldı

Halepçe Katliamında ölenler 23. yılında anıldı

16 Mart 1988'de Saddam Hüseyin'in askeri güçlerinin Halepçe'de yaşayan Kürtlere saldırması sonucunda binlerce insanın yaşamını yitirdi. 16 Mart 1978 ise İstanbul Üniversitesi'nde 7 öğrenci bombalanarak öldürüldü. Bugün iki katliam da anıldı. Halepçe katliamı İzmir, Adana ve Mersin'de düzenlenen gösterilerle protesto edildi. İzmir'de BDP İl Örgütü üyeleri, Çankaya semtindeki İl Başkanlığı önünde Halepçe katliamını protesto ederek pankart açarak, slogan attılar. İl Örgütü... Read more

Alman savcı DHKP-C üyesine dava açtı

Alman savcı DHKP-C üyesine dava açtı

Almanya'da Federal Savcılık, terör örgütü DHKP-C üyesi olmak ve şantaj yapmakla suçlanan Sadi Naci Ö. adlı Türk vatandaşı hakkında Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde dava açtı. Federal Savcılıktan yapılan açıklamada, Sadi Naci Ö'nün 2009 yılının Şubat ayından bu yana örgütün "Almanya sorumlusu" olarak faaliyet göstermek, bunun yanı sıra Belçika, Fransa, Hollanda ve Avusturya'da da örgütün eylemlerini ve propaganda faaliyetlerini yürütmekle suçlandığı bildirildi. Sadi Naci... Read more

Tatlıses'e saldırıda 15 kişi gözaltında

Tatlıses'e saldırıda 15 kişi gözaltında

Şişli'de uğradığı saldırı sonucu kafasından yaralanan İbrahim Tatlıses'e suikaat iddiasıyla soruşturma başlatan emniyet olayla ilgili olduğunu düşündüğü 15 kişiyi gözaltına aldı. 25 adrese baskın yapıldı.. Abdullah Uçmak dahil 15 kişi gözaltına alındı.. Abdullah Uçmak, daha önceki yıllarda da İbrahim Tatlıses'in otomobilini kurşunladığı ve ünlü sanatçıdan tehditle haraç istediği gerekçesiyle defalarca gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Abdullah Uçmak'ın adı, 1998 yılında... Read more

Almanya'dan Japonya'daki vatandaşlarına uyarı

Almanya'dan Japonya'daki vatandaşlarına uyarı

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Japonya'daki nükleer felaketten dolayı Alman vatandaşlarına, Tokyo ve çevresi ile Yokohama bölgesini terk etmeleri yönünde tavsiyede bulundu. Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasında, tüm Almanlara, Fukuşima nükleer santralinin bulunduğu bölge ile Tokyo ve Yokohama bölgelerini terk etmesi, Osaka'ya gitmesi ya da Osaka üzerinden ülke dışına çıkması tavsiye edildi. Bakanlık sözcüsü Andreas Peschke, sözkonusu bölgelerde yaklaşık 1000 Alman... Read more

Zanlı Orhan Aslıtürk Türkiye yolunda

Zanlı Orhan Aslıtürk Türkiye yolunda

İngiliz Westminster Asliye Hukuk Mahkemesinin aldığı Türkiye'ye iade kararı çerçevesinde işadamı Orhan Aslıtürk bugün İngiltere'den ayrıldı. Türk Hava Yollarının (THY) tarifeli uçağıyla yerel saatle 16.10'da Londra'daki Heathrow Havalimanından ayrılan Aslıtürk'ün, TSİ 22.00'de Atatürk Havalimanında olması bekleniyor. İngiliz Westminster Asliye Hukuk Mahkemesi, İngiliz İçişleri Bakanlığının da onayıyla geçen ay Aslıtürk'ün Türkiye'ye iadesine karar vermişti. Aslıtürk, Türkiye'nin... Read more

Ortağı Tatlıses için 100 kurban kesti

Ortağı Tatlıses için 100 kurban kesti

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Erbil'deki ortağı Dr. Rujdi Sait, sanatçının sağlığı konusunda bugün iyi haber almaları üzerine, şantiye'de yüz koyun kurban ettiklerini söyledi. Dr. Rujdi Sait yaptığı basın toplantısında "Tatlıses'in kardeşi olduğunu" belirterek, "Türk basınını ve beni suçlayanları buraya davet ediyorum, gelsin beni yakından tanısınlar. Bana bir kötülük yapan hatta benim kardeşimi öldüreni bile ben tanrıya şikayet ediyorum. Türk emniyeti çok güçlü... Read more

Uğur Işılak, Tatlıses için dua istedi

Uğur Işılak, Tatlıses için dua istedi

Uğur Işılak, önceki gün aracının kurşunlanması olayında başından yaralalnarak yoğun bakımda tedavi göre İbrahim Tatlıses'i hastanede ziyaret etti ve eski eşi Derya Tuna'dan bilgi aldı.. Derya Tuna' yla kısa bir sohbet eden Işılak ziyaret ederek bilgi aldı. Işılak 'İbrahim abinin durumu şuan iyi ailesinden aldığım bilgilerde bu şekildedir, kendisinin konuşabildiğini ve hareket edebildiğini söyledi, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum, kendisiyle biraraya geldiğimizde gerek kendi TV... Read more

Denizli Belediye Başkanlığına Osman Zolan seçildi

Denizli Belediye Başkanlığına Osman Zolan seçildi

Nihat Zeybekci'nin milletvekili aday adaylığı için istifası üzerine boşalan Denizli Belediye Başkanlığına, Belediye Meclisinin AK Partili üyesi Osman Zolan seçildi. Denizli Belediye Meclisi, Zeybekci'nin istifasının ardından, mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapacak belediye başkanını seçmek üzere olağanüstü toplandı. Meclis 2. Başkanvekili Şamil Çınar'ın başkanlığında yapılan toplantıda, belediye meclisinde grubu bulunan siyasi partiler, adaylarını açıkladı. Mecliste... Read more

Apseli diş çekiminde ölümde zanlıya 4 yıl hapis

Apseli diş çekiminde ölümde zanlıya 4 yıl hapis

Kayseri'de, 16 yaşındaki gencin apseli dişini çekerek ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan diş teknisyeni, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Geçen yıl, 16 yaşındaki Sinan Kahriman isimli genç, ağrıyan dişini tedavi ettirmek için bir diş protez laboratuvarına gitmiş, burada kendisini 'diş hekimi' olarak tanıttığı iddia edilen Y.Ü, gencin iltihaplı dişini çekmişti. Öğle saatlerinde dişi çekilen Kahriman, aynı günün akşamında hayatını kaybetmişti. Dişini çektiği gencin... Read more

Tatlıses'e saldırıyla ilgili 150 kişi ifade verdi

Tatlıses'e saldırıyla ilgili 150 kişi ifade verdi

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıyla ilgili olarak 155 Polis İmdat hattına gelen ihbar sayısının 134 olduğu, saldırıyla ilgili olarak yaklaşık 150 kişinin ifadesine başvurulduğu bildirildi. Alınan bilgiye göre, İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırının ardından soruşturma başlatan İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, İstanbul'dan ve diğer illerden... Read more

Öğrencilerden ulaşım zammına protesto

Öğrencilerden ulaşım zammına protesto

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğrencileri, Ocak 2011’de yapılan şehiriçi ulaşım zammını protesto etti.Üniversite kampüsünde otobüs kartlarını (Bukart) havaya kaldıran öğrenciler, sloganlar atarak kartlarına yükleme yapamadıklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe"den zamları geri almasını talep eden öğrenciler İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünden basın açıklamasını yapacakları Mediko Sosyal tesislerinin önüne yürüdü. "Müşteri... Read more

Japonya'da yeniden inşanın maliyeti

Japonya'da yeniden inşanın maliyeti

Japonya'nın kuzeydoğusunu geçtiğimiz hafta cuma günü sadece birkaç dakika içerisinde yerle bir eden 9,00 şiddetindeki deprem ve tsunami felaketinin ardından bölgenin yeniden inşası ise yılları bulacak. Tsunami ve deprem binlerce can kaybının yanı sıra kıyılardaki yerleşim yerlerini, karayollarını, limanları, petrol rafinerilerini, çelik fabrikalarını ve çeşitli üretim tesislerini harabeye çevirdi. Deprem ve tsunamiden en fazla etkilenen bölgeler, otomobil parçasından elektronik malzeme üretimine... Read more

Kudüs Muhafızı Raid Salah konferansı

Kudüs Muhafızı Raid Salah konferansı

ESKADER Başakşehir Şubesi'nin düzenlediği etkinlikte, Kudüs Muhafızı Raid Salah 18 Mart Cuma günü bir konferans verecek. Konferansa herkes davetli. Eğetim, Sosyal ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)'in düzenlediği etkinliğe Kudüs Muhafızı Raid Salah konuk oluyor. 18 Mart Cuma günü Saat 20:30"da Başakşehir Çınar Kongre Merkezinde "İlk Kıblemiz, Miracımız, Mirasımız Kudüs" konulu konferansa halka açık gerçekleşecek. RAİD SALAH KİMDİR? Şeyh Raid Salah, 1948... Read more

10 yıl arayla aynı günde çifte katliam

10 yıl arayla aynı günde çifte katliam

16 Mart 1988'de Saddam Hüseyin'in askeri güçlerinin Halepçe'de yaşayan Kürtlere saldırması sonucunda binlerce insanın yaşamını yitirdi. 16 Mart 1978 ise İstanbul Üniversitesi'nde 7 öğrenci bombalanarak öldürüldü. Bugün iki katliam da anıldı. Halepçe katliamı İzmir, Adana ve Mersin'de düzenlenen gösterilerle protesto edildi. İzmir'de BDP İl Örgütü üyeleri, Çankaya semtindeki İl Başkanlığı önünde Halepçe katliamını protesto ederek pankart açarak, slogan attılar. İl Örgütü... Read more

Bakanlıktan yaz saati uyarısı!

Bakanlıktan yaz saati uyarısı!

Ulaştırma Bakanlığı yaz saati uygulamasının bu yıl 27 Mart gününü 28 Mart’a bağlayan gece saat 03:00’den itibaren saatlerin 1 saat ileri alınarak yapılacağını belirtip, uyarıda bulundu. Ulaştırma Bakanlığı yaz saati uygulamasının bu yıl 27 Mart gününü 28 Mart"a bağlayan gece saat 03:00"den itibaren saatlerin 1 saat ileri alınarak yapılacağını belirterek, bu konuda finans, bankacılık, ulaşım, iletişim gibi alanlar başta olmak üzere birçok sektördeki hizmet ve iş... Read more

Korumada hata zinciri

Korumada hata zinciri

Silahlı saldırıya uğrayan sanatçı İbrahim Tatlıses’in yaklaşık 3 yıl önce araçlarından sadece birini zırhla kapattığı ancak 'zırhlı araca biniyor' dedirtmem diyerek zırhı söktürdüğü öğrenildi. İbrahim Tatlıses"in uğradığı suikast girişiminden sonra gözler korumalara çevrildi. Emekli Özel Harekât polislerinden oluşan korumalarıyla dolaşan Tatlıses"in saldırıda ağır yara alması "Korumalar niye müdahale edemedi?" sorusunu akıllara getirdi. Radikal, Tüm Özel... Read more

Afşin'de 9 kişi 35 gündür toprak altında

Afşin'de 9 kişi 35 gündür toprak altında

Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan B Termik Santrali'nde 6 Şubat'ta yaşanan heyelanda 1 işçi hayatını kaybetmiş, 10 işçi yaralanmıştı. Aynı sahada 10 Şubat'ta 2. kez heyelan meydana geldi. 9 kişi 35 gündür toprak altında... Afşin-Elbistan B Termik Santralinin kömür ihtiyacı, Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Kışlaköy kömür sahasından karşılanmaya başlandı. 4 üniteye sahip santrale, ilk aşamada 2 ünitelik kömür veriliyor. EÜAŞ yetkilileri, AA muhabirine... Read more

Ak Parti'nin İzmir'den ünlü aday adayları

Ak Parti'nin İzmir'den ünlü aday adayları

Tiyatro ve dizi oyuncusu 44 yaşındaki Kaan Girgin de AK Parti’den İzmir milletvekili aday adayı oldu. Partinin kurucuları arasında yer alan 70'li yılların ünlü sanatçısı da Ak Parti'nin İzmir'den aday adayı oldu. Kaan Girgin AK Parti'den aday oldu Bir dönem özel bir bankanın reklamlarında oynadığı "Bay pardon" karakteri ile de tanınan Girgin, dizi oyuncusu Ceyda Düvenci ile 2002 yılında evlenmiş iki yıl sonra boşanmıştı. Akademisyen, gazeteci Atilla Girgin"in oğlu olan... Read more

MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE

MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE

Başvuruların alınmaya başlandığı ilk iki gün çok sayıda kişi kaydını yaptırdı. Trabzon Vali Yardımcılığı'n istifa ederek Mersin'den milletvekili aday adayı olan Hüseyin Ece dikkat çekici isimler arasında yer aldı. İsimler: Macit Soydan - Bilun Çelik - Fatih Erboz - Halime Öztürk'ün haberi MHP'ye önceki gün başlayan aday adaylığı başvurulan sürüyor. Dün sabah 09.00'dan itibaren özellikle Ankara dışından aday adaylığı başvurusunda bulunmak isteyenlerin fazlalığı dikkat çekti. ... Read more

DSP'den AKP dışındaki partilere yeşil ışık

DSP'den AKP dışındaki partilere yeşil ışık

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği Başkanı ile yaptığı görüşmede, DSP’nin seçimlerden sonra, AKP dışındaki partilerle koalisyon ortağı olabileceğini belirtti. Türker, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği (AADDB) Başkanı Dursun Arı ve beraberindeki heyetle DSP Genel Merkezi"nde görüştü. Türkiye"de yaşanan gelişmelerden kaygı duyduğunu ifade eden Türker, Türkiye"de iki partili yapı yerine çok partinin yer... Read more

Kar küreme aracı otomobili biçti / VİDEO

Kar küreme aracı otomobili biçti / VİDEO

Başkentte geçtiğimiz hafta son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı ilde meydana gelen trafik kazaları ve vatandaşın araçtaki zor anları MOBESE kameralarına yansıdı. http://video.haber7.com/play.video.php?id=11341 Hayatın adeta felç olmasına neden olan kar yağışı sonrası caddeler buz pistine dönerken sürücülerin yaşadığı ilginç görüntüler ve uygulamalar kameralara takıldı. Kar küreme ve tuzlama aracının kayarak aracı sürüklemesi ,aracının rampa çıkması için... Read more

Köprü korkuluklarını çalmak istediler

Köprü korkuluklarını çalmak istediler

Samsun'un Canik ilçesinde, söktükleri köprü korkuluklarını kayığa yükleyerek çalmaya çalışan 3 kişi yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle'de bulunan Mert Irmağı'nın üzerindeki köprünün korkuluklarının söküldüğü ihbarını alan polis ekipleri, olay yerine gitti. Ekipler, 7 adet köprü korkuluğunu söken Ferhat K, Deniz K. ve Ahmet D'yi, korkulukları kayığa yüklerken yakaladı. Korkuluklara el konuldu.

'Tatlıses'i ben vurmadım'

'Tatlıses'i ben vurmadım'

İbrahim Tatlıses'in vurulmasının faili olarak gösterilen Kasım Zengin İHA'ya özel açıklamalarda bulundu. Zengin, "Tatlıses benim dostum arkadaşımdır, benim böyle bir şey yapmam mümkün değildir. Olaydan sonra Emniyeti arayarak "arandığım söyleniyor, ben burdayım ifademi alın" dedim. Olaydan ben de mağdur olmuş durumdayım" dedi.

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 1471 den 1500 ´e kadar. Toplam 12264 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli

Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır