Board Kuralları

Henüz kayıtlı bir kullanıcımız değilseniz, bu bölümde belirttiğimiz kullanım koşullarımızı okumanızı öneririz. Kullanım koşullarımıza aykırı bir durumunuzu gördüğümüz zaman, burada belirttiğimiz maddeleri okumasanız bile sizi okumuş olarak olarak sayacağımızı hatırlatırız.

MUHAKEME.NET FORUMU-Şartlar

Board Kuralları

Boardumuzda Bilimsel yazılar yazılabilir. Boardumuz herhangi bir Dijital TV Şifre kırma Key verme Sitesi değildir. Boardumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek yada Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

Board katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun Boardta mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Boardun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı Tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Yöneticiler her yazılan Mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla ya da uygunsuz bir prgla(Bazi prg.lar rss ile geldiginden kontrol de gözden kacabilir)karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

Sitemizden indirmis oldugunuz dosyalar tamamen tanitim amaçlidir.Her yapimci firma tarafindan kendi isimleriyle tescil ettirilmistir. Bu dosyalar size tanitim amaçli sunulmaktadir. Bu dosyalari bilgisayarinizda 24 saatten fazla tutmaniz T.C. yasalarina göre suç sayilir. Filmler ve programlar tanitim amaçli oldugundan yapimci veya ona bagli yayinci sirketinin bize mail atmasi halinde, istegi üzerine film dosyalari ve diger prg dosyalari kaldirilir. Bu kurali ihlal eden internet kullanicilari bu siteyi kullanamazlar. Kullanmalarindan dogacak tüm sorunlardan ve kanun ihlallerinden Muhakeme.net sorumlu tutulamaz. Lütfen bu materyallerin lisanslarini ve albümlerini satin alin ve yasal çerçeve içerisinde kullanmaya özen gösteriniz. Bunun disindaki hiç bir kullanim tarzi Muhakeme.net tarafindan hiç bir sekilde desteklenmemektedir. TÜM ÜYE OLACAK ZiYARETÇiLERE DUYURULUR...

Mesaj yazarken büyük Harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile Alakalğ olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmaz.

Muhakeme forumuna yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Bu Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık,sahsi fotograflarinizi yada Politika ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış birşeydir.

Boarda uzun süre girmeyip herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

Kişi üye olduktan sonra rumuzunun silinme talebinde bulunursa bu talep muhakeme forumu yönetimi tarafindan kurul olarak alinmis kurala göre işleyecektir

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

Board Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda boarda olan Üyeliği derhal silinir.

Bu board gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir aliş-verişinde bulunulması, Dostluk Kardeşlik ve Dini Sohbetlerin yapilabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı Zamanda yasaktır.

Boardun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımçıları Bilgilendirmek Boardğn veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Başta Prestij-Boardu olmak üzere, hiç bir Board hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!

Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü Boardun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yaptığında derhal Boardumuzdan uzaklaştırılır.

Dini kısımda bilmek ve öğrenmek isteyen Üyelerimiz için gerekli her şey mevcuttur. Ancak Boardumuzun bu hizmetini kötüye kullanmak isteyen, ve Din bölümünde herhangi bir Dini karalayıcı aşağılayıcı yazılar yazılamaz, yazılmasıda son derece sakıncalı ve yasaktır. Bir Üye orada bir Soru sorarsa bilgi sahibi Kardeslerimiz derhal yardımına koşabilirler. Ama kesinlikle açtığı Konu hakkında Üyemizin kişiliğini ve Dini Bilgisini eleştiremezler.

Board Kurallarına uymayan Katılımcıların Boarda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.

Board Kurallari her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez.

Boarda Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.