MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-16-2011 (17:36)   Son Mesaj: 03-16-2011 (17:36)    Cevap: 0    Gösterim: 1134  

03-16-2011

MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE

MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE

Başvuruların alınmaya başlandığı ilk iki gün çok sayıda kişi kaydını yaptırdı. Trabzon Vali Yardımcılığı'n istifa ederek Mersin'den milletvekili aday adayı olan Hüseyin Ece dikkat çekici isimler arasında yer aldı. İsimler:

Macit Soydan - Bilun Çelik - Fatih Erboz - Halime Öztürk'ün haberi

MHP'ye önceki gün başlayan aday adaylığı başvurulan sürüyor. Dün sabah 09.00'dan itibaren özellikle Ankara dışından aday adaylığı başvurusunda bulunmak isteyenlerin fazlalığı dikkat çekti.

MHP Genel Merkezi'ne aday adaylığı için önceki gün öğleden sonra gelerek başvuruda bulunan isimler ve illeri şöyle sıralandı:

Trabzon- Halil Memiş: Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı
    Van- Ümit Akdağ: MHP İl Yönetiminde görevli
    Konya- Prof. Oğuz Kürşat Ünal: Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi
    Adana- İsmail Ak: Kırşehir Ülkü Ocaklan Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Genel Merkez yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.
    Kastamonu- Mehmet Yurt: İlksan Yönetim Kurulu üyesi
    Tokat,- Mehmet Tucuk: Emekli Hakim
    Çankırı- Muharrem Kıcıman: Sanayici - işadamı
    Dr. Füsun Koroğlu Çorapçıoğlu - Seçim bölgesi belli değil, Jeoloji Yüksek Mühendisi, Başbakanlık eski müsteşarı
    Manisa- Hüseyin Ece: Manisa, İstanbul, Ankara Vali Yardımcısı. En son Trabzon Vali yardımcılığından istifa etti.
    Konya- Abdullah Yıldırım: - işadamı Ankara 1.Bölge
    Ertan Karadeniz: MHP Etimesgut İlçe Başkan yardımcısı
    Malatya- Goncagül Çelebioğlu: Dış Ticaret Müsteşarlığından istifa etti.
    Sivas- Alper Tunga Olcayto: Beden eğitimi öğretmeni, eski milli halterci
    Prof. Hasan Tunç: Seçim bölgesi belli değil, Gazi üniversitesi Hukuk fakültesi öğretim görevlisi
    Konya- Mustafa Tombuloğlu: Gazeteci
    Kayseri- Ahmet Muhtaroğlu: Enerji Bakanlığı Bakan Danışmanı
    Diyarbakır- Feyzi Yiğitkan: Özel sektör, madenci
    Adana- Ali Türkmen: Emekli Albay Bitlis: Coşkun Gündüz: Polis Adana-
    Ahmet Tanrıverdi: Mali Müşavir, MHP Kozan İlçe 2. Başkam
    Erzurum- Nurullah Özkılıç: Eğitimci, şair ve yazar
    Antalya- Opr. Dr. Suat Kayaalp: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
    Hatay- İhsan Keleş: Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü öğretim görevlisi
    Mersin- Abdil Mustafa Çömez: Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü başmüfettişi
    Antalya- Raşit Doğan Enhoş: Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri eski genel müdürü

Dün ilk gelen Sorver oldu

MHP aday adaylığı başvurusu için dün sabah saatlerinde ise ilk gelenlerden biri Mersin'den emekli memur ve iş kadını Nesrin Kartal Sorver oldu.

Sorver'den sonra sırasıyla gelen ve aday adaylığı için baş vuranlar ise şu isimlerden oluştu:

MHP Genel Merkezi dün de yoğun bir gün yaşadı. Onlarca kişi milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

Kırklareli- Armağan Ayyıldız: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmam, Frekans Gazetesi ve Ev Tekstil Mağazası sahibi.
    Aydın/Söke- Recep Şenoğlu: Emekli Milli Eğitim Müdürü
    Adana- Mehmet Ali Ün: Çocuk Cerrahisi Uzmam
    Ankara- Mehmet Kuşçu: Yönetici

Erzurum- Jale Özerzurumlu Alca: Öğretim Görevlisi (İletişim)
    Mersin- Nihat Ozongüç: Emekli Jandarma Komando Albay ve Kıbrıs Gazisi
    Manisa- Metin Çavdarlı: Emekli Esnaf, MHP Manisa Merkez İlçe Başkam, Manisa İl Başkan Vekili, Manisa Spor Yönetim Kurulu Üyesi.
    Denizli- Mehmet Ali Uzakgider: Veteriner Hekim
    Ankara- Hakan Atmaca: Tarihçi, Telekom'da Uzman ve MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi
    Hatay- Nurettin Can: Emekli Banka Müdürü
    İstanbul- Mehmet Koçyiğit: Emekli Turizmci
    Adana- Hamit Yılmaz: İş Adamı
    Mersin- Gürcan Kasap: DHMİ Eski Genel Müdür Yardımcısı
    İstanbul- Umur Arıkan: Diş hekimi ve Pendik Belediye Başkan adayı
    Zonguldak- Oğuz Turhan: Planlama Uzmanı ve Avukat
    Kars- Umut Yılmazer: Büyükşehir Belediyesi Hastanesi Başhekemi Yardımcısı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı.
    Adana- Mehmet Yasa: Sınıf Öğretmeni ve İdareci
    Ankara- Muharrem Beşir: İktisatçı, Hazine Müsteşarlığında Eski Planlamacı ve 1999 Keçiören MHP Belediye Başkan Adayı.
    Balıkesir- Uğur Soyut: Emek Astsubay ve İktisatçı
    Yozgat- Nevzat Kemal Adıbelli: Hastane Müdürü
    İzmir 1. Böl - Umut Akkuş: İhracatçı
    İzmir 2. Böl.- Mustafa Emre yıldıran: Ziraat Mühendisi
    İzmir 1. Böl.- Hasan Yddız: Emekli Astsubay
    Aksaray- Enver Özkan: Elektrik Mühendisi
    İstanbul 3. Böl.- Mahmut Tufan Mahmutoğlu: Madenci ve Ot tiv sektöründe çahşıyor, Gaze Sahibi
    İğdır- Gündüz Günay: Eme Hakim
    Ali Uluyol: Yeniçağ Gazetes Spor Yazarı
    Denizli- Nebi Çubukçu: Türk Pater Enstitüsü'nde araştırmacı
    Mersin- Elmas Duma: Çiftçi Afyonkarahisar
    İbrahim Tekeş: M; Müşavir ve îş Adamı
    Kocaeli/Gebze- İsmail Okumuş: Elektrik Mühendisi ve İl Meclis Üyesi Adayı
    İstanbul- Begüm Çuhadaroğlu: Zir Doğru Programı Yapımcısı, Türk-Çin 1 Adamlan Derneği Başkam.
    Malatya- Ali Bilici: Ziraat Mühend Çanakkale- Mustafa Kemal Cengu keolog ve milletvekili
    Giresun- Savaş Yaman: Eğitimci
    Kırıkkale- İdris Nebi Karakuş: Başbakanlık Dil Tarih Yüksek Kurumu Daire Başkanı ve Ortadoğu Gazetesi Yazarı
    Şanlıurfa- Ülkü Cengiz:
    Müteahhit
    Şanlıurfa- Ömer Özyavuz: Çiftçi ve eski İl Encümeni

YENİÇEĞ GAZETESİ

MHP'nin milletvekili aday adayları LİSTE Yorumları