Yeni Konu aç

Otomobil istinat duvarına çarptı: 1 ölü

Otomobil istinat duvarına çarptı: 1 ölü

Çorum'da yoldan çıkan bir otomobilin yol kenarında bulunan istinat duvarına çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Y.K. (70) yönetimindeki 05 EU 633 plakalı otomobil, Çorum-Samsun karayolunun 5. kilometresinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yol kenarında bulunan istinat duvarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil şarampole uçtu. Kazayı gören diğer sürücüler, polis ve sağlık görevlilerini arayarak yardım... Read more

Öğretim üyeleri, Sağlık Bakanlığı'na yürüdü

Öğretim üyeleri, Sağlık Bakanlığı'na yürüdü

Tıp Fakülteleri Öğretim Üyeleri Girişimi Ankara Kolu, öğretim üyelerin sorunlarına dikkat çekmek için Sağlık Bakanlığı'na yürüdü. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüsü'nde toplanan Tıp Fakülteleri Öğretim Üyeleri Girişimi yanlısı öğretim üyeleri Sağlık Bakanlığı'na yürüyüşe geçti. Öğretim üyeleri "Performans sağlığa zararlıdır", "Sözleşmeli köle olmayacağız" gibi sloganlar attı. Öğretim üyeleri Sağlık Bakanlığı önünde Çevik kuvvetin... Read more

Hakkari'de PKK operasyonu: 9 gözaltı

Hakkari'de PKK operasyonu: 9 gözaltı

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümünü bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerle ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, bazı evlere operasyon düzenledi. Operasyonda, izinsiz gösterilere katıldığı iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

CHP'li Ergin'den deli dana uyarısı!

CHP'li Ergin'den deli dana uyarısı!

İthal edilen hayvanlar ve deli dana hastalığı konusunda da uyaran CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin,, Türkiye'de çok ciddi olarak deli dana riski bulunduğuna dikkat çekti. CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin, TBMM"de düzenlediği basın toplantısında, "Zeytinciliğin Islahı Yabanilerinin Aşılattırılmasına Dair Yönetmelik"te yapılan değişiklik taslağını eleştirerek, şöyle dedi: "Zeytinlik sahalarda zeytincilik dışında her şey yapılabilecektir. Bizim Egemizdeki zeytinlik... Read more

Katliam ülkesi Libya'dan Türkler anlatt?

Katliam ülkesi Libya'dan Türkler anlatt?

Libya'da ya?anan çat??ma ve kaosla ilgili farkl? bilgiler geliyor. Haber 7'nin edindi?i bilgilere göre durumun kritik oldu?u belirtilirken, Haber 7'nin telefonla ula?t??? bir ki?i ise Libya'daki son durum hakk?nda önemli aç?klamalarda bulundu. http://video.haber7.com/play.video.php?id=10832 Fatma Özdemir'in haberi Libya'da Kaddafi yönetimine kar?? muhaliflerin gösterileri sürüyor. Ülkede yer yer çat??malar ya?an?rken ölü say?s?na ili?kin farkl? bilgiler veriliyor. Libya'da Türk firmalar?n?n ?antiyeleri... Read more

Hüseyin Ulukan'a silah saldırı

Hüseyin Ulukan'a silah saldırı

Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Hüseyin Ulukan, sendika binasında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Ayrıntılar gelecek..

Davutoğlu: Tunus'un yanındayız

Davutoğlu: Tunus'un yanındayız

D??i?leri Bakan? Ahmet Davuto?lu, Tunus'taki dönü?üm sürecinde son karar?n Tunus halk?nda olaca??n? belirterek, "Bu tarihi yolculukta her zaman Tunus'la birlikte olaca??z" dedi. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Ba?kan? s?fat?yla Tunus'a gelen Davuto?lu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile birlikte Tunuslu yetkililerle bir araya geldi. Davuto?lu ve Jagland, temaslar?n?n ard?ndan Tunus Ba?bakan? Muhammed Gannu?i ile ortak bas?n toplant?s? düzenledi. Tunus Ba?bakan? Gannu?i, görü?melerin çok... Read more

Ak Partili eski bakan siyaseti bırakıyor

Ak Partili eski bakan siyaseti bırakıyor

12 Haziran seçimlerine do?ru kulislerde vekili adaylar?n?n isimleri de konu?ulmaya ba?land?. Seçimlerde, kimlerin aday olaca?? kadar, mevcut milletvekillerinden kimlerin aday olmayaca?? da merak konusu oldu. Kulislerde Maliye eski Bakan? Kemal Unak?tan"?n ard?ndan ekonominin eski patronu Naz?m Ekren"in de 12 Haziran seçimlerinde milletvekili aday? olmayarak siyaseti b?rakmay? planlad??? konu?uluyor. Ekren"in yak?n çevresine üniversiteye dönmek istedi?ini söyledi?i ö?renildi. AK Parti içinde Naz?m Hoca olarak... Read more

Çetin Soysal'dan dinleme sorusu

Çetin Soysal'dan dinleme sorusu

CHP'li Milletvekili Çetin Soysal, yasa d??? dinleme iddialar?na ili?kin hükümetin yeterli aç?klamay? yapmad???n? belirtti. Soysal, "Sadece 'dinleme yok' demekle yetindiler ancak benim elimde bir liste var" dedi ve ?u soruyu sordu. CHP Milletvekili Çetin Soysal, partisinin ?stanbul ?l Ba?kanl???'nda düzenledi?i bas?n toplant?s?nda dinleme iddialar?na ili?kin hükümeti ele?tirdi. Kendisinin sorumluluk gere?i elindeki bilgileri kamuoyu ile payla?t???n? ifade eden Soysal, "?lgili bakan yeterli aç?klama yapmad?.... Read more

SP: Parlamentoya girmede sıkıntı var

SP: Parlamentoya girmede sıkıntı var

Yüzde 10'luk seçim baraj?na kar?? güçbirli?i gayretinde olan, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi aras?ndaki “ittifak” trafi?i h?zland?. Saadet Partisi Genel Ba?kan Yard?mc?s? ?evket Kazan ANKA"ya yapt??? aç?klamada, Nam?k Kemal Zeybek Ba?kanl???ndaki DP ile seçim ittifak? do?rultusunda görü?meler yapt?klar?n? belirterek, "?n?allah olumlu bir noktaya gelece?iz" dedi. Seçim baraj?n? i?aret ederek, "Parlamentoya girme konusunda, bizim partimizin de onlar?n partisinin de birtak?m... Read more

Şimşek çini çarkında hünerini gösterdi / GALERİ

Şimşek çini çarkında hünerini gösterdi / GALERİ

Baz? ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kütahya'da bulunan Maliye Bakan? Mehmet ?im?ek Kütahya Porselen Müzesini ziyareti s?ras?nda burada çini çark?n?n ba??na geçerek, çamura ?ekil verdi. Ulu Cami caddesi üzerinde bulunan R?zk Çayevinde halkla bir araya gelen ?im?ek, burada vatanda?lara çay ikram etti. Çiniçili?in zor bir meslek oldu?unu dile getiren Bakan ?im?ek, "Kütahyal?lar sanatkar ruhlu insanlar. Çamura ?ekil vermek gerçekten de zor bir meslek. Uzun bir emek sonras? bizlerin önüne gelen rengarenk... Read more

Muğla'da av tüfeğiyle vurulan kişi öldü

Muğla'da av tüfeğiyle vurulan kişi öldü

Muğla'nın Milas ilçesinde, amcası tarafından av tüfeğiyle vurulduğu ileri sürülen kişi öldü. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Karapınar köyünde yaşayan Ahmet Yalçıntaş (57), bir akrabasına süt vermek için gittiği evin önünde henüz belirlenemeyen nedenle av tüfeğiyle vuruldu. Yalçıntaş, akrabalarının müdahalesine rağmen olay yerinde hayatını kaybetti. Köye gelen jandarma ekipleri, Yalçıntaş'ı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü iddia edilen amcası Ö.Y'yi gözaltına... Read more

Müzikholde silahlı kavga: 2 yaralı

Müzikholde silahlı kavga: 2 yaralı

Adapazarı'nda, bir müzikholde hesap yüzünden çıkan tartışmada, iki kişi vuruldu. Olay, Adapazarı İlçesi Ankara Caddesi Çeşme Meydanı üzerinde faaliyet gösteren bir müzikholde meydana geldi. İddiaya göre, Halit, Burhan, Hasan, Yaşar Kahyaoğlu ve Mustafa İzzet Baysal eğlenmek üzere müzikhole geldi. Bir süre eğlenen ve alkol alan şahıslar sıra hesabı ödemeye gelince tartışma çıkardı. Garsonlara ve çalışanlara saldıran şahıslar, müzikholün mesul müdürü Onur Başaran ile işyeri... Read more

Albay: 250 g patlayıcıyla 6 asker ölmez

Albay: 250 g patlayıcıyla 6 asker ölmez

Çukurca'da 6 askerin şehit olmasıyla ilgili davanın 4. duruşmasında Kurmay Albay Taner Uysal'ın bilgisi alındı. Uysal, erken uyarı sistemi için 250 g'lık patlayıcılar döşendiğini belirterek ilginç açıklamalarda bulundu. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde yola döşenen mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit olmasıyla ilgili davanın dördüncü duruşması başladı. Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Tuğgeneral Zeki Es, tutuksuz sanıklar Kurmay Albay Rıza Atilla... Read more

Çanakkale'de 5 bin yıllık taş baltalar bulundu

Çanakkale'de 5 bin yıllık taş baltalar bulundu

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesi yakınlarındaki Bozköy Hanaytepe Höyüğü'ndeki yüzey araştırmalarında 5 bin yıllık taş baltalar bulundu. Troia Antik Kenti Kazı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rüstem Aslan, yaptıkları çalışmalar sonucunda Bozköy Hanaytepe Höyüğü'nün Troia'dan sonraki en büyük höyük olduğunu belirlediklerini ifade ederek, "Troia'nın 5 bin yıllık bir geçmişi bulunuyor. Bu bölgede bundan önce de yerleşimler bulunuyor. Bunlardan birisi de Bozköy... Read more

13 şehir için kar yağışı uyarısı HARİTALI

13 şehir için kar yağışı uyarısı HARİTALI

Yurdun büyük bölümünde yağışlı bir hava bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak. Hangi illerde ne şekilde yağış bekleniyor? Bölgelere ve illere göre yağış durumu: Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak. Maramara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz, Malatya dışında Doğu... Read more

Doğu'da 288 köy yolu ulaşıma kapandı

Doğu'da 288 köy yolu ulaşıma kapandı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle bin 288 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Bölge illerinden Erzurum'da 362, Ağrı'da 222, Bingöl'de 164, Hakkari'de 131 Tunceli'de 129, Kars'ta 83, Bitlis'te 58, Muş'ta 75, Iğdır'da 24, Ardahan'da 23 ve Erzincan'da 17 olmak üzere toplam bin 288 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Badılı köyünde rahatsızlanan Serhat Ataman'a (13) giderken yolda mahsur kalan sağlık ekibi, karla mücadele... Read more

Ağrı'da PKK operasyonunda 8 tutuklama

Ağrı'da PKK operasyonunda 8 tutuklama

Ağrı'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Ağrı'daki araç kundaklama olaylarıyla ilgili çalışma başlatan ekipler, bazı adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda, terör örgütü PKK üyeleri olduğu belirlenen E.A, K.K, A.A, M,K, B.T, S.H, A.Ö. ve Ş.Ö. gözaltına alındı. Zanlıların ifadesi doğrultusunda bazı evlerde ve Ağrı Öğrenci Derneğinde arama yapan ekipler, 43 adet atılmaya hazır molotofkokteyli ile 25 litre... Read more

Yargıtay'da daire başkanlığı seçimleri yapıldı

Yargıtay'da daire başkanlığı seçimleri yapıldı

Yargıtay 2 ve 7. Ceza Daireleri ile 16. Hukuk Dairesi başkanlıkları için seçim yapıldı. Yargıtay 2. Dairesi Başkanı Nedim Baran'ın 4 yıllık görev süresi dolduğu için Yargıtay Büyük Genel Kurulunca seçim yapıldı. Seçim sonucunda Nedim Baran 2. Ceza Dairesi Başkanlığına yeniden seçildi. Yasal görev süresi dolan Yargıtay 7. Ceza Dairesi Başkanı Turan Demirtaş'tan boşalan Daire Başkanlığı için yapılan seçim sonucunda da Demirtaş 7. Ceza Dairesi Başkanlığına yeniden getirildi. ... Read more

Soysal'dan 'dinleme' tepkisi

Soysal'dan 'dinleme' tepkisi

CHP Milletvekili Çetin Soysal, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında dinleme iddialarına ilişkin hükümeti eleştirdi. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, yasa dışı dinleme iddialarına ilişkin hükümetin yeterli açıklamayı yapmadığını belirterek, "Sadece 'dinleme yok' demekle yetindiler ancak benim elimde bir liste var. Soruyorum 14 adet teknik dinleme cihazı kimler tarafından ithal edildi" dedi. Kendisinin sorumluluk gereği elindeki bilgileri kamuoyu... Read more

Atalay: Libya için çalışmalar sürüyor

Atalay: Libya için çalışmalar sürüyor

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Libya'da meydana gelen olaylar nedeniyle bu ülkedeki Türklerin Türkiye'ye getirilmesi için çok yönlü çalışmalar yapıldığını söyledi. Atalay, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Malezya İçişleri Bakanı Hishammuddin Hüseyin ve beraberindeki heyet ile makamında görüştü. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, bir gazetecinin, ''Balyoz davasında tutuklanan generallerin eşlerinin Anıtkabir'e ziyaretleri'' ile ilgili soruları üzerine, ''Bu... Read more

Bakan Yıldırım: Feribot yola çıktı

Bakan Yıldırım: Feribot yola çıktı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Libya'daki Türk vatandaşlarının tahliyesi için bugün İDO'ya ait 1200 yolcu kapasiteli iki feribotun yola çıktığını söyledi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Libya'daki Türk vatandaşlarının tahliyesi için bugün İDO'ya ait 1200 yolcu kapasiteli iki feribotun yola çıktığını, bir firkateynin de eş zamanlı olarak Aksaz Deniz Üssü'nden hareket edeceğini, uçakların tahliyeler için hazır olduğunu belirterek, gerekli şartların oluşması durumunda... Read more

Bakan Çelik'ten Libya yorumu

Bakan Çelik'ten Libya yorumu

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Libya'daki olaylarla ilgili olarak, ''Demokrasinin güzelliklerini, nimetlerini, seçimin önemini bir kez daha bu olaylarla milletimiz görüyor diye düşünüyorum'' dedi. Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Bursa Büyük Sanayi Sitesi Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, Libya'daki gelişmelerin hatırlatılması üzerine, bu ülkeye yaptığı son seyahatte, 10 binin üzerinde Türk çalışanının bulunduğunu... Read more

Her şey dahil bin 500 TL'ye dinleme!

Her şey dahil bin 500 TL'ye dinleme!

Antalya polisi tarafından çökertilen, yasa dışı telefon ve ortam dinlemesi yapan çetenin dinleme, takip ve görüntüleme işlemlerini tarifeye bağladığı ortaya çıktı. Antalya'da ''yasa dışı dinleme'' suçlamasıyla gözaltına alınan örgüt üyelerinin telefon ve ortam dinleme ile fiziki takip için ''ücret tarifesi'' oluşturduğu belirlendi. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 15 ilde düzenlenen, ''3. Kulak'' adı verilen operasyonda gözaltına... Read more

Patlama anı kamerada / VİDEO

Patlama anı kamerada / VİDEO

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 1 Şubat 2011 tarihinde iki askerin geçişi sırasında meydana gelen patlamanın kamera görüntüleri ortaya çıktı. İpekyolu Caddesi üzerindeki Karayolları 117. Şube Şefliği karşısında ses bombasının patlatılması sonucu ölen ya da yaralanan olmamıştı. Sivil giyimli iki rütbeli askerin geçişi sırasında meydana gelen patlamanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kara gömülen patlayıcı büyük bir gürültüyle patlarken, olayda... Read more

Dünyanın en yaşanılası 10 şehri!

Dünyanın en yaşanılası 10 şehri!

Economist Intelligence Unit’in yaptığı yıllık araştırmada, Kanada’nın Vancouver kenti, yaşanılası şehirler listesinde yüzde 98 oy oranıyla birinciliğe otururken listedeki diğer yaşanılası şehirler ise şöyle; Vancouver"ın hala dünyanın en yaşanılası kenti olduğu açıklandı. Economist Intelligence Unit"in yaptığı yıllık araştırmada, 2010 Kış Olimpiyatları"na ev sahipliği yapan Kanada"nın Vancouver kenti, istikrar, sağlık, kültür, çevre, eğitim,... Read more

Halkın yüzde 17'sinin ana dili Türkçe değil

Halkın yüzde 17'sinin ana dili Türkçe değil

Eğitim-Sen’in Türkiye genelinde eğitimde anadilinin kullanımına ilişkin yaptığı çalışma ortaya çarpıcı sonuçlar çıkardı. Buna göre halkın yüzde 16.9’u Türkçe’nin dışında başka bir dilin ana dilleri olduğunu vurguladı. Eğitim-Sen, eğitimde anadilinin kullanımı ve çift dilli eğitim çalışması kapsamında hazırladığı "Halkın tutum ve görüşleri Türkiye taraması 2010" araştırmasının sonuçlarını Eğitim-Sen Genel Merkezi"nde düzenlediği bir basın... Read more

Libya'ya battaniye ve gıda yardımı

Libya'ya battaniye ve gıda yardımı

Kızılay, Kamu düzeni sorunu yaşayan Libya’daki Türk vatandaşlarına, tahliyeleri sırasında gıda ve battaniye desteği yapacak. Türk Kızılayı"nın yaptığı yazılı açıklamada Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı ve Libya"daki Türk Büyükelçiliğinin talepleri doğrultusunda, elçilik çalışanları ve havaalanında bekleyen vatandaşlar için ilk etapta 1.5 ton gıda kolisi ile 600 kişilik kumanya, daha sonra da bin 500 kişilik yardım malzemesi gönderildiği belirtildi. ... Read more

Karadavi, İhvan'ı neden redettiğini açıkladı liderliğini reddettim

Karadavi, İhvan'ı neden redettiğini açıkladı liderliğini reddettim

Mısır'ın dünyaca ünlü din adamlarından Yusuf el Karadavi (85), Müslüman Kardeşler örgütünün genel mürşidi olması için pek çok kez kendisine teklif geldiğini ancak kabul etmediğini söyledi. Karadavi örgütle ne yerel ve ne de küresel anlamda hiçbir ilişkisin bulunmadığını da belirtti. Karadavi bir grubun değil tüm ulusun rehberi olmaya çalıştığını da ifade etti. Ahram gazetesine konuşan Karadavi, İran dini lideri Ayetullah Humeyni gibi ülkesine geri döndüğü yönündeki benzetmeye de sert... Read more

Albay: 250 g patlayıcıyla 6 kişi ölmez

Albay: 250 g patlayıcıyla 6 kişi ölmez

Çukurca'da 6 askerin şehit olmasıyla ilgili davanın 4. duruşmasında Kurmay Albay Taner Uysal'ın bilgisi alındı. Uysal, erken uyarı sistemi için 250 g'lık patlayıcılar döşendiğini belirterek ilginç açıklamalarda bulundu. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde yola döşenen mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit olmasıyla ilgili davanın dördüncü duruşması başladı. Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Tuğgeneral Zeki Es, tutuksuz sanıklar Kurmay Albay Rıza Atilla... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 4891 den 4920 ´e kadar. Toplam 12264 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır