Çetin Soysal'dan dinleme sorusu   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-21-2011 (15:38)   Son Mesaj: 02-21-2011 (15:38)    Cevap: 0    Gösterim: 604  

02-21-2011

Çetin Soysal'dan dinleme sorusu

Çetin Soysal'dan dinleme sorusu

CHP'li Milletvekili Çetin Soysal, yasa d??? dinleme iddialar?na ili?kin hükümetin yeterli aç?klamay? yapmad???n? belirtti. Soysal, "Sadece 'dinleme yok' demekle yetindiler ancak benim elimde bir liste var" dedi ve ?u soruyu sordu.

CHP Milletvekili Çetin Soysal, partisinin ?stanbul ?l Ba?kanl???'nda düzenledi?i bas?n toplant?s?nda dinleme iddialar?na ili?kin hükümeti ele?tirdi.
    Kendisinin sorumluluk gere?i elindeki bilgileri kamuoyu ile payla?t???n? ifade eden Soysal, "?lgili bakan yeterli aç?klama yapmad?. Sadece 'dinleme yok' demekle yetindi. Benim elimde bir liste var ve bana bu listede kimler oldu?unu soruyorlar. Biz CHP olarak bunu çok iyi biliyoruz. Ba?ta Genel Ba?kan?m?z Say?n Kemal K?l?çdaro?lu olmak üzere eski Genel Ba?kan?m?z Say?n Baykal, siyaset adamlar?, yarg? mensuplar?, baz? askerlerimiz bana gelen bilgilere göre çok iyi bir ?ekilde dinleniyor" dedi.

Dinleme yap?labilmesi için 14 adet teknik dinleme arac?n?n ithal edildi?ini iddia eden Soysal, "Bunlar kay?tl? m?? Bu cihazlardan emniyetin haberi var m?? Bana gelen bilgilere göre telefon konu?malar? ile dinlenen bir çok vatanda?tan 3 bininin konu?malar? özel olarak takip edilmekte. Sinyal bilgileri ele geçirilmekte kayda al?nmakta. Teknik takibi yap?larak ar?ivlenmektedir. Özel hayata ili?kin tüm veriler dosyalanmaktad?r. Emniyetin içinde ve d???nda baz? kozmik odalar olu?turulmakta bunlar içeri ve d??ar? servis edilmek üzere saklanmaktad?r. Bir tak?m organize güçler var. Bu güçler Türkiye'nin siyasetini, ya?ant?s?n? ve politikas?n? ?ekillendirmektedir" ?eklinde konu?tu.

Soysal, teknik dinleme cihazlar?n?n kim taraf?ndan al?nd???n?n sorulmas? üzerine ise ?unlar? söyledi;

"Biz parti olarak bunun üzerinde çal???yoruz. Bunu ö?renmenin özellikle hükümet taraf?ndan çok da zor olmad???n? dü?ünüyorum. Ancak herkes derin bir sessizli?e bürünmü? durumda. Ortada tamamen bir korku imparatorlu?u hakim"

Çetin Soysal'dan dinleme sorusu Yorumları