Yeni Konu aç

Mutki'deki kazılar durduruldu

Mutki'deki kazılar durduruldu

Kazının sonlandırılmasının ardından, Muş İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkanı Avukat Vedat Şengöl ve Bitlis Barosu Başkanı Enis Gül, basın açıklaması yaptı. Uzun süreden beri yakınları kayıp olan bazı ailelerin başvurusu üzerine Mutki Cumhuriyet Savcılığının kararıyla Bitlis'in Mutki ilçesindeki şehir çöplüğünde 3 gün önce başlatılan kazı, metan gazının patlayabileceği ihtimali üzerine durduruldu. Muş İnsan Hakları Derneği Başkanı Avukat Vedat Şengöl, Mutki Cumhuriyet... Read more

Kamu doktoru muayenehane açamayacak

Kamu doktoru muayenehane açamayacak

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Sağlık Bakanlığının internet sitesindeki Tam Gün Yasası ile ilgili kamudaki doktorların muayenehane açmalarına ilişkin davada itirazı kabul etti. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Sağlık Bakanlığının internet sitesindeki Tam Gün Yasası ile ilgili basın açıklaması ve üniversite öğretim üyeleri dışında kamuda çalışan tüm doktorların muayenehane açmaları ve özel sağlık kuruluşlarında çalışmalarının mümkün olmadığına ilişkin işleminin... Read more

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı

Kahramanmaraş'ta iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre kaza, saat 19.00 sıralarında Kahramanmaraş-Kayseri yolu 2. kilometresinde meydana geldi. Yol çalışması nedeniyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı yolda, Kayseri istikametine seyreden Mehmet Karasu (47) idaresindeki 46 LZ 663 plakalı otomobil karşıdan gelen Ali Demir (30) idaresindeki 46 FE 599 idaresindeki otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazada sürücü Karasu ile... Read more

NTV'de Osmanoğlu rahatsızlığı

NTV'de Osmanoğlu rahatsızlığı

NTV'de Banu Güven'in konuğu olan Osmanoğlu torunlarından Adile N. Osmanoğlu Tars, Muhteşem Yüzyıl'ı tartıştı. Dizinin Osmanlı'nın imajına büyük darbe vurduğu sözleri sunucu ile konuğu sık sık karşı karşıya getirdi. http://video.haber7.com/play.video.php?id=9876 Muhteşem Yüzyıl tartışmasında yeni boyut. NTV"de Banu Güven"in programına konuk olan Adile M. Osmanoğlu Tars, dizinin Osmanlı"nın imajına büyük darbe vurduğunu savundu. Program sunucusu Güven ise konuğunu... Read more

CHP Ankara teşkilatında istifa depremi

CHP Ankara teşkilatında istifa depremi

Daha önce milletvekilliği için istifa etmeyeceğini açıklayan CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa kararı aldı. Yıldızlı'nın istifa gerekçesi: Verimli ve yararlı bir çalışma ortamının olmaması. CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, mevcut koşullarda sağlıklı, verimli ve yararlı çalışma ortamının kalmadığını tespit ettiklerini belirterek, bazı yönetim kurulu üyeleri ile görevden ayrıldıklarını bildirdi. Yıldızlı, yaptığı... Read more

Hasta olan Erdoğan'ın randevuları iptal

Hasta olan Erdoğan'ın randevuları iptal

Başbakan Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'le yapacağı haftalık görüşmeleri iptal etti. Geçen hafta Erzurum ve Kars'ta eksi 10 derecede programlara katılan Başbakan Erdoğan, Kuveyt ve Katar'da 25 dereceye varan hava sıcaklığıyla karşılaşınca soğuk algınlığına yakalandı, sesi kısıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eksi 10 dereceyi bulan soğuk havada Erzurum ve Kars'ta programlara katıldı. Başbakan daha sonra... Read more

Davutoğlu görüşmeyi kesip Hariri ile görüştü

Davutoğlu görüşmeyi kesip Hariri ile görüştü

Davutoğlu ile B Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ile görüşmesine iki kez ara vererek Lübnan Başbakanı Hariri ile telefonla görüştü. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''Bu gece inşallah geç bir vakitte sayın Hariri Türkiye gelecekler. Yarın sabah Ankara'da sayın Başbakanımızla birlikte bir görüşme gerçekleştireceğiz. Atılabilecek adımları birlikte değerlendireceğiz'' dedi. Davutoğlu ile Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası... Read more

YÖK 33 fakülteye dekan atadı

YÖK 33 fakülteye dekan atadı

Yükseköğretim Genel Kurulu, devlet üniversitelerine ait 33 fakülteye dekan ataması yaptı. YÖK'ten yapılan açıklamada, 2011 yılının ilk toplantısını gerçekleştiren Yükseköğretim Genel Kurulu'nun, eğitim, kadro, mevzuat ve Vakıf Üniversiteleri Koordinasyon komisyonları raporlarının yanı sıra dekan atamalarına ilişkin konuyu da görüşerek, karara bağladığı bildirildi. Yükseköğretim Genel Kurulu'nun atama yaptığı fakülteler ve dekanları şöyle: Abant İzzet Baysal Üniversitesi... Read more

Devletin 2011 yılı döviz kuru belli oldu

Devletin 2011 yılı döviz kuru belli oldu

2011 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Ortalama dolar kurunun 1,5559 lira olarak dikkate alındığı programa göre, kamu 2011 yılında 31 milyar 286 milyon TL'lik yatırım öngörülüyor. Ortalama dolar kurunun 1,5559 lira olarak dikkate alındığı programa göre, kamu 2011 yılında merkezi yönetim bütçesi, döner sermaye ve sosyal güvenlik kuruluşları, KİT'ler, İller Bankası ile özelleştirme kapsamına alınan kuruluşlar kanalıyla 31 milyar 286 milyon 345 bin lira... Read more

Şırnak'ta askeri araç mayına çarptı

Şırnak'ta askeri araç mayına çarptı

Şırnak’ta askeri üs bölgesine kantin malzemesi taşıyan aracın geçişi sırasında teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu sürücü hafif yaralandı. Şırnak Gabar Dağı"ında bulunan Görmeç askeri üs bölgesine kantin malzemesi taşıyan Nezir Bertan yönetimindeki sivil araç, üs bölgesine yaklaşık 500 metre kala teröristlerce önceden yola döşenmiş mayına çarptı. Patlama sonucu araçta maddi hasar meydana gelirken, Nezir Bertan patlamadan ufak sıyrıklar ile kurtulmayı... Read more

Suriye'den Türkiye'ye Lübnan teşekkürü

Suriye'den Türkiye'ye Lübnan teşekkürü

Suriye'nin Ankara Büyükelçisi Nidal Kabalan, Türkiye'nin, Lübnan'daki krizin çözümü için gösterdiği çabadan memnuniyet duyduklarını, bölgede istikrarın sağlanması yolunda atılan bütün adımları olumlu karşıladıklarını söyledi. A.A muhabirine Lübnan'daki siyasi gelişmeler ve Suriye'nin tutumuyla ilgili görüşlerini aktaran Kabalan, "Türkiye'nin bütün siyasi çabaları Suriye tarafından her zaman memnuniyetle karşılandı, çünkü Türk dostlarımıza tamamen güveniyoruz ve Türkiye'nin... Read more

BM'den Fildişi Kıyısı'ndaki saldırıya tepki

BM'den Fildişi Kıyısı'ndaki saldırıya tepki

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Fildişi Kıyısı'nda BM'ye yapılan saldırıları ''şiddetle'' kınadı. BM Sözcülüğünden yapılan açıklamada, Genel Sekreterin, başkent Abidjan'da, seçimi kaybetmesine rağmen koltuğunu bırakmayan Devlet Başkanı Laurent Gbagbo yandaşı gruplar tarafından 6 farklı olayda BM araçlarının yakılmasından derin endişe duyduğu bildirildi. BM Barış Gücüne (UNOCI) ait bir askeri aracın yakıldığı ve BM'ye ait bir ambulansa yapılan saldırıda sürücü ve doktorun... Read more

Poyrazköy davası Nisan ayına kaldı

Poyrazköy davası Nisan ayına kaldı

Poyrazköy davasında tahliye kararı çıkmadı. Duruşma 6 ve 8 Nisan 2001 tarihine ertelendi. Duruşmada avukatların taleplerinin alınmasının ardından mahkeme ara verdi. Yarım saatlik aranın ardından mahkeme, taleplere ilişkin kararlarını açıkladı. Tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Ergin Geldikaya, Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan"ın üzerlerine atılı eylemin vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunduğu ve devam ettiği... Read more

Bağış: AB için Türkiye'yi riske atamayız

Bağış: AB için Türkiye'yi riske atamayız

Başmüzakereci Egemen Bağış, AB'nin Türkiye'den daha müzakerelerin ortasındayken diğer ülkelerin sona bıraktığı rekabet faslına yoğunlaşmak istemesine tepki gösterdi. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB'nin, Türkiye'den daha müzakerelerin ortasındayken diğer ülkelerin en sona bıraktığı rekabet faslına yoğunlaşmasını istemesi ve bazı beklentilere girmesi durumunda rekabet faslının açılışını ertelemeyi de göze alacaklarını AB dönem başkanlığına ilettiklerini söyledi. ... Read more

Kılıçdaroğlu: Bu kez temiz adamı deneyin

Kılıçdaroğlu: Bu kez temiz adamı deneyin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da 'kendimi evimde hissediyorum' dediği Demiryol-İş Sendikası'nı ziyaretinde sendikacılara seslenerek "Bu memlekette bir de temiz bir adamı deneyin" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP olarak Türkiye'nin sorunlarını çözmeye talip olduklarını belirterek, ''Biz temiz siyaset istiyoruz. Bu memlekette bir de temiz bir adamı deneyin, düzgün bir adamı deneyin. Kul hakkı yemeyen adamı deneyin'' dedi. Kılıçdaroğlu, Sakarya programı kapsamında... Read more

Davutoğlu görüşmeyi kesip Hariri ile konuştu

Davutoğlu görüşmeyi kesip Hariri ile konuştu

Davutoğlu ile B Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ile görüşmesine iki kez ara vererek Lübnan Başbakanı Hariri ile telefonla görüştü. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''Bu gece inşallah geç bir vakitte sayın Hariri Türkiye gelecekler. Yarın sabah Ankara'da sayın Başbakanımızla birlikte bir görüşme gerçekleştireceğiz. Atılabilecek adımları birlikte değerlendireceğiz'' dedi. Davutoğlu ile Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası... Read more

İsrail'in Mavi Marmara raporu hazırladı

İsrail'in Mavi Marmara raporu hazırladı

İsrail'in, 9 Türk'ün hayatını kaybettiği Gazze'ye yardım taşıyan filoda bulunan gemilerden ''Mavi Marmara''ya yaptığı saldırıyı soruşturmak üzere kurulan BM Soruşturma Komisyonu'na raporunu ''çok yakında'' sunmasının beklendiği bildirildi. BM Sözcüsü Martin Nesirky, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BM Soruşturma Komisyonu'nun Başkanı Geoffrey Palmer'ın, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a, komisyonunun çalışmaları hakkında bilgi verdiğini ve Palmer'ın Genel Sekretere, İsrail'in komisyona kendi... Read more

Umman açıklarında askere boş gemi sürprizi

Umman açıklarında askere boş gemi sürprizi

Umman açıklarında seyretmekte olan Danimarka bandralı bir yük gemisinin deniz haydutlarının saldırısına uğradığı anonsu üzerine gemiye çıkan Türk birlikleri tamamen boş bir gemi ile karşılaştı. Genelkurmay Başkanlığı, Umman"ın 200 deniz mili açığında seyretmekte olan Danimarka bandıralı Leopard isimli bir yük gemisinin, deniz haydutlarının saldırısına uğradığını belirterek dün gece telsizle yardım istediğini, gemiye çıkan Türk birliklerinin ise motorları susmuş tamamen boş... Read more

Giresun'da silahlı kavgada karı-koca öldürüldü

Giresun'da silahlı kavgada karı-koca öldürüldü

Giresun'un Bulancak ilçesinde akrabalar arasında çıkan kavgada karı koca tabancayla vurularak öldürüldü. Alınan bilgiye göre, Yunuslu köyünde Tekin Y. (37) ile akrabası ve aynı zamanda komşusu Erkan Yılandil (35) ve eşi Nursel Yılandil (37) arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Tekin Y, ruhsatsız tabancasıyla Erkan ve Nursel Yılandil'e ateş etti. Vücudunun çeşitli yerlerine kurşun isabet eden çift olay yerinde hayatını kaybetti. ... Read more

'Asıl mesele Tanrısever değil Hür Adam'

'Asıl mesele Tanrısever değil Hür Adam'

Daha vizyona girmeden tartışmaların odağına oturan Hür Adam filmi vizyona girdikten sonra da polemik konusu olmaya devam ediyor.. Peki bu tartışmaların perde arkasında neler oluyor? Vizyona iddialı bir giriş yaparak sezonun en çok izlenenn filmlerinden biri olmaya aday 'Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi' filminden çok fimin yönetmeni ve senaristi olan Mehmet Tanrısever tartışılmaya başlandı.. Geçtiğimiz hafta sinemaseverlerle buluşan film, gişe başarısını gölgeleyecek bir takım tartışmalara sahne... Read more

'İsimle parayı G.Saraylı Servet bulurdu'

'İsimle parayı G.Saraylı Servet bulurdu'

DSP lideri Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun " Ben para bulurum. Benim adım Kemal" dediğini hatırlattı, CHP liderine cevabını Galatasaraylı Servet üzerinden verdi. DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Ben para bulurum, benim adım Kemal'' dediğini anımsatarak, ''İsimle para bulunsaydı, en güzel parayı Galatasaraylı Servet bulurdu; çünkü adı Servet ama o da top oynamazsa para kazanamıyor'' dedi. Türker, İzmir'in Buca ilçesi... Read more

Malatyalılar galibiyeti sokaklarda kutladı

Malatyalılar galibiyeti sokaklarda kutladı

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu 3. hafta maçında Yeni Malatyaspor, kendi sahasında Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup etmesinin ardından, Malatyaspor taraftarları sokağa döküldü. Malatya İnönü Stadı'ndaki maçın bitiminden sonra şehir merkezinde araçlarla tur atan Malatyaspor'a gönül veren taraftarlar, uzun yıllar sonra Fenerbahçe'yi mağlup etmenin sevincini yaşadılar. İnönü Caddesi ile İnönü Kapalı Çarşı üzerine toplanan taraftarlar, galip gelmenin sevincini yaşayıp araçlarla şehirde tur attılar. ... Read more

'Rüşvet operasyonunda yokuz ama adımız var'

'Rüşvet operasyonunda yokuz ama adımız var'

"Yolsuzluk Operasyonu" kapsamında göz altına alınanların Gümrük Muhafaza Memuru olarak gösterilmesi tepki çekti. 7 Ocak 2011 tarihinden itibaren basın yayın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyuna yansıyan "Yolsuzluk Operasyonu" kapsamında, kimi basın yayın kuruluşlarının göz altına alınan gümrük görevlilerini, Gümrük Muhafaza Memuru olarak yayımlaması Gümrük Muhafaza Personeli Derneği"nin tepkisini çekti. RÜŞVET OPERASYONUNDA BİR TANE BİLE MUHAFAZA MEMURU YOK Gümrük... Read more

Türk Ticaret Kanunu Meclis'ten geçti

Türk Ticaret Kanunu Meclis'ten geçti

TBMM Genel Kurulunda, 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısı kabul edilerek yasalaştı. Yasa kötü kokan yiyecekten canlı hayvan taşımaya ve tampon yazılarına kadar hayatın tüm alanlarını ilgilendiren maddeler içeriyor. Kanuna göre, yolcu taşımacılığı açısından geleneksel alışkanlıklar terk edilerek, çağdaş düzenlemeler benimsenecek. Yolcuya kurallara uyma zorunluluğu getirilirken, firmalara da hizmetten doğan kusurları için sorumluluk yüklenecek. Sefer herhangi bir sebeple yapılamamışsa... Read more

Lübnan'daki krize Dışişleri hassasiyeti

Lübnan'daki krize Dışişleri hassasiyeti

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'daki hükümet bunalımının üzüntüyle karşılandığını, bölge ülkeleri ve uluslararası toplumun yapıcı tutumuna ihtiyaç olduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 2009 yılında gerçekleştirilen parlamento seçimlerini takiben uzun süren çabalar sonunda kurulan Ulusal Birlik Hükümetinde, Lübnan Özel Mahkemesi ile ilgili görüş ayrılıkları nedeniyle 11 bakanın istifalarını vermeleri sonucunda bunalımın ortaya çıktığı, bu gelişmenin... Read more

Kılıçdaroğlu'nu G.Saraylı Servet'le ti'ledi

Kılıçdaroğlu'nu G.Saraylı Servet'le ti'ledi

DSP lideri Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun " Ben para bulurum. Benim adım Kemal" dediğini hatırlattı, CHP liderine cevabını Galatasaraylı Servet üzerinden verdi. DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Ben para bulurum, benim adım Kemal'' dediğini anımsatarak, ''İsimle para bulunsaydı, en güzel parayı Galatasaraylı Servet bulurdu; çünkü adı Servet ama o da top oynamazsa para kazanamıyor'' dedi. Türker, İzmir'in Buca ilçesi... Read more

Umman açıklarında Mehmetçiğe boş gemi sürprizi

Umman açıklarında Mehmetçiğe boş gemi sürprizi

Umman açıklarında seyretmekte olan Danimarka bandralı bir yük gemisinin deniz haydutlarının saldırısına uğradığı anonsu üzerine gemiye çıkan Türk birlikleri tamamen boş bir gemi ile karşılaştı. Genelkurmay Başkanlığı, Umman"ın 200 deniz mili açığında seyretmekte olan Danimarka bandıralı Leopard isimli bir yük gemisinin, deniz haydutlarının saldırısına uğradığını belirterek dün gece telsizle yardım istediğini, gemiye çıkan Türk birliklerinin ise motorları susmuş tamamen boş... Read more

Mustafa Sarıgül'ün acı günü

Mustafa Sarıgül'ün acı günü

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün babası vefat etti. Haberi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından verdi. Ayrıntılar geliyor.

Renault sanayi casusluğunu yargıya taşıdı

Renault sanayi casusluğunu yargıya taşıdı

Renault, organize çete halinde işlenen endüstriyel casusluk, rüşvet, emniyeti suistimal, hırsızlık ve gizleme suçlarını oluşturan olaylar nedeniyle Fransız yargısına suç duyurusunda bulundu. Renault'dan yapılan açıklamada, Renault'nun, daha önce yaptığı açıklamaya uygun olarak, organize çete halinde işlenen endüstriyel casusluk, rüşvet, emniyeti suistimal, hırsızlık ve gizleme suçlarını oluşturan olaylar nedeniyle bugün Fransız yargısına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi. Bu suç... Read more

Otomotiv ile kalıp sektörü rekor kırdı

Otomotiv ile kalıp sektörü rekor kırdı

Otomotiv sanayisinin en önemli yardımcı sanayilerinden biri olan kalıp sektörü, en büyük müşterisi konumunda olan otomotiv sanayisinin rekor kırdığı 2010 yılını rekor büyüme ile kapattı. Otomotiv sektörü, ana sanayisinde 10.7 milyar doları, yan sanayisinde ise 4.6 milyar doları aştı. Toplam ihracat ise geçen yıla göre yüzde 41 artışla 15 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye'de 2010 yılının otomotiv şampiyonları; Ford 119 bin 133 adet satışla ilk sırada yer alırken, onu 109 bin 138... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 2401 den 2430 ´e kadar. Toplam 12264 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır