Açı / Kaçık Felsefi Komedi - Abdullah Koçoğlu - Ana Fikri

Açı / Kaçık Felsefi Komedi - Abdullah Koçoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Truva Yayınları Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Bu kitabın tamamı birçok kişinin ruhunu taciz ederek illegal yolla kaleme alınmıştır... Arzu edenler kitapta yer alan yaşanmışları kendi hayatlarından çıkarmak suretiyle, geriye kalan anlamsızlıklarıyla baş başa kalabilme lüksüne sahiptir... Kitaptaki hikayeler, okurda acıma hissini yok etmek maksadıyla, esprili, lirik, ironik ve mizahi bir dille işlenmiştir... Zaman zaman çizgiden taşmadan ve haddi aşmadan hayatla... Read more

12-22-2010 16:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afacan Bilmeceler 3 - Cüneyt Bağlar - Ana Fikri

Afacan Bilmeceler 3 - Cüneyt Bağlar - Ana Fikri

Yayınevi: İkarus Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2008 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Armudun iyisini yiyene ne denir? Bu soruyu doğru yanıtladıysan, bil ki bu kitap tam sana göre. Çünkü Afacan Bilmeceler serisi, akıl yürütmeyi seven, zekâsına güvenen çocuklar için hazırlandı. Bu serinin kitaplarını çocuklar ellerinden bırakamıyor... İlk iki kitapta olduğu gibi, Afacan Bilmeceler 3 te de birbirinden eğlenceli bilmeceler seni bekliyor. Herkesten önce sen oku,... Read more

12-22-2010 16:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
A raf Betwixt - Tara Bray Smith - Ana Fikri

A raf Betwixt - Tara Bray Smith - Ana Fikri

Yayınevi: Profil Yayıncılık Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat EPYENİ DAHA ÖNCEKİLERE HİÇ BENZEMEYEN FANTASTİK KURGU BİR ROMAN! BETWIXT Karanlık gizem on yedi yaşındaki üç gencin gözbebekleri etrafında ve uykularının yanı başında saklanıyor. Güzel Morgan D´Amici bir sabah kasvetli evinde tırnaklarından kan gelir bir halde uyanır. Tablolar Ondine Mason´ın menekşe gözlerindeki bakışların altında canlanır. Gizemli firari Nix Saint-Michael ölmek... Read more

12-22-2010 16:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adem - Ãœmit AktaÅŸ - Ana Fikri

Adem - Ãœmit AktaÅŸ - Ana Fikri

Yayınevi: Çıra Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1970 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Adem in öyküsü ne zaman yaşandı; bunu kesin olarak hiç kimse bilmiyor. Bilinen yeryüzündeki tüm kadim toplumların bir Adem alıntısına sahip olduğu; ve de tarih içerisinde ademler in öyküsünün Adem in öyküsüne dönüştüğü bir ânın mevcudiyeti. Adem kendisini izleyecek olan tüm peygamberler gibi yaşadığı toplumdaki yanlışlıkları irdeleyen, sorgulayan, düşünen, başkaldıran;... Read more

12-22-2010 16:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afiyetle Diyet  - Dilara Koçak - Ana Fikri

Afiyetle Diyet - Dilara Koçak - Ana Fikri

Afiyetle Diyet - Dilara Koçak - Özeti, Afiyetle Diyet Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp DVD Hediyeli!Neden diyetten vazgeçiliyor?Diyete nasıl hazırlanılmalı?Diyette başarının yollarıBeslenmenin iyiliğine odaklanmak lazım. Sağlıklı beslenmenin iyiliği hepimiz için, peki diyet kimler için? Diyet bir hastalığı tedavi etme veya korunma amaçlı belirli yiyeceklerin... Read more

12-22-2010 15:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahlakın Soykütüğü Üstüne - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ana Fikri

Ahlakın Soykütüğü Üstüne - Friedrich Wilhelm Nietzsche - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Son zamanlarda adaletin kökenini tümüyle bir alanda - yani hınç duygusu alanında arama çabalarına karşı, işte olumsuz sözcük. Hınç duygusunu yakından incelemeyi düşünen psikologlara karşı söyleyeceğim şu: Bu bitki, en iyi anarşist ve Yahudi düşmanları arasında açıyor, bir de gizli yerlerde çiçekleniyor hep, menekşe gibi, ama farklı bir kokuyla. -Friedrich Nietzsche ... Read more

12-22-2010 15:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
A. Kadir - Eray Canberk - Ana Fikri

A. Kadir - Eray Canberk - Ana Fikri

Yayınevi: Gerçek Sanat Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 1985 Mart ında yitirdiğimiz Türk Yazın Sanatının büyük ustası A. Kadir i saygıyla anıyoruz.Gülen Aktaş, Afşar Timuçin, Aydın Hatipoğlu ve Eray Canberk in hazırladığı bu kitapta çeşitli sanatçı ve gazeteci kalemler, O nun kişilik, şiir, yazı ve çevirilerini; tanıtım, eleştiri ve incelem boyutlarında ele alıyorlar. Böylece büyük Ustanın yaşamıyla yanyana yürüyen... Read more

12-22-2010 15:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Atatürk'ün Bütün Eserleri 6

Atatürk'ün Bütün Eserleri 6

Atatürk'ün Bütün Eserleri Danışma Kurulu: (Alfabetik soyadı sırasına göre) M. Türker Acaroğlu Prof.Dr. Feroz Ahmad Prof.Dr. Sina Akşin Talip Apaydın Prof.Dr. Zeki Arıkan Prof.Dr. İlhan Arsel Ercüment Hüsnü Baki Nejat Birdoğan Muazzez İlmiye Çığ Ali Dündar Yrd.Doç.Dr. İsmet Görgülü Prof.Dr. Tahir Hatipoğlu Prof.Dr. Alpaslan Işıklı Suphi Karaman Prof.Dr. Nejat Kaymaz Necdet Kurdakul Em.Tümg. Turhan Olcaytu Emin Özdemir Sadık Perinçek Dr. Doğu Perinçek Prof.Dr. Tülin Sağlamtunç Zeki Sarıhan Prof.Dr.... Read more

12-22-2010 15:28 - yazan turko29 son yazılan Mesajı göster
Adam Mutsuz ve Orta Yaşlıydı - Murat Erşahin - Ana Fikri

Adam Mutsuz ve Orta Yaşlıydı - Murat Erşahin - Ana Fikri

Yayınevi: Hayalet Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat "Sinemanın önünde durdum. Film hâlâ değişmemiş, sanırım üç haftadır gösteriliyor. İnsanlar işlerindeyken ben bu sinemanın önündeyim, sanırım benim de işim bu: Filmlerin değişip değişmediğini kontrol etmek. Aslında çok ciddi bir iş bu, birinin yapması gerek. Muhallebiciyi de es geçip sahafların olduğu pasaja giriyorum. Tüm dükkânlar yerli yerinde, gerçek hayat iki haftada... Read more

12-22-2010 15:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adalet Tutkusu - Robert C. Solomon - Ana Fikri

Adalet Tutkusu - Robert C. Solomon - Ana Fikri

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: DiÄŸer / Edebiyat Adaletin ne olduÄŸu, kim tarafından ve nasıl tesis edileceÄŸi konusu neredeyse uygarlık tarihi kadar eski bir konudur. Bireylerin ve kurumların adaletin çerçevesinin çizilmesinde ve tesisinde nerede durdukları hukukun temel alanını oluÅŸturur. Robert C. Solomon, Adalet Tutkusu nda adalete yeni bir yaklaşım getirirken Platon, Kant, Rousseau, Hobbes, Locke, Nietzsche gibi felÂ*sefecilere yeni bir gözle... Read more

12-22-2010 15:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
10 Adımda Kişisel Devrim - B. Alan Wallace - Ana Fikri

10 Adımda Kişisel Devrim - B. Alan Wallace - Ana Fikri

Yayınevi: İkarus Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel İki çubuğu birbirine sürterek ateş yakmaya çalışıyorsunuz diyelim. Epey çaba sarf etmeniz gerekse de başarıya ulaşacaksınız, bu kesin. Ne de olsa ateş böyle bulundu. Peki, bu işlemi birkaç dakika yaptıktan sonra ara verip yeniden yaparsanız, bu kesintili çaba sizi sonuca ulaştırır mı? Uğraştığınızla, yorulduğunuzla kalırsınız. Bu kitap zihninizi etkin bir şekilde... Read more

12-22-2010 14:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Marmara - Kollektif - Ana Fikri

Adım Adım Marmara - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Inter Media Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitap yedi ana bölümden oluşmaktadır. Her bölümün başında o bölgenin haritası ve o bölgede görülmeye değer ören yerleri işaretlenmiştir. Ayrıca her bölge birkaç alt bölgeye bölünmüş, yine her alt bölgenin başına bir harita eklenmiştir. Bu bölgedeki ören yerleri ile ilgili bilgiler aşağıdaki "Genel" başlığı altındaki simgelerle açıklanmıştır. ... Read more

12-22-2010 14:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adamın Biri Bir Gün - Hukuk Mu Guguk Mu - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Adamın Biri Bir Gün - Hukuk Mu Guguk Mu - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Adamın Biri Bir Gün - Hukuk Mu Guguk Mu - Sina Cimcoz - Özeti, Adamın Biri Bir Gün - Hukuk Mu Guguk Mu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Geçit Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat MİZAH, aklın sanatı olduğu için, her şeyin mizahı çeşitli yollarla yapılabilir. Mizahın amacı; iyilere iyilik etmek, kötülere de haddini bildirmektir, bunu yaparken de düşündürmektedir. Ben de, "Gülümseyen insan, yaşamın neşesini ve tazeliğini... Read more

12-22-2010 14:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
ABD nin Küreselleştirme Politikaları - Ömer Lütfi Taşcıoğlu - Ana Fikri

ABD nin Küreselleştirme Politikaları - Ömer Lütfi Taşcıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat SSCB nin parçalanmasını müteakip tek kutuplu hale gelen dünyada eski sömürgeci ülkelerin tek başına yerini alan ABD, 21 nci asrın tarihini yazmaya soyunmuştur. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere medya, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını da kullanarak küreselleşmenin tüm imkanlarından yararlanan ABD, ulusal hedeflerine ulaşmada hiçbir engel tanımamakta ve gerektiğinde işgale bile... Read more

12-22-2010 14:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acele Vesikalık - Emel Armutçu - Ana Fikri

Acele Vesikalık - Emel Armutçu - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2003 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Acele Vesikalık, Emel Armutçu imzasıyla Hürriyet Pazar ın Albüm sayfasında yayımlanmış; Timur Selçuk tan Özcan Deniz e, Gani Müjde den Ali Kırca ya, Recep Tayyip Erdoğan dan Deniz Baykal a, Ayşe Kulin den Dilek Sabancı ya, Salih Acar dan Münir Nurettin Selçuk a, Neyzen Tevfik ten Galatasaray Postanesi ne uzanan portre yazıların bir seçkisinden oluşuyor.Zaman zaman düşünüyorum. Albümler... Read more

12-22-2010 14:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ah Hollywood - Christopher Hampton - Ana Fikri

Ah Hollywood - Christopher Hampton - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1991 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Tehlikeli İlişkiler adlı oyunu ve film senaryosuyla dünyaca ünlü Chistopher Hampton, 1983 te En İyi Komedya Ödülü nü de almış, günümüz İngiliz tiyatrosunun önde gelen adlarındandır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Nazi yönetiminden kaçarak, Almanya dan Birleşik Amerika ya yaşamaya gelen Thomas Mann, Heinrich Mann, Bertolt, Leon Fauchtwangler, Johnny Weismüller, Greta Garbo ve Marx... Read more

12-22-2010 13:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adsız Ülke - Alain Fournier - Ana Fikri

Adsız Ülke - Alain Fournier - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2001 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Alain-Fournier -1886-1914- daha 28 yaşındayken, cephede vurularak öldü. Koca Meaulnes - Le Grand Meaulnes-, onun yayınlanmış tek romanı. Ünlü Fransız düşünürü Marcel Arland, Koca Meaulnes, çağdaş edebiyatın belki de ilk ve biricik klasik kitabıdır" diyor. Benim sanat ve edebiyat ilkem, çocukluktur diyen Alain-Fournier, bu ilk ve tek romanında, gerçek yaşamında karşılaşıp aşık... Read more

12-22-2010 13:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adanmış Bir Gönül İnsanı Hacı Ata - Muhittin Küçük - Ana Fikri

Adanmış Bir Gönül İnsanı Hacı Ata - Muhittin Küçük - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Yayınları Basım Tarihi: Mart 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türkiye den doğan, bütün dünyayı kuşatan eğitim seferberliğinin ve gönüllüler hareketinin en önde giden neferlerinden biri... Hacı Kemal Erimez. Ortaasya da bilinen ismiyle Hacı Ata... Onun yaptığı hizmetlerle gönüllere nasıl taht kurduğunu anlatan en güzel tablo 14 Mart 1997 tarihinde yaşandı. Bu tabloyu oğlu Celal Erimez şöyle tasvir ediyor: "Cenazeye Türkiye nin dört bir... Read more

12-22-2010 13:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ağabeyime Mektuplar - Metin Önal Mengüşoğlu - Ana Fikri

Ağabeyime Mektuplar - Metin Önal Mengüşoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Pınar Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 1995 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Diğer "Metin Önal Mengüşoğlu" Kitapları: 1. İstanbul Hikayeleri

12-22-2010 12:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adorno  - Martin Jay - Ana Fikri

Adorno - Martin Jay - Ana Fikri

Adorno - Martin Jay - Özeti, Adorno Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Der Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Başlarken, hemen belirtelim: Hakkında böyle bir kitap yazılacağını duysaydı Adorno herhalde dehşete düşerdi. "Çağdaş ustalar" başlıklı bir dizide yer almaktan rahatsızlık duyacağı için değil. O, aşırı alçak gönüllüğün de bir kişilik eksikliği olduğunu bilen biriydi. Dehşete düşecek oluşu,... Read more

12-22-2010 12:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahtapot Kollarındaki Dünya ve Türkiye - Erol Manisalı - Ana Fikri

Ahtapot Kollarındaki Dünya ve Türkiye - Erol Manisalı - Ana Fikri

Yayınevi: Derin Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Kitap Erol Manisalı nın, Dünya daki ve Türkiye deki olaylara bakışı ve değerlendirmelerinin yanı sıra yoğun bir arayışı da içermektedir. Türkiye de siyasi, iktisadi, toplumsal, kültürel, askeri hatta dini olaylarda "iç ve dış sistemler" arasında nasıl bir ilişki var? Kimler, kimleri niçin ve nasıl kullanıyor? Sonuçta ortaya nasıl bir resim çıkıyor? Erol Manisalı kitabında sadece fotoğraf makinesi... Read more

12-22-2010 12:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adlandırma & Zorunluluk - Saul Aaron Kripke - Ana Fikri

Adlandırma & Zorunluluk - Saul Aaron Kripke - Ana Fikri

Yayınevi: Litera Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Özel adlarla ilgili betimleyici gönderim kuramına karşı kaleme alınmış olan Adlandırma ve Zorunluluk, 20. yüzyılın en önemli ve etkili kitaplarından biridir. Betimleyici gönderim kuramı, Frege ve Russell tarafından ortaya atılmış olup bu kurama göre bir ad bid nesneye sonunda o nesnenin karşıladığı bir betimle bitiştirildiğinde göndermede bulunur. Kripke bu kuramı kabul etmez. Onun... Read more

12-22-2010 12:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Abis - Aslı Tohumcu - Ana Fikri

Abis - Aslı Tohumcu - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Abis - son yalancı bir cennete, cinnete ve sıklıkla cinayete var hezeyan metinleri. Diğer "Aslı Tohumcu" Kitapları: 1. Şeytan Geçti

12-22-2010 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adanmış Bir Ömür - Servet Somuncuoğlu - Ana Fikri

Adanmış Bir Ömür - Servet Somuncuoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Eleştiri, toplumu dinamik ve üretken kılan bir kavram fakat sürekli eleştiri ile yaşamak, güven duygusunu yok eden bir süreç. Son yıllarda güven duygumuz kaybetmeye başladık toplum olarak. Şüphesiz bunun temelinde iyiyi, güzeli, doğruyu aktarmamak ve onlara gereken önemi vermemek de etkili. DARÜŞŞAFAKA son dönemlerde yapılan güzel ve olumlu işlerden biri. Her ne kadar etrafında kıyametler kopsa da dünyanın en... Read more

12-22-2010 11:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
A.Ş.K Neyin Kısaltması? - Tuna Kiremitçi - Ana Fikri

A.Ş.K Neyin Kısaltması? - Tuna Kiremitçi - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Hayatın her köşesinde adımlarını duyacaksınız Tuna Kiremitçi nin. Hayatın her köşesine dair fikirlerini işiteceksiniz, duygularına tanık olacaksınız. Bazen bir çığlık gibi gelecek sesi kulaklarınıza, bazen de sevdayı, ayrılığı, hüznü fısıldayacak kendi sesinden bile ürkercesine. Tuna Kiremitçi yi kahramanlarının ötesinde, kahramanlarının dışında, Tuna Kiremitçi olarak... Read more

12-22-2010 11:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Açıklıyorum: Kral Çıplak (Yetişkinlere Televizyon  - Hakan Akgün - Ana Fikri

Açıklıyorum: Kral Çıplak (Yetişkinlere Televizyon - Hakan Akgün - Ana Fikri

Açıklıyorum: Kral Çıplak (Yetişkinlere Televizyon - Hakan Akgün - Özeti, Açıklıyorum: Kral Çıplak (Yetişkinlere Televizyon Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Turuncu Yayıncılık Basım Tarihi: Temmuz 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türkiye, "gizli komünist" bir ülkeydi. Yıllarca aldatıldı. 80 lerdeki Özal lı yıllarda serbestleşme başladı. Televizyon yayıncılığının serbest rekabete açılması ise çok daha geç geldi. Özel... Read more

12-22-2010 11:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Egzersiz - Ali Gür - Ana Fikri

Adım Adım Egzersiz - Ali Gür - Ana Fikri

Yayınevi: Turkuvaz Kitap Basım Tarihi: Şubat 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bugün gelinen noktada, insan organizmasının işleyişi ve ihtiyaçları konusundaki bilgilerimiz çok ileri düzeylere ulaşmış olmasına karşın, belki de sadece ülkemizde kaotik bir ortam yaşanmaktadır. Konuyu, uzmanları yerine çoğunlukla bambaşka alanlarda popüler olmuş ve sorunlara kıyıdan köşeden karışmış kimseler takdim edip tanıtmakta ve bu yüzden insanlar yeni yanlışlara... Read more

12-22-2010 10:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Abdülhak Hamid Tarhan - Yılmaz Taşçıoğlu - Ana Fikri

Abdülhak Hamid Tarhan - Yılmaz Taşçıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Eyleyip ye s ilebir gün cür etTarzı garbı dedimolsun adet" Diğer "Yılmaz Taşçıoğlu" Kitapları: 1. Dar Vakitlerde Geniş Zamanlar

12-22-2010 10:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Aikido Felsefesi - A. Bora Açıkalın - Ana Fikri

Aikido Felsefesi - A. Bora Açıkalın - Ana Fikri

Yayınevi: Truva Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2007 Kitap Türü: Yoga - Meditasyon / Spiritüel TÜRKİYE NİN DEĞERLİ AİKİDO HOCALARINDAN A. BORA AÇIKALIN DÜNYANIN EN ÇOK İLGİ GÖREN SAVAŞ SANATINI FELSEFİ BOYUTLARIYLA ANLATIYOR!... fikir ona derler ki bir yol açsın yol ona derler ki bir gerçeğe ulaşsın

12-22-2010 10:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Acı Çay - Moha Souag - Ana Fikri

Acı Çay - Moha Souag - Ana Fikri

Yayınevi: Kalkedon Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Moha Souag. Faslı yazar. 1949 yılında, Fas ın güneydoğusunda, Imteghren bölgesinde, Boudnib yakınlarındaki Taous köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Errachidia da tamamladıktan sonra 1970 te hukuk öğrenimi için Rabat a gitti. Art arda yapılan grevler ve öğrenim burslarının kesilmesi yüzünden hukuk öğrenimini yarıda bırakıp pedagoji eğitimi aldı. Öğrenimini tamamladıktan sonra,... Read more

12-22-2010 10:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools