Ahtapot Kollarındaki Dünya ve Türkiye - Erol Manisalı - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-22-2010 (12:30)   Son Mesaj: 12-22-2010 (12:30)    Cevap: 0    Gösterim: 690  

12-22-2010

Ahtapot Kollarındaki Dünya ve Türkiye - Erol Manisalı - Ana Fikri

Yayınevi: Derin Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2003
    Kitap Türü:

Kitap Erol Manisalı nın, Dünya daki ve Türkiye deki olaylara bakışı ve değerlendirmelerinin yanı sıra yoğun bir arayışı da içermektedir. Türkiye de siyasi, iktisadi, toplumsal, kültürel, askeri hatta dini olaylarda "iç ve dış sistemler" arasında nasıl bir ilişki var? Kimler, kimleri niçin ve nasıl kullanıyor? Sonuçta ortaya nasıl bir resim çıkıyor? Erol Manisalı kitabında sadece fotoğraf makinesi kullanmıyor, ara sıra fırçayı eline alıp resim de yapıyor. Ama gerçekçi ve insanın düşünce ufkunu zorlayan resimler... Kimler, neler, niçin, sonuçlar, olması gerekenler, engelleyenler, durduranlar, hatta ihanet edenler... Ahtapot un kafası, beyni, gözleri, kolları nerede, nasıl çalışıyor? Beslenenler sömürenler, engelleyenler, çarpıcı bir dille anlatılıyor. Ahtapotun sadece dış görüntüsü değil; içi, sinir sistemleri, güdüle kolları incelenmiş. Kısa kısa yazılar halinde kaleme alınmış olan kitap, günümüz Türkiye si ve dünyasına ilişkin çarpıcı bir analiz niteliğini taşıyor.

Diğer "Erol Manisalı" Kitapları:

1. Büyük Sermaye Dünyada Ve Türkiye de
    2. Büyümek İstiyorum Biz de Çocuktuk 2
    3. Ortak Pazar dan Avrupa Birliği ne Hayatım Avrupa 1
    4. Askeri Darbeden Sivil Darbeye Hayatım Avrupa 2
    5. Avrupa nın Askerle Kavgası Hayatım Avrupa 4
    6. Avrupa yla Derin Bağlar Hayatım Avrupa 5
    7. Dünyada ve Türkiye de Büyük Sermaye
    8. Bıçak Sırtındaki Türkiye
    9. AKP, Ordu, Amerika Üçgenindeki Türkiye

Ahtapot Kollarındaki Dünya ve Türkiye - Erol Manisalı - Ana Fikri Yorumları