Bütün Kuşları Alkışlamaya Gidiyorum - Ahmet Aslan - Ana Fikri

Bütün Kuşları Alkışlamaya Gidiyorum - Ahmet Aslan - Ana Fikri

Yayınevi: Kora Yayın Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Geceleri merayı aydınlatan ateşini, tezek közünü üstünde buharlaşan çayını, Mürekkep renkli dağların arasında akan öykülü nehirleri, hiç yanında ayırmadığı radyosunda dinlediği Sarı Gelin türküsünü gördüm, hissettim, duydum... Cezmi Ersöz... Diğer "Ahmet Aslan" Kitapları: 1. Peron Nilüfer Ve Doğanın Yontusu

01-21-2011 12:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Gece Güzelliği - Onur Caymaz - Ana Fikri

Gece Güzelliği - Onur Caymaz - Ana Fikri

Gece Güzelliği - Onur Caymaz - Özeti, Gece Güzelliği Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Hikâyeler, onlara...Sevgiden hep alacaklı çıkanlar. Eşya satarak geçinen soylu, hüzünlü zenginler. Otelleri seven, otellerden hayat çıkaran dullar. Adı bile yoksul anlamına gelen işsizler. Üveyler, her yerde eğreti duran, dürüst, çocuk gönüllü yabancılar. Başkaları adına da utanabilenler. Her... Read more

01-21-2011 12:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bahçeler Çözüldü - Alphan Akgül - Ana Fikri

Bahçeler Çözüldü - Alphan Akgül - Ana Fikri

Yayınevi: Aşina Kitapları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Alphan Akgül için Dil, bir kuzgun , şiir ise yara dır. Şair, Prometheus mudur öyleyse; ve şair, bu yarayı el işinden bir güz gibi mi taşır? Yoksa, evet yoksa, şiir kağıdın içinde esip duran mürekkebi n o el işi güzden kalma fırtınası mıdır? Evet öyledir! Mallarmé, Dünya, bir kitap olmak için vardır, diyordu; Akgül ün şiirinde ise, ağaçlar bahçe olmak için vardır ve... Read more

01-21-2011 12:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bizim Balıklarımız - Olcay Sönmez - Ana Fikri

Bizim Balıklarımız - Olcay Sönmez - Ana Fikri

Yayınevi: Dünya Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Olcay Sönmez, Denizlerimizden Tatlar : Bizim Balıklarımız adlı kitabında, Türkiye nin denizlerinde yaşayan balıkları hem birbirinden ilginç ve incelikli nitelemelerle tanıtıyor, hem de bu balıklarla yapılabilecek enfes ve sağlıklı yemeklerin tariflerini veriyor. Öyle pahalı lokantalar özgü karmaşık bir dille değil ; güzel Türkiye mizin balıkları güzel Türkçemizin en yalın haliyle... Read more

01-21-2011 12:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Despina nın Gözyaşları - Ahmet Yurdakul - Ana Fikri

Despina nın Gözyaşları - Ahmet Yurdakul - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 1996 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Despina nın Gözyaşları nda Ahmet Yurdakul, gerçekle düşü, duyguyla düşünceyi, yaşananla yaşanılmak isteneni, ustaca kaynaştırarak, etkileyici sentezler gerçekleştirmiş! Çağdaş hikâye ve romanın, mutlaka şizoit olması gerekmediğini önümüze seren, sahici hikâye örnekleridir bunlar. Diğer "Ahmet Yurdakul" Kitapları: 1. Korsanın Seyir Defteri

01-21-2011 12:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ergen Ruh Sağlığı - Prof. Dr. Z. Bengi Semerci - Ana Fikri

Ergen Ruh Sağlığı - Prof. Dr. Z. Bengi Semerci - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Çoğu zaman, "Âh. yeniden genç olsam!" desek de çocuklarımızın ergen olacağı endişesi, ergenlik belirtileri ile birlikte artmaya başlar. Ergenler bir yandan ailelerinin onları niçin anlayamadıklarını düşünürken, bir yandan da içinde bulundukları büyük ve hızlı değişime ayak uydurmaya çalışırlar. Bedeniniz hızla değişirken, sorumluluklarınız artar. Bazı şeyleri... Read more

01-21-2011 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayatı Sevmek - Eric Fromm - Ana Fikri

Hayatı Sevmek - Eric Fromm - Ana Fikri

Yayınevi: Arıtan Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 1996 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel "Refah Toplumu" diye de adlandırabileceğimiz 20. yüzyılın teknolojik açıdan gelişmiş toplum düzeni, yüzyılın başındaki beklentilerin aksine, insanları mutlu edemedi. O zamanlar daha çok şeye "sahip olmak"ın, insanların ihtiyacı olan her türlü manevi doyumu onlara sağlayacağı düşünülüyordu. Ama görüldü ki, "olmak" ve "mutluluk" ayrı bir... Read more

01-21-2011 11:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bilim Ve Ahlak - Rabi Baştürk - Ana Fikri

Bilim Ve Ahlak - Rabi Baştürk - Ana Fikri

Yayınevi: Arı Sanat Yayınevi Basım Tarihi: Ağustos 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Tarih, geçmişten aldığı ışıkla bugünü ve geleceği aydınlatan bilim dalıdır. Batının tarihi Hz. İsa dan başlar. İsevilik değiştirildikten sonra batı bilimden ve ahlâktan uzaklaşmıştır… İnsanlık tarihi göstermiştir ki, bilim ve ahlak çiğnendiği sürece insanlık felaketlerden kurtulamamıştır, bunun gerçek nedeni de gerçek dini inancın inkarı veya değiştirilmesidir.... Read more

01-21-2011 11:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Geçmişte ve Bugün Nükleer Enerji Tartışması - Tolga Yarman - Ana Fikri

Geçmişte ve Bugün Nükleer Enerji Tartışması - Tolga Yarman - Ana Fikri

Yayınevi: Esin Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 1995 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türkiye nin nükleer enerji üretim alanına girip girmemesi meselesi, yirmi yıldan fazladır gündemde olan; zaman zaman da kamuoyu tarafından hararetle tartışılan bir konudur. Konu aslında sadece ülkemizde değil, tüm dünyada tartışılmaktadır. Hem de; "Hayır mıdır, şer mi" gibisinden aşırı uçlarda ele alınarak... Sayın Yarman ın bu kitabında, konuyu özgün üslubu ve kendi kristal... Read more

01-21-2011 11:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Her Şey Bana Bağlı - Recep Şükrü Apuhan - Ana Fikri

Her Şey Bana Bağlı - Recep Şükrü Apuhan - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2004 Kitap Türü: Gençlik / Çizgi Roman Çalışırken hedeflerinizi düşünün... Niçin çalıştığınızı hatırlayın... Çalışma masanıza yürürken şöyle diyebilirsiniz: Şimdi hedefime doğru bir adım daha atacağım! Bu tavır size gelişigüzel bir çalışmanın tattıramıyacağı zevki verecektir. Başkaları için çalıştığını. başkaları için öğrendiğini zanneden öğrenciler az değildir.Ders çalışırken... Read more

01-21-2011 11:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dr. House un Tıp Bilimi - Andrew Holtz - Ana Fikri

Dr. House un Tıp Bilimi - Andrew Holtz - Ana Fikri

Dr. House un Tıp Bilimi - Andrew Holtz - Özeti, Dr. House un Tıp Bilimi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: E Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Alaycı, zorlayıcı ve olağanüstü başarılı Dr. Gregory House un neyi anlattığını keşfedin: Gerçek mi, kurgu mu?•Doğduğu zaman evlat edinilmiş olan bir delikanlı biyolojik annesi kızamık geçirmediği için ölecek hale nasıl gelebilir?•Bir... Read more

01-21-2011 11:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hawking ve Tanrı nın Aklından Geçenler - Peter Coles - Ana Fikri

Hawking ve Tanrı nın Aklından Geçenler - Peter Coles - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2001 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Postmodern Hesaplaşmalar, milenyumdan psikanalize, kuantum kuramından kaçıklık kuramına kadar bir dizi temayı işleyen bir seridir. Bu kitapların her biri çağdaş düşüncenin keskin ucunda duran anahtar bir fikri ele almakta ve yirmi birinci yüzyıl düşüncesinin temellerini atmış paradigmatik düşünür ve beyinlerin yaklaşımlarını anlaşılır bir dille ortaya... Read more

01-21-2011 10:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gelenekten Geleceğe: Modern Türk Şiirinde Geleneği - Muhsin Macit - Ana Fikri

Gelenekten Geleceğe: Modern Türk Şiirinde Geleneği - Muhsin Macit - Ana Fikri

Yayınevi: Kapı Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Modern Türk şiirinin yaşayan on üç temsilcisinin eserlerine divan edebiyatından yansıyan parıltıları göstermeye çalıştığı bu kitap, geleneğin bazen soluk bazen koyu renkleriyle ama bir süreklilik içinde akışını çok açık bir biçimde göstermektedir. Eserlerini incelediğim şairlerden özellikle Sezai Karakoç, Hilmi Yavuz ve Atillâ İlhan artık takipçilerini yetiştirmiş, geleneğe... Read more

01-21-2011 10:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hz. Ali Efendimizle ile Bir Gün Bir Gece - Hadi Güneş - Ana Fikri

Hz. Ali Efendimizle ile Bir Gün Bir Gece - Hadi Güneş - Ana Fikri

Yayınevi: Gelecek Yayınları Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Tarih birçok savaştan, birçok barıştan, birçok insandan bahsetmiştir. Kimilerine cesur, kimilerine akıllı, kimilerine sevdalı denmiş ve daha birçok meziyetleri sıralanmıştır. Kimileri insanların gönlünde taht kurup dost olmuş, kimileri ise kalplerde nefret uyandırmış düşman olarak kalmıştır. Kimileri sadece tarih kitaplarının içinde kalıp sadece o günün adamı olmuş, kimileri ise... Read more

01-21-2011 10:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayatname - Bayram Çinkil - Ana Fikri

Hayatname - Bayram Çinkil - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat Basım Tarihi: Kasım 2004 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat "Bayram Çinkil Bey in şiirleri, başarılı bir şiir dili ile ülkeden manzaralar sunan şiirler. Bunu yaparken yer yer sertleşen bir üslup kullanıyor. Bu bizi şaşırtmamalı. Çünkü şiir geleneğimizde bu da var." Hüsrev Hatemi "Hayatname yaşadığımız günlerin gerçekçi, duygulu, mizahi başdöndürücü bir panoraması. Bayram Çinkil, şiirsellikten hiç de yoksun olmayan çok... Read more

01-21-2011 10:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çözücü - Sadık Yemni - Ana Fikri

Çözücü - Sadık Yemni - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Tekerlekli boy aynasının önünde duran şey görünüş olarak genç bir kadındı. Siyah saçlı, duru tenli, orta boylu ve çırılçıplaktı. Tamamlanmamıştı henüz. Kalbi atmıyordu, nefes almıyordu. Kirpikleri, göz bebekleri, kulak delikleri, meme başları, anüsü ve vulvası yoktu. Soğuk, sıcak, uyku, yorgunluk, neşe, sıkıntı, endişe ya da mutluluk gibi duyguları tanımıyordu. Kıvamlı... Read more

01-21-2011 10:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eski Haritalarda Batı Anadolu - Nezih Başgelen - Ana Fikri

Eski Haritalarda Batı Anadolu - Nezih Başgelen - Ana Fikri

Yayınevi: Arkeoloji ve Sanat Yayınları Basım Tarihi: Mart 2005 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Bu albümde Ptolemaios tan XX.yüzyıl haritalarına Batı Anadolu ile ilgili 26 harita ve plan yer almaktadır. Diğer "Nezih Başgelen" Kitapları: 1. Antik Çağ Kent Yaşamında Kamusal Spor Mekanları Ve

01-21-2011 10:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Denizin Kanı - Tarık Dursun K. - Ana Fikri

Denizin Kanı - Tarık Dursun K. - Ana Fikri

Denizin Kanı - Tarık Dursun K. - Özeti, Denizin Kanı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: 2000 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ege denizi kıyısında küçük bir kasabada denize tutkun yüzlerce erkek, gözleri denizde yüzlerce kadın, çocuk. Acımasız, insanları teker teker kendine çeken gözü doymaz, azgın bir deniz. Canları pahasına denizden aldıklarıyla geçinen sünger emekçilerine denizden daha acımasız davranan, emeği, can kavgasını... Read more

01-21-2011 09:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Boncuk Adası - Ülker Köksal - Ana Fikri

Boncuk Adası - Ülker Köksal - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Mart 2004 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ülker Köksal dan bir çocuk romanı daha. Yine Şükran Kırcı nın çizgileriyle resimlenmiş olan Boncuk Adası, siz sevgili çocukların beğenisini kazanacaktır. Diğer "Ülker Köksal" Kitapları: 1. Ankara da Leylak Günleri

01-21-2011 09:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hitler in Sığınağında Son Günleri - Armin D. Lehman - Ana Fikri

Hitler in Sığınağında Son Günleri - Armin D. Lehman - Ana Fikri

Yayınevi: Pegasus Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2007 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Hitler in Berlini nin son on gününde, otuz bin Alman çocuk asker düşman saldırısına karşı Hitler in savunmasını üstlenmiştir. Kitabın yazarı Armin Lehmann bu çocuk askerlerden birirdir. Hitler i korumakla görevlendirilmiş diğer tüm gençler gibi o da lideri için canını siper etme konusunda isteklidir. Ancak o kan gölüne dönen Berlin de kapı önünde can... Read more

01-21-2011 09:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Global Ekonomide Bütünleşme Trendleri Bölgeselleşm - Yusuf Bayraktutan - Ana Fikri

Global Ekonomide Bütünleşme Trendleri Bölgeselleşm - Yusuf Bayraktutan - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Teorik ve pratik "sosyo-ekonomi-politik" etki ve sonuçlarının boyut ve çeşitliliği bakımından 2. Dünya Savaşı, istisnai bir nitelik arz eder. Yaklaşım, ekonomi bilimi perspektifiyle sınırlı tutulduğunda bile, Savaş sonrası için izlenmesi adeta imkansız bir literatür yığını ve gelişmeler dizisi ortaya çıkmış bulunmaktadır. Söz konusu dönemde, global ekonomik yansımaları ile ilgi... Read more

01-21-2011 09:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Devlet ve Kimlik - Aytunç Altındal - Ana Fikri

Devlet ve Kimlik - Aytunç Altındal - Ana Fikri

Devlet ve Kimlik - Aytunç Altındal - Özeti, Devlet ve Kimlik Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Destek Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2010 Kitap Türü: Politika - Siyaset / Genel Alt Kimlik Üst Kimlik, Ümmet Cumhuriyet, Bilim / İlâhiyat Hilâfet / Diyanet, Sekülarizm / Laisizm, Devlet TerörDoğulu Devlet modelini, Batılı Cumhuriyet modeli ile deyim yerindeyse "Evlendirip" mutlu bir yuva (vatan) kurabilmek çok ama çok zor bir deneydir. Günümüz Türkiye'si işte bu... Read more

01-21-2011 09:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Genel Kimya 1 - İlkeler ve Modern Uygulamalar - Petrucci - Harwood - Herring - Ana Fikri

Genel Kimya 1 - İlkeler ve Modern Uygulamalar - Petrucci - Harwood - Herring - Ana Fikri

Genel Kimya 1 - İlkeler ve Modern Uygulamalar - Petrucci - Harwood - Herring - Özeti, Genel Kimya 1 - İlkeler ve Modern Uygulamalar Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Palme Yayın Basım Tarihi: Mart 2007 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Bu kitapta, maddelerle uğraşan öğrencilerin gereksinmeleri gözönüne alınarak genel kimya okuyan öğrencilerin önemli bir kısmının yalnızca kimya alanında ilerlemeyeceği, biyoloji, tıp, mühendislik, çevre, ziraat vb.... Read more

01-21-2011 09:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gılgamış Destanı - Danny P. Jackson - Ana Fikri

Gılgamış Destanı - Danny P. Jackson - Ana Fikri

Gılgamış Destanı - Danny P. Jackson - Özeti, Gılgamış Destanı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Arkadaş Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2005 Kitap Türü: Eski Kültürler / Araştırma - İnceleme Evrensel bir yapıt... Edebiyatın başlangıcı... İnsanlığa armağan edilmiş en görkemli destan... Üçte ikisi tanrı, üçte biri insan olan Uruk Kralı Gılgamış'ın ölümsüzlüğü arayış yolculuğu... M.Ö. III. binyılda yaratılmış ve günümüze kadar gelmiş... Read more

01-21-2011 08:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Edebiyat Derslerine Giriş - Nihat Genç - Ana Fikri

Edebiyat Derslerine Giriş - Nihat Genç - Ana Fikri

Yayınevi: Leman Yayın Basım Tarihi: Nisan 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Nası sıcak, Tanrı cehennemi serbest bırakmış. Kolay kolay kızmayan insanları birle akıl hastası yapıyor. Yılan gibi durgun bakışları var sıcağın. Hangi odaya girsem bir kertenkele kaldırıp başını efe gibi bakıyor. Ancak bir akrep ayakta kalabilir bu sıcakta. Tümen tümen sıcak, ne dev savaş bu. Siyasal Bilgiler in arkasında çok dik bir sokak Süngübayır. Diğer... Read more

01-21-2011 08:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Erkek İşi//Kadın İşi - Hannah Rachel Bell - Ana Fikri

Erkek İşi//Kadın İşi - Hannah Rachel Bell - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kadın erkek eşitliğinin hâlâ tartışıldığı, erkek-kültürlü toplumda kadınların hâlâ kimlik savaşımı verdiği günümüzde, erkeklerle kadınların farklı toplumsal görevler yüklendiği, birbirlerine saygı gösterdiği ancak hiçbir "üstünlük" sorunu yaşamadığı bir dünyaya götürüyor bizi elinizdeki kitap. Doğayla bir bütün oluşturmuş, geleneklerine bağlı bir... Read more

01-21-2011 08:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hrant a... (Ciltli) - Kolektif - Ana Fikri

Hrant a... (Ciltli) - Kolektif - Ana Fikri

Hrant a... (Ciltli) - Kolektif - Özeti, Hrant a... (Ciltli) Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kırmızı Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Biz yaşadığı cehennemi, cennete çevirmeye talip insanlardık." -Hrant Dink Canım kardeşim Hrank Dink!... Sana seslenmek, seninle konuşmak ihtiyacım büyüdükçe büyümekte. Ensenden vurularak arkadan haince katledildiğin günden bu yana aylar geçti. Bulunan, bilinen, sen başta hepimizin... Read more

01-21-2011 08:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eğitim Programları Ve Öğretim - Durmuş Ali Özçelik - Ana Fikri

Eğitim Programları Ve Öğretim - Durmuş Ali Özçelik - Ana Fikri

Yayınevi: Pegem Akademi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ondokuzuncu yüzyılın ikinci yansından başlayarak, önce eğitime temel teşkil eden eğitim psikolojisi, eğitim sosyolojisi, eğitim felsefesi, eğitim ekonomisi gibi bilim dallarında; sonra da program geliştirme, öğretim, ölçme ve değerlendirme gibi eğitim bilimlerinde Önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu dönemde, eğitime temel teşkil eden bilimlerdeki bilgi birikimi, eğitim alanında... Read more

01-21-2011 08:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eva Luna - Isabel Allende - Ana Fikri

Eva Luna - Isabel Allende - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1993 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Eva Luna, bu romanın başkişisidir. Eva yaşam anlamına gelir. Annesi ona bu adı, yaşamın tadını çıkarsın diye koymuştur. Luna ise ay anlamındadır. Bir yılan tarafından sokulup zehirlenmiş olan Ayın Çocukları kabilesinden bir Kızıldereli yi kurtarmak için, onunla ölüm yatağında sevişen annesi, Eva ya gebe kalmıştır. Bu roman, bir bakıma, Eva Luna nın, sefillerle, yaşlı delilerle,... Read more

01-21-2011 08:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Barbar Batı Sömürgecilik Üzerine Söylev - Aimé Césaire - Ana Fikri

Barbar Batı Sömürgecilik Üzerine Söylev - Aimé Césaire - Ana Fikri

Yayınevi: Salyangoz Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Hitler den bahsetmiyorum, ya da gardiyandan, ya da maceracıdan; ben yolun karşısındaki terbiyeli çocuktan söz ediyorum, bir SS elemanından, gangsterlerden değil, saygıdeğer burjuvalardan bahsediyorum.Aimé Césaire Bütün çağıltısıyla aşağılara doğru iniyor Césaire. Aşağılarda, derinlerde nelerin olup bittiğini görmeye razı; görüp sonra yeniden yukarılara tırmanacak. Kendi iniyor, ama... Read more

01-21-2011 07:51 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools