Adaleti Arayan Adam - Burhan Apaydın - Ana Fikri

Adaleti Arayan Adam - Burhan Apaydın - Ana Fikri

Yayınevi: Filika Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Avukatlık mesleğinin ülkemizdeki duayeni Burhan Apaydın, 27 Mayıs 1960 daki İstanbul Barosu yönetim kurulunun yasaklanmasına rağmen kardeşi Orhan Apaydın la birlikte Adnan Menderes in savunmasını üstlendi. Yassıada duruşmaları sırasında bir avukat olarak yaptığı çıkışlar sonunda halkı "silahlı ayaklanmaya kışkırtma" suçuyla tutuklanarak Balmumcu Askeri Cezaevi ne konuldu. 3,5... Read more

12-22-2010 04:01 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahid Sandığı - Lütfi Kaçan - Ana Fikri

Ahid Sandığı - Lütfi Kaçan - Ana Fikri

Yayınevi: Ataç Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2004 Kitap Türü: Bu çalışma iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; Sandığın yahudi inancındaki yeri; ortaya çıkış süreci ve özellikleri, içine konulan nesneler, akıbeti hakkındaki gelişmeler; kutsallık kazanmasının nedenleri, sosyolojik etkisi; siyasi ve manevi hayat üzerindeki etkileri ve son bölümde ise, Sandığın günümüzdeki yahudilerin mesih inancı üzerindeki etkileri üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde,... Read more

12-22-2010 03:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afacan Çocuk Gülmeceleri - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Afacan Çocuk Gülmeceleri - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Yayınevi: Bulut Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Afacın Çocuk Aklı Annesi afacan çocuğuna sorar: - Çocuğum ne yapıyorsun? - Tavuklara kaynar su içiriyorum. Oğlum niye içiriyorsun? - Kaynamış yumurta yumurtlasınlar diye. Diğer "Sina Cimcoz" Kitapları: 1. Hukuk mu, Guguk mu? / Ah Şu Memurlar

12-22-2010 03:32 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abby Hayes in Neşeli Günleri:Abby nin Bağımsızlık  - Anne Mazer - Ana Fikri

Abby Hayes in Neşeli Günleri:Abby nin Bağımsızlık - Anne Mazer - Ana Fikri

Abby Hayes in Neşeli Günleri:Abby nin Bağımsızlık - Anne Mazer - Özeti, Abby Hayes in Neşeli Günleri:Abby nin Bağımsızlık Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ağustos 2009 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Günleriniz Abby yle neşelensin "Tanrı tüm insanları eşit yaratmış ve başkalarına devredilemez haklar bağışlamıştır." -Thomas Jefferson- Eğer devredilemez haklar varsa, benim de haklarım olmalı Arkadaşlarımla... Read more

12-22-2010 03:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
A Portrait of the as a Young Man - James Joyce - Ana Fikri

A Portrait of the as a Young Man - James Joyce - Ana Fikri

Yayınevi: Wordsworth Basım Tarihi: Ocak 1992 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman A Portrait of the Artist as a Young Man represents the transitional stage between the realism of Joyce s Dubliners and the symbolism of Ulysses, and is essential to teh understanding of the later work. The novel is a highly autobiographical account of the adolescence and youth of Stephen Dedalus, who reappears in Ulysses, and wh comes to realize that before he can become a true artist, he must rid himself of... Read more

12-22-2010 03:11 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adobe Photoshop CS4 CD Hediyeli - Adobe Ekibi - Ana Fikri

Adobe Photoshop CS4 CD Hediyeli - Adobe Ekibi - Ana Fikri

Yayınevi: Medyasoft Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Grafik / Teknoloji Adobe Photoshop CS4 ü öğrenmenin en hızlı, en kolay, en kapsamlı yolu!Uygulamalı yazılım eğitim kitapları içinde en çok satan dizi olan Yetkili Eğitim Kılavuzu, Adobe yazılımlarının özelliklerini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenizde size yardımcı olur. Yetkili Eğitim Kılavuzu, Adobe Systems Incorporated ın, Adobe ürünleri konusundaki uzmanların desteğiyle geliştirilen resmi... Read more

12-22-2010 03:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abdülcanbaz / Turhan Selçuk tan İnsan Manzaraları - Nazife Güngör - Ana Fikri

Abdülcanbaz / Turhan Selçuk tan İnsan Manzaraları - Nazife Güngör - Ana Fikri

Yayınevi: Cumhuriyet Kitap Basım Tarihi: Eylül 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çizgiroman, çizgi ve yazının bir arada olduğu, kolay okunur ve anlaşılır evrensel bir tür. Türkiye deki en uzun soluklu ve geniş okur kitlesine ulaşan tek çizgiroman ise hiç kuşkusuz Abdülcanbaz...Abdülcanbaz, bir bakıma Türkiye nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel tarihinin aynası gibidir... Toplumsal gerçeklikle bire bir bağlantılı olarak kurgulanan bir çizgiromandır... Yaklaşık... Read more

12-22-2010 02:51 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açık Yapıt - Umberto Eco - Ana Fikri

Açık Yapıt - Umberto Eco - Ana Fikri

Açık Yapıt - Umberto Eco - Özeti, Açık Yapıt Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: 1962 yılında yayınlanan bu kitap, Emberto Eco'nun modern temalar üzerine yazdığı ilk kitabı olup, yazarın adını geniş kitlelere duyurmuştur. Açık Yapıt, hem güncelliğini hem de açıklık kavramı hakkında ana başvuru kaynağı olma özelliğini korumaktadır. Açık Yapıt'taki açık yapıt düşüncesi, modern ve geleneksel sanatlar... Read more

12-22-2010 02:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Microsoft ADO.NET - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri

Adım Adım Microsoft ADO.NET - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Adım Adım Microsoft ADO.NET, Visual Basic .NET veya Visual C# .NET dillerinde deneyim sahibi olan okurlara, Microsoft .NET Framework’ün veri erişim bileşeni olan ve XML’i tanıyan tüm programlarla her türlü platform üzerinden çalışan ADO.NET nesne modelini öğretmeyi hedefliyor. Bu kullanımı kolay giriş kitabıyla, Microsoft Visual Basic .NET ve Microsoft Visual C# .NET’in veritabanı... Read more

12-22-2010 02:23 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Abel Sanchez - Bir Tutkunun Öyküsü - Miguel de Unamuno - Ana Fikri

Abel Sanchez - Bir Tutkunun Öyküsü - Miguel de Unamuno - Ana Fikri

Abel Sanchez - Bir Tutkunun Öyküsü - Miguel de Unamuno - Özeti, Abel Sanchez - Bir Tutkunun Öyküsü Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Mart 1989 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Yazarının "Bir Tutkunun Öyküsü" altbaşlığıyla sunduğu bu ilginç yapıtta iki çocukluk arkadaşının yaşam boyu süren çekişmeleri bir kara güldürü tadıyla anlatılıyor. Abel Sanchez Kutsal Kitap taki Habil ile Kabil öyküsünün çağdaş ve... Read more

12-22-2010 02:12 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
AB, AKP ve Kıbrıs - Bilal N. Şimşir - Ana Fikri

AB, AKP ve Kıbrıs - Bilal N. Şimşir - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türkiye Cumhuriyeti tarihinin son 50 yılına damgasını vuran "Kıbrıs Sorunu"nda kritik bir aşamaya gelindi. Ya, AKP Hükümetinin dış politikadaki birinci önceliği olan AB uğruna taviz verilecek; ya da Kıbrıs Türklerinin haklı davası sonuna dek savunulacak. Kıbrıs ın ve Türkiye nin geleceğini belirlemeye hazırlanan 14 Aralık seçimleri arifesinde, araştırmacı Bilâl N. Şimşir... Read more

12-22-2010 01:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adalara Kar Düştü - D. Ali Gültekin - Ana Fikri

Adalara Kar Düştü - D. Ali Gültekin - Ana Fikri

Yayınevi: Bizimkitaplar Yayınevi Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Günbatımı ne güzel. Oturmuş, günbatımını izliyorum sensiz. Biraz sonra ay doğacak. Ada Sensiz bir hiç, Ada ölüm sessizliği. Oysa ne kadar severdim. Buralardan gidiyorum. Dağlar da kesmez beni. Bilmiyorum nereye. Küskün değiliz. Küskün değilim. Küskünlüğüm kendime. Adalara kar düştü. Anılar canlanır gözümde bazen Kimine ağlar, kimine güler geçerim. Eski resimlerdir beynimde... Read more

12-22-2010 01:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abdülhamid in Zaferi - Osmanlı Yunan Savaşı - Metin Hülagü - Ana Fikri

Abdülhamid in Zaferi - Osmanlı Yunan Savaşı - Metin Hülagü - Ana Fikri

Abdülhamid in Zaferi - Osmanlı Yunan Savaşı - Metin Hülagü - Özeti, Abdülhamid in Zaferi - Osmanlı Yunan Savaşı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yitik Hazine Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Medeniyetlerini Eski Yunan a borçlu olduğunu düşünen devletler, Yunanlıların Osmanlı dan kopması için ellerinden gelen her şeyi yapar. Avrupa nın kendini büyük sanan bu küçük devleti, beş asır Devlet-i Aliyye egemenliğinde... Read more

12-22-2010 01:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adı Sibel di Ponponumun - Yusuf Solmaz - Ana Fikri

Adı Sibel di Ponponumun - Yusuf Solmaz - Ana Fikri

Yayınevi: Kül Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Balkonlara, çatılara konup konup kalkıyorum. Hava karardı. Karanlıkta uçamam. Bir çatıda küçük bir boşluk bulup giriyorum. Her taraf öyle karanlık ki.."Ponponum neredesin?""Mıstıcık seni duyamıyorum!""Korkuyorum ponponum.""Mıstıcık ne olur dön!"Ponponumun anlattığı kediler geliyor aklına."Onlar senin gibi uçamaz ama cin... Read more

12-22-2010 01:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar - Jane Graves - Ana Fikri

Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar - Jane Graves - Ana Fikri

Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar - Jane Graves - Özeti, Abartılı Yalanlar Aceleci Duvaklar Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Tuana Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: ''Muhteşem Bir Romantik Komedi!''''Graves,güvenli ve ikna edici sesiyle,sağlam bir hikayeci.'' -Publishers Weekly''Küstah ve Zekice!'' -Susan Andersen,New York Times'ın çok satan yazarlarından biri ''Jane Graves,yüreginizi kazanacak.'' -Lori Foster,New York Times'ın çok satan yazarlarından biri

12-22-2010 01:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahmet Kaya - Kenan Engin - Ana Fikri

Ahmet Kaya - Kenan Engin - Ana Fikri

Yayınevi: Peri Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Dünya sanat tarihinde olduğu gibi, benim ülkemin sanat tarihinde de toplumcu duruşlarını üretimlerine bazı sanatçılar var ve onlarda kendi dönemlerinde benimle aynı kaderi paylaşmışlar. Bütün bir yüzyılı kapsayan bu kaderle, içine gireceğimiz yüzyılda da karşı karşıya kalmak insanlık adına üzücü. Bir köşe yazarımızın dediği gibi, ben de Düşüncelerin Özgürce Uçuştuğu... Read more

12-22-2010 00:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adnan Oktar Linç Devam Etmeli - Fedai Erdoğ - Ana Fikri

Adnan Oktar Linç Devam Etmeli - Fedai Erdoğ - Ana Fikri

Adnan Oktar Linç Devam Etmeli - Fedai Erdoğ - Özeti, Adnan Oktar Linç Devam Etmeli Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ara Kitap Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Adnan Oktar kimdir, amacı nedir, kitaplarında nelerden behsetmektedir, hakkındaki iddalar nelerdir, bu iddaların aslı var mıdır, yok mudur?...Bütün bunlar gerekli gereksiz zamanlarda defalarca temcid pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp çeşitli yayın organlarında sergilendi.Öncelikle Adnan Oktar neler üretti ve... Read more

12-22-2010 00:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Yalnızlık Benim - Ahmet Selçuk İlkan - Ana Fikri

Adım Yalnızlık Benim - Ahmet Selçuk İlkan - Ana Fikri

Adım Yalnızlık Benim - Ahmet Selçuk İlkan - Özeti, Adım Yalnızlık Benim Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Hayat bir televole masalı değildir kızım!Sakın aldatmasın seniSeda'nın Güllü'nün o boş kahkahalarıEbru'ların Çağla'ların Demet'lerinO sabun köpüğü muhteşem aşkları (!)Ben ne dev yalnızlıklar bilirimBen ne ayrılıklarBen ne hıçkırıklarKim bilirNasıl ıslaktır geceleri... Read more

12-22-2010 00:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açlığın Şarkısı - J.M.G. Le Clezio - Ana Fikri

Açlığın Şarkısı - J.M.G. Le Clezio - Ana Fikri

Yayınevi: Turkuvaz Kitap Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat J.M.G. Le Clézio, son romanı Açlığın Şarkısı nın Fransa da yayımlanmasından birkaç gün sonra 2008 Nobel Edebiyat Ödülü nü aldı.Yazar kendi annesinden yola çıkarak, Ethel in ve Mauritius Adası ndan Paris e gelen soylu ailesinin tablosunu sunuyor okuruna. 1930 ların Paris i... Sömürgelerin, sömürgeciliğin şaşaalı günlerinin özlemi içindeki soylular ve burjuvalar. İkinci Dünya Savaşı... Read more

12-22-2010 00:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acil Durum Padişahı II. Abdülhamid - Behice Tezçakar - Ana Fikri

Acil Durum Padişahı II. Abdülhamid - Behice Tezçakar - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kim II. Abdülhamid in yerinde olmayı istemez ki? Muhteşem manzaralı Yıldız Sarayı nda yaşamak, harika bir bahçeye sahip olmak, altın yaldızlı tahtlarda oturmak, ihtişamlı giysiler giymek… Âdeta yediğin önünde yemediğin arkanda bir yaşam sürmek. Kocaman bir devletin başındaki kişi olup her şeyi yönetmek emrindeki hizmetkârlar, ordular da cabası… Tüm bunlar harika olsa gerek!Öyle... Read more

12-22-2010 00:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağır Çekim - Değişen Erkeklikler Değişen Erkekler - Lynne Segal - Ana Fikri

Ağır Çekim - Değişen Erkeklikler Değişen Erkekler - Lynne Segal - Ana Fikri

Ağır Çekim - Değişen Erkeklikler Değişen Erkekler - Lynne Segal - Özeti, Ağır Çekim - Değişen Erkeklikler Değişen Erkekler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1992 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Freud, kadınlığın karanlık bir kıta olduğunu söylemişti... Oysa yüzyıllardır hakkında kitaplar yazılan, tanımlanmaya, denetlenmeye çalışılan kadınlar oldu: Erkek karanlıkta kaldı... Bu kez ünlü... Read more

12-21-2010 23:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Advanced Reding Skills - Yasin Aslan - Ana Fikri

Advanced Reding Skills - Yasin Aslan - Ana Fikri

Yayınevi: Nüve Kültür Basım Tarihi: Şubat 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İngilizce Öğretmenliği ve Filoloji bölümlerindeki okuma derslerinde öğrencilerin ilgi duyacakları ve zevk alacakları okuma parçalarının kullanımı oldukça önemlidir. Bu nedenle, bu kitaptaki metin, makale, fabl ve hikayelerin öğrencilerin hemen sıkılmayacağı, öğüt verici ve bilgilendirici tarzda olmasına özen gösterilmiştir. Kitapta ayrıca İngilizce okuma ile ilgili teorik bilgiler de yer... Read more

12-21-2010 23:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Abdülhamid in Mirası Petrol ve Arazi - Arzu Terzi - Ana Fikri

Abdülhamid in Mirası Petrol ve Arazi - Arzu Terzi - Ana Fikri

Abdülhamid in Mirası Petrol ve Arazi - Arzu Terzi - Özeti, Abdülhamid in Mirası Petrol ve Arazi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Osmanlı her şeyin farkındaydı amma…..Düvel-i muazzama nın Bağdat–Musul bölgesindeki petrole ilgisinin artmaya başlamasıyla, bölgedeki zengin petrol yataklarını içine alan önemli arazi parçalarının Osmanlı tarihinde... Read more

12-21-2010 23:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahmaklığın Devrik Hali - David Foekinos - Ana Fikri

Ahmaklığın Devrik Hali - David Foekinos - Ana Fikri

Yayınevi: +1 Kitap Basım Tarihi: Ocak 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Romantik aşıklar için, utanç verici bir aylaklık ve ahmaklık hikayesi. Conrad, umutsuz bir aşık, berbat hediyeler seçen bir sevgili ve Milan Kundera nın yeğeni olduğunu iddia edecek kadar hayalperest biri... O, avuçlarından kayıp giden hayata tekrar tutunmanın yollarını arayan bir vaka. Ahmaklığın Devrik Hali az bulunan bir akıcılıkta ve duygusal dramla gerçeküstü soytarılık arasında bir roman.

12-21-2010 22:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Afrika Masalları - M. Kosova - Ana Fikri

Afrika Masalları - M. Kosova - Ana Fikri

Yayınevi: Okyanus Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 1996 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Afrika uygarlığının temel iletişim aracı sözdür. Sözlü anlatımın en güzel örneklerinden birisi de hiç kuşkusuz masallardır. Afrika nın eski zenci kabilelerinden derlenmiş bu anlatılarda insanın yaratılmasından, yaşamın dünya gezisine; akıllı hayvanlardan, Pigmelerin yaşam öykülerine kadar bir çok efsane, mitos, hikaye bulunmaktadır.

12-21-2010 22:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağrı Dağı Efsanesi - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Ağrı Dağı Efsanesi - Yaşar Kemal - Ana Fikri

Ağrı Dağı Efsanesi - Yaşar Kemal - Özeti, Ağrı Dağı Efsanesi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Bir aşk destanı olan Ağrı Dağı Efsanesi geleneklerini Mahmut Han'a karşı savunan Ahmet ile Gülbahar arasındaki aşkı konu alır. Efsanelere ve halk söylencelerine yürekten bağlı Yaşar Kemal'in bu romanı, insan psikolojisinin derinliklerini de içerir. Diğer "Yaşar Kemal" Kitapları:

12-21-2010 22:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
ABD ve Fransa da İşçi Sınıfı, Sendikalar ve 4. Ent - Derleme - Ana Fikri

ABD ve Fransa da İşçi Sınıfı, Sendikalar ve 4. Ent - Derleme - Ana Fikri

ABD ve Fransa da İşçi Sınıfı, Sendikalar ve 4. Ent - Derleme - Özeti, ABD ve Fransa da İşçi Sınıfı, Sendikalar ve 4. Ent Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Pencere Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Yaşadığımız dönemdeki sendikalar ya işçileri boyun eğmek ve itaatkarlığa itip devrimi engellemek için emperyalist burjuvazinin yedek araçları olurlar ya da bunun tam aksine proletaryanın devrimci hareketinin araçları... Read more

12-21-2010 22:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Acar Hafiye - Afrika Maskesi - Jürgen Banscherus - Ana Fikri

Acar Hafiye - Afrika Maskesi - Jürgen Banscherus - Ana Fikri

Acar Hafiye - Afrika Maskesi - Jürgen Banscherus - Özeti, Acar Hafiye - Afrika Maskesi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İş Bankası Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2009 Kitap Türü: Gençlik / Çizgi Roman Acar Hafiye bu macerasında sihirli bir Afrika maskesiyle ilgili çetrefilli bir olayla karşı karşıya. Acar ın en sevdiği dondurmacıda tuhaf şeyler oluyor. Herkes garip olayların sebebinin maskenin sihiri olduğunu düşünüyor. Bilimsel bir dedektif olan Acar ise... Read more

12-21-2010 21:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahşabın Öyküsü - Mehmet Ali Kılıçbay - Ana Fikri

Ahşabın Öyküsü - Mehmet Ali Kılıçbay - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Haziran 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Canlı bir varlıktan, ağaçtan geldiği için ahşap eşya her zaman bize yakın gelmiş, girdiği mekanı -kendisi yanmasa da- ısıtmıştır. İster mimari bir malzeme olarak, ister bağımsız bir eşya olarak ahşapla bu içli dışlılığımız, Kılıçbay ın tarihçi kaleminde ayrı bir lezzete bürünüyor. Sıradan bir ahşap eşyanın zaman içinde geçirdiği biçimsel ve işlevsel değişimleri,... Read more

12-21-2010 21:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
ABD den Kürtlere Bir Demet Kerkük - Raşit Kısacık - Ana Fikri

ABD den Kürtlere Bir Demet Kerkük - Raşit Kısacık - Ana Fikri

Yayınevi: Truva Yayınları Basım Tarihi: Mart 2007 Kitap Türü: Üzerine yoğun tartışmalar yapılan petrol kenti Kerkük ün geleceğine ilişkin bu yıl yapılması planlanan halk oylaması öncesi gerginlik giderek tırmanıyor. Irak ın, petrol zengini bu Türkmen kenti Kerkük te, kentin geleceğini belirleyecek olan halk oylamasına Kürtler sıcak bakıyor. Araplar ve Türkmenler ise boykot edeceklerini söylüyorlar. Son günlerde sıkça patlamaların yaşandığı Kerkük te 2007 yılı... Read more

12-21-2010 21:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools