Adım Adım Microsoft ADO.NET - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-22-2010 (02:23)   Son Mesaj: 12-22-2010 (02:23)    Cevap: 0    Gösterim: 452  

12-22-2010

Adım Adım Microsoft ADO.NET - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi
    Basım Tarihi: Şubat 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Adım Adım Microsoft ADO.NET, Visual Basic .NET veya Visual C# .NET dillerinde deneyim sahibi olan okurlara, Microsoft .NET Framework’ün veri erişim bileşeni olan ve XML’i tanıyan tüm programlarla her türlü platform üzerinden çalışan ADO.NET nesne modelini öğretmeyi hedefliyor. Bu kullanımı kolay giriş kitabıyla, Microsoft Visual Basic .NET ve Microsoft Visual C# .NET’in veritabanı işlevlerine sağlam bir başlangıç yapacaksınız.Adım Adım Microsoft ADO.NET ile, geliştiricilerin gerçek yaşamda her gün yüz yüze geldikleri problemlerden alınmış kavraması kolay örneklerle, ADO.NET’te hemen çalışmaya başlayacaksınız. Veriye bağlı Windows Forms ve Web Forms geliştirmek için ADO.NET nesne modelini kullanmayı öğrenecek; ADO.NET’in XML ile nasıl etkileştiğini ve .NET ortamından eski ADO sürümlerine erişmeyi görecek; ADO.NET nesnelerini tanıyıp onlarla çalışmayı ve veri uygulamaları oluşturmaya başlamak için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz. Adım Adım Microsoft ADO.NET ile, veri bağlantıları oluşturmayı, Data Command ve DataReader nesnelerini, DataAdapter ile verilere erişmeyi, DataSet ve DataTable’lar ile çalışmayı, tablo görünümlerini DataView ile denetlemeyi, verileri düzenleyip güncelleştirmeyi ve Windows Forms’da ADO.NET verilerini bağlamayı, Web Forms’da verileri bağlamayı, veri yapısını değiştirmek için XML Designer’ı kullanmayı öğreneceksiniz. Tüm bunları yaparken, kitaba eşlik eden kılavuz CD’de yer alan, Visual Basic .NET ve Visual C#.NET dillerinde yazılmış örnek kodlardan ve ADO.NET ile geliştirilmiş gerçek yaşam çözümlerinden yararlanacaksınız.Adım Adım Microsoft ADO.NET ile Microsoft’un kendini kanıtlamış ADIM ADIM öğrenme yöntemiyle, ADO.NET’te hemen işe koyulun.

Diğer "Rebecca M. Riordan" Kitapları:

1. Adım Adım Microsoft ADO.NET 2.0

Adım Adım Microsoft ADO.NET - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri Yorumları