Acının Antropolojisi - David Le Breton - Ana Fikri

Acının Antropolojisi - David Le Breton - Ana Fikri

Yayınevi: Sel Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Felsefe / Türk okurunun Yürüyüşe Övgü ile tanıdığı David Le Breton, son kuşağın önde gelen düşünürlerinden biri. Moderniteye yepyeni bakışaçılarıyla yaklaşan, bireyin günümüzün toplumsal mekanizmalar karşısındaki yerini arayan, bunu yaparken de pek az bilim adamında karşılaştığımız akıcı bir üslubu benimseyen David Le Breton, kendine özgü bir "risk sosyolojisi" geliştirdi.Acının... Read more

12-21-2010 21:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmet Hamdi Tanpınar - Orhan Okay - Ana Fikri

Ahmet Hamdi Tanpınar - Orhan Okay - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Selam olsun bizden güzel dünyayaBahçelerde hala güller açar mıSelam olsun sonsuz güneşe, ayaIşıklar, gölgeler suda oynar mıHepsi güzeldi kar, tipi, fırtınaGünlerin geçişi ardı ardınaHasretsiz bir kanat şakırtısınaMavi gökte kuşlar yine uçar mıUzak, çok uzağız şimdi ışıktanÇocuk sesinden, gül ve sarmaşıktanDönmeyen gemiler olduk açıktanAdımızı soran, arıyan var... Read more

12-21-2010 20:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahşap Anahtar - Abdülkadir Budak - Ana Fikri

Ahşap Anahtar - Abdülkadir Budak - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Behçet Necatigil, ilk şiir kitabı Geçti İlkyaz Denemesi üzerine Abdülkadir Budak a yazdığı mektupla, şiirlerinizi seviyorum, bırakmayın,sürdürün demişti. Necatigil, süzgeçlerden geçmiş, arınmış, özlü-yoğun şiirler diye nitelemişti Budak ın şiirlerini. Necatigil in mektubu 22/23 Ocak 1978 tarihini taşıyor. O günden bu yana, şiirlerini daha da yoğunlaştırarak sürdürdü abdülkadir... Read more

12-21-2010 20:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Aborijin Efsaneleri - David Unaipon - Ana Fikri

Aborijin Efsaneleri - David Unaipon - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Avustralya kıtasının ilk sahipleri olarak bilinen ve on binlerce yıldır bu kıtada yaşadıkları kabul edilen Aborijinlerin yaşantılarını biçimlendiren gelenekleri bugüne dek pek çok kitaba konu oldu. Ancak gerçek bir Aborijinin daha 1920 lerde kıtada yaşayan farklı kabileleri de dolaşarak topladığı ve ilk kez 1927 yılında yayımladığı bu öyküler, bugüne dek yayımlanmış en eski Aborijin... Read more

12-21-2010 20:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ağrı'nın Derinliği - Ece Temelkuran - Ana Fikri

Ağrı'nın Derinliği - Ece Temelkuran - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2008 Kitap Türü: Bu kitap ne sadece Ermenilere ne de sadece Türkleredir. Ağrı'nın Derinliği, evsiz kalmanın, evinden uzak düşmenin acısını bilen, tahmin edebilen herkese yazılmıştır. Aidiyetimizin bize ezberlettiklerinin ötesinde bir biz olabilir mi? İçine hapsolmadığımız, dışına atılmadığımız bir ev, bir biz kurulabilir mi? Ece Temelkuran, Ermeni ve Türk milliyetçiliklerine yakından bakarken, toplumların bizlerini kurma... Read more

12-21-2010 20:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abdalın Bir Günü - Mehmed Uzun - Ana Fikri

Abdalın Bir Günü - Mehmed Uzun - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Abdalın Bir Günü, geleneksel edebiyat içerikleriyle modern edebiyat biçimlerini buluşturan, çok katmanlı, deneysel bir roman. Sözlü anlatı geleneğinin modern bir üslupla harmanlandığı, geleneksel içeriklerin modern biçimlerle yeniden üretildiği Abdalın Bir Günü nde, Uzun, ünlü dengbej, Evdale Zeynike nin trajik yaşamını tek bir günde toplayarak, nesnel zamanı öznelleştirip, bir günü... Read more

12-21-2010 20:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Alacahöyük - Kollektif - Ana Fikri

Adım Adım Alacahöyük - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Inter Media Basım Tarihi: Mayıs 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Anadolu, Batı kültürüne damgasını vuran karşılaşmaların, kültür bileşimlerinin yeri. Yerinde bir deyimle uygarlıklar potası. Jeopolitik yapısı, birbirinden bağımsız kültürlerin aynı anda varoluşunu olanaklı kılmış. Böylece zenginliğine yeryüzünün başka bir yerinde rastlanması zor olan bir mozaik oluşmuş. Diğer "Kollektif" Kitapları: 1.... Read more

12-21-2010 20:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adresim İda Dağı - Emine Halman Çetin - Ana Fikri

Adresim İda Dağı - Emine Halman Çetin - Ana Fikri

Yayınevi: Sone Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Adresim İda Dağı İhaneti Turuva kadehinden mi içtiniz? Kustuğunuz irin zakkum çiçekleri mi? Cehennem ateşi mi sizi çılgına çevirdi? Unutulmuş destanlardan mı fırladığınız? Solmuş korku masallarından mı çıktınız? Mutluyum demeye tövbeli ettiniz. Şimdi arkamdan yalancı ağıtlar yakmayın, Ben artık Homeros un destanlarında geziyorum. Başımda mutluluk incilerinden bir taç, Üzerimde... Read more

12-21-2010 19:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acemi Pezevenk - Ola Bauer - Ana Fikri

Acemi Pezevenk - Ola Bauer - Ana Fikri

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2002 Kitap Türü: Kuzeyden gelen bir yeraltı edebiyatı örneği sunuyoruz bu kez. Soğuk, mat ve kara, ama duygusal bir roman.. Bütün ekonomik sorunları çözmüş ve belki de bu yüzden sıkıntıdan patlayanların ülkesinden gelen sessiz bir çığlık. Abartıdan, söz oyunlarından kaçan bir kar tanesi... Diğer "Ola Bauer" Kitapları: 1. Kuzey Gözcüsü

12-21-2010 19:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acayip Bir Kitap - Amedeo De Santis - Ana Fikri

Acayip Bir Kitap - Amedeo De Santis - Ana Fikri

Yayınevi: Çiçek Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Dünyanın her yerinde, bütün kültürlerde ve geleneklerde, folkloriz öyküler ve efsaneler vardır. Bu popüler hayal dünyasından, karakterleri ve görünüşleri inanılmaz derecede karmaşık olan yaratıkların konu edildiği bir fantastik edebiyat doğmuştur. Bu hayali karakterlerin büyük bir çoğunluğu bu kitapta "yer almaktadır", sihirli özlerini biraz anlayabilmek ve algılayabilmek... Read more

12-21-2010 19:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı 1 Ceza Hu - Veli Özer Özbek - Ana Fikri

Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı 1 Ceza Hu - Veli Özer Özbek - Ana Fikri

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2009 Kitap Türü: Hukuk / Genel - Pratik Çalışma Türleri ve Yöntem Sorunu- Ceza Genel Hukukuna İlişkin Kısa Açıklamalar - Tartışma Soruları - Pratik Çalışmalar ve İlgili Yargı Kararları- Değişik Konulara İlişkin Pratik Çalışmalar ve Test Soruları Diğer "Veli Özer Özbek" Kitapları: 1. Türk Ceza Kanununun Anlamı - Cilt: 1

12-21-2010 19:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Photo Shop 4.0 - Sabri Varol - Ana Fikri

Adım Adım Photo Shop 4.0 - Sabri Varol - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1998 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Yeni versiyon 4.0 ın farklı özelliklerini de bulacağınız Adım Adım Photoshop, hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmenizi sağlayacak yollar gösteriyor. 3.0 ve 4.0 kullanıcılarına ışık tutacak kitap, üç bölümden oluşuyor. Menü konutları ve araçlar ile özel efekt üretiminde öneme sahip channel, layer ve path paletlerinin kullanımını anlatan birinci yüzünü anlatıyor. Örnek... Read more

12-21-2010 19:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
ABD Tarihi - Henry Steele Commager - Ana Fikri

ABD Tarihi - Henry Steele Commager - Ana Fikri

Yayınevi: Doğu Batı Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat ABD tarihi son iki yüzyılda dünya tarihine damgasını vurmuştur. Kıtanın gerçek sahibi Kızılderililer in yerinden edilişinden itibaren dünya hâkimiyetine uzanan bir imparatorluğun ilginç hikâyesi... Yankeeler... Kızılderililer... Zenciler... Köleler... İşçiler... Yalnızca güç ve başarı peşinde koşan fırsat avcıları... Başta Britanya dan olmak üzere dünyanın her tarafından... Read more

12-21-2010 19:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adam Öldürme Suçları - Ahmet Zeki Polat - Ana Fikri

Adam Öldürme Suçları - Ahmet Zeki Polat - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1999 Kitap Türü: Hukuk / Genel Adam öldürme suçları, öteden beri ceza hukukunun en çetin konularının başında gelmiştir. Bu suçların ülkemizde sıkça işlenmesine karşın, bu alanda başvuru niteliğinde bir eserin yayınlanmamış olması, beni böylesine zorlu bir konu üzerinde çalışmaya itmiştir. Çalışmamız iki kısımdan oluşmuştur. Birinci kısımda, kitapta analizi yapılan suçlarla ilgili teorik esaslar... Read more

12-21-2010 18:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abdülkerim Cili - Abdullah Kartal - Ana Fikri

Abdülkerim Cili - Abdullah Kartal - Ana Fikri

Yayınevi: İnsan Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hz. Peygamberin vefatından sonra hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan İslâm düşüncesinin en önemli kollarından biri olan tasavvuf, başlangıçta ahlâkî bir tavır olarak "zühd" ismini almıştır. Gerek iç dinamiklerin, gerekse dış kültürlerin etkisiyle tasavvuf, zamanla ahlâkî içeriğine ek olarak doktrinel bir boyut da kazanmıştır. Pratik yönü, ağırlıklı olarak tarikatlar... Read more

12-21-2010 18:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Aiki Yolu - Haluk Emcioğlu - Ana Fikri

Aiki Yolu - Haluk Emcioğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Okyanus Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2006 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Bir yandan bakınca Aikido, bir savaş sanatıdır. Bu yönünün ihmal edilmesi Aikido yu, özü sadece sözlerde kalmış , içi boş bi laf cambazlığına dönüştürür. Diğer yandan bakınca ise Aikido bir şifa sanatıdır. Bu yönünün gözden kaçırılması ise Aikido yu evrenin tekamül yolundaki akışına uymayan, hastalıklı bir kavga etme yöntemine indirger... Bu kitabın amacı,... Read more

12-21-2010 18:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Finansman (The Bottom Line) - Paul Barrow - Ana Fikri

Adım Adım Finansman (The Bottom Line) - Paul Barrow - Ana Fikri

Yayınevi: Elips Kitap Basım Tarihi: Temmuz 2004 Kitap Türü: Virgin İşletme Rehberleri Serisi nin finasman ile ilgili bir kitabı olmalıydı. Yoksa kendini küçük ölçekli firmaların sahip ve yöneticilerine kapsamlı bir hizmet sunuyor olmakla tanımlayamazdı. Adım Adım Finansman da işletmenizin finansal yönetimiyle ilgili sorabileceğiniz her türlü sorunun yanıtını bulabileceksiniz. Girişimcinin Silahı: İş Planı nın yazarı Paul Barrow, bu ikinci kitabında maliye ile ilgili Sık... Read more

12-21-2010 18:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım MS Office SharePoint Designer 2007 - Penelope Coventry - Ana Fikri

Adım Adım MS Office SharePoint Designer 2007 - Penelope Coventry - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Ağustos 2009 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Adım Adım Microsoft Office SharePoint Designer 2007, SharePoint Designer 2007 yi kullanmayı adım adım, hızla ve kendi başınıza öğretecek uygulamalı bir kaynaktır. Kitabın ekinde yer alan CD-ROM, alıştırmaları yaparken kullanacağınız hazır uygulama dosyalarını içermektedir. Kitaptaki ekran görüntüleri ise çalışmanızı denetlemenize yardım etmeyi amaçlamaktadır.Adım Adım... Read more

12-21-2010 18:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağaçların Üstüne Kar Yağıyordu - David Guterson - Ana Fikri

Ağaçların Üstüne Kar Yağıyordu - David Guterson - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Şubat 1998 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Çağımızın en önemli ve usta genç yazarlarından biri olarak nitelenen David Guterson un 1995 PEN / Faulkner Ödülünü nün yanısıra birçok ödül almış bu romanını eleştirmenler şöyle tanımlıyorlar: Düz yazıyla maskelenmiş bir şiir... Aydınlatıcı ve düşündürücü... Tutkulu ve zarif... Gizli bir aşkın lirik öyküsü... İnsanı satırlara mıhlayan, çok ustaca yazılmış bir roman...... Read more

12-21-2010 17:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açmaca Harfler 3 Yaş ve Üstü 2 - 4 Oyuncu - Yeşim Kesgül Sercan - Ana Fikri

Açmaca Harfler 3 Yaş ve Üstü 2 - 4 Oyuncu - Yeşim Kesgül Sercan - Ana Fikri

Açmaca Harfler 3 Yaş ve Üstü 2 - 4 Oyuncu - Yeşim Kesgül Sercan - Özeti, Açmaca Harfler 3 Yaş ve Üstü 2 - 4 Oyuncu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Pencere-Sey Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman İçindekiler30 çift (60 adet) Açmaca kartı ve yönerge kitapçığı.Yaş: 3 yaş ve üstü için uygundur. Oyuncu sayısı: 2 - 4 arası oyuncu en idealidir. İstendiğinde daha çok kişiyle de oynanabilir.Oyun: Yönerge kitapçığında... Read more

12-21-2010 17:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Afrika da Felsefe - Afrika Felsefesi - Heinz Kimmerle - Ana Fikri

Afrika da Felsefe - Afrika Felsefesi - Heinz Kimmerle - Ana Fikri

Afrika da Felsefe - Afrika Felsefesi - Heinz Kimmerle - Özeti, Afrika da Felsefe - Afrika Felsefesi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kabalcı Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 1995 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Afrika bilgelik öğretisinden günümüz Afrika felsefesine uzanan temel bir başvuru kitabı niteliğindeki bu kapsamlı felsefe incelemesi, Afrika felsefesini geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ortaya koyuyor. Afrika felsefesini, dünya felsefe geleneği içindeki yerine... Read more

12-21-2010 17:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Abideleriyle Osmanlı İstanbul u - Can Alpgüvenç - Ana Fikri

Abideleriyle Osmanlı İstanbul u - Can Alpgüvenç - Ana Fikri

Yayınevi: Nesil Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türk tarih ve medeniyetinin en canlı eserleri olan abidelerimiz 16. yüzyılda kemal seviyesini bulmuş, birbiri ardına inşa edilen mükemmel eserler, milletlerarası mimarî şaheserler arasına girmişti. Bu harika eserlerin merkezi de İstanbul`du. Osmanlı İstanbul`u fethin hemen sonrasında başlayan hummalı faaliyetler sonucu tam bir Türk-İslam şehri haline gelmiş ve asırlarca Devlet-i Aliye`ye... Read more

12-21-2010 17:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adobe Photoshop CS4 - Osman Gürkan - Ana Fikri

Adobe Photoshop CS4 - Osman Gürkan - Ana Fikri

Yayınevi: Nirvana Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2009 Kitap Türü: Grafik / Teknoloji Her alanda olduğu gibi grafik tasarım alanında da dijital teknoloji artık vazgeçilmez durumdadır. Bir görüntü elde etmek için, uygun zaman, uygun ışık, uygun mekân bulma derdi artık yok. Bilgisayar teknolojisi ile istediğiniz görüntüleri oluşturabiliyor ve istediğiniz duruma getirebiliyorsunuz.Bilgisayar tek başına iş yapmaz. Uygun bir bilgisayar, uygun bir program ve programı kullanmayı... Read more

12-21-2010 16:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Absürdistan - Gary Shteyngart - Ana Fikri

Absürdistan - Gary Shteyngart - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat ÇOK ŞİŞMAN BİR ADAMIN ÇOK KÜÇÜK BİR ÜLKEYİ MAHVEDİŞİ Yazar Gary Shteyngart, kitabını böyle tanımlıyor. Ama Absürdistan aynı zamanda bir aşk hikâyesi. Babalar ve oğullar, Yahudiler ve dünyanın geri kalanı, petrol ve Amerika... Aşk-ülke-vize üçgenindeki kayıp bir ruhun yol haritası... Absürdistan, bunların hepsi ve daha fazlası. Absürdistan: Bir tuhaflıklar komedyası.

12-21-2010 16:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adamın Biri Bir Gün - Fıkralar Ve Şakalar - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Adamın Biri Bir Gün - Fıkralar Ve Şakalar - Sina Cimcoz - Ana Fikri

Adamın Biri Bir Gün - Fıkralar Ve Şakalar - Sina Cimcoz - Özeti, Adamın Biri Bir Gün - Fıkralar Ve Şakalar Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Geçit Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat MİZAH, aklın sanatı olduğu için her şeyin mizahı çeşitli yollarda yapılabilir. Mizahın amacı; iyilere iyilik etmek, kötülere de haddini bildirmektir, bunu yaparken de düşündürmektedir. Ben de, "Gülümseyen insan, yaşamın neşesini ve... Read more

12-21-2010 16:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım MS Office Excel 2007 - Curtis D. Frye - Ana Fikri

Adım Adım MS Office Excel 2007 - Curtis D. Frye - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Adım Adım Microsoft Office Excel 2007, Microsoft un güçlü elektronik tablo programı Excel in son sürümünü kullanmayı adım adım, hızla ve kendi başınıza öğretecek uygulamalı bir kaynaktır. Kitabın ekinde yer alan CD-ROM, alıştırmaları yaparken kullanacağınız hazır uygulama dosyalarını içermektedir. Kitapta yer alan ekran görüntüleri ise çalışmanızı denetlemenize... Read more

12-21-2010 16:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahiret Bilinci - Hüseyin Özhazar - Ana Fikri

Ahiret Bilinci - Hüseyin Özhazar - Ana Fikri

Yayınevi: Çıra Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1970 Kitap Türü: Tasavvuf / Din Ahiret konusu İslam ın olmazsa olmaz ilkelerinden biridir ve sanıldığının aksine çok fazla pratik değerlere sahiptir. Onun için Müslümanların ahirete imanlarının hangi minval üzere olursa ahiret konusu bir bilinç haline dönüşecek ve pratik hayata aksedecektir. İşte bu kitap ahirete imanın pratik donelerini de ortaya koyarak modern algılayış içerisinde nasıl olması gerektiğini örneklerle... Read more

12-21-2010 16:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmet Cevdet Paşa - Zeki İzgöer - Ana Fikri

Ahmet Cevdet Paşa - Zeki İzgöer - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hetamü l-enbiyanın geleceğini haber vermiş olanladan biri Kus İbn Saide dir ki, Sük-ı Ukaz da bir kızıl deve üzerinde şu beligane hutbeyi okumuştur: "Ey nas, geliniz, dinleyiniz, belleyiniz, ibret alınız? Yaşayan ölür, ölen fena bulur, olacak olur. Yağmur yağar, otlar biter, çocuklar doğar, analarının babalarının yerini tutar. Sonra hepsi mahvolur gider. Vukuatın ardı arası kesilmez.... Read more

12-21-2010 15:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmed Cevdet Paşa ve Mecelle - Ekrem Buğra Ekinci - Ana Fikri

Ahmed Cevdet Paşa ve Mecelle - Ekrem Buğra Ekinci - Ana Fikri

Yayınevi: Ktb Yayınları Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ahmed Cevdet Paşa Tanzimat devrinin en önemli devlet ve ilim adamlarından biri... llber Ortaylı mn tabiriyle "Medresenin son güneşi"... Şeyhülislâmlığın eşiğine kadar yükselmiş, her İlimde âlim, her fende mahir, tarihimizin son medar-ı iftiharlarından... Hayatını ve emsalsiz eseri Mecelle yi anlatan bu eseri okurken; aynı zamanda devrin medrese hayatını ve ilmî seviyesini; Tanzimat ın... Read more

12-21-2010 15:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açık Pencere den 2000 li Yıllar - 2 - Melih Aşık  - Ana Fikri

Açık Pencere den 2000 li Yıllar - 2 - Melih Aşık - Ana Fikri

Açık Pencere den 2000 li Yıllar - 2 - Melih Aşık - Özeti, Açık Pencere den 2000 li Yıllar - 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Milliyet gazetesi Açık Pencere köşesinde 2000 yılından bu yana yayımlanmış yazılardan yapılmış seçkinin ikinci bölümünü bu kitapta sunuyoruz. Kitabın birinci bölümünde "Kültürel Değinmeler" başlığı altında kültürel yaşamımızdan... Read more

12-21-2010 15:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools