Filmden Dijitale Fotoğraf - Emre İkizler - Ana Fikri

Filmden Dijitale Fotoğraf - Emre İkizler - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Fotoğraf üretimi tasarım, uygulama ve sunum aşamalarından oluşur. Bu aşamalardan birinin içinde yer alan fotoğraf makinesi, her şey demek değildir ve kullanmak zorunda olduğunuz araçlardan yalnızca birisidir. İyi bir fotoğrafçının kullandığı fotoğraf makinesi, iyi bir aşçının kullandığı tencere kadar önemlidir. Önemli olan hangi aracı kullandığınız değil, bu araçları nasıl... Read more

01-20-2011 21:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Başarının 100 Değişmez Kuralı (The 100 Absolutely  - Brian Tracy - Ana Fikri

Başarının 100 Değişmez Kuralı (The 100 Absolutely - Brian Tracy - Ana Fikri

Başarının 100 Değişmez Kuralı (The 100 Absolutely - Brian Tracy - Özeti, Başarının 100 Değişmez Kuralı (The 100 Absolutely Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Arıtan Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: "Neden bazı insanlar diğerlerinden daha başarılı olurlar?" diye hiç düşündünüz mü? Çünkü onlar, "başarının evrensel kuralları"nı kendi hayatlarında devreye sokmayı bilmişlerdir. Başarılı olmak da, tıpkı diğer birçok... Read more

01-20-2011 21:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bediüzzaman ın Bilinmeyen Akrabaları - Mustafa Öztürkçü - Ana Fikri

Bediüzzaman ın Bilinmeyen Akrabaları - Mustafa Öztürkçü - Ana Fikri

Yayınevi: Şahdamar Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ni ailevî çevresi açısından tanıtmaya çalıştığımız bu kitapta onun nesep ve sülalesi ile bazı akrabaları hakkındaki bilgileri bulacaksınız.Bu mütevazı çalışmada; Üstad ın doğum yeri olan Nurs köyünün nasıl bir yer olduğu, bu mübarek ailenin vatan-ı aslîlerinin neresi olduğu, Üstad ın dedelerinin isimleri, amcaları ve onların çocuklarının... Read more

01-20-2011 20:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ekopolitika - Mehmet Arif Demirer - Ana Fikri

Ekopolitika - Mehmet Arif Demirer - Ana Fikri

Yayınevi: Anahtar Kitaplar Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 1993 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat YURTTA "DOĞAL DENGE" DÜNYADA "DOĞAL DENGE" Bugün artık yalnız "barış" yetmiyor. Çünkü doğa barış içinde de tahrip edilebiliyor. Nüfus, barış içinde artıyor-hem de çok hızlı bir biçimde Ormanlar, barış içinde yok olabiliyor. Sular, barış içinde zehirlenip kullanılmaz hale geliyor. Kentlerimiz barış içinde büyüyor, devleşiyor. Barış içinde de,... Read more

01-20-2011 20:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Feodalite ve Klasik Dönem Osmanlı Üretim Tarzı - Mehmet Ali Kılıçbay - Ana Fikri

Feodalite ve Klasik Dönem Osmanlı Üretim Tarzı - Mehmet Ali Kılıçbay - Ana Fikri

Yayınevi: Efil Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Modern Türkiye 600 yıllık Osmanlı mirasından soyutlanamaz. Bu olgunun bilinci içinde, «bugünü anlamanın» bir yöntemi olarak bu kitapta Osmanlı üretim tarzını oluşumu içinde incelemeye uğraştık.Osmanlı üretim tarzının niteliğini belirleyebilmek için en uygun karşılaştırma nesnesinin Feodal üretim tarzı olduğu kanısındayız. Bu kanıya varmamızın nedenlerinden birincisi, Feodal üretim... Read more

01-20-2011 20:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bu Dünya Bizim - Christophe Aguıton - Ana Fikri

Bu Dünya Bizim - Christophe Aguıton - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2005 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Kasım 1999 da Seattle da, Dünya Ticaret Örgütü ne karşı gerçekleştirilen gösterilerle belirginlik kazanan liberal küreselleşmeye karşı mücadelenin başlıca temalarını ve aktörlerini sunan ve irdeleyen bir yapıttır "Bu Dünya Bizim". Başka bir küreselleşme , bir sendika yöneticisi ve ATTAC uluslararası ilişkiler sorumlusu olarak bizzat bu hareketlerin içinde yer alan Christophe... Read more

01-20-2011 20:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Microsoft Windows SharePoint Services - Kolektif - Ana Fikri

Adım Adım Microsoft Windows SharePoint Services - Kolektif - Ana Fikri

Adım Adım Microsoft Windows SharePoint Services - Kolektif - Özeti, Adım Adım Microsoft Windows SharePoint Services Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2006 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Deneyere öğrenmek kolaylaştı! Microsoft Windows SharePoint Services ile üretken takım çalışması ve işbirliği yapmayı sağlayan siteler oluşturmayı hızla kendi kendinize öğrenin. Adım Adım dizisi ile yalnızca gerek duyduğunuz... Read more

01-20-2011 20:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Geştalt Terapisi İçimizdeki Çocuk 2 - F. S. Perls - Ana Fikri

Geştalt Terapisi İçimizdeki Çocuk 2 - F. S. Perls - Ana Fikri

Yayınevi: Söz Yayın Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Çağdaş psikolojinin en anlamlı ve önemli gelişmelerinden biri, tamamıyla insanla-onun sorunları ve onun potansiyeliyle-ilgilenen bir düşünce ekolü olan hümanistik psikolojideki ilerleme olmuştur. Bu yapıtın yazarları ve Geştalt psikoterapisinin kurucuları Perls, Hefferline ve Goodman, Geştalt olgusunun, yaşama-yani, insanın düşüncesine, edimlerine, duygularına-özgün, bozulmamış, doğal... Read more

01-20-2011 20:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Deşifre Etme Yalnızlığımı - Resul Üstün - Ana Fikri

Deşifre Etme Yalnızlığımı - Resul Üstün - Ana Fikri

Yayınevi: Kora Yayın Basım Tarihi: Ocak 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bu kitapta yer alan şiirlerimin büyük bir çoğunluğu daha önce çeşitli dergilerde (Ekin Sanat, Kültür ve Edebiyat Dergisi, Esmer Popüler Kürtür, Berfin Bahar) ve Ergani Haber Gazetesi nde yayınlanmıştır.Bu kitabı okurken, çoğu zaman kendinizi de tümcelerin mavi dalgaları arasında kulaç atarken bulacak; sözcüklerin lorkesine, delilosuna eşlik edecek; belki de halay başında mendil sallayacaksınız.... Read more

01-20-2011 19:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hitit Güneşi - Tuba Çandar - Ana Fikri

Hitit Güneşi - Tuba Çandar - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hitit Güneşi nin adı Mualla Eyuboğlu dur. Cumhuriyet in kuruluş yıllarındaki eğitim seferberliğinin simgesi olan Köy Enstitüleri nin mimarı. Başta Rumeli Hisarı ve Topkapı Sarayı Harem Dairesi olmak üzere sayısız tarihi eserin restoratörü. Anadolu, Rumeli ve İstanbul daki Osmanlı mirasını günümüze taşımakla geçen asırlık bir ömrün canlı anıtı... Hitit Güneşi aynı zamanda da Türk... Read more

01-20-2011 19:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Benim Hüzünlü Orospularım - Gabriel Garcia Marquez  - Ana Fikri

Benim Hüzünlü Orospularım - Gabriel Garcia Marquez - Ana Fikri

Benim Hüzünlü Orospularım - Gabriel Garcia Marquez - Özeti, Benim Hüzünlü Orospularım Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Kolombiyalı yazar, bu kitapta 90 yaşındaki bir adamla 14 yaşında bir yeniyetmenin ilişkisini anlatıyor..."Doksanıncı yaşımda, kendime bakire bir yeniyetmeyle çılgınca bir aşk gecesi armağan etmek istedim. Aklıma Rosa Cabarcas geldi, hani şu gizli genelevinde eline bir yenilik geçtiğinde hatırlı... Read more

01-20-2011 19:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bana Baktığın Gibi Bakma - Nurdan Beşergil  - Ana Fikri

Bana Baktığın Gibi Bakma - Nurdan Beşergil - Ana Fikri

Bana Baktığın Gibi Bakma - Nurdan Beşergil - Özeti, Bana Baktığın Gibi Bakma Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat “Bir sudoku bulmacası, başlarken hakkında hiçbir şey bilinmeyen, ama aslında kendi sonunu içinde-üzerinde taşıyan yarı-kapalı bir sis temdi. Yarı-kapalıydı, çünkü onu çözenin yöntemiyle varoluşunda bir farklılık oluşmuyordu ama, varoluş yönteminde, rakamların yazılış... Read more

01-20-2011 19:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
GDO: Çağdaş Esaret - Kenan Demirkol  - Ana Fikri

GDO: Çağdaş Esaret - Kenan Demirkol - Ana Fikri

GDO: Çağdaş Esaret - Kenan Demirkol - Özeti, GDO: Çağdaş Esaret Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kaynak Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2010 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Gerçeklerin çarpıtıldığı, doğruların gözlerden saklanılmaya çalışıldığı, düşüncelerin emperyalist merkezlerin çıkarları doğrultusunda şekillendirildiği, ülke bağımsızlığının ve egemenliğinin yabancı güçlere peşkeş çekildiği günümüz... Read more

01-20-2011 19:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dahi Dedektif Ted Harrod - Pierre Varrod - Ana Fikri

Dahi Dedektif Ted Harrod - Pierre Varrod - Ana Fikri

Yayınevi: Carpe Diem Kitap Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Gençlik / Çizgi Roman Dâhi dedektif Ted Harrod

01-20-2011 19:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gül Yaprağın Döktü Bugün - Alpay Kabacalı - Ana Fikri

Gül Yaprağın Döktü Bugün - Alpay Kabacalı - Ana Fikri

Yayınevi: Özgür Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2004 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bu kitap, Yaşar Kemal in önerisiyle, on yedi yılda hazırlandı. Özgün ağıt örneklerini sunmayı, okuru yoğun şiirsellikle örülmüş Avşar ağıtlarının yalın anlatımıyla yüz yüze getirmeyi amaçlıyor. Yaşar Kemal in önsözünün ve ağıtlar üstüne incelemesinin ardından, 218 ağıt ile sözlük, dizin ve ağıtlar kaynakçasını kapsıyor. Kitapta, sıradan insanların ölümü üzerine... Read more

01-20-2011 18:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Deparo nun Öyküsü - Kate Dicamillo - Ana Fikri

Deparo nun Öyküsü - Kate Dicamillo - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Ağustos 2005 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Sevgi. Üzüntü. Umut. Paylaşım. Affetme. Serüven... Öykümüz bir kalenin duvarları arasında, bir farenin doğumuyla başlıyor. Büyük hayalleri olan; öykülere, müziğe ve Prenses Pea ya aşık bir farenin, Deparo Tilling in öyküsünü okuyacaksınız. Karanlıklarda yaşayan ve ışıklarla dolu dünyaya imrenen sıçan Roskuro ve gerçekleşmesi imkansız bir arzusu olan hizmetçi kız... Read more

01-20-2011 18:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Günlük Yaşamın Psikoterapisi - Nossrat Peseschkian - Ana Fikri

Günlük Yaşamın Psikoterapisi - Nossrat Peseschkian - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2002 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Meyveler Avrupa da olgunlaşmış olsa da, üzerinde yetiştikleri ağacın kökleri doğduğum ve gençliğimin geçtiği yerde, bir Orta Doğu ülkesi olan İran dadır. Psikoterapi çalışmalarımın sonucu olan bu kitabın, Orta Doğunun anlayışıyla Batının ilerleyişini birleştirme yolundaki çabamı yansıttığını umuyorum. Bu tarz bir yaklaşımın doğasında bir çok sorun olduğunun... Read more

01-20-2011 18:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Evde Kalmış Kız / Ciltli - Honore de Balzac - Ana Fikri

Evde Kalmış Kız / Ciltli - Honore de Balzac - Ana Fikri

Yayınevi: İş Bankası Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Türkçeye ilk kez çevrilen "Evde Kalmış Kız"da, Balzac ın roman kahramanları, çıkar çatışmalarının ortasında, ait oldukları sınıfın tipik karakterleri olarak ele alınsa da, her birinin bireysel ve ruhsal özellikleri, giyim kuşamlarından tutum ve davranışlarına kadar ayrıntılı olarak tasvir edilir. Evde Kalmış Kız da derin mizahı ve romancı olarak bütün özellikleri... Read more

01-20-2011 18:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Demokrasi Çıkmazında Kayan Yıldızlar - Erdoğan Erentöz - Ana Fikri

Demokrasi Çıkmazında Kayan Yıldızlar - Erdoğan Erentöz - Ana Fikri

Yayınevi: Assos Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Ülkemizde 1952-2000 yılları arasında yaşanan siyasi olayların sisler ardında kalmış, gün ışığına çıkarılmamış bir kesiti... Bu olaylar sonucunda bir çok politikacı, asker öğrenci hapishanelerde yattı, kimileri ise eylemlerinin bedelini yaşamlarıyla ödedi... Yine bu olayların sonucunda çok partili döneme geçiş sürecinde ülkeler ilk kez darğaçları kuruldu. Artık bu olayların aktörlerini tarih... Read more

01-20-2011 18:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Etkili Anne Baba Eğitiminde Uygulamalar - Thomas Gordon - Ana Fikri

Etkili Anne Baba Eğitiminde Uygulamalar - Thomas Gordon - Ana Fikri

Yayınevi: Profil Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Ana - Baba / Aile Etkili Anne-Baba Eğitiminde Uygulamaları, ebeveyn-çocuk ilişkilerinin kalitesini artırıyor ve ebeveynin ve çocuğun kendisi olma hakkını vurgulayan bir yaklaşımla kuşak çatışması nın önüne geçilmesine yardımcı oluyor…Aile ilişkilerini geliştirmek isteyen herkesin dikkatle okumasını tavsiye ederim. Dr. Carl R. RogersDr. Gordon Thomas ın E.A.E. anne-babalarıyla derinlemesine... Read more

01-20-2011 17:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Güneş Her Yüreğe Değer - Ayşen Işık - Ana Fikri

Güneş Her Yüreğe Değer - Ayşen Işık - Ana Fikri

Yayınevi: Siyah Beyaz Yayın Basım Tarihi: Kasım 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Yaşamak;Her ana değer vermektir.Önemsemek, kıymet bilmektir.Gerçekten anlama, anlayabilmek için,Görebilmek, işitebilmek, dokunabilmektir.Vakti dolmuşları, eskiyenleriArkamızda bırakabilmek,Cesaretle kapıları kapatabilmektir."Yeni"lere kapı açabilmektir. Tükenmeden, tüketmeden üretmektir.Dinlemeyi, dinlenmeyi becerebilmektir.Halden hale geçebilmek,Değişime izin vermektir.Mutlu olmak için;... Read more

01-20-2011 17:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Batırılan Bir Ülke Nasıl Kurtarılır? - Ersal YAVİ - Ana Fikri

Batırılan Bir Ülke Nasıl Kurtarılır? - Ersal YAVİ - Ana Fikri

Yayınevi: Yazıcı Yayınevi Basım Tarihi: Aralık 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Günümüzün zig-zag, lak-lak, cek-cak, yaz-bozcu yönetim aczinin ve krizlerin öncesi Tefeci metropol finans kapitalin Köpek Balığı gibi yüzer-gezer sıcak Euro ve Petro Dolarlarının, sistemsiz ekonomimizin vibrasyonlu merkezi haline getirilmesiyle, kriz vurgunları yiyen Türkiye anomi geçirmektedir. Bir yıldan bu yana tüm medyada ekonomi, iş, finans ve sivil toplum temsilcileri, fırsatçı... Read more

01-20-2011 17:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Dr. Atkins in Diyet Devrimi - Robert C. Atkins - Ana Fikri

Dr. Atkins in Diyet Devrimi - Robert C. Atkins - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2000 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp AÇ KALMADAN DA İNCE VE SAĞLIKLI OLABİLİRSİNİZ! DR. ATKINS İN DİYET DEVRİMİ; milyonlarca insana hiç aç kalmadan ve sıkıntı çekmeden hem zayıflayabileceklerini hem de çok daha sağlıklı olabileceklerini gösteriyor. Dr. Atkins in önerilerini uygulayarak: * Sevdiğiniz güzel yiyecekleri yiyebilirsiniz. * Kalori saymak zorunda kalmayabilirsiniz. * 14 günde son derece etkileyici... Read more

01-20-2011 17:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çat - Nick Hornby - Ana Fikri

Çat - Nick Hornby - Ana Fikri

Yayınevi: Sel Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Kaykay tutkunu on altı yaşındaki Sam in hayatı görür görmez vurulduğu Alicia nın kazara gebe kalması ile birden değişir. Sam o yaşta baba olmak istememektedir; üstelik en büyük korkusu budur, çünkü annesi onu on altı yaşındayken doğurmuş, öğrenimini yarım bırakmış, aynı yaştaki babasından bir süre sonra boşanıp genç yaşta çocuklu bir dul olarak zor bir hayat sürmüştür. Sam,... Read more

01-20-2011 17:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hüzünden Kelepçeler - Ayşe Yamaç - Ana Fikri

Hüzünden Kelepçeler - Ayşe Yamaç - Ana Fikri

Yayınevi: Anfora Yayıncılık Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Bu kitapta, Cumhuriyetin ilk yıllarında başlayıp iki binli yıllara uzanan bir yaşamdan kesitler okuyacaksınız; sıradan bir Anadolu insanın, Mehmet in yaşamı... Bu yaşama tanıklık ederken, o yıllardan günümüze pek de değişmeyen kırsal yaşamı, toplumsal değerleri, toplumun kadına bakışı; geleneklerle hayalleri ve düşünceleri arasında sıkışan bir insanın yaşam savaşını da... Read more

01-20-2011 17:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Goya Ya Sanat Ya Ölum - Antonio Buero Vallejo - Ana Fikri

Goya Ya Sanat Ya Ölum - Antonio Buero Vallejo - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1990 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Antoine Buero Vallejo,Lorca dan sonra, İspanyol gerçeğini ve yaşamını yeniden sahneye döndüren yazar olarak gösterilir. Goya Ya Sanat Ya Ölüm adlı konuyla, Buero Vallejo, İspanyol Özgürlük Savaşı ve Franco faşizmi sonrası İspanyol tiyatrosunun dünnyaca tanınmasına yol açmış, çağdaş Batı tiyatrosunun en iyi oyun yazarları arasında gösterilmiştir. Son derece zengin bir tiyatro evreni... Read more

01-20-2011 16:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Basitlik Kanunları - John Maeda - Ana Fikri

Basitlik Kanunları - John Maeda - Ana Fikri

Yayınevi: MediaCat Kitapları Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat New York Times köşeyazarı David Pogue nün 2006 yılında Monterey deki yıllık TED Konferansı ndaki sunumunda da belirttiği gibi, basitlik satar. Apple iPod un –diğer dijital müzikçalarlardan daha azını yapıp da daha pahalıya satılan bir cihazın– inkar edilemez ticari başarısı bu eğilimi destekleyen kilit örneklerden biri. Başka bir örnek ise güçlü Google arama motorunun... Read more

01-20-2011 16:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Et Nerede? - Nefise Atçakarlar - Ana Fikri

Et Nerede? - Nefise Atçakarlar - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2005 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Her biri 16 şar sayfa, renkli, resimli, pedagojik denetimden geçmiş, özenle çizimlenip üsluplandırılmış, 19–26 cm ebatlarında Mevlana Masalları... Diğer "Nefise Atçakarlar" Kitapları: 1. Mevlana Sevgi Güneşi

01-20-2011 16:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eşiktekiler - Philippe Djian - Ana Fikri

Eşiktekiler - Philippe Djian - Ana Fikri

Eşiktekiler - Philippe Djian - Özeti, Eşiktekiler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Eşiktekiler, "yırtıcı" bir aşkın anlatıldığı Betty Blue'nun devamı olarak da okunabilecek bir roman. Aşkın kanatlarında uçtuktan sonra baş aşağı yuvarlanmanın fotoğrafı... Anlamsızlığın, sıkıntının, üzüntünün, sersemlemenin, kahretmenin, saçmalamanın tezahürü... Diğer "Philippe... Read more

01-20-2011 16:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gezegenlerin Gizemi - Dava Sobel - Ana Fikri

Gezegenlerin Gizemi - Dava Sobel - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Boylam ve Galileo nun Kızı nın yazarı Dava Sobel den uzayda masalsı bir yolculuk... Gezegenleri astroloji, güzellik, mitoloji, bilimkurgu ve müzikle birleştirerek çarpıcı bir öyküye dönüştürüyor. En zor bilimsel kavramları, çarpıcı bir öyküye dönüştürerek anlatma konusunda gerçek bir yetenek olan Dava Sobel, Gezegenlerin Gizemi yle bizleri uzayda masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.... Read more

01-20-2011 16:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools