Ağaca Tüneyen Baron - Doğan Kardeş - Ana Fikri

Ağaca Tüneyen Baron - Doğan Kardeş - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Italo Calvino’nun en sevilen kitaplarından biri olan Ağaca Tüneyen Baron, daha sonra yazarın Atalarımız üçlemesinde bir araya getirdiği kitaplardan ikincisidir. Birinci kitap İkiye Bölünen Vikont, üçüncü kitap ise Varolmayan Şövalye’dir.Ağaca Tüneyen Baron, soylu bir aileden gelen, on iki yaşındayken babasına isyan edip ağaca çıkan Cosimo üstüne yazılmış bir ütopyadır… Bir daha yeryüzüne ayak... Read more

12-21-2010 09:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adobe Photoshop Uygulamaları - Osman Gürkan - Ana Fikri

Adobe Photoshop Uygulamaları - Osman Gürkan - Ana Fikri

Yayınevi: Nirvana Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Tasarım dünyasının harika programı Photoshop. Artık sizde bu kitap sayesinde Photoshop İle tasarım yapabileceksiniz. Bu kitabın amacı bir miktar Photoshop bilgisi olanların uygulamalar yaparak kendilerini geliştirmeleri, tasarım yetenekleri geliştirmeleri ve neler yapabileceklerini görmeleridir. Photoshop hakkında hiç bilgisi olmayanlar bu kitabı kullanamazlar ya da çok zorlanırlar. Bu kitabı... Read more

12-21-2010 09:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmet Bey Ve Öğrencileri - Hüseyin Altuntaş - Ana Fikri

Ahmet Bey Ve Öğrencileri - Hüseyin Altuntaş - Ana Fikri

Yayınevi: Pınar Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ahmet Bey ders konuları dışında öğrencilerine nasıl rehberlik yapabileceğinin yollarını aradı. Bir sürü pedagojik eser inceledi. Ne var ki, bu kitapların çoğu, Aydınlanma Dönemi sonrasında gelişen Batı psikoloji okullarının görüşlerini yansıtıyordu. Hepsi de insanı dinî etkilenmelerin dışında tutan, onu sadece dıştan bir obje gibi kavramayı hedef alan bir perspektifle... Read more

12-21-2010 09:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abdülcanbaz-2 (Oyun İçinde Oyun) - Turhan Selçuk - Ana Fikri

Abdülcanbaz-2 (Oyun İçinde Oyun) - Turhan Selçuk - Ana Fikri

Abdülcanbaz-2 (Oyun İçinde Oyun) - Turhan Selçuk - Özeti, Abdülcanbaz-2 (Oyun İçinde Oyun) Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 1999 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman ABDÜLCAMBAZ, 40 KÜSUR YIL OKURLARIYLA BİRLİKTE OLDU, BİRLİKTE YAŞADI..ONLARLA BİRLİKTE ÜZÜLDÜ, ONLARLA BİRLİKTE GÜLDÜ, ONLARLA BİRLİKTE SAVAŞTI, AKLIYLA SAVAŞTI, GEREKTİĞİ ZAMANDA ÜNLÜ OSMANLI TOKADIYLA SAVAŞTI... ... Read more

12-21-2010 09:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Proje Yönetimi - Richard Newton - Ana Fikri

Adım Adım Proje Yönetimi - Richard Newton - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım Basım Tarihi: Ekim 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ders 1: Proje Yönetiminin Sırrı, Temelleri Doğru Oturtmaktadır.Proje yönetiminin kuralları aslında karmaşık değildir. Yine de projeleri gereğince yönetmek birçok insanın çabaladığı ve genelde başarısız olduğu bir şeydir. Oysa başarıyla yürütülen bir proje, kariyer yolculuğunda gerçek bir sıçrama tahtasıdır. Kaynakları, zamanı ve bütçeyi doğru kullanmayı becermek daima göz... Read more

12-21-2010 08:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
A'dan X'e - John Berger - Ana Fikri

A'dan X'e - John Berger - Ana Fikri

Yayınevi: Metis Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "John Berger ince ince işlenmiş bir eser sunuyor bize. Şefkatle ve sonuna dek sorgulayan, eleştiren bir siyasi bakışla yontulmuş bir kitap bu, kontrollü öfkenin kitabı. Yazdığı her şey derin, itinalı ve detaylı: özgürlük ve tutsaklık, umut ve umutsuzluk, güç ve güçsüzlük, aşk ve âşık olduğumuz kişi elimizden alındığında duyduğumuz o korkunç özlem." -Arundhati Roy- ... Read more

12-21-2010 08:41 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Aç Yol - Ben Okri - Ana Fikri

Aç Yol - Ben Okri - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Mayıs 2000 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Booker Ödülü 1991Bir peri çocuktur Azaro, peri dostlarının pastoral dünyasına dönmeden önce kısa bir süre bu dünyada yaşamak için doğan. Ama yaşayanların dünyasında kalmayı seçer o. Aç Yol, insanı büyüleyecek denli lirik ve özgün bir anlatıma sahiptir. Roman, Azaro nun hayal dünyası içinde art arda sıralanan imgelerle epik bir destan havasında akıp gider. Ben Okri Aç Yol sayesinde tüm... Read more

12-21-2010 08:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Avrupa Birliği - Beril Dedeoğlu - Ana Fikri

Adım Adım Avrupa Birliği - Beril Dedeoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Çınar Yayınları Basım Tarihi: Nisan 1996 Kitap Türü: Avrupa Birliği, Türkiye için önemli ve güncel bir konu. Yrd. Doç. Dr. Beril Dedeoğlu "Adım adım Avrupa Birliği" adlı bilimsel çalışmasında Avrupa Birliği nin ne olup, ne olmasığını tüm yönleriyle ele alıyor. Birlik fikrinin, zaman içinde adım adım gerçekleştirilmişini, bu süreçte karşılaşılan güçlükleri ve bunların birer birer nasıl aşıldığını okurken ekonomik ve siyasal olaylar... Read more

12-21-2010 08:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adalet Gözet - Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme - Seda Kalem - Ana Fikri

Adalet Gözet - Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme - Seda Kalem - Ana Fikri

Adalet Gözet - Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme - Seda Kalem - Özeti, Adalet Gözet - Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Hukuk / Genel Türkiye de, yargının işleyişine dair tartışmalar daha ziyade sistemin eksikliklerine odaklanmaktadır. Davaların uzunluğu, artan iş yükünün ortaya çıkardığı sorunlar, hâkim ve savcı sayısının azlığı gibi... Read more

12-21-2010 08:01 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adakale - Eugenia Popescu Judetz - Ana Fikri

Adakale - Eugenia Popescu Judetz - Ana Fikri

Yayınevi: Pan Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2006 Kitap Türü: Müzik / Sanat Tuna nehri üzerinde, Romanya tarafına 300, Sırbistan tarafına ise 400 metre mesafede, uzunluğu 1800, genişliği 400 metre olan Adakale, beş yüzyıl boyunca Osmanlı Devleti nin karakolu oldu ve gümrük görevi gördü. Türkler; Adakale ye 15. yüzyılda, Rumeli nin fethiyle birlikte yerleştiler ve 1967 yılına, Çavuşesku ile Tito, Tuna ya bir baraj yapmak için anlaşıncaya kadar ada nüfusunun... Read more

12-21-2010 07:51 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adalara Vapur - Metin Kaçan - Ana Fikri

Adalara Vapur - Metin Kaçan - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Adalara Vapur, jetonu olmayan, gidecek yeri olmayan, yola çıkmayı bile düşünmeyen bir yolcu nun hikayeleri, zamana çelme takan bir çocuğun düşleri. "Vapurun bu kez içsel dünyadaki adalara biraz korunmak, biraz yalıtılmak, biraz anakaradan kopmak, biraz bildik olana uzaktan bakmak üzere çıktığı bir yolculuktur bu. Aşk la başlar bu yeni yolculuk... Anlatılan hayatlar, kişiler farklı... Read more

12-21-2010 07:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Agarta dan Ergenekon a Büyük Türk Bilgeliği - Burhan Yılmaz - Ana Fikri

Agarta dan Ergenekon a Büyük Türk Bilgeliği - Burhan Yılmaz - Ana Fikri

Yayınevi: Neden Kitap Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Tarih, milletleri ve devletleri yazar. En çok da Türklerden bahseder. Ünlü bir bilim adamının dediği gibi, Tarihten Türkleri çıkarırsanız ortada tarih diye bir şey kalmaz. Dünya üzerinde her milletin bir görevi olmuş; kimileri tarih sayfaları arasında kaybolmuş, kimileri de yozlaşıp zamanla silinmiş...Türk milletinin binlerce yıldır Mu-Atlantis ile nasıl bir... Read more

12-21-2010 07:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açık Toplum - George Soros - Ana Fikri

Açık Toplum - George Soros - Ana Fikri

Yayınevi: Truva Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2004 Kitap Türü: Satış - Pazarlama / Ekonomi "Dünyada kapitalizmin zaferinden bahsedebiliriz; fakat demokrasinin zaferinden henüz değil. Bugün dünyada hakim olan politik ve ekonomik koşullar arasında ciddi uyumsuzluklar vardır. Küresel bir ekonomimiz var; fakat politik düzenlemeler hala sıkı bir şekilde devletin egemenliğine dayandırılmaktadır. Küresel toplumun ihtiyaçları devletlerin egemenliği ile nasıl... Read more

12-21-2010 07:22 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Açık Deniz Kenarında - August Strindberg - Ana Fikri

Açık Deniz Kenarında - August Strindberg - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat August Strindberg, İsveç in yetiştirdiği en önemli yazarlardan bîridir. Açık Deniz Kenarında ise onun başyapıtlarından kabul edilir. Bu önemli eseri Behçet Necatigil in çevirisiyle sunuyoruz okurlarımıza. İnanıyoruz ki Behçet Necatigil in büyüleyici çevirisi, başyapıt olarak nitelenen bu romana, çeviri anlamında da bir başyapıt olma özelliği katıyor. Şiirleriyle tanıdığımız... Read more

12-21-2010 07:11 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adolf Hitler in Yaşam Öyküsü - Thomas Fuchs - Ana Fikri

Adolf Hitler in Yaşam Öyküsü - Thomas Fuchs - Ana Fikri

Yayınevi: Kastaş Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Adolf Hitler in garip kişiliği ve yaşamının mümkün olan her yanına dokunan bu kitabın, çok ilgi uyandıracağı, ayrıca yapısı itibariyle büyük bir bilimsel boşluğu dolduracağı kesindir.Hitler in geniş ve kuvvetli hayal gücü, seçtiği siyasi ve ideolojik amaç ve hedeflere sıkı sıkıya sarılması, üstelik bu tutum ve davranışlarıyla, doğuştan disiplinli bir ulus olan Almanların... Read more

12-21-2010 07:02 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Aday Öğretmen Staj Dosyası - Kolektif - Ana Fikri

Aday Öğretmen Staj Dosyası - Kolektif - Ana Fikri

Aday Öğretmen Staj Dosyası - Kolektif - Özeti, Aday Öğretmen Staj Dosyası Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Milli Eğitim Bakanlığı Aday Memurlarının Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelik, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun, Devlet Memurları Kanunu, Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliği, Emekli Sandığı Kanunu, Milli Eğitim Bakanlığının Sicil... Read more

12-21-2010 06:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acının Eşiğinde Yaşama Felsefesi - Oktay Taftalı - Ana Fikri

Acının Eşiğinde Yaşama Felsefesi - Oktay Taftalı - Ana Fikri

Acının Eşiğinde Yaşama Felsefesi - Oktay Taftalı - Özeti, Acının Eşiğinde Yaşama Felsefesi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Destek Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Ve aşk, insanın tabiat karşısındaki kibirli duruşuna verilmiş bir cezadır..."Hayat karşısında insanın düşünce geliştirmesi, aynı zamanda bir yaşama kültürü inşa etme çabasıdır. İnsanın hayata, kendine özgü belli bir açıdan bakıp, kendi... Read more

12-21-2010 06:43 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ah, Tonton!  - Carrie Weston - Ana Fikri

Ah, Tonton! - Carrie Weston - Ana Fikri

Ah, Tonton! - Carrie Weston - Özeti, Ah, Tonton! Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Formül Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Bayan Gıdak,sınıfa yeni bir hayvanın geleceğini söylediğinde herkes çok heyacanlanır.Ama Tonton,sınıfa büyük tüyü korkunç ayı adımlarını attıgında herkes çığlık atar!Tabii,Tonton un niyeti korkunç olmak değildir. Sadece arkadaş edinmek istemektedir ve Tonton a yardım edecek bir olay olur.

12-21-2010 06:32 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abd Ve Kanada da Herkes İçin Yüksek Öğrenim Kılavu - Yılmaz Erolgaç - Ana Fikri

Abd Ve Kanada da Herkes İçin Yüksek Öğrenim Kılavu - Yılmaz Erolgaç - Ana Fikri

Yayınevi: Pusula Yayıncılık Basım Tarihi: Ağustos 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu ülkelerde yüksek eğitim kurumlarına kabul edilmek Türkiye deki kadar zor olmamakla birlikte, öğrencinin lise yıllarında erişebildiği derece ile ilintilidir. Başarının öncelikli iki sırrı en az bir yıl önceden sistemli bir şekilde araştırmaya başlamak ve zamanı geldiğinde de başvuru formlarını çok büyük titizlikle doldur- maktadır. Diğer "Yılmaz... Read more

12-21-2010 06:23 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ah Kendime Bir Kulak Versem - Jacgues Salome - Ana Fikri

Ah Kendime Bir Kulak Versem - Jacgues Salome - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Akıcı, sağlıklı, doyum veren bir iletişimi özlemeyenimiz var mıdır? Yanıt çok açık, değil mi? Oysa yaşadığımız hemen her zorluğun, rahatsızlığın ardında yanlış anlamalara, düş kırıklıklarına, derin yaralara yol açan iletişimsizliği buluyoruz. Başkalarıyla, kendimizle, yaşamla iletişimimiz çoğu zaman büyük bir bölümü kireçlenmiş bir borudan akmaya çalışan bir... Read more

12-21-2010 06:15 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Microsoft Visual Basic .Net - Michael Halvorson - Ana Fikri

Adım Adım Microsoft Visual Basic .Net - Michael Halvorson - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Aralık 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Microsoft un kendini kanıtlamış Adım Adım öğrenme yöntemiyle, yeni nesil Visual Basic te uzmanlaşın.Bu kitap, Visual Basic in .NET sürümünün tüm gücünü kullanarak Microsoft .NET platformları için profesyonel uygulamalar yaratmak üzere Microsoft Visual Basic kullanan geliştiriciler içindir. Yalnızca gereksinim duyduğunuz bölümleri seçerek, ustaca hazırlanmış kodlar, ipuçları,... Read more

12-21-2010 06:05 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Microsoft ADO.NET 2.0 - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri

Adım Adım Microsoft ADO.NET 2.0 - Rebecca M. Riordan - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 2007 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Adım Adım Microsoft ADO.NET 2.0, Visual Basic veya Visual C# dillerinde deneyim sahibi olan okurlara, Microsoft .NET Framework ün veri erişim bileşeni olan ve XML i tanıyan tüm programlarla her türlü platform üzerinden çalışan ADO.NET nesne modelini öğretmeyi hedefliyor. Bu kullanımı kolay giriş kitabıyla, Microsoft Visual Basic ve Microsoft Visual C# ın veritabanı işlevlerine sağlam bir... Read more

12-21-2010 05:52 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
ABC Alfabe - Yeşim Kesgül Sercan - Ana Fikri

ABC Alfabe - Yeşim Kesgül Sercan - Ana Fikri

Yayınevi: Pencere-Sey Basım Tarihi: Mart 2001 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil "ABC Alfabe" çocuklarımızın okuma yazma öncesi harflerle sıcak ve keyifli bir tanışma yaşamaları amacıyla hazırlanmıştır. ilköğretim öncesi hazırlık sınıfı öğrencileri ya da ilköğretime yeni başlamış çocuklara ( 5-7 yaş) yönelik tasarlanmıştır. Aynı zamanda çeşitli nedenlerle zor öğrenen çocuklarımızın da yararlanabileceği bir alıştırma kitabıdır.... Read more

12-21-2010 05:33 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahlaksızlık Üzerine Kendimle Konuşmalar - Afşar Timuçin - Ana Fikri

Ahlaksızlık Üzerine Kendimle Konuşmalar - Afşar Timuçin - Ana Fikri

Yayınevi: Bulut Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat - Bugün seninle bu toplumda çokça gereksinimimiz olan bir şey üzerine, terbiye üzerine konuşalım istiyorum. İki kavramı, ahlak kavramıyla terbiye kavramını çokça birbirine karıştırıyoruz.- Ahlakta insan kendini ve başkasını bir değer varlığı olarak görür ve bilinçli bir biçimde ona göre davranır. Başkasına zarar vermeyen, başkasını eşyaya indirgemeye yönelik olmayan, başkasını... Read more

12-21-2010 05:24 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
AB Emperyalizmi Ve İşçi Sınıfı - Yıldırım Koç - Ana Fikri

AB Emperyalizmi Ve İşçi Sınıfı - Yıldırım Koç - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2005 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Bugün Türkiye de her kesimde ve özellikle de işçi sınıfı ve sendikacılık hareketi içinde Avrupa Birliği yle ilgili iki yaklaşım göze çarpmaktadır. Birinci yaklaşım, Avrupa Birliği nin,insanlığın idealini temsil eden "alternatif bir sosyal model" olduğu görüşündedir.İkinci yaklaşım ise, emperyalist bir güç olan Avrupa Birliği nin temel... Read more

12-21-2010 05:14 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ahmet Haşim: Şiiri Ve Hayatı - Abdülhak Şinasi Hisar - Ana Fikri

Ahmet Haşim: Şiiri Ve Hayatı - Abdülhak Şinasi Hisar - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hâşim in şiir ve hayat serüvenini en ince ayrıntılarıyla anlatan Hisar, büyük bir saygı duyduğu şairin kişilik tahliline girişmekten de kendini alamıyor. Modern Türk şiirinin ana kapısı sayılan Hâşim hakkında yazılmış bu önemli kitap aynı zamanda büyük bir dostluğun derin izlerini taşıyor. Diğer "Abdülhak Şinasi Hisar" Kitapları: 1.... Read more

12-21-2010 04:51 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağacına Küsen Yaprak - Mehmet Sadık Kırımlı - Ana Fikri

Ağacına Küsen Yaprak - Mehmet Sadık Kırımlı - Ana Fikri

Yayınevi: İlya Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat alıp yakamıza takıyoruz tenhalığı göğün dili bulutların pembe düşünü anlatırken çocuklara sözün buğusu çeliyor aklımızı usulca bir yağmur düşüyor yere "bu senin ağlayan yüzün olur" diyoruz çocukluğunu anımsıyor su

12-21-2010 04:43 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açık Medeniyet - Recep Şentürk - Ana Fikri

Açık Medeniyet - Recep Şentürk - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2010 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Genel Bu kitap, bir yandan çok ciddi yapısal değişimlere uğrayan günümüz dünyasına dair bir takım önemli tespit ve tahliller sunarken, diğer yandan geleceğe dönük çok medeniyetli bir toplum ve dünya düzeni projesinin kültürel temelini oluşturacak yeni bir düşünce tarzı önermektedir. Kitap, ötekine bakışına göre, medeniyetleri ikiye ayırmaktadır: Açık medeniyetler, kapalı... Read more

12-21-2010 04:33 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
A Pair Of Blue Eyes - Thomas Hardy - Ana Fikri

A Pair Of Blue Eyes - Thomas Hardy - Ana Fikri

Yayınevi: Wordsworth Basım Tarihi: Mart 1995 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman A Pair of Blue Eyes is celebrated for its central scene which shocked and stimulated Victorian readers. Forever after it caused Hardy to be embroiled in arguments concerning the sexual morality of his novels in which he strove to show the stifling effects of social conventions on the human spirit. Rich with biographical echoes, the story reveals the full emergence of the schematic ironies which characterize Hardy s... Read more

12-21-2010 04:12 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım İzmir Ve Çevresi - Yaşar Ürük - Ana Fikri

Adım Adım İzmir Ve Çevresi - Yaşar Ürük - Ana Fikri

Yayınevi: Yakın Kitabevi Basım Tarihi: Temmuz 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

12-21-2010 04:03 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools