Aherli Zamanlar - Ercan Yılmaz - Ana Fikri

Aherli Zamanlar - Ercan Yılmaz - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2002 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Ercan Yılmaz ın Ahirli Zamanlar ı varlıkla yokluk arasına, rüyadan asma köprüler kuruyor. Ebruli rüyalar... Bu köprüler de şiirin dili, rüyaların diliyle özdeşleşir; her şey gibi sözcükler de lal kesilir. Ercan Yılmaz ın şiiri, yazların inceldiği , duvarların oğul verdiği , bir rüyanın şiiri. Hangi şair bu rüyayı görmeden yok bahasına var ım deyebilir ki? Hilmi... Read more

12-24-2010 18:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağır Görev - Hal Clement - Ana Fikri

Ağır Görev - Hal Clement - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2001 Kitap Türü: Fantastik / Edebiyat Kutup dairesinin çapı 12 000, ekvator dairesinin çapı 20 000 mil ve kütlesi de Jüpiter in bir kaç katı olan bir gezegen Mesklin. Ekseni çevresindeki bir tam dönüşünü 18 dakikada tamamlıyor. Bu gezegenin ekvatorunda yerçekiminin 3 katı, kutuplarında ise 660 katıyla karşalcaksınız. Şimdi, bu gezegene çok pahalı bir uzay gemisi gönderin ve araştırmalarınızın sonunda eve dönmek üzere... Read more

12-24-2010 18:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Açelya Çiçeği - Gim SO - Ana Fikri

Açelya Çiçeği - Gim SO - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat İlkbahar, sonbahar demeden her gece doğan ayda Eskiden hiç bilmezdim Böyle duygulanıp özleyeceğimi de eskiden hiç bilmezdim Ay ne kadar parlak olursa olsun, ona bakacağımı Eskiden hiç bilmezdim Bu güne dek şu Ay ın üzüntü verici olacağını Eskiden hiç bilmezdim

12-24-2010 18:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağa Hazır E-konomide Başarı Stratejileri - Amır Hartman - Ana Fikri

Ağa Hazır E-konomide Başarı Stratejileri - Amır Hartman - Ana Fikri

Ağa Hazır E-konomide Başarı Stratejileri - Amır Hartman - Özeti, Ağa Hazır E-konomide Başarı Stratejileri Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Literatür Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Satış - Pazarlama / Ekonomi İnternet dünyadaki tüm ülkeler, şirketler ve kişiler için eşi görülmemiş fırsatlar yaratan bir internet ekonomisi yürütüyor. ‘Dünya Çapında Ağ’ın (Worl Wide Web) başlangıcından bu yana, sadece beş yıl içinde internet... Read more

12-24-2010 17:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Açıklamalı Divan Şiiri Antolojisi - Necmettin Halil Onan - Ana Fikri

Açıklamalı Divan Şiiri Antolojisi - Necmettin Halil Onan - Ana Fikri

Yayınevi: Sosyal Yayınlar Basım Tarihi: Ağustos 1998 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bu kitap, eski edebiyat ürünlerini anlamak merakını duyacak olan gençlere küçük bir rehber olsun diye yazılmıştır. Metinlerin açıklaması yolunda, bazılarınca belki fazla görülebilecek tafsilata da, bu gençlerin anlama güçlüklerini mümkün olduğu kadar giderebilmek maksadıyla gidilmiştir.

12-24-2010 17:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adı İnsan - Türkiye Geleceğini Arıyor - Yaprak Özer - Ana Fikri

Adı İnsan - Türkiye Geleceğini Arıyor - Yaprak Özer - Ana Fikri

Adı İnsan - Türkiye Geleceğini Arıyor - Yaprak Özer - Özeti, Adı İnsan - Türkiye Geleceğini Arıyor Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Hayat Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında yaptığı çalışmalarla tanınan gazeteci-yazar Yaprak Özer, her hafta www.insankaynaklari.com sitesinde "ADI İNSAN" başlıklı köşesinde okuyucularıyla buluştu. Her hafta birbirinden ilginç konularla insan... Read more

12-24-2010 16:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adres Mezarlık - Henderson Clarke - Ana Fikri

Adres Mezarlık - Henderson Clarke - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Polisiye / Edebiyat İşin içinde iş vardı. Freddy, Chicago nun sayılı kiralık katillerindendi. İki yıl önce New York tan ayrılıp oraya geçmiş, çetesiyle birlikte çamaşırcı dükkanlarını haraca kesmeye başlamıştı. Bu arada içki kaçakçılarından da pay koparmaktan geri kalmamıştı söylediklerine göre oniki kişiyi temizlemişti. Yanında gezdirdiği yardımcıları da kendinden aşağı değillerdi.... Read more

12-24-2010 16:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmed Fuad Efendi - Yılmaz Dinç - Ana Fikri

Ahmed Fuad Efendi - Yılmaz Dinç - Ana Fikri

Yayınevi: Nesil Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Üstad Bediüzzaman`ın yakın talebelerinden Mustafa Sungur,

12-24-2010 15:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Adnan Menderes in Günlüğü - Taşkın Tuna - Ana Fikri

Adnan Menderes in Günlüğü - Taşkın Tuna - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Görünüşte herkese açık hayatlar vardır. Göz önünde duran, göz batan, sürekli takip ettiğimiz, süreki yargılayıp, kefen biçtiğimiz hayatlar. Tıpkı penceresi geniş bir eve benzer böyle hayatlar. Ama dışarıdan gördüğümüz renkleri, yine de merakımızı gidermez. İçeride duranın bize, dışarıdan göremediğimiz alacakaranlıkta kalmış yerleri de anlatmasını isteriz: Kendi içinden... Read more

12-24-2010 15:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Çığlığın Kadar  - Şinasi Tepe - Ana Fikri

Adım Çığlığın Kadar - Şinasi Tepe - Ana Fikri

Adım Çığlığın Kadar - Şinasi Tepe - Özeti, Adım Çığlığın Kadar Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Edebiyat ve Eleştiri Kitaplığı Basım Tarihi: Haziran 2007 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat ...Euphrates gülümserken denize düştü fırat ve çatladı toprak. Gölgenizle doldurun sepetlerinizi ey balıkçı kadınlar; belkıs akşamıyla aylanmaya gidiyoruz biz.

12-24-2010 15:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Acıyı Güce Dönüştürmek - Doris Lessing - Ana Fikri

Acıyı Güce Dönüştürmek - Doris Lessing - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Bu Kitap Sizin İçin Özellikle Değerlidir, Eğer: - Öfke, korku veya üzüntü gibi "olumsuz" duygular peşinizi bırakmıyorsa - Kişisel gelişim gereç kutunuza daha değerli araçlar katmak istiyorsanız - Daha fazla enerji elde etmek, insanlarla daha kolay ilişkiye girmek ve daha sağlıklı yaşamak için duygularınızı KULLANMAK istiyorsanız - Evde ve işyerinde stresle başa çıkmak için yaratılan yeni... Read more

12-24-2010 15:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ağmalar - Güngör Gençay - Ana Fikri

Ağmalar - Güngör Gençay - Ana Fikri

Yayınevi: Gerçek Sanat Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Düşünce yönünden, nesnelerin kaldığı merkezkaç ve yerçekimi etkisine, insanoğlu bilinçlendikten sonra giriyor. Doğanın diyalektiği gereği de, karşıt iki gücün dengesini sürekli kılamıyor. Bunun sonucu olarak, düşünceleri bir yerlere ağıyor. Sanatçıları da, başta toplum ve ekonomik koşulların belirlediği bu kuralın dışında tutmak olası değil. Doğaldır ki sanatçılar... Read more

12-24-2010 15:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
10 Adımda Fark Yaratmak - George Mikes - Ana Fikri

10 Adımda Fark Yaratmak - George Mikes - Ana Fikri

Yayınevi: Zen Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel İnsan Kendini Güldüreni Sever!Biz insanlar gülmeyi severiz. Dahası başkalarının da bizimle birlikte gülmesini isteriz. Çünkü biliriz ki, insan, kendini güldüreni sever. Hepimizin de sevgiye ihtiyacı vardır – işte bu kocaman dünya tiyatrosunun dönüp durmasının nedeni de budur.Bir sunum yapacaksınız diyelim. Bir tıp kongresinde, bir pazarlama şirketinde, dönem ödevinizi... Read more

12-24-2010 14:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Agop Memleketim Tokat - Agop Arslanyan - Ana Fikri

Adım Agop Memleketim Tokat - Agop Arslanyan - Ana Fikri

Yayınevi: Aras Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Nerede bağdan bağa akseden o musiki alemi, nerede Hapap ın Osgihan emminin udunun sesi, nerede Santuri Onnik emminin şen şakrak oyun havaları, nerede Efrem dayının, yani Kemani Ethem in o nağmeli keman sesi....? Hani, nerede bağdan bağa mis gibi mırmırik şarabının kokusu, nerede geceyarıları mahzenlerde gizlice yapılan mis kokulu rakıların, amberi diye anılan kaçak likörün? Ellerindeki bakır... Read more

12-24-2010 14:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
007 James Bond / Başka Bir Gün Öl - Raymond Benson - Ana Fikri

007 James Bond / Başka Bir Gün Öl - Raymond Benson - Ana Fikri

Yayınevi: Oğlak Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2002 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Bond... James Bond." Evet, yıllardır bu sözleriyle bildiğiniz, tanıdığınız kahramanınız bir kere daha döndü beyaz perdeye ve bu romana... Ve bir kez daha düşmanlarına -güzel kadınlar ya da yüz değiştirmiş yüksek politikacılar olsun, onun için hiç fark etmiyor- karşı savaşıyor... Bond, "Başka Bir Gün Öl" de bu kez de Kuzey Kore geçmişli bir elmas tüccarının sırlarını... Read more

12-24-2010 14:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ahmet Cevdet Paşa nın Aile Mektupları - Ahmet Cihan - Ana Fikri

Ahmet Cevdet Paşa nın Aile Mektupları - Ahmet Cihan - Ana Fikri

Yayınevi: Gökkubbe Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Kendisini Osmanlı yı modernleştirmeye adamış geleneksel aydın tipinin ender örneklerinden biri olan Ahmet Cevdet Paşa nın aile bireyleri ile mektuplaşmalarında yer alan açık bilgiler, satır aralarında ifade edilenler bir Osmanlı bürokratının aile yapısını, üyeler arasındaki ilişkileri, gelir ve gider durumunu, bakanlık yaparak devletin üst kademesine... Read more

12-24-2010 14:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afacan 5 ler - Karavanla Tatilde - Enid Blayton - Ana Fikri

Afacan 5 ler - Karavanla Tatilde - Enid Blayton - Ana Fikri

Afacan 5 ler - Karavanla Tatilde - Enid Blayton - Özeti, Afacan 5 ler - Karavanla Tatilde Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Artemis Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman İşte Afacan Beşler!Julian, Dick, Anne, George ve tabii Timothy yi de unutmayalım.Beşlimiz tatillerini karavanla seyahat yaparak geçirmeye karar veriyor. Her şey harika olacak! Yolda bir sirk kafilesiyle karşılaşınca yine maceranın göbeğine düştüklerini fark... Read more

12-24-2010 13:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ağlama Dolabı - Atilla Atalay - Ana Fikri

Ağlama Dolabı - Atilla Atalay - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Bir dakikanızı istirham edeceğim, kıymetli abilerim, ablalarım. Şu elinizde tutmuş olduğunuz kitap; Sıdıka 2003, Olası Lakırdılukurdular, Sıkılhan la Diyalog Çabaları adlı başlıklar altında tam elli iki tane öykü içeriyor.Düzeyli ilişki yaşamak isteyenler, kredi kartı mağdurları, noter tasdikli TV güzelleri, otoyol fahişeleri, sahte şeyhler, iş arayan tetikçiler, dizi ağaları,... Read more

12-24-2010 13:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afacan Doğum Gününde - Attila DAMAR - Ana Fikri

Afacan Doğum Gününde - Attila DAMAR - Ana Fikri

Yayınevi: Derpaş Kültür Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bugün, Afacan ın doğum günü. Afacan sekiz yaşına bastı. Bu nedenle evde bir kutlama düzenledi. Bu kutlamaya arkadaşlarını da çağırdı.Afacan, anne ve babasına arkadaşlarını tek tek tanıttı: Diğer "Attila DAMAR" Kitapları: 1. Seçkin Atatürk Şiirleri

12-24-2010 13:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ah vre Sevda - Osman Necmi Gürmen - Ana Fikri

Ah vre Sevda - Osman Necmi Gürmen - Ana Fikri

Ah vre Sevda - Osman Necmi Gürmen - Özeti, Ah vre Sevda Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kanat Kitap Basım Tarihi: Kitap Türü: Paraketanın yemlerini değiştiriyorlardı ertesi sabah, açıkta. Bedenden kopmuştu oltanın biri: - Vay anasini! - Düğümden değil bu! - Diş yeri de yok! Kafasının birinci yumrusunu kaşıdı Stelyo: - Kiliç ilem kesmişler sankim. - Vre ne için koyduk bu paraketa, bu deniz ortasında? diye sordu Yanni. - Kiliç için. - Vre kiliç ne ilem keser ipi? -... Read more

12-24-2010 13:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ah Canım Moskova - Turan Gökaltay - Ana Fikri

Ah Canım Moskova - Turan Gökaltay - Ana Fikri

Yayınevi: Boyut Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1997 Kitap Türü: Marks öğretisi, bugün komünizmin, yurt yönetim ve savunmasına katıldığı yeryuvarındaki tek ileri ülke olan Fransa da belki tarihinin en tehlikeli, belki yazgısını dahi belirleyecek anlarını yaşamakta, belki de akıbetini oynamakta. Dünyanın o konuda en yetkili fikir ve kalem adamları, onun temellerini kamu önünde kıran kırana taştışmakta, kökünden sarsmaka. Tartışmaların başlıca, bin sayfalık... Read more

12-24-2010 12:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ağlama Duvarı - Zihni Anadol - Ana Fikri

Ağlama Duvarı - Zihni Anadol - Ana Fikri

Yayınevi: Gerçek Sanat Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Varna ya DoğruYaz aylarının tatlı bir gündönümündeArınıp tüm sorun ve kederlerden uzakGün yalazında meltemlerle yıkanmış saçlarımŞöyle rahat bir ohh çekerek.Akpak bir tutam yumak hafifliğindeÇıktık kocakentin sur kapısından dışarıAğaran dağları tutup tutup eteklerindenGün kızıllığında akşamın bir çift güvercin olmuş... Diğer "Zihni... Read more

12-24-2010 12:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ademler ve Havvalar III - Piyale Madra - Ana Fikri

Ademler ve Havvalar III - Piyale Madra - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat -Ben yatıyorum Mümtaz -Güle güle -Evden gitmiyorum Mümtaz, yatıyorum dedim -Haa... öyle mi? Pardon Diğer "Piyale Madra" Kitapları: 1. Ademler ve Havvalar 6

12-24-2010 12:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Aile Çemberi / Arada Bir Buluşmak İçin Partner Arı - Rüstem İbrahimbekov - Ana Fikri

Aile Çemberi / Arada Bir Buluşmak İçin Partner Arı - Rüstem İbrahimbekov - Ana Fikri

Yayınevi: Dönence Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Dünya çapında ünlü tiyatro ve sinema üstadı Rüstem İbrahimbekov un senorya ve oyunları Türk dilinde ilk kez yayınlanmaktadır. Eserlerinin ana temasını herşeyi ile insan oluşturuyor. İlk bakışta olağan, dünya kadar eski ve bilinen olaylardan yola çıkarak, insan ruhunu, iç çatışmalarını, ne pahasına olursa olsun - hatta ölüm bile - yaşamın sırlarını çözmeye çalışan insanı,... Read more

12-24-2010 12:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adobe Illustrator Cs3 - Osman Gürkan - Ana Fikri

Adobe Illustrator Cs3 - Osman Gürkan - Ana Fikri

Yayınevi: Nirvana Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Vektör çizimlerle uğraşanlar için Illustrator vazgeçilmez programlardan birisidir. Hatta yeni yapısı ile tüm gereksinimlerinizi karşılayacak bir programdır. Bu kitapta Illustrator CS3 programını etkin şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Kitapta konular belli bir sistematik içerisinde anlatılmıştır. Mümkün olduğu kadar kitabı sırayla takip edin. Bir miktar bilgisi olanlar bölümleri... Read more

12-24-2010 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ağabeyim Boris - Liz Pichon - Ana Fikri

Ağabeyim Boris - Liz Pichon - Ana Fikri

Yayınevi: İş Bankası Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Küçük Timsah aslında eğlenceli bir KÖPEK istiyordu. Ama onun yerine ne aldı? Doris adında bir kız kardeş. Üstelik ağabeylerin ne yapması gerektiği hakkında da hiçbir şey bilmiyordu. Diğer "Liz Pichon" Kitapları: 1. Kız Kardeşim Doris

12-24-2010 11:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Açıklamalı Yemek Kitabı Cilt 1 (Ciltli) - Cemaliye Tüter - Ana Fikri

Açıklamalı Yemek Kitabı Cilt 1 (Ciltli) - Cemaliye Tüter - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi Basım Tarihi: Haziran 2005 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Bilindiği gibi, mutfak ve yeme-içme bölümleri, ailelerin ve bireylerin en fazla kutlandığı ve yaşantılarında önemli bir yeri olan mekânlardır. Yemek hazırlama, pişirme, saklama ve yiyeceklerin servis edilebileceği bölümlerin donanımı ve bazı özellikleriyle bilinmesi her türlü kolaylığı sağlayacaktır. Bir evin mutfağı yemek pişirme laboratuvan gibi düşünülmelidir.... Read more

12-24-2010 11:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Aga - Volkan Aslaner - Ana Fikri

Aga - Volkan Aslaner - Ana Fikri

Aga - Volkan Aslaner - Özeti, Aga Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Cinius Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Altı vakitte, Mardin'de altı aile... Aralarındaki bitmeyen egemenlik savaşı... Ankara'ya uzanan aşiret ve siyaset bağlantıları. Sınır şehrinde, görevini kötüye kullanan ve gücünü suistimal etmekten çekinmeyen bir asker ve yasadışı ekibi...Bu kurtlar sofrasında o, bir yandan şanını büyütmeye çalışırken, diğer yandan... Read more

12-24-2010 11:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
10 Adımda Pozitif Düşünce - Emmet M. Fox - Ana Fikri

10 Adımda Pozitif Düşünce - Emmet M. Fox - Ana Fikri

Yayınevi: Zen Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Acaba ne demek istedi? Acaba kötü mü yaptım? Acaba neden bütün dertler beni buluyor? Acaba ben de dizilerdeki gibi bir hayata kavuşabilir miyim? Acaba hayallerimin insanı hayatta değil mi? Acaba bu kitabı okumalı mıyım? Bu kitap iyi mi kötü mü; anlattıkları doğru mu yanlış mı; söyledikleri haklı mı haksız mı; bu kitabı okuyan şanslı mı şanssız mı?Elinizdeki tartıyı her yere... Read more

12-24-2010 11:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Acı Bilgi - Enis Batur - Ana Fikri

Acı Bilgi - Enis Batur - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat - Bir deneme kitabı desek, diyecek olsak, değil: "Deneme" türünün sınırlarından taşıyor bu kitap. - Bence de öyle. Ama, "roman" sayılabilir mi, ayrı bir konu: Bana kalırsa, bildik roman örneklerine de benzemiyor "Acı Bilgi". - Bir "yolculuk kitabı" diyerek işin içinden çıkamaz mıyız? - İyi de, bir yere, bir yerden bir yere giden yok ki kitapta: Olsa... Read more

12-24-2010 10:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools