10 Adımda Pozitif Düşünce - Emmet M. Fox - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-24-2010 (11:00)   Son Mesaj: 12-24-2010 (11:00)    Cevap: 0    Gösterim: 563  

12-24-2010

10 Adımda Pozitif Düşünce - Emmet M. Fox - Ana Fikri

Yayınevi: Zen Yayıncılık
    Basım Tarihi: Haziran 2009
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Acaba ne demek istedi? Acaba kötü mü yaptım? Acaba neden bütün dertler beni buluyor? Acaba ben de dizilerdeki gibi bir hayata kavuşabilir miyim? Acaba hayallerimin insanı hayatta değil mi? Acaba bu kitabı okumalı mıyım? Bu kitap iyi mi kötü mü; anlattıkları doğru mu yanlış mı; söyledikleri haklı mı haksız mı; bu kitabı okuyan şanslı mı şanssız mı?Elinizdeki tartıyı her yere götürmekten bıkmadınız mı? Bir biberi pirinçle doldurup pişirince dolma olur; pek lezzetli, kabul! Ama zihninizi pek gereksiz fikirlerle doldurmak neyin nesi? Siz biriciksiniz. Bu hayat yaşamaya değer. Bu evren size güzel şeyler, zenginlikler sunmak için bekliyor. Haydi tat alın, ruhunuzu evrene katın. Katın ki evren size hak ettiğiniz güzellikleri, sonsuz ve sınırsız mutluluğu, huzuru, doyumu versin. 10 Adımda Pozitif Düşünce, kendini bırakma, kendini bulma, kendinle barışma, kendine gelme, kendinden çıkma, kısacası kendini yaratma rehberi. Bu kitaba bir ders kitabı ehemmiyeti veriniz. Ödevlerinizi yapınız, önerilere harfi harfine uyunuz. Beklediğiniz değişim gerçekleşecek. Sürekli kendini gözetleme azap çektirir. Nasıl görünüyorsak öyle değerlendirildiğimizi düşündüğümüz müddetçe, kaygıdan asla kurtulamayız. Kendilerini kollarken gösterdikleri özen iyi sonuç verse bile, sürekli maske altında yaşayanların yaşamı hiç de sıkıntısız değildir. Yalın bir içtenlikten büyük keyif alınmalıdır. İkiyüzlü davranıp kendine acı çektirmektense, içtenlikten dolayı başkalarınca hor görülmek daha iyidir. Seneca / Ruh Dinginliği Üzerine Neden bazı insanlar başkalarının çekimine kapılırlar?Stres altındaki insanlar aradıklarını buluyorlar mı?Bağlanma yoksunluğu ile yalnızlık arasında nasıl bir ilişki vardır? Romantik çekimi karakterize eden ve harekete geçiren nedir?Kader nedir? İnsanlar kaderlerine hükmedebilirler mi?

10 Adımda Pozitif Düşünce - Emmet M. Fox - Ana Fikri Yorumları