Yeni Konu aç

Kılıçdaroğlu'nun Gül'den ricası

Kılıçdaroğlu'nun Gül'den ricası

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yargıtay ve Danıştayda daire ve üye sayılarını artıran yasa tasarısının TBMM'de kabul edilmesine ilişkin olarak, 'İmzalarken mutlaka bir kez daha düşünmesini Sayın Cumhurbaşkanı'ndan istiyoruz' dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığınca düzenlenen katılım töreninde konuştu. Parti Genel Merkezi önünde gençlere hitap eden Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin geleceğinin gençlerde olduğunu söyledi. Zaman zaman hükümetin... Read more

Batum: Kimse sözlerimi geri aldıramaz

Batum: Kimse sözlerimi geri aldıramaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, İzmir'de basın mensuplarının, ''Zonguldak'ta yaptığı konuşmadan dolayı pişman olup olmadığı'' yönündeki sorusuna, ''Hayır değilim, söylemek istediğim ortada. Geri adım atmam söz konusu değil. Kimse bana geri adım attıramaz'' cevabını verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Zonguldak'ta yaptığı konuşmayla ilgili bir sıkıntısının bulunmadığını ve anlatmak istediğinin ortada olduğunu belirterek, geri adım atmasının söz konusu... Read more

BDP: Türkiye'nin her yerinde bomba var

BDP: Türkiye'nin her yerinde bomba var

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ostim ve Diyarbakır'da yaşanan faciaların, Türkiye'nin her yerinde bu şekilde patlamaya hazır bombalar olduğunu gösterdiğini söyledi. Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ve belediye başkanları ile birlikte Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir süre önce patlamanın meydana geldiği markette incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından gazetecilere... Read more

Başbakan Sertap Erener'le görüştü

Başbakan Sertap Erener'le görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ünlü sanatçı sanatçı Sertap Erener'le Başbakanlık Merkez Bina'sında yaklaşık 1 saat görüştü. Başbakan Erdoğan, sanatçı Sertap Erener ile Başbakanlık Merkez Bina'da yaklaşık 1 saat görüştü. Görüşmenin içeriği hakkında bilgi verilmezken, görüşme talebinin Erener'den geldiği belirtildi.

Batum istifa çağrılarına cevap verdi

Batum istifa çağrılarına cevap verdi

“Asker kağıttan kaplanmış” sözleri nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Başbakan Erdoğan'ın parti meclisinde yaptığı istifa çağrısına da cevap verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, "Asker kağıttan kaplanmış" sözleri nedeniyle istifa etmeyi düşünmediğini belirterek, "Başbakan söyledi diye istifa edersek savaşı kaybetmiş oluruz. Erdoğan"ı istifaya davet ediyorum. Ben niye istifa edeyim ki" dedi. ... Read more

Trabzon'un deriliş reçetesi

Trabzon'un deriliş reçetesi

İkinci yarıda tam 7 puan kaybedip avantajını yitiren Trabzonspor'da ince hesaplar yapılıyor İşte çözüm yolu İkinci yarıda tam 7 puan kaybedip avantajını yitiren Trabzonspor'da ince hesaplar yapılıyor. Hedef belli: Sivas, Manisa ve Kayseri maçları kazanılıp, Beşiktaş maçına kadar 53'e ulaşılacak. Ligin ilk yarısını 42 puanla ve en yakın rakibi Bursa'nın 5 puan önünde bitiren Trabzonspor, ikinci devrede kaybettiği 7 puanın telafisi için kolları sıvadı. Teknik direktör Şenol Güneş,... Read more

ABD gizlice araştırdı: Erdoğan açık ara önde

ABD gizlice araştırdı: Erdoğan açık ara önde

Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh, Ortadoğu ve Türkiye'nin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ortadoğu'da dengelerin değiştiğini belirten Hersh, Türkiye'nin konumuna dikkat çekti. 10 ÜLKEDE GİZLİ ARAŞTIRMA İşte Hersh'ün saptamaları: Ortadoğu'da neler yaşanıyor? Türkiye, bölgede ABD ile birlikte iki büyük güç. Artık yeni bir düzenin parçaları yerleştiriliyor. ABD, 10 ülkede araştırma yaptırdı. Hepsinde de Recep Tayyip Erdoğan'ın o ülkenin liderinden bile daha fazla... Read more

CHP, OSTİM için komisyon istiyor

CHP, OSTİM için komisyon istiyor

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, OSTİM ve İvedik’te yaşanan ve 20 kişinin hayatını kaybettiği patlama ile ilgili Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını istedi. CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ve arkadaşları, TBMM Başkanlığı"na, OSTİM ve İvedik"te yaşanan patlamalardaki olası ihmallerin araştırılarak sorumluların ve alınabilecek önlemlerin tespiti için araştırma komisyonu kurulmasını önerdi. -"BÜYÜK İHMALLER VAR- Önergenin gerekçesinde,... Read more

AK Parti'nin seçimdeki büyük oy hedefi

AK Parti'nin seçimdeki büyük oy hedefi

Başbakan Erdoğan'ın 12 Haziran'daki seçimlerde yüzde 50 oy almayı hedeflediği belirtilmişti. AK Parti SKM'nin teşkilatlara gönderdiği oy hedefi ise, Erdoğan'ın beklentisi ve tartışılan anketlerin de çok üstünde. Adem Kadam'ın haberi AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, ''Şimdiye kadar aldığımız oylardan daha çok oy alacağımızı bekliyoruz. Benim hedefim yüzde 58'' dedi. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Mustafa Ataş, AK... Read more

Batum: MYK'da istifam gündeme gelmedi

Batum: MYK'da istifam gündeme gelmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, orduya yönelik ''kağıttan kaplan'' sözleri nedeniyle yaşanan tartışmanın ardından yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı'nda istifasının gündeme gelmediğini söyledi. CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Batum, toplantı sonrasında, gazetecilerin ''kağıttan kaplan'' sözlerinin ardından yaşanan tartışmaları hatırlatarak, ''MYK Toplantısı'nda istifasının gündeme gelip gelmediğini'' sorması üzerine ''Gelmedi,... Read more

Yargı reformu tasarısı Meclis'ten geçti

Yargı reformu tasarısı Meclis'ten geçti

Yargıtay ile Danıştayda daire ve üye sayılarını artıran tasarı TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Tasarıda Adli Tıp Kurumu ile ilgili düzenlemeler de var.. Yasaya göre, Danıştayın daire sayısı 13'ten 15'e çıkarılacak. Danıştay 14'ü dava, 1'i idari daire olmak üzere 15 daireden oluşacak. Danıştaya da 95 olan üye sayısı, 61 artırılarak 156'ya çıkarılacak. Her dairede bir başkan ile yeteri kadar üye bulunacak. Heyetler, 1 başkan ve 4 üyenin katılımıyla toplanacak, salt... Read more

CHP'de 'Kürtler kucağa oturacak' istifası

CHP'de 'Kürtler kucağa oturacak' istifası

Seçime 4 ay kala parti içi sorunlarla uğraşan CHP'de şimdi de Kocaeli'de 'Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak' dediği iddia edilen Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in sözlerinden dolayı toplu istifa kararı alındı. Behçet Güngör'ün haberi CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in İzmit'te sarf ettiği "Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak" sözleri parti yönetimince unutulsa da il yönetiminin tek gündemi. Güneş'in özür dilememesi ve yönetimin sessiz... Read more

Devlet Bahçeli de oy hedefini açıkladı!

Devlet Bahçeli de oy hedefini açıkladı!

Seçime 4 kala partilerin oy hedefleri ve açıklanan anket sonuçları büyük tartışma konusu olmuştu. Bu zamana kadar rakam ve oran vermeyen Devlet Bahçeli de hedefini açıkladı, CHP'ye 'ne alır' göndermesinde bulundu. Başbakan Erdoğan yüzde 50, AK Parti SKM ise yüzde 58 oy hedefi belirledi. CHP"de Gürsel Tekin yüzde 37 rakamını verdi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 40"da ısrarlı. Seçime 4 ay kala bir oy hedefi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"den geldi. 12... Read more

MHP'liler faili gözaltı kayıpları komisyonundan çekiliyor

MHP'liler faili gözaltı kayıpları komisyonundan çekiliyor

MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde gözaltında kayboldukları iddia edilenlerin akıbetini araştırmak üzere kurulan alt komisyonda görev almayacağını söyledi. Bal, yaptığı yazılı açıklamada, komisyonun dünkü toplantısında ''Tolga Baykal Ceylan'ın kaybolması olayından hareketle gözaltında iken kayboldukları iddia edilen kişilerin akıbetinin araştırılması amacıyla bir alt komisyon kurulmasının kararlaştırıldığını hatırlattı. ... Read more

Kurtulmuş: Yüzde 10 barajı antidemokratik

Kurtulmuş: Yüzde 10 barajı antidemokratik

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, 2 partili sistem ve yüzde 10 barajının antidemokratik olduğunu, bunu savunan partilerin kurumsal varlıklarının bile kalmadığını söyledi. Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bugün öğle saatlerinde Uşak'tan Denizli'ye geldi. Çivril İlçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Numan Kurtulmuş, daha sonra Denizli İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Ümmet Kandoğan'ın da katıldığı il teşiklatı ziyaretinde basın... Read more

Kurtulmuş: İki partili sistem olmaz

Kurtulmuş: İki partili sistem olmaz

Halkın Sesi Partisi (HAS) Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Türkiye'de tek partili sistem de iki partili sistem de olmaz. Bu millet siyasetle çok ilgili bir millettir'' dedi. Kurtulmuş, partisinin Denizli İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 12 Eylül 1980'deki darbe sonrası tüm partilerin kapatıldığını, bununla yönetim ve karar süreçlerinde halkın olmadığı siyasi partiler düzeni kurulmasının amaçlandığını savundu. 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, bu konuda ''sağdan bir... Read more

Gül ve Erdoğan biraraya geldi

Gül ve Erdoğan biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul etti. Çankaya Köşkü'ndeki haftalık olağan görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. AA

Bıçak Sırtı'nda asker tartışması

Bıçak Sırtı'nda asker tartışması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un sözlerine ilişkin tartışmaya Ülke TV'deki canlı yayında emekli general ile gazeteci konuklar birbirine girdi. Gerginlik 'yalan' tabiri ile doruğa çıktı. Ülke TV'de Ersoy Dede'nin sunduğu Bıçak Sırtı programında Tuğamiral Ramiz İlker ile Türkiye Gazetesi yazarı İsmail Kapan konuk oldu. Türkiye'deki askerlik olgusunun değerlendirildiği programda iki konuk sık sık birbirine girdi. Ramiz İlker, askerin Peygamber ocağı olduğunu, dinsiz... Read more

Bahreyn Prensi: Toplum yeterki istesin

Bahreyn Prensi: Toplum yeterki istesin

Bahreyn Veliaht Prensi Hamad El Halife ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, toplumların kalkınmasındaki asli unsurları gündeme getirdiler. Bahreyn Veliaht Prensi ve Başkomutan Yardımcısı Salman Bin Hamad El Halife onuruna Beşiktaş'taki Four Seasons Otel'de verilen resepsiyondaki konuşmasında, Türkiye'den çok sayıda firmanın Bahreyn'de iş yaptığını, bankacılık sektöründe 10 ayrı bankanın ülkede yer aldığını, işbirliği alanının da giderek genişlediğini... Read more

5 Hizbullah üyesi serbest bırakıldı

5 Hizbullah üyesi serbest bırakıldı

Şanlıurfa'da terör örgütü Hizbullah'a yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından Şanlıurfa merkez ile Viranşehir, Ceylanpınar ve Siverek ilçelerinde eş zamanlı olarak terör örgütü Hizbullah'a yönelik operasyon düzenlenmişti. Operasyonda M.A., S.A., M.A., M.S. ve N.E. gözaltına alınmıştı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde 3 gün boyunca... Read more

Orgeneral Erdal Ceylanoğlu Hakkari'de

Orgeneral Erdal Ceylanoğlu Hakkari'de

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş ile birlikte Hakkari'ye gitti. Sabah saat 07.30 sıralarında 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ve Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş ile birlikte Hakkari'ye gelen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, valilik önünde Vali Muammer Türker ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Sami Balcı tarafından karşılandı. Polis merasim birliğini selamlayan Orgeneral... Read more

2010'da 8 bin 795 hak kişi 'hakkım yendi' dedi

2010'da 8 bin 795 hak kişi 'hakkım yendi' dedi

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'na 2010 yılında toplam 8 bin 678 kişi 8 bin 795 hak ihlali başvurusu yaptı. Başkanlığa 2009 yılında ise hak ihlali dolasıyla 4 bin 503 başvuru yapılmıştı. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, 2010 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Başkanlığa 2010 yılı içerisinde 6 bin 232, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları'na 2 bin 446 olmak üzere toplam 8 bin 678 kişi 8 bin 795 hak konusunda başvuru yaptı. Yapılan başvuruların yüzde76'sı internet... Read more

Karısını döven polisi açığa alırım

Karısını döven polisi açığa alırım

Sanal ortamda kredi kartı kullanan vatandaşları uyaran İzmir Emniyet Müdürü Yılmaz, 'Suç örgütü kuran, suç işleyen 'babam da olsa' affetmem. Ancak şunu da söylemek istiyorum geleceğin suçu bilişim suçları' dedi. İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, personele öfke kontrolü eğitimi verdiklerini belirterek 'Eşine şiddet uygulayanı affetmem. İdari soruşturma açar, açığa alırım' dedi. Organize suç örgütlerine göz açtırmadıklarını belirten Yılmaz, 'Suç işleyen babam olsa affetmem' ... Read more

Domino etkisi Kraliçe’ye uzandı !

Domino etkisi Kraliçe’ye uzandı !

Ürdün’de 36 aşiret lideri hazine arazilerini ailesine vermekle suçladıkları Filistin asıllı Kraliçeleri Rania’ya karşı birleşti.Kral’a ‘eşini durdur’ çağrısı yapan aşiretler saltanat tehlikeye girer uyarısında bulundu. Tunus"ta Yasemin Devrimi sonrası iktidarı bırakıp Suudi Arabistan"a kaçan Zeynel Abidin Bin Ali ile Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek"in sonunu adı yolsuzluğa bulaşmış eşleri hazırladı. Şimdi buna benzer bir son Ürdün Kralı... Read more

Atatürk'ün şıklık sırrı /

Atatürk'ün şıklık sırrı /

İleri görüşlülüğü ve deha yapısıyla, örnek alınan kişiliğe sahip olan bir liderdi. Atatürk'ün muhteşemliği sadece başarılarına değil kıyafetine de yansımıştır. İşte 20 adımda Atatürk'ün şıklık sırrıı: Kaynak: Nebil Ö zgentürk'ün "Gazi"nin Son Tanıkları Anlatıyor; O Daima Şıktı" kitabı. http://www.muhakeme.net/forum/haber_resimleri/galeri/Ataturk-un-siklik-sirri--9Jb.jpg

Başhekim, odasını hastalara verdi

Başhekim, odasını hastalara verdi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mehmet Toptaş, makam odasını bayan hastalara tahsis etti. Ceylanpınar Devlet Hastanesi Acil Servis bölümünde bulunan hasta gözlem odalarının yetersiz olduğunun farkına varan Toptaş, makam odasını hastanenin 3. katında kullanılmayan boş bir odaya taşıdı. Odasını ise bayan hastaların rahat edeceği şekilde dizayn ettirerek gözlem odası haline getirdi. Doktor istirahat odası da erkekler için gözlem odası olarak tahsis edildi. ... Read more

Çelebi: AKP iktidarının gözü dönmüş

Çelebi: AKP iktidarının gözü dönmüş

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi, görüşmeleri devam eden “Torba Yasa Tasarısı”nın AKP iktidarının “emekçi düşmanı” yüzünü sergilediğini savundu. DİSK Başkanı Çelebi, DİSK Genel Merkezi"nde bir basın toplantısı düzenleyerek, torba tasarıya ilişkin görüşlerini açıkladı. Çelebi yaptığı açıklamada, AKP hükümetinin emekçilerin "haklarının gasp edilmesi üzerine kurulu, ucuz emek ve kuralsızlığı... Read more

Yeşil kart formları markette satılıyor iddiası

Yeşil kart formları markette satılıyor iddiası

Şırnak'ın Silopi ilçesinde yeşil kart bürosu önünde büyük yığılmaların yaşandığını belirten vatandaşlar, yeşil kart almak için devlete ait resmi formların bir markette 3 TL karşılığında satıldığını iddia etti. Silopi'de yeşil kart almak isteyen vatandaşlar dosya ücretlerine tepki gösterdi. Kart almak için uzum zamandır sırada beklediklerini ifade eden vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı. Vatandaşlar ayrıca dosyanın her yerde ücretsiz olduğunu fakat Silopi"de devlete ait... Read more

İfade vermek için beklerken kalp krizi geçirdi

İfade vermek için beklerken kalp krizi geçirdi

Edirne’nin Keşan ilçesinde ifade vermek için geldiği Adliye'de sırasını bekleyen bir kişi kalp krizi geçirdi. Mahkemede ifade vermek üzere Keşan Adliye Sarayı"na gelen Gürsel Kaya (29), sırasını beklediği esnada aniden fenalaştı. Çevredeki vatandaşlar tarafından yangın merdiveninin bulunduğu boşluğa çıkarılan Kaya, burada bulunan bir banka yatırıldı. Durumu fark eden adliyede görevli polis ise olay yerine ambulans çağırdı. Acılar içinde kıvranan ve eliyle göğsünü... Read more

KKTC Büyükelçisi görevden alındı

KKTC Büyükelçisi görevden alındı

Kuzey Kıbrıs'ta Türkiye aleyhine yürütülen kampanya ve açılan küfürlü panlartların faturası Büyükelçi Türkmen'e kesildi. Türkiye'nin KKTC Büyük Elçisi Kaya Türkmen görevinden alındı. Türkiye ile KKTC arasında yaşanan 'besleme' krizi giderek büyüyor. KKTC Büyükelçisi Türkmen sürpriz bir kararla görevden alındı. Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada görev değişikliği yapıldığını belirtti. Lefkoşa'ya atanmasından 6 ay sonra görevden alınan Kaya Türkmen'in yerine Türkiye... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 6361 den 6390 ´e kadar. Toplam 12264 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır