1. Alt 02-11-2010, 18:25 #91
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Doğrudur müslümanlıkta zorlama yoktur. . Ve kimseye tapmam demişsiniz. Demek Allaha bile tapmazsınız öyle demek ki! Irkçılığın daha ne olduğunu bilmeden gelip dır dır konuşup duruyorsun. Başta git sözlüğe bak sonra yaz. Irkçılık Kürt,türk,laz vb. topluğunun ayrı bir adıdır. Ben Atatürkü yargılamıyorum. Ne yapmışsa yapmış ne ettiyse ahirette görecektir. Ve ben kendimi ilah olarak görmüyorum. Kaç kere demem gerekiyor bu söylediğimin kafana girmesi için? Ben alçalmadım ve alçalmam da. Daha ırkçılığın ne olduğunu bilmiyorsanız çekip gitmelisiniz. Bana Allah dediğiniz için şirke,küfre gitmiş bulunmaktasınız. Ben hristiyanlara saygılıyim. Ama kendini müslüman gösteren munafıklık yapmaya çalışanlara saygım yoktur. Devleti kurmuş ve yaşıyoruz. Doğrudur ama belki de başkası kurtaracaktı. Size tarih okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten ben Said, Yunus ve Mevlanayı okumuşum. Sen de sözlükten kelime anlamlarını bulursun artık!

2. Alt 02-12-2010, 02:28 #92
    Ziyaretci
    Kayıtsız Üye Mesajlar: n/a
    ırkcılık ayrımcılığın bir çeşitidir......ırkcılık insanın bir ırkın bir diğer ırkdan daha üstün olduğunu düşünmesidir......evet sinirle yanlıs bir kelime kullandım ama ayrımcı olduğunu kesin atatürkün orucunu namazını kelimeyi sahdetini sordunuza göre........tekrar diyorum ilah olmadığını sölerken nasıl bir insanın allaha tapıp tapmadığını sorabiliyosun?????nasıl bir insanın namazını orucunu sorabiliyosun........ve bunları sormadan öncede atatürk said nursiden daha alcakdır diyecek kadar hakaret içerikli konusabiliyosun ve bu yargılama değilde nedir.........

BU DEVLETİ TÜRK MİLLETİ KURDU ATATÜRK BUNA SADECE ÖNDERLİK VE LİDERLİK ETTİ......ATATÜRK HER YERDE ETRAFINDA BULUNANLARA DESİT OLDUĞUNU AMA DİNDARLARA SAGILI OLDUĞUNU SÖLÜYORDU........

ayrıca sen herkesi sevmek zorunda değilsin ama bu ülkede yasayan herkese saygı duymak gerekiyor hele hele bu kişi türkiyeyi eksisiyle artısıyla bi yerlere getirmiş birisi ise ki HZ MUHAMMED(SAV)her defasında bunu sölüyordu düşmanınıza bile saygı duyun diye.......

bir anedot analtcam sana doğruluğunu bilmiyorum bir tartısma programında din adamı anlattı.....bir gün bir vatandas HZ MUHAMMED(SAV)hırkayı şerifini pislemiş ve peygamber efendimize haakret etmiş bunun üzerine hz ömer sinirlenerek ayağa kalkmıs ve adama saldırmıs....peygamber efendiniz hz ömeri tutaarak benim hırkayı şerifimin pisliğini temizleriz gider bir gün ona doğru yolu gösteriz tövbe eder ALLAH ONUN GÜNAHALRINI AFFETER......AMA SENİN KALP KIRMANA KUL HAKKINA GİRMENE BENİM MUCİZELERİM BİLE YETMEZ DİYO.....bunun gibi hoşgörüsü hakkında duyduğum cok sey var ve onun gibi hoş görülü olmayı önerim.....düşmanını bile sevmeni saygılı olmanı önerim........

3. Alt 02-12-2010, 02:31 #93
    Ziyaretci
    Ve bir siyaset bilimi bitirmş su anda atrih okuyan birisinede tarihi okumanizi tavsiye etmen cidden komikti......şimdi sen beni atatürkçü kemalistte sanmişsindir......

4. Alt 02-12-2010, 15:51 #94
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Aslında sana soracaktır. Şeriati istemeyen bu İslam ülkesinden defolup gider. Ve dindar insanlara da hain diyip de üstlerinden geçip ezmeye kalkışmayın. Atatürkü köşeye at. Öyle söze devam et. Şeriatı istemiyorsan batı taraflarına doğru uzan. Burası doğu. İslamın en büyük en çokluğu olan bölge. Ve türkçe dilini çıakran başka bir adam da ermeni soyundan gelmiş birisidir. Latin alfabesinin kurucusu olan bu adam atatürkle harfleri değiştirip İslam harflerini kaldırmışlardır. Bunlara itiraz olmasın diye de alimlerin çoğu asılmıştır. Allah rahmet eylesin. En çok üzlüdklerim de şapkaya karşı çıkanların ve şeriat isteyenlerin şehid olmasıydı.

5. Alt 02-13-2010, 00:16 #95
    Ziyaretci
    bediüzzaman şeriat istemiyorsan defolup gitebilirisn diyosunya ayrımcılık yapçağına islamın kuralalrını uygula.......bilmiyosan söliyim kuranda ayrımcılık yapmak ırkcılık yapmak küfür ve haakret etmekde günahdır.......şeriatı neden istiyorsun islamiyeti yaşıyamadığın için mi neden bu kadar istiyosun???????

6. Alt 02-13-2010, 05:59 #96
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bu gibi konularda birbirimizin kalbini kirmadan, farkli isteklerle itham etmeden yazarsak hem okuyanlar hemde siz daha ciddi, tartisilir bir ortam vesilesiyle daha iyi bir bilgi alisverisi yapilacaktir. Bu sekilde hem iceriye hem disariya hos bir görüntü yansimiyor.

Bu sitede seriati istiyorum demeye hak vardir.

Bu sitede laikligi istiyorum demeye hak vardir.

Bu sitede hicbir sistemi istemiyorum demeye hak vardir.

Bunlar burada sebepler dairesinde tartisildikca vardir yani ciddi isek ciddi olalim. Bilgi alisverisine devam edebilirsiniz.

7. Alt 02-16-2010, 12:50 #97
    Ziyaretci
    Atatürk eleştirilebilir ama atatürke hakaret etilemez.....atatürkün dini kimseyi ilgilendirmez.....atatürkün düşünceleri kimseyi ilgilendirmez........

8. Alt 02-16-2010, 19:59 #98
    mus'ab Mesajlar: 331
    YONETİCİ KARDEŞİMİZİN DİKKATİNE

Muhterem kardeşim isimsiz olarak girip yazı yazan lar islam hakaret ediyorlar isimsiz olduğundan kimin kim olduğu da belli değil.

muhakem.net'e üye olmayan kişilere yazma hakkı vermeseniz olmazmı. ciğeri bir para etmez zındık'ın birisi çıkıyor şeriata hakaret ediyor. dine hakaret ediyor. peygambere hakaret ediyor.
    Biz müslümanlar oldukça hoş görülüyüz ama söz konusu dinimiz yada dince kutsal saydığımız varlıklar olunca durum tam tersine değişir. münafıkları, zındıkların, dinsiz kafirlerin de yazı yazdığı binlerce site var gidip orada yazsınlar.

alptraum bunu beğendi.
  9. Alt 02-16-2010, 20:09 #99
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Haklisiniz, demekki bilmiyorlar seriat i. Bilselerdi gerilesmis demezlerdi. Bizde o zaman üstümüze düsen seriat i en iyi tanitan örneklendiren insanlar olmaliyiz diye düsünüyorum

10. Alt 02-16-2010, 20:48 #100
    Ziyaretci
    alptraum herkes islama inanmak zorunda mı??????herkes islamın kanunlarını kapul etmek zorunda mı??????ben islama hakaret etmedim islamın hakkındaki düşüncemi söledim....örneğin hırsızın elinin kesilmesi veya bir insanın öldürülmesinin emredlmesi veya bir insan sırf içki içdi diye yargılanması eşcinsel olduğu için yargılanması benim için gericilikdir.....iranda ve arab ülkelerinde şeriat adı altında insanlara yapılanları görüyoruz......

HA İSLAMA SAYGI BEKLİYOSANIZ SİZDE ATATÜRKE SAYGI GÖSTERİN.......

İSMİM TUNCAY KÖSE

ADRESİM:SİMON BOLİVAR BULVARI YILDIZEVLER MAHALLESİ DUYU SOKAK ALKAZAR EVLERİ B BLOK NO:39 ANKARA ÇANKAYA.....

BİR CAHİLDEN KORKMAM.......