1. Alt 03-04-2011, 20:16 #151
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    arkadaşlar atatürkün din anlayışı özel hayatı bizi hiç ilgilendirmez bizi ilgilendiren ve üzerinde konuşmamız gereken konu onun osmanlı gibi yıkık bir devletten geleceğe umutla bakan türkiye cumhuriyetini kurmuş olmasıdır bırakın böyle şeyleri konuşmayıda ülkemizi kalkındırmanın geliştirmenin yollarını arayın ayriyettende din hakkında burda felsefe yapanlar ölen kişinin yani kendini savunamayacak olan bir kişinin arkasından konuşmak kul hakkıdır kul hakkıda Allah katında affı olmayan günahlardandır bunları bilmeden gelipte burda ölen kişinin arkasından atıp tutmayın lütfen...

2. Alt 03-18-2011, 04:43 #152
    edebiyatci Mesajlar: 7
    vay be... demek öyle.. tüm yazılanları inceledim.. şunu belirtmeliyim ki, atatürk ü savunanların çoğu, o adamın gerçek doğum tarihini bile bilmez... adam kendi ağzıyla diyor ben dinsizim diye millet hala bu adamı savunuyor... neyse detaylara inmicem.. ayrıca mesajımı okuyan olursa.. şiddetle tavsiye ederimki herangi bir internetten sitesinden de olsa MASONLUK ve SABETAYCILIK' ISABETAYİZM) kavramlarını bi zahmet araştırıversinler... bakın neler dönmüş Osmanlıda... 950 senelik kültür mirasını çöpe atacak ondan sonra vatanı kurtaracak..ilginç..Allah Allah, Allah Allah..

3. Alt 03-18-2011, 05:04 #153
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    edebiyatci´isimli üyeden Alıntı
    vay be... demek öyle.. tüm yazılanları inceledim.. şunu belirtmeliyim ki, atatürk ü savunanların çoğu, o adamın gerçek doğum tarihini bile bilmez... adam kendi ağzıyla diyor ben dinsizim diye millet hala bu adamı savunuyor... neyse detaylara inmicem.. ayrıca mesajımı okuyan olursa.. şiddetle tavsiye ederimki herangi bir internetten sitesinden de olsa MASONLUK ve SABETAYCILIK' ISABETAYİZM) kavramlarını bi zahmet araştırıversinler... bakın neler dönmüş Osmanlıda... 950 senelik kültür mirasını çöpe atacak ondan sonra vatanı kurtaracak..ilginç..Allah Allah, Allah Allah..

Gercek dogum tarihinden KASIT nedir ? Konuyu acarsaniz varsa bildiginiz paylasirsaniz sevinirim

edebiyatci bunu beğendi.
  4. Alt 03-19-2011, 05:45 #154
    benim buradaki kastım adamın doğum tarihi değil admin...benm derdim gerek onun zamanında yapılan, gerekse bugün hala devam eden yolsuzluklar.. kaç yılında doğduğunun pek bir önemi yok.... asıl mesele tarih kitaplarında yazılan bilgilerin pek çoğunun yalan olması ve milletin bu bilgilere inanıp beyinlerinin yıkanması... hiç şüphe etmeden gidip inanırsan farklı bi kaynak okumazsan, sonun felaket... unutmamak gerekirki tarih kitaplarımız avrupa standartlarına göre basılıyor..yani onların istediği gibi...ve bunların hiçbirisi tesadüf değil.. mustafa kemalin zamanında atıldı bunun temeli... tarih kitaplarında yazılan yalan bilgilerin pek çoğu inönü zamanında kaleme alınmıştır... nedense kitaplarda en fazla inönünün resimleri var... oysa diğer paşaların başarıları hep göz ardı edildi?? ve şunu da eklemeliyim bugün mustafa kemali koruma kanunu hala devam ediyor(yeryüzünde başka bi yerde olmayan bi kanun).. ve mustafa kemalle ilgili kaynak da yok... olanlarda saklanıyor.. meclis neden arşivleri açmıyor...?? sir percy , lord curzona yazdıgı mektupta onun(mustafa kemalin) hayatını araştıranlar istesede pek fazla bilgiye ulaşamayacak diyor...neden böyle dedi acaba 80 sene önce?? bunları anlamak için baya araştırmak lazım... çünkü siyasette tesadüf yoktur, herşey planlanmıştır önceden... eğer ki biz bugün mustafa kemalin ün babası hakkında bile fazla bilgiye sahip değilsek vardır bu işin içinde bişeyler... haa ille de benden kaynak iseyecek olursanız, kitap adı söylemem...zaten el_feta isimli üye söylemiş kitapların isimlerini... ama kadir mısıroğlu ve mustafa armağan gibi tarihçilere değinin... murat bardakçı kemalisttir ama atatürk ün bilmediğimiz kardeşlerinin oldugunu kaynağıyla birlikte söyledi... bugün bu adamla ilgili bilgileri kemalist tarihçiler bile söylüyor... ve daha bilinmeyen pek çok gerçek var... bilmem anlatabildimmi...

5. Alt 03-19-2011, 06:24 #155
    ha şunuda söyliyim... bu gerçekleri eski kulağı kesiikler daha iyi bilir... en önemliside siyasetçiler tarihi iyi bilir... ısrarla tavsiye ettiğim 2 karakter var: milletvekili şevki yılmaz ve hasan mezarcı... bu adamların başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir...hele de hasan mezarcının... bu adamların konuşmaları var.. mutlaka dinleyin, ben dinledim ve hala da dinliyorum... internette mevcut.. bakın hala bugün devam eden ihanetler ne zaman başlamış.. zaten bu gerçekler rıza nur gibi paşaların hatıratlarındada var...

''İsmet e beş on defa söyledim..bu muahedeyi yaptık. bunda türlü gayeler vardır. ona göre maddeler husüle gelmiştir. bunları senden benden başkası bilemez. muahedenin her maddesinin altında bir sır, bir sebep, bir fikir, bir emel saklıdır. muahedenin tatbikatının gayelere doğru fiilen yürüyebilmesi için 'muahedenin tatbikatı komisyonu' diye bir komisyon yap. bir de bu gayeleri gizli olarak yazalım, bu komisyona ver, ona göre nezaret etsinler. muahedeye mugayir(karşı) türlü işler yapılacaktır. bu komisyon düzeltir. bu şimdi boğazlar için 'dediğim pek gizli ve lüzumlu. daha gizli olarak bir risale de cem edip komisyon reisine tevdi et. bunların yapılması için için alakadar velaketler de uğraşsın'.. bunun ehemmiyetini, kıymetini bir türlü İsmet e anlatamadım. başvekil idi, yapardı, yapmadı. halbuki bir yıl sonra yunanistan buna benzer bir heyet yaptı.''

işte rıza nurun lozan hatıraları isimli kitabından bir kesit... ve kitap şu an elimin altında, daha ne hainlikler var... mustafa kemal hilafetin ve saltanatın kaldrılılmasına karşı çıkanlara ölüm tehdidi savurmuş... durup dururken kafası gitmedi o masum insanların..birinci meclis neden kapatıldı, kim kapattı?? işte mustafa kemal ve cuntasının işi... bu meclis lozana karşı çıktı ve çıkanlar gayrimeşhur yollardan öldürüldü ve ört bas edildi...neden asıldıgı hala açık ve net olarak ortada değil...çünkü lozanda hainlik oldugunu anlamışlardı bu meclistekiler... daha sonra mustafa kemalin istediği ikinci meclis açıldı ve önlerinde hiç bir engel kalmadı.. işte böyle olursa tabiki bugün can çekişirsin.. şu memlketin haline bak ne bir fabrika, ne bir iş merkezi, ne bir devlet kurumu, nede milette huzur... ilk açılan uçak fabrikasını çoğu kimse bilmez... ilk yerli(transfersiz) uçak fabrikasıydı.. kendi uçağımızı ürettik, holandaya siparişi karşılığında uçak hazırladık... peki sonuç??inönü fabrikayı kapattı neden?? neden kapatıldı o fabrika?? kapatıldıktan sonra uçakları fransadan ithal ettik hemde çok pahalıya...üretilen uçaklarda beyhudeye gitti buda cabası... işte ihanetin ilk adımları o zamandan atıldı...

olay basit aslında admin... istiklal harbinde dökülen kanları lozan da sattılar:(( ve gerek rıza nurun hatıraları gerekse kazım paşanın 'istiklal harbimizin esasları'' isimli hatıratı yakıldı, daha sonra yayınevi basıldı ve kitaplara el konuldu...(ve bunun gibi pek çok hatırat var daha).. neden yaptılar acaba?? işte eğitim öğretim sisteminin başına gelenlerin tarihide belli oluyor... kendi tarih kitabımızı kendimiz yazamadık... bugün siyonizmi anlatmak, yakın tarihin gerçeklerini anlatmak bile suç edilmiş bu memlekette... o zaman da suçtu.. hiçbiri tesadüf değil admin hiçbiri...

alptraum ve el_feta bunu beğendiler.
  6. Alt 03-19-2011, 07:06 #156

alptraum bunu beğendi.
  7. Alt 04-01-2011, 14:37 #157
    Ziyaretci
    uzun söze gerek yok aşağıdaki hikaye herşeyi açıklamakta;

adamın biri bir panelde konuşma yapar şeriat adamın elini keser bilmem ne atar tutar islamı kötüler.... saatler geçer adam panelden çıkar otoparka gider arabaya binecek evine vs gidecek bakar ki araba yok arar tarar araba yok dövünür durur; aynı panelde konusmacı olup,baska bir panelde kendisinden bu hikayeyi dinlediğim kişi bu kişiye şu soruyu sorar; içerde biraz önce hırsızın elinin kesilmesi çağ dışı dedin, şimdi senin arabanı çalana ne yapmak lazım der; adam ne eli kesilmesi bunun başını kesmek lazım der bu gerçek bir hikayedir....

8. Alt 04-05-2011, 20:26 #158
    Ziyaretci
    Alıntı:
    ataturk un islam dusmanligi-Atatürkün Kanlı devrimleri

bir i,nsan hem laik hem müslüman olamaz şeriat dışındaki yönetimler kafirlerin yönetimleridir ALLAH a şirk koşmaktır ALLAH kanunlarına lkarşı akanun yazmak şirke düşmekten başka bişi değildir

9. Alt 04-06-2011, 14:10 #159
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Tüm yazilanlar icin tesekkür ediyorum. Yaklasik 16 sayfa yazi olmus ve aradaki tartismalar bilgiler heba olmasin diye konuyu kapatma geregi duydum. Farkli baslik altinda farkli bir konu üzerine tartisilabilir. Su andan itibaren bu konu yoruma kapanmistir. Tüm yazan arkadaslara tesekkür ederim