Ağaç Şeklinde Aç82Beğeni

1. Alt 10-29-2010, 18:27 #141
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    atatürk bu toplumun en büyük tabusudur.bazıları ona peygamber dercesinde bağlı.peygambere laf söylersiniz güler geçer.ama atatürkü eleştireyim desen vatan hainisin der.birinin vatan haini olduğuna bu dünyada kimse karar veremez.mahkemeler bile karar veremez.allahın varlığı bile tartışılıabilyorken bu ülkede kişi rahatlıkla allaha inanmadığını bile ifade edebiliyorken atatürkü sevmediğini söyleyemiyor.(sakın allahın bile tartışılabiliyor olmasını atatürkün bize( yıllardır dillendirdiğiniz gibi)bağışladığı? özgürlüklere bağlamayın.kendi zamanında ne kadar özgürlükçü olduğunu da biliyoruz.
    abiler bakın kendi yaşamınıza bakarak söyleyin.yaşadığınız olaylara bakın .yaptıklarınıza bakın.yüzde yüz katıldığınız ne var.basit bir kavganın bile en az on tane farklı bakış açısı var.iki kişi kavga ediyorsa hiçbiri yüzde yüz haklı değildir.en fazla yüzde doksan haklı olabilir.
    atatürk gelecek1881 den 1938 e kadar yaşayacak.özellikle hayatının son 20 senesinde bizatihi devletin işlerini yönetecek.ve yaptığı her şeye herkesin yüzdeyüz hak vermesini bekleyeceksiniz.bu yemin ederim çok mantıksız.kendi zamanında eleştirilemedi.hiç kimse inkar etmesin.herkes korkuyordu ondan.etrafında onun şakşakçılığını yapan bir sürü yalakası vardı.yaptığı hiçbir şeye itiraz edilemezdi.aksi halde ya vatan haini sayılır veya istiklal mahkemelerinde süründürülürdü.bu milletin içinden çıkmış birinin bu millete bunu reva görmesi çok yazık.(diyeceksiniz ki o zamanlar öyle yapması gerekiyormuş,sert olması astığı astık kestiği kestik olması gerekiyormuş.yuh derim.başbakan rte kendisine arkadaşıymış gibi çıkışan kişiye ananıda al git diyecek bütün bir ülke bunu tartışabilecek.atatürk istediğini darağacına yollayacak istediğini sürgüne...devrin gereğiymiş denecek.o zaman hayatta tartışamayız ki onu.ne dersek cevabınız bu olur.öyle yapması gerekiyormuş öyle yapmış diyeceksiniz.o zaman kusura bakmayın siz ona tapıyorsunuz.15 milyon nüfuslu ülkede(bir istanbul bile değil) isyanlar çıkacak ordu üzerlerine salınacak.rize,dersim bombalanacak(bir polis bir eylemciye tokat atsa haklı olarak dünyayı ayağa kaldırıyoruz) kahramanları daha sonradan ya hain ilan edilecek çerkez ethem ya da küstürülüp yurt dışına çıkacakkazım karabekir,rauf orbay,mehmet akif ersoy...bir kadın bile baş örtüsüne muhalefetten asılacak şalcı bacı.yasama ,yürütme ,yargı,ordu,medya senin elinde olacakistedğin kitabı toplatacaksın kazım karabekirin kitabı istedğin gazeteyi kapatacaksın ..valla benim oğluma bile bu yetkileri verseniz.o da bir ülke kurarmış.
    devrin gerekleri tabi.geçin abi ya.önce her şeylerine göz yumacak dinlerine örtülerine... herkesi topyekün savaşa ikna edecek kendisini kahraman yapacak.daha sonra o gazileri veya şehitlerin anasını babasını akrabasını astıracaksın(en az 5 bin kişi istiklal mahkemelerince asılmıştır.tabi resmiyette bu kadar sayı göremezsiniz.)ne süper adaletmiş.birisi benim oğlumu şapka takmıyor diye ya da cumhur başkanını sevmiyor veya eleştiriyor diye hapse atacak,sürgüne yollayacak veya asacak 10 tane devlet yıkılsın lan.yenisi yapılır.tek başına kim nerde devlet kurtarmış söyleyin be.devrimleri birer dayatmadır allah aşkına bunu kabul edin.son olarak şunu söylüyorum.ingilizler en büyük düşman olarak halifeyi görüyorlardı.ve atattürk ingilizlerin deteğiyle devrim yapan görünüşte bağımsız ama asılda ingiliz güdümünde bir devlet kurmuştur.ha zaman ingilizlerle iyi geçinmek zorundaymış derseniz yadırgamam.çünkü devrimlerine bakın yemin ederim bir ingilizin elinin değidiği çok rahat anlaşılıyor.bana göre atatür amerikanın afganistanı işgal edip orda kendilerine bağlı bir adam getirmesi(karzai)ya da ırakı işgal edip (talabaniyi =getirmesinden hiçbir farkı yoktur.çünkü işlerini kolaylaştıracak birilerine ihtiyaç vardır.ingilizlerle çanakkale savaşından sonra hiç savaşılmamıştır hatırlatırım.
    bütün bunlara rağmen sizin bize dedğiniz vatan hainliğini atatürke yakıştırmam çünkü kendince bir doğru bildiği vardı.ama dinini sevmese de vatanını sevdiğine inanmak istiyorum.

2. Alt 11-02-2010, 02:43 #142
    Ziyaretci
    ÖNCE ALLAH Mesajlar: n/a
    Arkadaşlar bazıları Atatürk öldü ölünün arkasından konuşulurmu diyor aslında Atatürk ölmedi bence hala yaşıyo getirdiği devrimlerle kurduğu Türkiye Cumhuriyetiyle bence tartışılması gerek.Ben şunu anlamıyorum memlekette herhangi birşey oluyor diyoruz ki Atatürk olsaydı bize nederdi diyoruz buna izin vermezdi şunu bilelimki biz Atatürke değil ALLAHA hesap vericez.Her yerde Atatürkün ismi yaptıkları peki biz Osmanlının neden yaptıklarını görmüyoruz.Osmanlının yaptıkları yanında Atatürkünki hiç kalır ve Allahın kurallarının olmadığı yerde hüsran olur biz Atatürkün sayesinde değil imanımızla buralara geldik.Şu memleketin haline bakın laiklik diye diye babası kızına tecavüz eder oldu kardeşin kardeşe güveni kalmadı.Neden biz özgürüz biz laikiz herkez istediğini yapabilir mantığı kafamıza yerleşti.Türk toplumu türklüğünü kaybetti.Ben Atatürkü nerde sevmemeye başladım biliyomusunuz üniversitede çünkü Atatürkçüyüm kemalistim diyen hocalarım Hz Osmana hakaret ederdi peygamber efendizin adını saygıyla anmazdı sanki normal bir insanmış gibi o kainatın efendisi.Ve ondan sonra dedimki kendi kendime hocalarım bu kadar Atatürk aşığı onlar benden daha iyi tanıyorlardır Atatürkü. O zaman Atatürkde dine uzak hocalarım gibi.Ve araştırdıkca böyle olduğunuda anlıyorum.Allaha emanet olun

3. Alt 11-02-2010, 20:51 #143
    Ziyaretci
    Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı
    Atatürk eleştirilebilir ama atatürke hakaret etilemez.....atatürkün dini kimseyi ilgilendirmez.....atatürkün düşünceleri kimseyi ilgilendirmez........

Nasıl olurda Atatürkün dini bizi ilgilendirmez çoğunluğu müslüman olan bir devletin başına dini olmayan birisinin geçmesi hiç doğru değil.Nedemek Atatürkün düşünceleri bizi ilgilendirmez Atatürk o düşünceleriyle bu ülkeyi yönetti.Sen oy verdiğin partileri yada kişileri hiç araştırmıyorsun herhalde

4. Alt 11-03-2010, 22:55 #144
    Ziyaretci
    klasik atatürkçü söylemleri
    1-atatürk olmasaydı baban belli olmazdı.
    2-bugün bunları konuşabiliyorsan bunu atatürke borçlusun.
    3-evet asmış,kesmiş sizin gibi gericileri asmış...
    4-her şeyi ona borçluyuz.
    5-ölmedi kalbimizde yaşıyor.
    6-evet zor kullandı ama o zaman öyle davranması gerekiyordu.
    7-vahdettin vatan hainidir.
    8-özel hayatı bizi ilgilendirmez.
    9-içiyormuş evet ama günümüzde herkes içiyor.
    10-atatürk kendi zamanındaki dikdatörlere hiç benzemedi.
    11-atatürk dinsiz değildi.-dine karşı değildi.
    12-halife devletin işlerine karışabilirdi.
    13-laiklikle, siyasetin dine zarar vermesini ve din istismarını engelledi.
    14-osmanlıcayı okumak ve yazmak çok zordu bu yüzden latin alfabesini kabul etti.
    15-askeri dehaydı
    ..............

5. Alt 11-13-2010, 09:09 #145
    Ziyaretci
    Selamlar, bu sitede yazan arkadaslar kadar bilgili degilim kusura kalmayin, kizmazsaniz iki kelime de ben yazmak istedim. Cevaplarsaniz sevinirim. Insanoglu, Seriat kadar mükemmel olsa herkesten önce Ulu Önderim isterdi diye düsünüyorum. Ama uygulanan ülkelerdeki, bunu yanlis yorumlayanlar tarafindan yasatilan zulumleri görüyoruz. Örnegin ben bir hayat kadinin dinimize özgü olan tesettür ya da basörtüsünü giymesini istemem. Bir de yazik ki hala Türkiye ye islam ülkesi diyerek sayilari hicte azimsanmayacak, bu ülkeyi severek yasayan ve belki de ödedikleri vergilerle Kur-an kurslarina dahi katkilari olabilen bircok farkli din mensubu olan vatandasi da bir anda elinin tersiyle iten zihniyet ne müslümandir, ne Atatürk cüdür. Tesekkürler...

6. Alt 11-14-2010, 18:26 #146
    el_feta Mesajlar: 1.168
    eywallah...
    Kamal Atatürk'ü mutlak doğrunun üzerine oturtursak, elbet "iyi" olsa idi bunu yapardı demek zorunda kalırız ki, bu baştan sakat bir giriş...
    Şeriatten ne anlıyorsunuz bilmiyorum ama ben "adalet devleti" ni anlıyorum, devletin imanı adalettir çünkü...
    Meseleye şekilsel bakanlar, bu şekle sahip olduğunu iddia edenlere bakıp, bunun uygun olup olmadığını tartacaktır ki, sokaktaki absürd tesettürlüye bakıp tesettüre kızmak gibi bir durum olur bu da, yani yine yanlış bir bakış açısı...
    Siyasi erkin kontrolünde olmaktan çıkıp, hayata dair herşeyi etkileyen bir dini hakim kılmaktan bahsediyoruz, yoksa halkı ciddi oranda müslüman olan bu ülkede elbette hayr işleyecek çok kimse vardır, bunlar ayrı şeyler...

Farklı din mensubu olan kimseyi ittiğimiz de yok, en azından benim yazdıklarım öyle... Bir yerde şeriatın hakim olması için orada herkesin müslüman olması gerekmez, sizin bir kerede düşündüğünüzü, bu dini gönderen elbette biliyordur, yani gönderdiği dine ittiba etmeyecek olanları, bu kimselerin de hukuku ayrıdır..

vesselam

7. Alt 11-30-2010, 18:32 #147
    Ziyaretci
    atatürk için el fatiha

8. Alt 12-01-2010, 22:19 #148
    Ziyaretci
    ersin 52 sana katılmıorum bunların hepsi büyük bir oyun atatürkte bir parçası

9. Alt 01-29-2011, 02:15 #149
    Ziyaretci
    kardesim ben atatürke karsi, atatürktende cok bu zamanda ona tapilmasina karsiyim. nerdeyse sizleri hasa ve hasa atatürk yaratmis. atatürk icin bi dakika saygi durusunda durursun, ama seni yaratan allah icin 5 saniye dur deseler durmazsin. atatürkün silah arkadaslari dionuz su arkadaslari bu arkadaslari.Atatürkü en yakin arkadaslari bile sevmiomus, ya uyanin artik ya. Gerceklere bakin. Seriat kanunlari denince asmak asilmak gecio aklinizdan arkadasinda dedigi gibi. Allahin kanunu bu kardesim, sen ona mi laf uzatiosunda atatürküne laf uzatmim. sen karini kizini birisiyle yatakta yakalasan neaparsin?? türkiye müslüman bi ülke. hic kimse bana gelipte benim ülkede dinsizligi savunamaz, benim 700 seneye yakin allahin adaletiyle hüküm sürmüs ejdadim var. sizin atatürkünüz birak onlara onlarin dinine saygisizlik yapti. sonunda ama onada kalmadi geberdi. elbette hepimiz birgün ölcez, ahirette görüsecegiz allahin izniyle.

10. Alt 02-27-2011, 11:57 #150
    Ziyaretci
    m.kemali sevenler sevsin banane ama müslümanlara zorlamı sevdireceksiniz sevenler ona tapsın hatta o kalksın siz yatın yerine laikçi kafalar müslümanlar size peygamberi sevin diyormu