Ateizmi ateistler nasil acikliyor (buyrun yaniti)

Ataistlik ruhla çelişkidir....

1. Alt 02-24-2008, 22:13 #71
    Banned
    Fatma_ul Zehra Mesajlar: 3
    Ataistlik ruhla çelişkidir.

2. Alt 03-18-2008, 10:21 #72
    Ziyaretci
    sahaf622 Mesajlar: n/a
    insanı öyle kesin sınırlarla tanımlamak zordur, o nedenle insan içinde çok farklı halleri barındırabilir, ateistlerinde çeşitleri var,mesela varlığı anlamlandırmaya çalışırken bir sonuca varamayan sonra da ben ateistim diyen ile elbette gecesini gündüzünü dinlerin ortaya koyduklarını çürütmeye kalkan bir değildir ikincisi Allahın azap üzere azap vereceği kafirler sınıfındandır ama ilki için aynı şey söylenemez ve dahası ona islamın en güzel yansıması ile tebliğde bulunabilir oysa ki kafirlere tebliğden önce davet vardır ve sorgusuz sualsiz anlamaya çalışmadan inkar varsa cihad edilmelidir. bugün ateizm küfre daha yakındır ve hiçte masum değildir, bütün çatışmaların fikir planıdır.

alptraum bunu beğendi.
  3. Alt 03-18-2008, 15:52 #73
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Aslinda dedigin gibi Simdi dünya capinda ateistlerin yükselme nedenleri neye bagli

Bence bir yükseklik var cünkü bu kadar zulume destek vermesi sanirim inancinin olmamasindan dolayidirki zulume destek verenler gercekden yüksekde insanlar (mevki bakimindan)

Simdi insanlara asilanan bir tez var oda su:

Bu dünyada isini bedavaya yaptirmak istiyorsan Allah rizasi icin de,rabbim islerimize hayir a getirsin diye de felan diye uzayip gidiyor müslümanlar cercevesinde

Hristiyanlarda farklimi

Kesinlikle farkli degil yeni gelen neslin din,inanc,ibadet gibi kavramlara güldügünü görüyoruz tabi bunlara manevi eksiklikler yaninda yanlis yollarin gül gibi gözüken dikenli bahcelerinde yürüyorlarda diyebiliriz

Ama kendi iclerinde deiyi haldeyken birsey yaptirmak mümkün degil inanc sistemine göre kötüyken dua ya ihtiyaci olan insanoglu,tam o sirada herseyin kurbani olabilir

Iste maddeci kardeslerin empoze ettikleri veya etmeye calistiklari düsünce sistemi tamamen dine karsi yapilan bir sistemdir .Bu hic farketmez müslümanlik,yada baska bir din

E peki onca savas din adi altinda bu dünyada yönetilen devlet sayisina oran olustursak din hakimiyeti üstün gelir degilmi

Yanliz ;

bize gösterilen tarafi bu uygulamada hicbir dinin kabul edemeyecegi hatta etmedigi uygulamalar dünyada insanlara zulum gibi dönüyor

Sahaf kardesimizin dedigi gibi hicde masum degil masul olacak hic bir yani yok

4. Alt 05-22-2008, 21:43 #74
    Ziyaretci
    köylü Mesajlar: n/a
    Ölüm ve idam sehbasında bulunanbir adam sehpanın tezyininden zevk ve lezzet alabilir mi?

5. Alt 07-08-2008, 00:17 #75
    Ziyaretci
    köylü Mesajlar: n/a

6. Alt 07-09-2008, 15:16 #76
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Yazıları daha yeni okuyorum. Hepsini okuyamadım ama şöyle bi göz gezdirdim. Aslına bakılırsa Cold'u haklı buluyorum söylediği bazı şeylerde. Çünkü biliyorum ki, Allah herkesi İslam'ı anlatmak doğruya yönlendirmek için görevlendirmemiştir. Zaten böyle bir görevlendirme de Allah tarafından kullarına bildirilir ve bu insanlar da Allah katında yüksek olan insanlardır. Eğer bizler tebliğ yapmaya kalkarsak okuduklarımızı evirip çevirip buraya yazmaya kalkarsak çuvallarız. Burada ben Bediüzzaman'ın düşüncelerini aktarmaya çalıştığınızı sezdim. Özellikle Safinaz hanıma idi bu cevap. Canım sen hissediyorsundur birtakım şeyleri, inanıyor olabilirsin. Bunda da haklısın. Ancak tebliğ yapmaya kalkarsan ayağın kayadabilir Allah korusun.

Aslına bakarsanız ben de atezime çok yaklaştım. Kıyısından döndüm. Bu da Müslümanım diye bana ahkam kesmeye kalkan insanlardan kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum. Ancak ondan sonra Said Nursi'nin yazılarıyla kendime geldim.

Çok ateist arkadaşım var, ama onlara kendi düşüncelerinizin doğru olduğunu anlatamazsınız. Onlar da kendi çaplarında haklıdırlar çünkü. Benim yapabileceğim dua etmek olur anca. Yada birilerine yönlendirmek veya okuması için kitap vermek. Ne hissediyorlar diye sormuştu biri.
    "Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir."(Enam 125, Diyanet meali)

Yani onlar huzursuzlar. Ama bunun farkındalar mıdır bilmiyorum. Ben ilk defa namaza başlayıp da bıraktığım zaman böyle sıkıldığımı hissetmiştim uzunca bir süre. Sonra alıştığımdan olsa gerek gene normale dönmüştüm. Ama çok şükür şimdi gene namaz kılıyorum.

7. Alt 07-15-2008, 02:29 #77
    Bakin tebligden ne anladiginizi bilmiyorum teblig bildirmektir fakat veyahut lakin, bugun ortaya bir tez atiliyorsa bu ateistin tanri hakkindaki söylemi ya da yazisiysa ve bu bizim kafamizda bir soru isareti birakiyorsa o saniyeden sonra cevabi ögrenmek üzerimize farz oluyor kalbin mutmain olmali ve mutmain olduktan sonra karsidaki kisiye söyleyebileceklerindede hür sün özgürsün....

Zorunlu degildir bir ateisti müslüman yapman böyle bir kural da yoktur ama bildigin halde susarsan burada susmakla yanildigini söyleyebilirim. Bildiklerimiz var ise bizimle SINIRLI kalmamali.

Bugün ayak kaymak tabiri kafir olmak gibi kullaniliyor unutulmamaliki küfre düsen herkes kafir olmaz küfrü def etmekte ilimle olursa insan yanilabilir hata edebilir. Bugün her ehil görevini yapsin dersek buradada görevin kimde olup olmadigini her insanin anlayabilecegi olgusu cikarki yanlistir. Bugun ateistler nasilki inanmadiklari olgulari (senin gözünde) cok güzel bir sekilde bilgilenip üzerilerine aliyorlarsa ayni sekilde her müslümanin almasi gerekir. Bir ateisti gözümde cok büyütmedigimden pek kiyaslama yapmam heleki
    Alıntı:
    Allah katında yüksek olan insanlardır

böyle insanlara karsi bu derece yüksek dediginiz insanlarinda, sadece onlarin anlatabileceklerinede inanmam. Mesele iki taraf arasindaki ulasilmak istenen yoldur. Biri sorgulamayi secer düsüncesiz bir sorgulama ve yolunu buldugunu iddia eder bu yoldan dönüsüm olmadigini arzeder digeri ise kendi inandigi yolu arzeder mesele ortak noktalarda bulusup oradan genellemeye giderek karsidaki kisiye bildiklerini arzetmek gerisini Allaha birakmak lakin bundan fazlasinida Peygamberlerimiz mucizelerle anlatmislar onada büyücü denmis bu da demek oluyorki anlamak isteyen kisi ile sohbet edeceksin

8. Alt 07-15-2008, 21:04 #78
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Sadece kendi kurtuluşu için gayret gösteren insanlar,asıl o zaman felakettedir.Eğer tebliğ yaparken afallayacaksak,sadece kendimize müslüman olarak yaşarken afallamaktan evladır.

Ayrıca "çuvallamak" gibi bir tabirin benden çok uzak bir kavram olduğunu düşünüyorum.

Bediüzzamanın fikirleri diye birşey yoktur.Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin eserleri olan Risale-i nurlar,Kuran-ı Kerim'in imani konulardaki meali olduğu için,ateizm de imanla ilgili bir durum olduğundan fikirlerimi oraya dayandırmış olabilirim.

9. Alt 08-09-2009, 22:13 #79
    !ßR@H!M Mesajlar: 4
    ilk mesajlardan sonrasını okumadım ama sizin ateistlere normal insanlardan farklı baktığınızı anladım.sırf bu yüzden,sırf bu ülkede bu kadar cahillik ve hoşgörüsüzlük olduğu için bazen ingiltereye kaçasım geliyo.çünkü sokakta bile birisi öğrense size saldırabilir.

3.dünya ülkesine uygun insanlarsınız.bunu söylemek için bu foruma üye oldum...

ve de insanlar arası ayrım yaptığınız için iğrenç insanlarsınız da...

10. Alt 08-09-2009, 22:47 #80
    Insanlar arasi ayrimi biz degil dogdugumuzda hayat yapiyor. Sizin bu dediginiz kötü bizim bakisimiz ise olmasi gereken. Bu karsidakini kücümsemek ya da horgörmek icin acilmis bir mevzu olmayip üzerinde tartisilmasi gerektigi icin yaklasik 8 sayfa yazi yazilmistir. Yazilanlari okumaniz dilegi ile