Ateizmi ateistler nasil acikliyor (buyrun yaniti)

inanç yüzünden kötü bakışı olması gereken ve insanlar arası ayrımı kaldırmaya çalışmak yerine hayat bu deyip geçiştiren insanlar topluluğunun ilk msjlarda ateistleri ruh hastası zannetmesi ve onlara hakaret etmesini,atıp tutmasını ...

Ağaç Şeklinde Aç11Beğeni

1. Alt 08-10-2009, 16:06 #81
    !ßR@H!M Mesajlar: 4
    inanç yüzünden kötü bakışı olması gereken ve insanlar arası ayrımı kaldırmaya çalışmak yerine hayat bu deyip geçiştiren insanlar topluluğunun ilk msjlarda ateistleri ruh hastası zannetmesi ve onlara hakaret etmesini,atıp tutmasını gördüm zaten.senin de nasıl bi insan olduğunu anladım...

yine de az sayıda da olsa düzgün müslüman var ve senin gibi,sizin gibi aşağlık insanlar değiller...iğrençsin...

2. Alt 08-10-2009, 17:54 #82
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Öncelikle beni ilk mesajimdan ya da mesajlarimdan yargiliyorsaniz bu konu üzerinde o mesajlarin yanlis oldugunuda kabul etmistim. Dedigim gibi hepsini okumaniz gerekmekte. Her ne kadar benim yaptigim hata da olsa bakin unutmayinki özgürlük küfürden ibaret degildir. Benim yaradanima sekiller cizip ona küfredene alaya alana, Peygamberime küfredene alaya alana ve bilumum dinimdeki herseye küfredip alaya alan insanlara ben kusura bakmayin ama sahsim adina saygida duymam sevgide beslemem. Bana küfrettiyse ve bu onun dinsizliginin hürriyeti ise asagilanmaya mahkumdur. Bakin ben ateiste küfredilir ya da asagilanir demiyorum bu tarz isnanlardan bahsediyorum. Kimisi imani tam olmayip dogru yol ile mücadele verip arastirir ugrasir ve sorularini sorar ve inandiklarini anlatir. Bu tamamen dedigim grubun disarisindaki yani provake amacli grubun disindakilerdir.

Siz ise baskalarini savunmak yerine geliniz bildiklerinizi dökünüz cünkü bu konu sizin bana hakaret edeceginiz ya da benim size hakaret edecegim bir konu degildir. Bildiklerimizi paylasalim ve kisacasi hodri meydan buyrun

3. Alt 08-10-2009, 18:06 #83
    ne hakkında ve neden hodri meydan tabirini kullandın?ateizm-teizmi tartışıcaksak buyrun siz başlayın...

4. Alt 08-10-2009, 18:34 #84
    Münazara etmek ve bilmediklerimizi birbirimizin sayesinde ögrenmek icin hodri meydan dedim. Konuya baslayan siz oldunuz ve uzun süredir güncellemeyen bir konu idi. Siz MERAMINIZI söyleyin ki bu konu üzerine bizde bildiklerimizi söyleyelim. Ateizm olur deizm olur önemli degil. Bizim kabul etmediklerimizde olabilir

5. Alt 08-10-2009, 18:48 #85
    benim herhangi bi meramım(!) yok.sizin ateizme şuanda 3.tekil olarak bi eleştiriniz varsa buyurun,tartışalım.konu bulalım mantığıyla bi yere kadar geliriz.konuyu uzatmanın luzumu yok.eğer ateizm hakkında bir tartışma konunuz yoksa ikimiz de yorulmayalım...

6. Alt 08-10-2009, 19:11 #86
    Benimde herhangi bir meramim yok. Sadece ateizm i savunmak yani dinlerin gercek olmadigini savunmak amacli tez lerde fikir yürütüp bir münazara edebiliriz. Sizinde herhangi bir meraminiz yok ise sorun yoktur.

Selametle

7. Alt 07-24-2010, 14:40 #87
    Ziyaretci
    ramirez Mesajlar: n/a
    bence ! inananların ve inanmayanların tezleri birbirlerine üstünlük sağlamıyor ama ben inanma taraftarıyım.sonucta bir buğday tanesi kadar inanan bile cennete giricek denmektedir ayrıca bir tarafta 60-70 yıl ibadetle gecırırlen bir ömür normal bı hayattan cokda dusuk standartlı deıldır inanan kesım zorluklarla daha kolay basa cıkabılır.öbür tarafta ise sonsuza dek yanmak war bunu goze alıosanız tartısmamızın bı anlamı yok zaten ..

8. Alt 01-10-2011, 21:08 #88
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    saçma sapan konuşmayın ateisleri inanmadıkları bişeyle korkutamazsınız önemli olan neden inanmadıklarını öğrenmek ve mantıklı olup olmadığını düşünmektir

9. Alt 01-11-2011, 19:16 #89
    Ziyaretci
    ya bencede çok saçma bir din uydurmasyon gibi gelyo baana

10. Alt 01-16-2011, 01:50 #90
    Ziyaretci
    Eyyy Ateist Düşüncenin Kalbinde Yaşayan Saygımla sonsuz kalan ama sevgimin zerresi olamayan Forum Üyesi ve Misafir Arkadaşlarım sizler günümüzün yaşantısıyla il-mi araştırmalarınızla sunumlarınızı yapsanızda bunlar Gerçekten inananı etkileyemez Siz Sevgimin doruğunda yaşayan tanrı (Allah) inancıyla kalbi kaynarcasına aşık yaşayan arkadaşlarım sizlerde bir ateisti o 'nu yolundan döndürmeye çalışsanızda o yine kendi beynindekini okumaya devam edecektir. Ey Arkadaşlarım Hayatınızı tam 1 dakikalığına dondurun bu yazıya bağlı kalarak değil kendinize kalbinizin atışına bağlı kalarak durun asla konuşmayın ve beyninizdeki o (ne bu şimdi aptalca bir yazı olayını kaldırın) sadece kendinize odaklanın ve çevrenize bakın o gün ne için uğraşıyorsunuz o hafta ne için uğraşıyorsunuz o ayki durumunuz nasıl hayattan maddiyatın gelişimin dışındaki beklentilerinizi düşünerek kendinize bir sorun ben neden varım diye sorun sonra pencereyi açın ve çevrenize bakın insanlara bakın neden bir amacın doğrultusunda yaşıyorlar birşeyler çabasındalar (Kuş Yem Bulmak için,İşçi işini yapıp para kazanmak için ve o gelirini birşeyler uğruna çalıştığını sebebini düşünün biz dünyaya sadece yemek yemek için mi geldik hayatla maddiyat uğruna yaşamak içinmi geldik yoksa Haberlerde Her ay bir gündemle farklı bir yaşantı izlenimini sürdürmek için mi geldik ben neden varım deyin bunu kendinize sorun sonra bu sorunun cevabı için beyninizi kurcalayın ama eski bildiklerinizle değil yeni bilmek istediklerinizle çünkü eski bildikleriniz sizi tekrar eski bildiğinize sürükler ve sonra tekrar aynı bilgide kalırsınız değişmezsiniz.Yeni birşey düşünün insan oğlu doğduğundan bu yana ne yaşar bunları düşünün kendi doğumunuzdan bu yana neler için mücadele verdiniz sonra aynı mücadeleyi bir diğer arkadaşlarınızda verdi değilmi hayat programlanmış bir Dize gibi (Şu anda aklınıza bu ne saçma yazı diye bir düşünce gelebilir bu düşünce sizi aslında eski düşüncenizin beyninizdeki bir yönlendirmesidir.)Kendinize Bakın insanlara bakın sessicze düşünün,sonra Bir A4 Kağıda alt alta Dinleri sıralayın başlangıç tarihlerinden inanma stillerine düşüncelerine ve sınırlarını yan yana koyun en sonda ateist bir düşünceyi yazın ama sadece beyninizde sınırladıklarınızı yazın ona inanmak istediklerinizi değil çünkü o sırada siz inanmak için yol arıyor olucaksınız. A4 teki dinleri düşünün nasıl düşündüğünüzü söyliyim mi (Kafanızdan olasılık hesabı yapıcaksınız bu saçma bu olmaz buda mantıksız diyi ceksiniz,DİN Aslında Sizin Kendi Düşüncenize göre mantıksız değilmidir ki evet çünkü siz Beyninizdeki Ön Yargı ile davranıp karar veriyorsunuz. inanmak istemediğiniz dinin üzerine yoğunlaşın ve diğer inanmak istemediğiniz dinlerle karşılaştırın insan oğlunun yaşantı biçimi hakkında bilgi veren sağlık hayat ve ruhani bilgileri karşılaştırın yeniden kendinize sorucaksınız ben bu işin içinden çıkmakta zorlarınırım sonra aklınıza tekrardan kendi bildiğim kendi bildiğimdir düşüncesi gelicektir inanma isteği duymayacaksınız Evet Ateist arkadaşlarım sizler eyer O anda Kalbinizde Zerre iman varsa ki tamamıyla inanmayanlar bu iman kelimesini bile saçma bulucaktır. dediğim gibi kalbinde zerre iman bulunanlar o anda doğru yolu araştırdığı bilgilerle ve düşüncesiyle en önemlisi hidayete o anda erebilirle ama ki kesinlikle düşüncenin zorluğunda kalanlar onlar yeniden eski inanclarına devam ediceklerdik kısacası Sizler ne kadar araştırsanız ve ateistlik inancını savunsanızda sizler ancak ve ancak anlama biçiminizin genişlemesiyle doğru yolu bulabilirsiniz bu görünürde birşey değildir tamamen ilahi bir güçtür ve Tanrının (allahın)Kulaklarınızda ve gözlerinizdeki perdeleri kaldırmasıyla sizler anlar duyar ve başarmış olursunuz sizler o zaman alemlerin rabbine inanır ve dinler arasında İslamiyeti seçersiniz bunu bu kadar derin anlatmamın sebebi benimde bir ateist liğin kör yolundan geçtiğimdi hemde derin bir ateistliğin kökünden çıktım şimdi doğru yolu buldum bana hidayet edilmek yaşantımdaki sorunların üst üste gelmesiyle sıkılan bu hayatın sonundaki 20 dakikalık bir asla inanmadığım dinin ve düşünmediğim dinin rüyasıyla hidayete erdim,sizler sevgili inanca sahip arkadaşlarım sizler dua edin siz onlarla tartıştıkça onla dahada hiddetlenirler ve onları dahada azaba sürüklemiş olursunuz çünkü bende tartışmaktan çok hoşlanırdım ve hiddetlenirdüm oysaki şuanda okuyan ateistlere inanmadıkları ve hidayetten dolayı yaşamadıklarıyla bilmedikleri şeytanın eseridir. bu şeytanın hiddetleme eseridir sizler dinin hoş görüsüyle yaşamınıza devam edin ve mutluluğu insanlarla paylaşın selam vermeyi sevin güzel günleri dilemeyi sevin kavgadan kötü kelimenin var olduğu sohpet denilemiyecek tartışmalardan uzak durun bilgilerinizi paylaşın ve hidayet için sadece belli sınırlarda kelimeler kurun eyer onlara birşeyleri anlatmak istiyorsanız uğraşmayın çünkü onlara tüm cevaplar Kuran-ı Kerimde sadece hidayete erebilen insanların anlayabileceği bir biçimde anlatılmıştır. onlara oradan anlatın biz yokluğu ve varlığı yaşarız ama tüm bunların hayatta zincirleme bir sonuca vardığını aslında adının kader olduğunu bilir ama kader diyip geçmeyiz siz aklıyla yaşayan ve aşkıyla tutuşan insanlarsınız sizleri seviyorum. Hıdır ÇİM