Ateizmi ateistler nasil acikliyor (buyrun yaniti)

c0LD ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-25-2008, 01:44 #51
    safinaz Mesajlar: 3.348
    c0LD´isimli üyeden Alıntı
    siz kendi otobiyografinizi görüyosunuz sanırım yazdıklarınızda..cok güven sahibisiniz ya olduğunuz yerdesiniz yada hayal kırıklıklarınızın odak noktası cümlelerinizin sonundaki nokta..kendim gibi olmam demek sizin gibi düşünmem demektir..kötüyü görmeden iyinin kıymetini nasıl anlayacağım veya bunun asıl kıymet olduğunu nasıl idrak etmem gerekir..şu dediğiniz kişiler gibi olmaktansa en sağlamından ateist olmayı yeğlerim..şu saygıdeğer safinaz..

Zaten bir ateistsiniz ama sağlamı var mı bilmiyorum,oluyorsada siz onlardan değilsiniz çünkü burda müslümanmış gibi yazıp tutarsız yazılar yazıyorsunuz.Çünkü iman etmiş bir müslüman asla ve asla ateist olmayı yeğlemez.Hiçbir konuda hayal kırıklığı yaşamıyorum ve hele hele sizinle geçen bu diyalogtan sonra yani bir ateistin bozulmuş ruh halinin kelimelere dökülmüş,aslında kendi iç hezeyanlarına ve sorularına cevap bulamayan,yolunu bulamayan ve bu çökkünlük içinde savunma niteliğinde saldırılarına şahit olduktan sonra Allah'a binlerce kez şükrettim tekrardan.İyiki müslümanım ve iman ediyorum...

2. Alt 01-25-2008, 01:48 #52
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Zaten bir ateistsiniz ama sağlamı var mı bilmiyorum,oluyorsada siz onlardan değilsiniz çünkü burda müslümanmış gibi yazıp tutarsız yazılar yazıyorsunuz.Çünkü iman etmiş bir müslüman asla ve asla ateist olmayı yeğlemez.Hiçbir konuda hayal kırıklığı yaşamıyorum ve hele hele sizinle geçen bu diyalogtan sonra yani bir ateistin bozulmuş ruh halinin kelimelere dökülmüş,aslında kendi iç hezeyanlarına ve sorularına cevap bulamayan,yolunu bulamayan ve bu çökkünlük içinde savunma niteliğinde saldırılarına şahit olduktan sonra Allah'a binlerce kez şükrettim tekrardan.İyiki müslümanım ve iman ediyorum...

bence bi müslüman ancak bu kadar celişebilir..bana ateist diyerek günahların en büyüklerinden birini işlemiş oluyorsunuz..buda benim sizin gibi olmak konusunda haklı cıkartıyo..bağnaz düz mantık olduğu kalıbın ancak bu kadar dışına cıkılabilir..sizinle geçen diyalogum aslında bu nedenle idi kabuğunuz ne derece catlayabilir ne kadar bulunduğunuz sıfatın ağırlığını taşıyabilirsiniz..ama siz değil o cemberde kalmak kıtalar atladınız cümlelerinizle söylemlerinizle..ben bunu umut ettiğiniz düşüncelerin aslında sizi tatmin etmemiş olduğuna bağlıyorum..büyük ihtimal hayalleriniz cok geçikti ama bunun nedeni ben değilim..bu benim elimdede değil..sizi yaradan size bunu sebeb olarak vermiş sizde dışa sunumunu iğreti bi dille aksettiriyorsunuz tebrikler..ne varsınız ne yok..

3. Alt 01-25-2008, 11:09 #53
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    c0LD´isimli üyeden Alıntı
    bence bi müslüman ancak bu kadar celişebilir..bana ateist diyerek günahların en büyüklerinden birini işlemiş oluyorsunuz..buda benim sizin gibi olmak konusunda haklı cıkartıyo..bağnaz düz mantık olduğu kalıbın ancak bu kadar dışına cıkılabilir..sizinle geçen diyalogum aslında bu nedenle idi kabuğunuz ne derece catlayabilir ne kadar bulunduğunuz sıfatın ağırlığını taşıyabilirsiniz..ama siz değil o cemberde kalmak kıtalar atladınız cümlelerinizle söylemlerinizle..ben bunu umut ettiğiniz düşüncelerin aslında sizi tatmin etmemiş olduğuna bağlıyorum..büyük ihtimal hayalleriniz cok geçikti ama bunun nedeni ben değilim..bu benim elimdede değil..sizi yaradan size bunu sebeb olarak vermiş sizde dışa sunumunu iğreti bi dille aksettiriyorsunuz tebrikler..ne varsınız ne yok..

Alıntı:
    bence bi müslüman ancak bu kadar celişebilir..bana ateist diyerek günahların en büyüklerinden birini işlemiş oluyorsunuz..

Sen islama küfür icerisinde hakaret edeceksin onlarin essiz kullarini bagnaz göreceksin bunlar günah olmayacak ,sen kendini ateist yeglediginde bu kiside sana ateistsin dediginde günah islemis olacak

Sadece konusmak icin konusmak

Bu arada hic bir ateist müslümanligi bir müslüman kadar savunamaz islami yasayan kadar savunamaz cünkü o bir ateist savundugunda ya da yerdiginde zaten bir celiski ortaya cikaracakdir

Benim beklentim hazir gün baslamisken vaktimde varken söyle güzel sorulara cevap vermem egerki sorulariniz varsa sorunki cevap vereyim güzel güzel

safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 01-25-2008, 15:01 #54
    Ziyaretci
    genel içinden misal verilerek yapılan konuşmaları böyle anlamanızı acıkcası yadırgamıyorum..soracağım soruların yanıtını biliyorum o yüzden sorma gereksiniminde bulunmuyorum..yaklaşımım karşısında aldığım yanıt cok farklıydı..sayenizde gülümsüyorum

selametle

5. Alt 01-25-2008, 15:04 #55
    Gülümsemenize sebeb olmusuz siz ölüyken

o kadar sezileriniz kuvvetliki gelecekde alacaginiz cevaplari bile biliyorsunuz

tahmin dahi etmiyorsunuz direk olarak alacagim cevaplari biliyorum bu böbürlenme bu kendini büyük görme

Neden bu kadar eminsiniz tecrübelermi

Tecrübelerse ben sunu anlarim

Siz yasadiginiz tecrübelere SINIR koyuyorsunuz cünkü belli bir dereceye ulastiginda hep öyle olacak zannediyorsunuz zaten burada bile ne kadar genis ve kapsamli düsündügünüz ortaya cikiyor ne yazikki

6. Alt 01-25-2008, 15:08 #56
    Ziyaretci
    sizin yazılarınızı 2 sene okuma şansım oldu..bazı şeyleri böbürlenme olarak algılayorsunuz ama direten dayatan ben değilim..yazılanlardan farklı anlamlar cıkararak önüme bi sunum yapan..evet sen kafirsin diyen de ben değilim..2 seneden sonra sizde kim neyi nasıl yazar bunu anlamanız için ölü olmanıza gerek yok..geçmiş geleceği bi nebze olsun ayna tutar..değişen şeylerin olmasıda göründüğü gibi anlamsız olur

7. Alt 01-25-2008, 15:12 #57
    Madem biliyordunuz ilk basta neden yazma geregi duydunuz hatta yazmadan önce yazilan makaleyi okumadiniz dahi bu ne derece sizin konuyla iliskili oldugunuzu veyahut konudaki eksikligi savunmaya geldiginizi gösteriyor

Benim amacim bildigim birseyi yazmak bu bölümde ama yazarken düsünmüyorum cold simdi cevabi böyle verecek diye ama size göre ayni cevap gelecek isterseniz sorunuz ile cevabida yazin merakimi gidermis olayim

8. Alt 01-25-2008, 15:18 #58
    Ziyaretci
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Topu atmanin disinda acayip yalanlarida var bakin bir animi anlatayim

Zina ile ilgili bir konu vardi

icerisinde yetkili ateistlerden biri avrupa kurallarina göre yasa numarasinida söylemisti zina yani esin olmayan bir bayanla beraber iliskide bulunman 15 gün kadar hapise götürebiliyor gibi bir yazi idi

tabi ben dururmuyum yasanin avrupa ülkelerinden hem avrupa yasasina göre hemde devletler yasasina göre bulup hemde almancadan cevirerek yüzüne vurmustum

yalan söylemisti acikcasi sirf altta kalmamak icin

ne söylerse yüzüne vurdum o saatten sonra ama hic utanma yoktu sanirim o kiside hic cevap vermedi yine yapacagini baska yollarla yalan dolu seylerle devam ediyordu baktim hasta dedim sadece yani ezilmislik kokusu var ateistlerde ne üzücüdürki onlarin kurmus oldugu teorilerde hayvana özellikle maymuna insandan cok deger verirler

bende fistik atiyordum onlara sirf oynamalari icin ben attikca onlar oynadi

(insallah agir olmamistir)

başlıkta yazılan ilk 4 yoruma göre yazdım ben yazılanları başlıktanda kısım kısım okudum...düşünceler değiştiği anda olağan tepkiyi veriyorsunuz..adınıza hizmet diyorsunuz hizmet için atılan adımlarda bu dinden olmayan birine bu yazıyı okuma şansı vererek ismi altında bulunduğunuz hizmetin hangi gayesi bulunuyo..amaç islama bir kişi kazandırmak dahi olsa söz gelimi bi ateistin bu yorumları okuması karşısında düştüğü durum ve senin dinine olan küfrüne sebebiyet vermen sencede yanlış değilmi..eğilmez bükülmez kul yoktur rahmanın dışında..ben acıkcası özellikle sizden daha ılımlı daha tutarlı acıklamalar beklerdim..amacı hizmet olan birinden beklediğim budur

9. Alt 01-25-2008, 15:27 #59
    Ben hizmeti ne yazikki ateistlere karsi yapamadim rabbim affetsin sabrimi tükettim hem onlara karsi bu...

yazilan ilk yazilar ise ateistler ile yasadiklarimi söyledim yaptigim seyleri söyledim yapilanlari söylemedim

Aynen sizede dedigim gibi ateistler müslümanligi daha iyi biliyor dediniz

ama bilmek insani delirtebilirde peki biliyorlarmi diyecegim siz müslüman oldugunuza göre bir ateistin müslümanligi daha iyi bildigini nasil söyleyebilirsiniz sayet öyle olsaydi ateist olurmuydu

Yani sonra gelmissiniz dogruyu bana söylüyorsunuz benden daha cok dogruyu anlatin söyleyin ben dahada memnun olurum ama son misrada eger kalkip mevzu yeniden en bastaki tavir icerisine dönerse bu kadar niye yazdiniz niye sorguladiniz peki diyede sorarlar

sikayetiniz bana yada baskasina olabilir ama güzel bir hikaye geldi aklima

Peygamberimizin zamaninda bir esnaf geliyor ömerin yanina ya ömer bir gayri müslimden hakkimi istiyorum diyor ömerle beraber o kisinin yanina gidiyorlar ve o kisinin yaninda peygamberimiz gayri müslimi savunmakda ömer kilicini cekiyor esnafin kellesini ucuruyor

yani bu örnekle belirtmek istedigim belkide ben de ömer sifati vardir efendimize ufak bir söz söyleyeni yerin dibine sokarim

yani anlayacagin sunu demek istiyorum bende insanim benimde sabir noktalarim var tasdan degilim hata yapmaya fazlasiyla meyilliyim yazilanlari oku isine gelmeyen taraflari alma cünkü yanlis yazabilirim

hepimizde vardir bu eksiklikler degilmi....

mesele simdi savunmakdan cok özü olsun daha iyi olur insallah

10. Alt 01-25-2008, 15:35 #60
    Ziyaretci
    inşallah Allahu ellem.cok yakın bulduğum bi şahıs vardı dini irlemeyiniz derdi..büyük şahıslar büyük alimler bile hep ince bi cizgide b ulunur fazlası cizgiyi aşmalarına neden olur derdi..müslüman ne demektir..teslim olan tereddütsüz teslim olan..ateistlerede neden diye sorarsak bunun olmadığını görürürüz..ateistleri irdelemekten ziyade neden müslümanız sorusu olabilir..ateistler islamiyeti biliyormu evet biliyor bilmeseler karşı bi tez sunmaları mantıksız olur...bazı şeyleri görmek için bilmeleri gerekir..
    .sizi kırdı isem hakkınızı helal ediniz..

slm ve dua ile..

Konu c0LD tarafından (01-25-2008 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.