Ateizmi ateistler nasil acikliyor (buyrun yaniti)

Ben size soru sormuyorumki düsünüpde cevap vereseniz diye soruyorum ama bakiyorumki yine ben devam ediyorum cümlelerime...

Ağaç Şeklinde Aç11Beğeni

1. Alt 01-25-2008, 01:17 #41
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Ben size soru sormuyorumki düsünüpde cevap vereseniz diye soruyorum ama bakiyorumki yine ben devam ediyorum cümlelerime

2. Alt 01-25-2008, 01:21 #42
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Sen böyle düsünerekde insanlari dogmaya itiyorsun cünkü senin düsüncelerinle kapli bir hayat tarzini insanlarin yasamasini istiyorsun tipki ateistlerin istedigi gibi anlamadigim kabul edilmeyen bu kadar dogmayi bu kadar düsünceyi,insan idrak ediyor kendi capiyla ve insanlarinda o halde yasamasi icin fikir özgürlügü demesine ragmen birak özgürlügü kendi hayal dünyasini dahi kisitliyor sonra bunun adida akillilik oluyor öylemi

Peki neyde yükseliyor bu insanlar hicbirseyde neden ekonomide,politikada,normal standartlarda saydigimiz yerlerde yoklar bugun dünya egemenliginde neden yoklar yüzyillar boyu neden olamadilar demekki hep yanlis olacak birseyler oldu ve yanlisda oldu

akıllık öylemi derken ona sorduğunda akıllılık öylemi diye sizede soracak sayın alpturaum..2.ci satırdaki cok daha ilginç madem hak din müslümanlık neden 3.dünya ülkeleri biziz..neden müslümanlar onlardan daha ahlaksız kuralları yok..neden oldukları gibi değilde olmak istedikleri gibi görünmek zorundalar.o zaman hak dinin tevrat olması gerekmezmi böyle düşündüğünüzde..

sizin sormak istediğiniz soru varsa alabilirim

3. Alt 01-25-2008, 01:23 #43
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Size o kadar kanıt sundum ki ama kabul etmemek için direniyorsunuz.Ayrıca kader ve kazaya inanmamakla ateistler tam bir bunalım eşiğindedirler.Dünyada herşey bizim istediğimiz yönde gitmeyebilir ki bu başarısızlıklar ve kayıpları biz kader ve kazaya bağlarız ama ateistler neye bağlarlar?
    Ya da sadece kendi başarısızlıklarının suçunu kendilerinde aramazlar mı?
    Bu ağır yükü nasıl taşırlar?Ama biz başka bir gücün bizim irademizin haricinde bizden daha büyük iradesine güvendiğimiz için rahatız.

4. Alt 01-25-2008, 01:26 #44
    c0LD´isimli üyeden Alıntı
    akıllık öylemi derken ona sorduğunda akıllılık öylemi diye sizede soracak sayın alpturaum..2.ci satırdaki cok daha ilginç madem hak din müslümanlık neden 3.dünya ülkeleri biziz..neden müslümanlar onlardan daha ahlaksız kuralları yok..neden oldukları gibi değilde olmak istedikleri gibi görünmek zorundalar.o zaman hak dinin tevrat olması gerekmezmi böyle düşündüğünüzde..

sizin sormak istediğiniz soru varsa alabilirim

Müslümanların mı kuralları yok,inanın bana inanan en avam bir müslüman bile en havas bir gayrimüslümden daha ahlaklıdır.

5. Alt 01-25-2008, 01:27 #45
    Ziyaretci
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Size o kadar kanıt sundum ki ama kabul etmemek için direniyorsunuz.Ayrıca kader ve kazaya inanmamakla ateistler tam bir bunalım eşiğindedirler.Dünyada herşey bizim istediğimiz yönde gitmeyebilir ki bu başarısızlıklar ve kayıpları biz kader ve kazaya bağlarız ama ateistler neye bağlarlar?
    Ya da sadece kendi başarısızlıklarının suçunu kendilerinde aramazlar mı?
    Bu ağır yükü nasıl taşırlar?Ama biz başka bir gücün bizim irademizin haricinde bizden daha büyük iradesine güvendiğimiz için rahatız.

bu noktada ayrılıbiliriz aslında...bizler her şeyin yaradandan geldiğine inanırız onunda yeterli olduğuna inanırız..onlarsa bize bakarak aslında biraz daha güçlüler bence en azından herşeyin kendi ellerinde olduğuna inanırlar..başkasının veya bi düzlemin etkisi olmadan sonuçlarının sadece kendi bilinclerinden geldiğine inanırlar..buda birey olan için daha tutarlıdır..

kanıtlarınız size göre yeterli..tıpkı benimkiler gibi..insan düşündüğü doğrular doğrultusunda doğrudur.

6. Alt 01-25-2008, 01:30 #46
    Ziyaretci
    Müslümanların mı kuralları yok,inanın bana inanan en avam bir müslüman bile en havas bir gayrimüslümden daha ahlaklıdır.

kime göre bu saygıdeğer safinaz bu size göre bide bana göresi var..şu anda bulunduğunuz cevrede hangi müslüman kendine benzetmiyo kuralları..onun doğruları islama uygun olmuyo..aslında yasak olanlar uygunsuz olanlar hayatlarında bir bir önlerinden geçmiyo..hangi teba rantının dışında mazlumun yanında..onların hiç olmazsa ne olduğu bellidir beklentilerde o yöndedir..ya biz bizlerden beklentinin dışında davranılması..hem hakkın hemde aslında inandıklarımıza ihanet değilmidir..Allah affetsin

7. Alt 01-25-2008, 01:31 #47
    bu noktada ayrılıbiliriz aslında...bizler her şeyin yaradandan geldiğine inanırız onunda yeterli olduğuna inanırız..onlarsa bize bakarak aslında biraz daha güçlüler bence en azından herşeyin kendi ellerinde olduğuna inanırlar..başkasının veya bi düzlemin etkisi olmadan sonuçlarının sadece kendi bilinclerinden geldiğine inanırlar..buda birey olan için daha tutarlıdır..

kanıtlarınız size göre yeterli..tıpkı benimkiler gibi..insan düşündüğü doğrular doğrultusunda doğrudur.

e çaı

Neden takiye yapıyorsunuz?Neden kendiniz gibi olmuyorsunuz?Bir müslüman gibi görünüp kendi fikirlerinizi aklınızca empoze etmeye çalışıyorsunuz.Şu çamur attığınız müslümanlar kadar olamıyosunuz işte,ahlaklı olup inanç sisteminizi söyleyebilirsiniz ve ayrıca güven demiştim en başta ve bunda da sonuna kadar haklı çıktım.

8. Alt 01-25-2008, 01:34 #48
    kime göre bu saygıdeğer safinaz bu size göre bide bana göresi var..şu anda bulunduğunuz cevrede hangi müslüman kendine benzetmiyo kuralları..onun doğruları islama uygun olmuyo..aslında yasak olanlar uygunsuz olanlar hayatlarında bir bir önlerinden geçmiyo..hangi teba rantının dışında mazlumun yanında..onların hiç olmazsa ne olduğu bellidir beklentilerde o yöndedir..ya biz bizlerden beklentinin dışında davranılması..hem hakkın hemde aslında inandıklarımıza ihanet değilmidir..Allah affetsin

Ben iman etmiş bir müslümandan sözettim ve islamı yaşamak başka,iman etmek başkadır.İman edince fiiliyatın yanında kalben tastikte vardır.

9. Alt 01-25-2008, 01:35 #49
    Ziyaretci
    siz kendi otobiyografinizi görüyosunuz sanırım yazdıklarınızda..cok güven sahibisiniz ya olduğunuz yerdesiniz yada hayal kırıklıklarınızın odak noktası cümlelerinizin sonundaki nokta..kendim gibi olmam demek sizin gibi düşünmem demektir..kötüyü görmeden iyinin kıymetini nasıl anlayacağım veya bunun asıl kıymet olduğunu nasıl idrak etmem gerekir..şu dediğiniz kişiler gibi olmaktansa en sağlamından ateist olmayı yeğlerim..şu saygıdeğer safinaz..

10. Alt 01-25-2008, 01:36 #50
    Ziyaretci
    Ben iman etmiş bir müslümandan sözettim ve islamı yaşamak başka,iman etmek başkadır.İman edince fiiliyatın yanında kalben tastikte vardır.

inşallah onlardan olursunuz..ve cümlelerinizi yazarken birden fazla düşünme yetisini size bahseden rabbi haksız cıkarmazsınız..selametle