Ateizmi ateistler nasil acikliyor (buyrun yaniti)

Ben bu yaziyi ateizm.org dan aldim direkt admin yazmisdir yaziyi okumadiginiz ne kadarda belli su anda tutarsiz birsey söylediniz ama bu yazidan sonra okuyacaksiniz ve tepkiniz farklilasacak eger hala müslüman ...

Ağaç Şeklinde Aç11Beğeni

1. Alt 01-25-2008, 00:42 #21
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Ben bu yaziyi ateizm.org dan aldim direkt admin yazmisdir yaziyi okumadiginiz ne kadarda belli su anda tutarsiz birsey söylediniz ama bu yazidan sonra okuyacaksiniz ve tepkiniz farklilasacak eger hala müslüman bir siteden aldigimi iddia ederseniz sayet linki verecegim size o zamanda galiba yanilmisim diyeceksiniz

2. Alt 01-25-2008, 00:46 #22
    safinaz Mesajlar: 3.348
    O zaman siz bir insan böbreği ya da kalbi yapın.Madem ki yüce yaratıcı yok deniyorsa bunu hiç kimse yapamaz ya da bir sineğin kanadını yapın derim,inanın bunu hiç kimse yapamaz ki ancak bir yüce yaratıcı dışında.
    Ben gökteki ayı göstersem ve vardır desem ispatlarım ama siz yoktur deseniz nasıl ispatlarsınız?Bu görsellik boyutunda bir ispattır ama adı üstünde yaratıcı dediğimiz için yarattığı şeyleri göstererekte varlığı ispatlanır.
    Size mükemmel bir resim göstersem ama yapanı görmeseniz muhakkak onu bir ressamın yaptığına inanırsınız ya da bir heykel ve sizde görmediğiniz halde bir heykeltraşın yaptığını bilirsiniz.
    İşte Allah inancı böyledir.

3. Alt 01-25-2008, 00:46 #23
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Ben bu yaziyi ateizm.org dan aldim direkt admin yazmisdir yaziyi okumadiginiz ne kadarda belli su anda tutarsiz birsey söylediniz ama bu yazidan sonra okuyacaksiniz ve tepkiniz farklilasacak eger hala müslüman bir siteden aldigimi iddia ederseniz sayet linki verecegim size o zamanda galiba yanilmisim diyeceksiniz

yazıyı tamamen okudum dersem yalan atmış olurum..tanımları okudum ve başlıkları sizin yorumlarınızı okudum..tepkim neden farklılaşşınki sizce sizin tanımınız zaten belli değilmi..inancınız dışında bi durum sonuçta..ve örneğinizdeki gibi bi ataiste fıstık atıyorsunuz var sayın

4. Alt 01-25-2008, 00:50 #24
    Ziyaretci
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    O zaman siz bir insan böbreği ya da kalbi yapın.Madem ki yüce yaratıcı yok deniyorsa bunu hiç kimse yapamaz ya da bir sineğin kanadını yapın derim,inanın bunu hiç kimse yapamaz ki ancak bir yüce yaratıcı dışında.
    Ben gökteki ayı göstersem ve vardır desem ispatlarım ama siz yoktur deseniz nasıl ispatlarsınız?Bu görsellik boyutunda bir ispattır ama adı üstünde yaratıcı dediğimiz için yarattığı şeyleri göstererekte varlığı ispatlanır.
    Size mükemmel bir resim göstersem ama yapanı görmeseniz muhakkak onu bir ressamın yaptığına inanırsınız ya da bir heykel ve sizde görmediğiniz halde bir heykeltraşın yaptığını bilirsiniz.
    İşte Allah inancı böyledir.

benim anlatmak istediğimi sanırım siz anlamadınız bunlar malum söylemler hepsi neden sonuç dahilinde..sonuç olarak yaşayan bi canlı ve bunun yaradılışı söz konusu..sizde biliyorsunuzki sıfırdan bi canlı yaratımı söz konusu değil şu an için..ama bu demek değildir ki onu yaradan ilahi bi güç veya yaradan bununda ispat yoluna gidilmek zorundadır..bu kadar şeyi yaratan var diyebiliyorsunuz..neden hiç mucizesine şahid olmadınız.tamamen inanmakla alakalı bi örnek daha verdiniz aynı şıklara farklı bi yanıt verilse cevabınız ne olurdu...bi de bu tarafından bakmayı denerseniz sonuç nedir.

5. Alt 01-25-2008, 00:53 #25
    Bu terimim yanlis olabilir kabullenirimde ama insan siniriyle oynanmamali yani ben bu kelimeyi onlara karsi dedigimi ama hangi safhadan sonra dedigimide biliyorum ama yinede yanlis tabiki bununla övünecek durumum yok

Ama ateistlerin su inanci(pardon onlar inanmiyor ama inanc illaki devreye giriyor =kelime oyunu)beni gercekden hayrete düsürüyor akilli olduklarini ve birseyleri ispatladiklarini söylüyorlar ispatlayamadikalrinida gelecek zamanda illaki bir cözümünü bulacaklarini söylüyorlar peki gecmisdeki bir durum da bugun degisim gösterirse bilimin ilerlemisligi sayiyorlar benim anlayamadigim o kadar cok sey varki onlar o kadar akilli olduklarindan zannedersem güzel üstünü örtüyorlar

6. Alt 01-25-2008, 00:56 #26
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Sizin kafanızın karışıklığı cümlelerinize aksetmiş.Ben mucize olarak,insan vücudundan herhangi bir organı ve hatta ve hatta iğrendiğimiz sineğin kanadını dahi verdim.Mucizedir çünkü mükemmeldir.Ayrıca mucizeler yapamadığımız şeylerdir ve kendiniz söylüyorsunuz yoktan varetmek imkansızdır,işte bunu yapan yaratıcıdır.Ayrıca hergün yüzbinlerce mucizesine şahit oluyoruz.Bir bebeğin doğumu bile mucizedir ki bunu anneye bağlayamazsınız...

7. Alt 01-25-2008, 00:57 #27
    Her kisinin bu mucizeyi illaki görmesimi gerekir

Yer cekimi kim görüyor ki hissediyoruz deme komik olur neyinle hissediyorsun diye sorarim sana göre sadece kelimeden ibaret olabilir ayni karanlik ile aydinlik kavrami gibi ama yercekimi var degilmi bunu biliyoruz

Ama ne yazikki göremiyoruz hissedemiyoruz ama ben daha tam emin degilim yercekimi olup olmadiginin ne cevap vereceksin bana senin düsüncendir diyeceksin yani mesele uzayacakda gidecek

8. Alt 01-25-2008, 00:58 #28
    Ziyaretci
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bu terimim yanlis olabilir kabullenirimde ama insan siniriyle oynanmamali yani ben bu kelimeyi onlara karsi dedigimi ama hangi safhadan sonra dedigimide biliyorum ama yinede yanlis tabiki bununla övünecek durumum yok

Ama ateistlerin su inanci(pardon onlar inanmiyor ama inanc illaki devreye giriyor =kelime oyunu)beni gercekden hayrete düsürüyor akilli olduklarini ve birseyleri ispatladiklarini söylüyorlar ispatlayamadikalrinida gelecek zamanda illaki bir cözümünü bulacaklarini söylüyorlar peki gecmisdeki bir durum da bugun degisim gösterirse bilimin ilerlemisligi sayiyorlar benim anlayamadigim o kadar cok sey varki onlar o kadar akilli olduklarindan zannedersem güzel üstünü örtüyorlar

bi konuda haklısınız akıllı olduklarını zannediyorlar ama benim gözlemlerimde akıllılar..dinimizi biz kadar biliyo ve biz kadar irdeliyolar..bi çok konudada haklılar..sonuç itibariyle elimizde teslimiyetten başka belge varmı..yüce yaradana sığınmaktan başka ne yapabiliriz..onlar kadar cesur olabilirmiyiz..edebi dilleri cümlelerinde kullandıkları uslubun esnekliği düşüncelerdeki hezimet sonuç bundan ibaret oluyo..benim tek inanmadığım şey var oda ateistlerin bile inancsız olduklarıdır..

9. Alt 01-25-2008, 01:00 #29
    Ziyaretci
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Sizin kafanızın karışıklığı cümlelerinize aksetmiş.Ben mucize olarak,insan vücudundan herhangi bir organı ve hatta ve hatta iğrendiğimiz sineğin kanadını dahi verdim.Mucizedir çünkü mükemmeldir.Ayrıca mucizeler yapamadığımız şeylerdir ve kendiniz söylüyorsunuz yoktan varetmek imkansızdır,işte bunu yapan yaratıcıdır.Ayrıca hergün yüzbinlerce mucizesine şahit oluyoruz.Bir bebeğin doğumu bile mucizedir ki bunu anneye bağlayamazsınız...

bunlar nedenseldir benim gözümde..nedensel olmayan şeylerde siz başka yere ben başka yere bağlayabilirim..tesadüf mesela güzel bi cümle olabilir buraya

10. Alt 01-25-2008, 01:03 #30
    Alıntı:
    benim tek inanmadığım şey var oda ateistlerin bile inancsız olduklarıdır..

Bunun tersini düsün ne oluyor

inancsiz olduklarina inanmaman seni illaki bir inanca sürüklüyor yani onlarin böyle olmadigina inanmis oluyorsun baskin olan yine inanmak mesele o kadar basitki ama....

Akilli olmak edebiyat yapmak yada belli yerde mevki sahibi olmakda degildir akilli olmak sahip olduklarin ile sahip olamadiklarini kiyasladiginda arasindaki ucurum kadardir ama onlarda ucurum cok fazla bende ise degil