Diyalog Devletin Resmi Politikasidir

Metin mete ´isimli üyeden Alıntı ↑...

Ağaç Şeklinde Aç13Beğeni

1. Alt 02-12-2009, 19:09 #71
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Metin mete´isimli üyeden Alıntı

Siyasete girmeyelim dogrudur,Ben kendi sahsima hic bir davayi sahislara yüklemem.Benim örnekledigim sahsiyetler Resul/Resullerdirki Sevgi deger Basbugum bir komutan bir Devlet adami olarak severim,Ülkücülük asla bir sahista odaklanamaz...

Sevgi deger, komutan , Devlet adami Basbugunuzun görüşlerinde bi habersiniz öyleyse?

ktunnel veya proxy aracılığıyla izleyenler için link:

2. Alt 02-12-2009, 23:14 #72
    Metin mete Mesajlar: 547
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    Sevgi deger, komutan , Devlet adami Basbugunuzun görüşlerinde bi habersiniz öyleyse?

ktunnel veya proxy aracılığıyla izleyenler için link: YouTube - Alparslan Türkeş M.Fethullah Gülen Hakkında ne dedi

Neden Hata kullar icindir?Bir Komutanin ve Devlet adaminin her söyledigi dogrudur diye bir kaidemi var?Beni fikrimide baglamaz.Beni baglayan siyaseten sözler degil Allahin Ayetleridir.Ne söyledigi degil bize neyi tavsiye ettigidirki bana bizzat kendisi 1978 de Adanadaki konferansta yolumuz Kurandir demisti gerisi beni hic ilgilendirmiyor...Hatta o gün hala bugün gibi hatirliyorum ne olursa olsun yolumuza ne cikarsa ciksin Davamiz Baki Yolumuz ilelebet olacak ve Islama göre Türklügümüzü yasayacaksiniz demisti.Iste o gün verdigim sözdeyim asla degismez bir konumdayim Insallah ne partimi degistim nede yolumu Insallah sonuna kadarda böyle olacak tek degisen Mezheplerden kurtulmam oldu...

3. Alt 02-13-2009, 00:04 #73
    işinize gelince lider, önder, başbuğ; işinize gelmeyince her insan hata eder...
    her inandığınız değeri böyle yaşıyorsanız... diyecek lafım yok

4. Alt 02-13-2009, 00:14 #74
    işinize gelince lider, önder, başbuğ; işinize gelmeyince her insan hata eder...
    her inandığınız değeri böyle yaşıyorsanız... diyecek lafım yok

Sayin Basbugum hakkinda ilk yazimida oku sonra iftira at...Eger ilk yazimda onun her söyledigini alacagimi yazmis isem dediginde dogrusun,Yoksa iftiracisindir sayin Führer..Biz sözümüzde yalana bas vurmayizki,Islam ile sayin Basbugun tavsiyesi arasinda cok fark vardir,Söyleki o bir siyasetci ve bir davanin savunususu ve Lideri idi ama bu demek degilki Islam hakkinda FETVA verecek,Düsün bir kere Yavuzdan sonra tüm Osmanli Padisahlari Halifeydi ama hic bir Fetvayi kendisi fikrine göre yazdirmadi hatta bilirsiniz Yavuzun Hocasi Zenbilli Ali efendi onun bir cok kararinda itiraz ederek geri döndürmüstür..Lütfen bir konusma yaparken söyleyeceginiz kelimeleri biraz olsun tartin yoksa insanlara iftira etmis olursunuz..VESSELAM...

5. Alt 02-13-2009, 00:19 #75
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Zaten bu konusmasinda sayin basbug fetva vermiyorki Yani fetvasi islami degil sosyal bir fetva denilebilir. Ya da Kurandan ayetide tefsir etmiyor, siyasetci olmasinin geregi durumun izahatini ve siyasetini anlatiyor. Siz Basbugu eger islami bir nefer olarak görmüyorsaniz, siyasetci olarakda görmüyorsunuz demektir. Cünkü konusmasinda ve savunmasinda direk durumun yanlis oldugunun siyaseten izahati vardir. Diyorum ya düsünmek ya da görmek ya da böyle olmasini istemiyorsunuz. Istemediginizden dolayi yanlisiniz ve kabul etmemek icin türlü türlü bahaneler uyduruyorsunuz. Varsin öyle olsun da bari yazilarinizla celismeyin

6. Alt 02-13-2009, 00:27 #76
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Zaten bu konusmasinda sayin basbug fetva vermiyorki Yani fetvasi islami degil sosyal bir fetva denilebilir. Ya da Kurandan ayetide tefsir etmiyor, siyasetci olmasinin geregi durumun izahatini ve siyasetini anlatiyor. Siz Basbugu eger islami bir nefer olarak görmüyorsaniz, siyasetci olarakda görmüyorsunuz demektir. Cünkü konusmasinda ve savunmasinda direk durumun yanlis oldugunun siyaseten izahati vardir. Diyorum ya düsünmek ya da görmek ya da böyle olmasini istemiyorsunuz. Istemediginizden dolayi yanlisiniz ve kabul etmemek icin türlü türlü bahaneler uyduruyorsunuz. Varsin öyle olsun da bari yazilarinizla celismeyin

Ilk yazimi okumadiniz sanirim,Yineliyorum;Benim aldigim Tavsiye KURANA tabbi olmam yönündedir ve ben bu tavsiyeye uyuyorum.Gerisi beni ilgilendirmiyor.Islami olmayan bir konusma sizinde söylediginiz sosyal bir durum beni hic ilgilendirmiyor;Sayin Basbug yillar önce Nazim Hikmetide yerdi ama sonradan onun siirlerinide okudu.Bu bir siyasi döngüdür ayni ile bir cemaat lideride Basörtüsü konusunda siyaseten bazi seyler söylemisti olmaz olamz olur burasi siyasi arena,....

7. Alt 02-13-2009, 00:38 #77
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Mesleginiz Kurana tabi olmak ise partilerle isiniz ne Allahaskina? Bende anlayamadim bir türlü. Parti siyaseti heleki hem 80 i hem 90 i hem 2000 i. Neresinde parti siyasetinde Kurani bir nefer olarak tanimiski biz ona göre uygulama yapacagiz.

8. Alt 02-13-2009, 01:00 #78
    Metin mete´isimli üyeden Alıntı

Sayin Basbugum hakkinda ilk yazimida oku sonra iftira at...Eger ilk yazimda onun her söyledigini alacagimi yazmis isem dediginde dogrusun,Yoksa iftiracisindir sayin Führer..Biz sözümüzde yalana bas vurmayizki,Islam ile sayin Basbugun tavsiyesi arasinda cok fark vardir,Söyleki o bir siyasetci ve bir davanin savunususu ve Lideri idi ama bu demek degilki Islam hakkinda FETVA verecek,Düsün bir kere Yavuzdan sonra tüm Osmanli Padisahlari Halifeydi ama hic bir Fetvayi kendisi fikrine göre yazdirmadi hatta bilirsiniz Yavuzun Hocasi Zenbilli Ali efendi onun bir cok kararinda itiraz ederek geri döndürmüstür..Lütfen bir konusma yaparken söyleyeceginiz kelimeleri biraz olsun tartin yoksa insanlara iftira etmis olursunuz..VESSELAM...

rica ederim iftira ettiğim falan yok sayın metin mete ancak normal bir basın açıklamasını fetvaya kadar götürmeniz tabiri caizse ''kemikleşmiş'' yani bazı şeylerin değişmeyeceğine inanmış bir düşünceye sahip olduğunuzu gösteriyor...
    ''benim söylediklerim kesinlikle doğru'' diye düşünerek tartışılmaz, bakınız yukarıda bir haber söylediniz azerbaycandaki okullar ve tv hakkında o haber yalan çıktı olay anlattığınız gibi değil.
    Alparslan türkeşi severmisiniz dedim ''Basbugum bir komutan bir Devlet adami olarak severim'' dediniz sonra onun görüşlerini anlattığı bir video paylaştım siz bu seferde ''Hata kullar icindir'' dediniz yani her seferinde bir şeyler buluyorsunuz bence siz önce bir kendi zincirlerinizi çıkarın karşınızdakininde haklı olduğu yanlar olabileceğini düşünün ve tarafsızca dinleyin eminim düşünceleriniz değişecektir... saygılar...

9. Alt 02-13-2009, 16:07 #79
    rica ederim iftira ettiğim falan yok sayın metin mete ancak normal bir basın açıklamasını fetvaya kadar götürmeniz tabiri caizse ''kemikleşmiş'' yani bazı şeylerin değişmeyeceğine inanmış bir düşünceye sahip olduğunuzu gösteriyor...
    ''benim söylediklerim kesinlikle doğru'' diye düşünerek tartışılmaz, bakınız yukarıda bir haber söylediniz azerbaycandaki okullar ve tv hakkında o haber yalan çıktı olay anlattığınız gibi değil.
    Alparslan türkeşi severmisiniz dedim ''Basbugum bir komutan bir Devlet adami olarak severim'' dediniz sonra onun görüşlerini anlattığı bir video paylaştım siz bu seferde ''Hata kullar icindir'' dediniz yani her seferinde bir şeyler buluyorsunuz bence siz önce bir kendi zincirlerinizi çıkarın karşınızdakininde haklı olduğu yanlar olabileceğini düşünün ve tarafsızca dinleyin eminim düşünceleriniz değişecektir... saygılar...

Neyin Yalani,Siracinin sahidi bozaci verdiginiz yer zaten Sanam yolu tv nin degilmi?Yapmayiniz.Biz kemilesmis bir fikire tabbi olsaydik Basbugun bagli oldu mezhebi birakmazdik,Biz onun tavsiyesine uyup Kurana baglandik.Bende deim onun kendi düsüncesi veya hatasi olamazmi?Yani Resul dahi hata yaparken bir normal insanin yapamayacagini nasil iddia edebilirsiniz?Bastan söylemistim sadece benim Siyasi liderimdir,gerisi dini olarak sadece tavsiyesine uymusum neresinde bir yamukluk var?Diyalogu nerelere getirdiniz anlamak cok güc.Ben diyorum Diyalog Kurana yapilmis bir hakarettir siz ne diyorsunuz?Diyalog Kurani ayni sekilde Tevrat ve Incille(Bugünki eldeki ler icin söyledim) ayni seviyeye getirmedimi?Allah onlarin kafir oldugunu söylemesine ragmen?Allah Onlardan dost olmayacagini söylemesine ragmen?Eger bir baris yapiliyorsa kim ile?Bir siyasi irademi var?Yoksa sadece kendi kendinize gelin güvegimi oluyorsunuz?Sadece hizmet diyorsaniz neye Hizmet?Incil kokulu Kuranami?Inandigimiz degerler Sadece Kuran iledir.Eger o degerlerin Kuran tarafindan red görmüsse zaten biz orada yokuz...

10. Alt 02-13-2009, 18:15 #80
    sanırım olay okuduğunuz haber kaynağının olayı çarpıtmasından veya işine geldiği gibi yansıtmasından oluyor ayrıca kaynak olarak gösterdiğim sitenin stv vs. ile bağlantısı yok haber kaynağı Anadolu Ajansı... daha önce bir çok kez bu tür olaylara şahit olduk örneğin 5-6 yıl kadar önce okuldaki bir öğretmen cinnet getirmiş ve 3 meslekdaşını öldürmüştü aynı haber hürriyette şu manşetle yayınlandı ''aşırı islamcı hoca okulda dehşet saçtı'' demek istediğim sizin haber okuduğunuz yerlerde sizin görüşünüzdeki yerler... gidin aynı haberi objektif yayın yapan bi kaynaktan öğrenin aslını öyle olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz... neyse mevzu diyalog...
    Alıntı:
    Allah onlarin kafir oldugunu söylemesine ragmen?Allah Onlardan dost olmayacagini söylemesine ragmen?

kafir olmaları birşeyi değiştirmez efendimizde onlarca kafirin ayağına gitti Allah ı anlattı bunda bir sakınca yok ancak olay veya amaç onları dost edinmek değildir

Alıntı:
    Diyalog Kurani ayni sekilde Tevrat ve Incille(Bugünki eldeki ler icin söyledim) ayni seviyeye getirmedimi?

bir kere olsun almanyadaki diyalog faaliyetlerinde bulundunuz mu?herhangi bir organizasyona katıldınız mı? şayet katıldı iseniz görüşlerinizi almak isterim