Diyalog Devletin Resmi Politikasidir

avrupadaki durumu siz benden daha iyi biliyorsunuz.. Köln Ehrenfeld' de yapılacak olan camii yi engellemek için onlarca gösteri yapıldı eylemler düzenlendi... ki çoğu alman Almanya'daki camilerin çoğalmasıyla, Müslümanların giderek radikalleşeceği ...

1. Alt 02-11-2009, 22:16 #51
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    avrupadaki durumu siz benden daha iyi biliyorsunuz.. Köln Ehrenfeld' de yapılacak olan camii yi engellemek için onlarca gösteri yapıldı eylemler düzenlendi... ki çoğu alman Almanya'daki camilerin çoğalmasıyla, Müslümanların giderek radikalleşeceği ve huzursuzluk yaratacağını düşünüyor...

diyalog faaliyetleri olmasaydı Almanyada şimdiki kadar camii veya islami kurum olurmuydu?

e hadi diyelim diyalog faaliyetleri bırakıldı, hiçbir organizasyon ve bilgilendirme faaliyeti yapılmadı. Sizin Almanyadaki (ve avrupadaki) bu anti islam oluşumunun önüne geçme yolunuz ne olurdu? varsa daha iyi bir fikriniz buyrun anlatın bende o yoldan gideyim.

sizi tanıyıp tanımadığım mevzusuna gelince; sizi bizzat tanımıyorum ancak sitemizdeki yazılarınızın neredeyse hepsini okudum yani az çok görüşünüz, bilgi birikiminiz hakkında bilgim var.
    Sovyetler Birliği zamanında ülkücüler ''kahrolsun komünizm! kahrolsun komünizm!'' diye bağırıyorlardı.-ki bir çok yakınım, akrabamda bağırdı- ama sonra sovyetler birliği yıkıldı. tam oralara gidilecek, yıllardır komünist rejimle ezilmiş soydaşlamıza yardım edilecek zamandı ama bir tek HİZMET oraya gitti, okullar açtı, yurtlar açtı benliğini dilini, dinini, türklüğünü, kültürünü unutmuş kardeşlerimizin derdine derman oldu yarasını sardı... demek istediğim şudurki herkes konuşuyor.. konuşmak en kolayı.. bir kere olsun sizide er meydanında görelim! yaptıklarınızı görelim, vallahi bir daha laf etmeyeceğim!

alptraum ve Henna bunu beğendiler.
  2. Alt 02-11-2009, 22:57 #52
    Metin mete Mesajlar: 547
    •●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    avrupadaki durumu siz benden daha iyi biliyorsunuz.. Köln Ehrenfeld' de yapılacak olan camii yi engellemek için onlarca gösteri yapıldı eylemler düzenlendi... ki çoğu alman Almanya'daki camilerin çoğalmasıyla, Müslümanların giderek radikalleşeceği ve huzursuzluk yaratacağını düşünüyor...

diyalog faaliyetleri olmasaydı Almanyada şimdiki kadar camii veya islami kurum olurmuydu?

e hadi diyelim diyalog faaliyetleri bırakıldı, hiçbir organizasyon ve bilgilendirme faaliyeti yapılmadı. Sizin Almanyadaki (ve avrupadaki) bu anti islam oluşumunun önüne geçme yolunuz ne olurdu? varsa daha iyi bir fikriniz buyrun anlatın bende o yoldan gideyim.

sizi tanıyıp tanımadığım mevzusuna gelince; sizi bizzat tanımıyorum ancak sitemizdeki yazılarınızın neredeyse hepsini okudum yani az çok görüşünüz, bilgi birikiminiz hakkında bilgim var.
    Sovyetler Birliği zamanında ülkücüler ''kahrolsun komünizm! kahrolsun komünizm!'' diye bağırıyorlardı.-ki bir çok yakınım, akrabamda bağırdı- ama sonra sovyetler birliği yıkıldı. tam oralara gidilecek, yıllardır komünist rejimle ezilmiş soydaşlamıza yardım edilecek zamandı ama bir tek HİZMET oraya gitti, okullar açtı, yurtlar açtı benliğini dilini, dinini, türklüğünü, kültürünü unutmuş kardeşlerimizin derdine derman oldu yarasını sardı... demek istediğim şudurki herkes konuşuyor.. konuşmak en kolayı.. bir kere olsun sizide er meydanında görelim! yaptıklarınızı görelim, vallahi bir daha laf etmeyeceğim!

Yapma ALLAH askina diyalogla ne ilgisi var bak ben daha düne kadar buradaki camiinin yöneticisydim biz disimizle tirnagimizla mücadele verdik biz mücadele verirken onlar taraftar derdinde idiler yapma,Biz minare izni cikartirken arkamizdan yedik hanceri yapma siz bu mücadeleleri verirken bir taraftan Kilise bir taraftan diger guruplarin hedefi olduk bir anda tam bes ayri camii olduk yapma ALLAH askina yapma,Bunun diyalog dediginiz hiziple ne alakasi var onuda kendinize paye olarak almayin ALLAH askina,Eger biz uyusaydik NAH verirdi senin diyalogcularin bu mücadeleyi....Ha oralara giden hizmet dedin ya,sana bir zahmet Azarbaycanda neden tüm okullari ve TVlaeri sökülüp atildi acaba?Digerleri simdilik uyanmadi ama yakinda görürsünüz.Biz kimsenin o anki durumundan yararlanmayiz düsün bir kere,Türk Devletlerine Türkiyeden giden binlerce ögretmende bizim reyimiz vardir unutma...

3. Alt 02-11-2009, 23:17 #53
    islamın üzerindeki bu kötü imajı ve kafalarındaki soru işaretlerini giderecek her oluşumun almanyadaki her yeni camii yapımında faydası vardır bu ister diyalog faaliyetleri olsun ister diğer kurum ve kuruluşların yaptığı faaliyetler olsun bu aktivitelerin pozitif katkısını hiçe sayamazsınız.

Alıntı:
    Ha oralara giden hizmet dedin ya,sana bir zahmet Azarbaycanda neden tüm okullari ve TVlaeri sökülüp atildi acaba?

hangi okulu hangi televizyonu azerbaycandan sökülüp atıldı?

Alıntı:
    minare izni cikartirken arkamizdan yedik hanceri

size köstek olan ne hareketleri oldu? bilmek isterim.

Alıntı:
    ,Türk Devletlerine Türkiyeden giden binlerce ögretmende bizim reyimiz vardir unutma...

yapmayın hocam Allah aşkına benim ailemin yarısından fazlası ülkücü, zamanında onlarda çok bu işlerde koşuşturdular, ama hiç biri ne azerbaycana ne özbekistana gitmedi orada gene türk bayrağını dalgalandıran bizim okullarımız oldu. küçüklüğümde çok duydum o ''kadife eldiven içindeki demir yumruk'' u ama maalesef o demir yumruğu kullanan gerçek ülkü sahibi insanlar çok az...
    Alparslan Türkeş inde dediği gibi ''ülkü insanların yolunu tayin eden klavuzdur.'' (maalesef) ülkü, ülkücülerin bir çoğunun yolunu tayin eden klavuz olmaktan çıkmış. cüzdanını, nefsini klavuz edinir hale gelmişlerdir.

4. Alt 02-11-2009, 23:33 #54
    islamın üzerindeki bu kötü imajı ve kafalarındaki soru işaretlerini giderecek her oluşumun almanyadaki her yeni camii yapımında faydası vardır bu ister diyalog faaliyetleri olsun ister diğer kurum ve kuruluşların yaptığı faaliyetler olsun bu aktivitelerin pozitif katkısını hiçe sayamazsınız.

hangi okulu hangi televizyonu azerbaycandan sökülüp atıldı?

size köstek olan ne hareketleri oldu? bilmek isterim.

yapmayın hocam Allah aşkına benim ailemin yarısından fazlası ülkücü, zamanında onlarda çok bu işlerde koşuşturdular, ama hiç biri ne azerbaycana ne özbekistana gitmedi orada gene türk bayrağını dalgalandıran bizim okullarımız oldu. küçüklüğümde çok duydum o ''kadife eldiven içindeki demir yumruk'' u ama maalesef o demir yumruğu kullanan gerçek ülkü sahibi insanlar çok az...
    Alparslan Türkeş inde dediği gibi ''ülkü insanların yolunu tayin eden klavuzdur.'' (maalesef) ülkü, ülkücülerin bir çoğunun yolunu tayin eden klavuz olmaktan çıkmış. cüzdanını, nefsini klavuz edinir hale gelmişlerdir.

Öncelikle buradaki Mezhepci hizipleri söyledim,Bunun adi ve cinsine gelince ayni ne fark ederki hepsi NAKSI degilmi?Biz hic bir pozitivisesini görmedik cünki Ayalet baskanligina kadar biz kendimiz gittik simdi orayada diyalogla yaptik demeyin bir yigin mahkemeden sonra.

Kardesim acin Neti sorun Azarbaycandan atilan TV yide Okuluda onudami benmi vereyim.Daha düne kadar o TV den Azarbaycan Reklamlari verilirken neden simdi vermiyorlar?

Bakiniz bizde gidemedik,Ama bu demek degilki hic ilgilenmedik?Bakin daha düne kadar bu S.... Hükümet köstek koyana kadar her seyi istedigimiz gibi hallediyorduk.Ama kesti Türk bayragi gercekten halishanemi asiliyor iste cok düsünülmesi gereken bir olay?Eger o Bayraga ihtiyaclari olmasa bir kez dahi dalgalandirmaz bu .... Her neyse artik konuyu dagitmayalim lütfen benim konum DIYALOGcular...

5. Alt 02-11-2009, 23:56 #55
    Alıntı:
    Ayalet baskanligina kadar biz kendimiz gittik simdi orayada diyalogla yaptik demeyin bir yigin mahkemeden sonra.

e herhalde abicim ben elinizden tutup eyalet başkanlığına götürdüler demedim zaten...islama,camii ye, minareye karşı olan bu ön yargıların yıkılmasında diyalog faaliyetlerinin faydası olduğunu söyledim.

azerbaycandaki tv ve okul meselesine gelince, okulların kapatıldığı falan YOK! tv nin yerel yayın hakkının elinden alındığı ise doğru stv ve bir rus kanalının yerel yayınına son verilmiş yani sadece uydudan yayın yapabiliyorlar şu anda sadece (daha önce yaptıkları anlaşmadan dolayı) trt nin yayını devam ediyor. rusça ve türkiye türkçesinde yayın yapan 2 kanalın yayın hakkın elinden alınmış (kaynak)

Alıntı:
    Bakiniz bizde gidemedik,Ama bu demek degilki hic ilgilenmedik?

peki şahsınız veya ülkünüz adına ne yaptınız? diyeyim son olarak dediğiniz gibi konu fazla dağılmasın

Konu kipchak tarafından (02-11-2009 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hataları düzeltildi
  6. Alt 02-12-2009, 00:04 #56
    e herhalde abicim ben elinizden tutup eyalet başkanlığına götürdüler demedim zaten...islama,camii ye, minareye karşı olan bu ön yargıların yıkılmasında diyalog faaliyetlerinin faydası olduğunu söyledim.

azerbaycandaki tv ve okul meselesine gelince, okulların kapatıldığı falan YOK! tv nin yerel yayın hakkının elinden alındığı ise doğru stv ve bir rus kanalının yerel yayınına son verilmiş yani sadece uydudan yayın yapabiliyorlar şu anda sadece (daha önce yaptıkları anlaşmadan dolayı) trt nin yayını devam ediyor. rusça ve türkiye türkçesinde yayın yapan 2 kanalın yayın hakkın elinden alınmış (kaynak)

peki şahsınız veya ülkünüz adına ne yaptınız? diyeyim son olarak dediğiniz gibi konu fazla dağılmasın

Bunumu siralayayim,Tek kelime ile Fikrime asla yalan dolan ve dis kaynak almadim,Yetmezmi?Ne Vatikandan nede ABD den...80 Öncesi yasantimi yazmiyorum cünki benim icin o konuda kapanmistir...

7. Alt 02-12-2009, 00:40 #57
    olayın siyasi bir tartışma boyutuna geçmesini istemiyorum ancak alparslan türkeşi sever ve onu örnek alırmısınız?

8. Alt 02-12-2009, 11:22 #58
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Metin mete´isimli üyeden Alıntı

Bir anlasma ve bunu tavsiye edende Alemlere Rahmet Resul,hic bir taviz vermede yok kosullari iyi incelerseniz (siginmada verilen durum tabiki bir anlasama yapiliyor ve bu anlasma baris icindir)sadece bir baris anlasmasi ama diyalogla kabule zorlandigimiz ne var icinde?Öncelikle son din demeyecegiz;
    Allah katinda din Islam demeyecegiz,Daha verecegimiz ne kaldi?

Allah katinda dinler vardir ve Allah katinda hak din islamdir. Dinlerin var oldugu Kuran-i Azimüssan da gecmektedir. Gayet normal cihan-i sümul bir durumdur bunu taviz verme olarak nitelendiriyorsaniz kavramlari bilmiyorsunuz demektir. Kavramlari ögrenmek gerekir basta ayrica; Bakin Erdogan Davosta idi hal ve hareketi ile Dünya da bir lider secildi o zaman sizin düsüncenize göre davos a gitmeside yanlisti hatta uluslararasi görüsmeside yanlisti. Türk olmayan tüm devletlere savas acmaliydi öylemi yani

Aslinda bu diyalog ne benim onu size örneklendirmemle yücelecek ne de sizin söylemlerinizle kücülecek Allahin izniyle hayirlisi olsun.

9. Alt 02-12-2009, 13:50 #59
    olayın siyasi bir tartışma boyutuna geçmesini istemiyorum ancak alparslan türkeşi sever ve onu örnek alırmısınız?

Siyasete girmeyelim dogrudur,Ben kendi sahsima hic bir davayi sahislara yüklemem.Benim örnekledigim sahsiyetler Resul/Resullerdirki Sevgi deger Basbugum bir komutan bir Devlet adami olarak severim,Ülkücülük asla bir sahista odaklanamaz...

10. Alt 02-12-2009, 14:27 #60
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Allah katinda dinler vardir ve Allah katinda hak din islamdir. Dinlerin var oldugu Kuran-i Azimüssan da gecmektedir. Gayet normal cihan-i sümul bir durumdur bunu taviz verme olarak nitelendiriyorsaniz kavramlari bilmiyorsunuz demektir. Kavramlari ögrenmek gerekir basta ayrica; Bakin Erdogan Davosta idi hal ve hareketi ile Dünya da bir lider secildi o zaman sizin düsüncenize göre davos a gitmeside yanlisti hatta uluslararasi görüsmeside yanlisti. Türk olmayan tüm devletlere savas acmaliydi öylemi yani

Aslinda bu diyalog ne benim onu size örneklendirmemle yücelecek ne de sizin söylemlerinizle kücülecek Allahin izniyle hayirlisi olsun.

Allah katinda DIN ISLAMDIR bunun disindakiler sapikliktir;

19/48- "Ben, sizden ve Allah'tan başka taptığınız şeylerden çekilip ayrılırım da Rabbime dua (ibadet) ederim. Rabbime yalvarışımda mahrum kalmayacağımı umarım."

Hiristiyanlar Allahi birliyorlarmi?Yahudilerde ayni sekildelermi?

Allah Bu kitap ehlinin Hakki gizledigini söylerken sizin Efendilerinizin fikri dahadami makbuldür;

3/70- Ey Kitap ehli, (gerçeği) gördüğünüz halde, niçin Allâh'ın âyetlerini inkâr ediyorsunuz?

3/98- De ki: "Ey Kitap ehli, Allâh yaptıklarınıza tanık iken neden Allâh'ın âyetlerini inkâr ediyorsunuz?"

3/99- De ki: "Ey Kitap ehli, gerçeğe tanık olduğunuz halde, niçin Allâh'ın yolunu eğri göstermeğe yeltenerek, inanmak isteyenleri Allâh yolundan çevirmeğe çalışıyorsunuz? Allâh yaptıklarınızdan habersiz değildir."

3/71- Ey Kitap ehli, niçin hakkı bâtıla karıştırıyor ve bile bile gerçeği gizliyorsunuz?

Onlar hic bir sekilde sizin inanclarinizi savunacak degildir veya o inanclara asla hürriyet taniyacakta degildirler bunu Allah söylerken sizin Efendilerinizmi makbuldür;

2/135 Ve dediler ki: "Yahudi veya Nasranî olunuz ki hidâyete ermiş olasınız" De ki: "Biz Hanîf olarak İbrahim'in Milleti'ne tâbi bulunmaktayız. O, müşriklerden olmadı."

Hangi bir örnegi vardirki Ehli Kitap müslümanlara müsamaha göstermistir;Yukaridaki tüm verileriniz ancak Islam milletinin ehli kitaba tanidigi hürriyetlerken bunlari ehli Kitaba hosgörü yapiyorlar diye gösterebilirsiniz?Erdoganin Davosuna gelince ben konusursam siyasi konusurum;

Bir yandan şehitlerimize KELLE derken öte yandan PKK'ya SAYIN ÖCALAN temannaları çakan da bu adamdı. ABD yönetimine "lâğım deliğinden aşağı süpürmeyin; kullanın!" diye salya sümük pazarlanan da.

"Lâğım deliğinden aşağıya süpürmeyin!" diye pazarlanırken "onur"un adı yok. ABD'li Yahudi derneğinden cesaret ödülü alırken yok. Avrupa Birliği "Höt!" deyince zinayı ceza yasamıza koymaktan vaz geçerken yok. 30 000'i aşkın insanımızı şehid pardon KELLE eden SAYIN Öcalan'ın önünde eğilirken yok.

Senaryosunu kendisinin yazdığı Davos şamatasında rolünü oynarken onur var.
    Bırakın bu, "Mini minicik bir Peres koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına nasıl sesini yükseltirmiş?" ayaklarını. Koskoca laik Türkiye Cumhuruiyeti'nin değil otuz karılı vahhabi Kralının başbakanı o. KELLE dediği şehitlerimizin değil SAYIN dediği Öcalan'ın, El-Fetih'in değil Hamas'ın başbakanı.

Benim "onur timsali"m değil o. Benim adıma konuşmasın.