MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Genel Islami Bölüm (https://www.muhakeme.net/forum/genel-islami-bolum/)
-   -   Diyalog Devletin Resmi Politikasidir (https://www.muhakeme.net/forum/genel-islami-bolum/12718-diyalog-devletin-resmi-politikasidir.html)

alptraum 12-07-2008 06:58

Diyalog Devletin Resmi Politikasidir

Diyalog ve Hosgöru Faaliyetleri Türkiye Cumhuriyetinin Resmi Politikasidir.Diyanet isleri baskanligida Resmi olarak Papayla Görüsmütür.Üniversitlerde de bu faaliyetler devam etmektedir

el_feta 01-08-2009 12:34

--->: Diyalog Devletin Resmi Politikasidir

. . . Demek öyle he...

kipchak 01-08-2009 22:46

''dinler arası diyalog'' yerine ''din mensupları arası diyalog'' daha uygun olur sanki...
çünki yapılan veya yapılmaya çalışılan din mensupları arası diyalog

Henna 01-08-2009 23:00

tek din olduğu için ,kavramlarda savaş var...

alptraum 01-08-2009 23:23

Tek hak din vardir o da islamdir. Birden cok din oldugu Kafirun suresinde de benim dinim bana senin dinin sana diyerek anlasilagelmis olani söylemekte bir beis olacagini cok zannetmem. Dinler arasi diyalog cümlesi kaliplasmis olarak düsünülmemeli. Hosgörüde olabilir ismi belki lakin yinede hicbirsekilde dinden taviz verme olarak düsünülmemeli. Konusulan mevzular ve ortaya konan fikirler. Zorba olmadan, ikna ettirme cabasi olmadan bir teblig yöntemi de denilebilir. Toplumlarin yasama birlikteligini tetikleyici örnek davranis denilebilir. Diyalog en gecerli o olmazsa asla olmaz din de yürümez islamda yürümez gibi düsünülmemeli. Diyalog vazifesini yapanlar belli sekillerde bunu icra etmektedirler. Diyalog faaliyetlerinden en az birine katilip islama ne gibi bir zarari oldugunu ve bu sempozyumlarin yasaklanmasi gerektiginin delillerini sunanlar olursa daha güzel olur. Youtube ve google da bu sempozyumlardan örnekler bulabilirsiniz.

kipchak 01-08-2009 23:34

evet Dinler arasi diyalog kalıplaşmış bir cümle;ve buna farklı isimlerde verilebilir...
bu isimden yola çıkarak dinler arasında etkileşim olduğunu, onlara benzediğimizi söyleyenlerde olduğu için açıklama gereği duydum sadece...

Henna 01-08-2009 23:55

bu da bir imtihan, başlık gündem oldu,oysa ulaşılan nokta veya asıl gaye gözardı edilmeye çalışılıyor...

el_feta 01-09-2009 00:47

Dinler arası diyalog. . . Ne demekse... Kanaatim o ki,müslümanları ayrı bir cepheden yenmeyi denemenin bir türü...

kipchak 01-09-2009 10:34

peki sayın el_feta hiç bir yahudi veya hristiyanla bu mevzuları konuştunuzmu? veya dinimizi bir hristiyana anlattınız mı?

alptraum 01-09-2009 12:11

Msülümanlari kim ayri bir cepheden yenmeye calisiyor???

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:08 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük