Diyalog Devletin Resmi Politikasidir

Diyalog ve Hosgöru Faaliyetleri Türkiye Cumhuriyetinin Resmi Politikasidir.Diyanet isleri baskanligida Resmi olarak Papayla Görüsmütür.Üniversitlerde de bu faaliyetler devam etmektedir Benzer Konular Diyalog Yazıları Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü - Niyazi Öktem ...

1. Alt 01-08-2009, 12:34 #2
    el_feta Mesajlar: 1.168
    . . . Demek öyle he...

2. Alt 01-08-2009, 22:46 #3
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    ''dinler arası diyalog'' yerine ''din mensupları arası diyalog'' daha uygun olur sanki...
    çünki yapılan veya yapılmaya çalışılan din mensupları arası diyalog

Henna ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  3. Alt 01-08-2009, 23:00 #4
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    tek din olduğu için ,kavramlarda savaş var...

el_feta ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  4. Alt 01-08-2009, 23:23 #5
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Tek hak din vardir o da islamdir. Birden cok din oldugu Kafirun suresinde de benim dinim bana senin dinin sana diyerek anlasilagelmis olani söylemekte bir beis olacagini cok zannetmem. Dinler arasi diyalog cümlesi kaliplasmis olarak düsünülmemeli. Hosgörüde olabilir ismi belki lakin yinede hicbirsekilde dinden taviz verme olarak düsünülmemeli. Konusulan mevzular ve ortaya konan fikirler. Zorba olmadan, ikna ettirme cabasi olmadan bir teblig yöntemi de denilebilir. Toplumlarin yasama birlikteligini tetikleyici örnek davranis denilebilir. Diyalog en gecerli o olmazsa asla olmaz din de yürümez islamda yürümez gibi düsünülmemeli. Diyalog vazifesini yapanlar belli sekillerde bunu icra etmektedirler. Diyalog faaliyetlerinden en az birine katilip islama ne gibi bir zarari oldugunu ve bu sempozyumlarin yasaklanmasi gerektiginin delillerini sunanlar olursa daha güzel olur. Youtube ve google da bu sempozyumlardan örnekler bulabilirsiniz.

5. Alt 01-08-2009, 23:34 #6
    evet Dinler arasi diyalog kalıplaşmış bir cümle;ve buna farklı isimlerde verilebilir...
    bu isimden yola çıkarak dinler arasında etkileşim olduğunu, onlara benzediğimizi söyleyenlerde olduğu için açıklama gereği duydum sadece...

6. Alt 01-08-2009, 23:55 #7
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    bu da bir imtihan, başlık gündem oldu,oysa ulaşılan nokta veya asıl gaye gözardı edilmeye çalışılıyor...

el_feta bunu beğendi.
  7. Alt 01-09-2009, 00:47 #8
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Dinler arası diyalog. . . Ne demekse... Kanaatim o ki,müslümanları ayrı bir cepheden yenmeyi denemenin bir türü...

Metin mete bunu beğendi.
  8. Alt 01-09-2009, 10:34 #9
    peki sayın el_feta hiç bir yahudi veya hristiyanla bu mevzuları konuştunuzmu? veya dinimizi bir hristiyana anlattınız mı?

9. Alt 01-09-2009, 12:11 #10
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Msülümanlari kim ayri bir cepheden yenmeye calisiyor???