Hasan Basri Aktan (Hasan Basri Aktan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Basri Aktan (Hasan Basri Aktan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1952 yılında Kemaliye'de doğdu. 1971'de Vefa Lisesi'ni ve 1975'de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl içinde açılan giriş sınavını kazanarak Hesap Uzman Muavinliği'ne ve yeterlik sınavında da başarı göstererek 28.2.1979'da Hesap Uzmanlığı'na atandı. 9.5.1986'da Baş Hesap Uzmanı oldu. Bir dönem Maliye Hesap Uzmanları Derneği Başkanlığı'nda bulunduktan sonra, 11.7.1988-30.9.1989 döneminde Kurul Başkan Yardımcılığı ve 1.10.1989-3.10.1994 döneminde... Read more

11-17-2010 17:11 - yazan Abidinsener son yazılan Mesajı göster
Tümgeneral Hasan  Küçükakyüz (Tümgeneral Hasan  Küçükakyüz  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Tümgeneral Hasan Küçükakyüz (Tümgeneral Hasan Küçükakyüz Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hava Pilot Tümg. Hasan Küçükakyüz (1978-135), 11 Kasım 1957 tarihinde Trabzon/Of’da doğmuştur. Yukarı Kışlacık İlkokulu, Şehit Ahmet Türkan Ortaokulu ve Of Lisesini tamamlayarak 1974 yılında Hava Harp Okuluna girmiş ve 30 ağustos 1978 tarihinde Harp Okulu’nu bitirerek Teğmenliğe nasbedilmiştir. 1978-1980 yıllarında 2’nci Ana Jet Üs K.lığında pilotaj eğitimini takiben 3’üncü Ana Jet Üs K.lığında harbe hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra 191’inci Filo kol uçucusu... Read more

11-17-2010 17:10 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Hasan Ali Çelik (Hasan Ali Çelik  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Ali Çelik (Hasan Ali Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Ali Çelik, 2 Mayıs 1959'da Sakarya Bezirgân Beldesi'nde doğdu. Babasının adı Emrullah, annesinin adı Hanım'dır. Öğretim Üyesi; Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Otomotiv Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Yakıt Ekonomisi, doktorasını Motor Performansı üzerine, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı. Yardımcı Doçent Doktor unvanını aldı. İTÜ, Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. ... Read more

11-17-2010 17:05 - yazan Harezmi son yazılan Mesajı göster
Hasan  Doğan (Hasan  Doğan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Doğan (Hasan Doğan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Futbol Federasyonu'nun 14-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurulda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında... Read more

11-17-2010 17:04 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Hasan  Saka (Hasan  Saka  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Saka (Hasan Saka Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1885'te Trabzon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon İbtidai Mektebi ve Rüştiyesinde tamamladıktan sonra İstanbul-Mercan İdadisinden mezun oldu. Mülkiye Mektebini 1908'de bitirdi. Divan-ı Muhasebatta (Sayıştay) devlet hizmetine girdi. 1909'da öğrenim için Fransa'ya gönderildi. Kasım 1912'de Paris Siyasal Bilgiler Okulu Diplomasî Şubesinden mezun olarak yurda döndü, eski görevinde çalışmaya başladı. Nisan 1915'te Maliye Nezareti Varidat Umum Müdürlüğü Temettü Vergisi Temyiz Komisyonu 1'inci... Read more

11-17-2010 17:03 - yazan eyvallah son yazılan Mesajı göster
Yrd. Doç. Dr. Hasan  Babacan (Yrd. Doç. Dr. Hasan  Babacan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Yrd. Doç. Dr. Hasan Babacan (Yrd. Doç. Dr. Hasan Babacan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1966 yılında Isparta’da doğan Babacan, 1988 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Ondukuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “1590 tarihli Tapu Tahrir Defterine göre Revan Kazası” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlayan Babacan, 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Mehmed Talat Paşa 1874-1921 (Siyasi Hayatı ve İcraatı)” konulu tezi ile de doktorasını... Read more

11-17-2010 17:03 - yazan Harezmi son yazılan Mesajı göster
Hasan Fehmi Ataç (Hasan Fehmi Ataç  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Fehmi Ataç (Hasan Fehmi Ataç Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Parlamenter ve siyaset adamı. 1879 yılında Gümüşhane'de doğdu. Düzenli bir şekilde öğrenim yapamadı. Osmanlı Mebusan Meclisi'nin 2. ve 3. dönemlerinde Gümüşhane milletvekili idi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2. ve 3. dönemlerinde Gümüşhane milletvekili idi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1. döneminden 8. dönem sonuna kadar da yine Gümüşhane milletvekilliği yaptı. 1. dönemin birinci ve ikinci toplantı yılları ile 8. dönemin birinci toplantı yılında Meclis Başkan Vekilliği yaptı. Asıl... Read more

11-17-2010 17:03 - yazan Harezmi son yazılan Mesajı göster
Hasan  Macit (Hasan  Macit  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Macit (Hasan Macit Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

BURDUR 1953 doğumlu. Gönen İlköğretmen Okulu’nda yatılı okudu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Eğitim ön Lisans’tan mezun oldu. Diyarbakır ve Burdur’da öğretmen olarak görev yapan Macit, 1997 yılında emekli oldu. Burdur-Kozluca Sulama Kooperatifi Başkanlığı yaptı. Burdur İli Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal kalkınma Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığı, Köy-Koop Kurucu Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1999... Read more

11-17-2010 17:02 - yazan Abidinsener son yazılan Mesajı göster
Hasan  Ceylan (Hasan  Ceylan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Ceylan (Hasan Ceylan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1921'de İstanbul'da doğdu. Türk bisikletinin önde gelen isimlerindendir. Aktif spor hayatından sonra yöneticilik ve hakemlik yaptı. 1979 yılında öldü.

11-17-2010 17:01 - yazan KaJmErAnNn son yazılan Mesajı göster
Hasan  Erçelebi (Hasan  Erçelebi  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Erçelebi (Hasan Erçelebi Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Erçelebi, 3 Mayıs 1955'te Denizli Tavas'ta doğdu. Babasının adı Enver, annesinin adı Mevlüde'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Teftiş Planlaması Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede, doktorasını Ankara Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzman yardımcısı olarak çalıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Denizli Eğitim Yüksekokulu'nda öğretim... Read more

11-17-2010 17:01 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Hasan  Altan (Hasan  Altan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Altan (Hasan Altan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

14 Şubat 1948'de Kastamonu Taşköprü'de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Ayşe'dir. Yönetici; Ortaokul mezunu. Serbest ticaretle uğraştı. 1991-Mayıs 2007 tarihleri arasında 4 dönem Taşköprü Belediye Başkanlığı yaptı. Kastamonu Spor Kulübü Başkanlığı, Kızılay Kurumu Taşköprü İlçesi Delegeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Kastamonu Mahalli İdareler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2004'te "Tarihi Kentler Birliği Özendirme Ödülü",... Read more

Hasan Uğur Epirden (Hasan Uğur Epirden  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Uğur Epirden (Hasan Uğur Epirden Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

7'Ocak 1954'te İzmir'de doğan Uğur Epirden, Saint-Michel Fransız Ortaokulu ve Lisesi'ni bitirdikten sonra öğrenimine istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde devam etti. 1974'te İstanbul'da yapılan Dünya Seyahat Acenteleri ve Turizm Kongresinde (Hilton) Baş rehberlik yaptı. Aynı yıl Çeşme Altınyunus Tesislerinde Turizm, Aktivite ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'ne getirildi. Başta Rıza Şah Pehlevi, Pierre Cardin ve Dalida olmak üzere birçok VIP'in tercümanlığını ve rehberliğini yaptı. 1993-1996 yılları... Read more

Hasan Ferit Alnar (Hasan Ferit Alnar  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Ferit Alnar (Hasan Ferit Alnar Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Besteci. 1906'da İstanbul'da doğdu. Annesinin teşvikiyle müziğe daha çocuk yaştayken kanun çalarak başlayan Alnar, 12 yaşındayken "Kanuni" oldu. 16 yaşındayken ilk bestesini yaptı. O yıllar İstanbul Sultanisi'nde okuyan Alnar geceleri, Darüt Talimi Musikisi topluluğuyla sahneye çıkıyordu. Yine o sıralar aynı toplulukla Berlin'e giderek Alman Polydor firması için birkaç plak doldurdu. Bu yolculuklarının birinde Berlin Yüksek Okul müdürü ve besteci Franz Schreker ile tanışan Alnar çok sesli... Read more

11-17-2010 17:00 - yazan eyvallah son yazılan Mesajı göster
Harun  Öztürk (Harun  Öztürk  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Harun Öztürk (Harun Öztürk Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Harun Öztürk, 2 Mart 1953'te Hocalar'da doğdu. Babasının adı Mehmet Baki, annesinin adı Fatma'dır. Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nü bitirdi. Maliye Bakanlığı'nda Maliye Müfettişi, Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Stuttgart Başkonsolosluğu Maliye ve Gümrük Ataşesi olarak görev yaptı. İş ve İşçi Bulma Kurumu Genel Müdürlüğü, Orman Bakanlığı Müsteşar... Read more

11-17-2010 17:00 - yazan KaJmErAnNn son yazılan Mesajı göster
Orgeneral Hasan  Iğsız (Orgeneral Hasan  Iğsız  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Orgeneral Hasan Iğsız (Orgeneral Hasan Iğsız Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1946 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1966'yılında Kara Harp Okulundan, 1967'yılında İstihkam Okulundan mezun olmuştur. 1974'yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı çeşitli birliklerde Takım Komutanlığı'yapan Iğsız, 1976 yılında Kara Harp Akademisinden mezun olmuş,'ardından Kurmay Subay olarak; Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Belçika/Brüksel’de'Uluslararası Askeri Karagahı (IMS) Plan Prensipler Dairesinde'Plan Subaylığı, Genelkurmay Personel'Dairesinde General-Amiral... Read more

11-17-2010 16:59 - yazan KaJmErAnNn son yazılan Mesajı göster
Hasan Hüseyin Korkmazgil (Hasan Hüseyin Korkmazgil  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Hüseyin Korkmazgil (Hasan Hüseyin Korkmazgil Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Gürün'de doğdu. Gazi Egitim Enstitusu Edebiyat Bölümü'nü bitirdikten sonra öğretmenliği seçti. Ne var ki, ilk yılında TCK'nin 142. maddesine muhalefetten tutuklandı. Arzuhalcilik, tabela ressamlığı, düzeltmenlik yaptı. Akis dergisinde çalıştı. 1966'da yayınladığı Kızılırmak adlı şiir kitabı da 142. maddeye ayrılık savıyla yargılandı, beraat etti. 25 Şubat 1984 günü Ankara'da öldü.

11-17-2010 16:58 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur (Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur (Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hasan Fahrettin Keleştemur, 1955 yılında Elazığ'da doğdu. Tıp Fakültesini 1972-1979 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde tamamlayan Keleştemur, 1980-1984 yıllarında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde iç hastalıkları ihtisası yaptı. 1990 yılında doçent, 1995'te profesör unvanı alan Keleştemur, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Londra Üniversitesi St. Bartholomew's Hastanesinde endokrinoloji eğitimi aldı. ... Read more

11-17-2010 16:58 - yazan biyografist son yazılan Mesajı göster
Harvey Lawrence  Pekar (Harvey Lawrence  Pekar  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Harvey Lawrence Pekar (Harvey Lawrence Pekar Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Cleveland, Ohio doğumlu Harvey Lawrence Pekar, '37 yıl bir ABD hükümeti hastanesinde dosya memuru olarak çalıştı. Amerikalı bir yeraltı' Çizgi roman yazarı, serbest caz ve kitap eleştirmenidir. Birçok süper kahraman odaklı çizgi romanlardan farklı olarak normal bir insanın sıradan hikayesini anlatarak çizgi romanlara farklı bir boyut getirmişti. Pekar'ın Ohio'daki gündelik hayatından kesitler sunan ve ilk olarak 1979 yılında yayımlanan 2003'te beyazperdeye de uyarlanan 'Görkemli Hayatım / American Splendor',... Read more

11-17-2010 16:58 - yazan KaJmErAnNn son yazılan Mesajı göster
Harun  Kodalak (Harun  Kodalak  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Harun Kodalak (Harun Kodalak Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Sırasıyla Gazipaşa (Antalya), Pazar (Tokat), Genç (Bingöl), ve Çorum'da görev yaptıktan sonra 2005 yılında Ankara Cumhuriyet Savcılığına atandı. Evli, iki çocukludur

11-17-2010 16:57 - yazan Harezmi son yazılan Mesajı göster
Hasan Cihat Örter (Hasan Cihat Örter  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Cihat Örter (Hasan Cihat Örter Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

24 Ekim 1958' yılında İstanbul'da doğdu. Çok küçük yaşlarda harika' çocuk olarak piyano ve keman ile tanışarak müziğe başladı.' Daha sonra 5 yaşında klasik gitar ile tanıştı ve ilk ciddi' derslerini' 7 yaşında' Prof. Antonio Doumesitch‘den aldı ve bu derslere 5' yıl devam etti.' Bu arada Jazz gitar ile de ilgilenmeye başladı ve 12 yaşında küçük orkestralarda çalarak profesyonel oldu.'' Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Emin Ongan’ın Türk Müziği Derslerine katıldı, makam ve nazariyat dersleri... Read more

11-17-2010 16:55 - yazan Abidinsener son yazılan Mesajı göster
Tümgeneral Hasan Peker Günal (Tümgeneral Hasan Peker Günal  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Tümgeneral Hasan Peker Günal (Tümgeneral Hasan Peker Günal Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1948 yılında Milas/Muğla'da doğdu. 1959 yılında Selimiye'ye girdi, Kuleli'den, Harbiye'den 1967 yılında topçu subayı olarak mezun oldu, Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi, ABD Harp Kolejini bitirdi. 1994'de tuğgeneral,1998'de tümgeneral oldu. Komando Tugay, KKTC Güvenlik Komutanlığı, EDOK Kurmay Bşk., Milli Güvenlik Kurulu Gen.Sek.Yrd., Ulaştırma Okul K.lığı yaptı. 2002 yılında emekli oldu. Türk Havacılık Uzay A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanlığı(2003-2008) görevinde bulundu.

11-17-2010 16:54 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Orgeneral Hasan  Aksay (Orgeneral Hasan  Aksay  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Orgeneral Hasan Aksay (Orgeneral Hasan Aksay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hava Orgeneral Hasan AKSAY, 1947 yılında Ödemiş/İzmir’de doğmuştur. 1965 yılında Askeri Hava Lisesinden, 1967 yılında Hava Harp Okulundan ve 1969 yılında uçuş okulundan mezun olmuştur. 1979 yılına kadar Hava Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde filo kol uçucusu olarak görev yapan Hava Orgeneral AKSAY, 1981 yılında Hava Harp Akademisinden mezun olmuş, ardından kurmay subay olarak; 4’üncü Ana Jet Üs 141’inci Filo Komutanlığında Eğitim Subaylığı, Harekat Subaylığı ve Filo... Read more

11-17-2010 16:53 - yazan Yes Man son yazılan Mesajı göster
Hasan  Akçay (Hasan  Akçay  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Akçay (Hasan Akçay Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1963 yılında Trabzon ili, Arsin ilçesi, Çubuklu Köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde, Ortaöğrenimini Arsin’de tamamladı. 1987 yılında girdiği Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. 1991-1996 yılları arasında Millî Eğitim bünyesinde öğretmen olarak çalıştı. 1996 yılından itibaren Harran Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görevini sürdüren Akçay, Yüksek Lisansını aynı üniversitenin... Read more

11-17-2010 16:53 - yazan SURALTI son yazılan Mesajı göster
Hasan  Polat (Hasan  Polat  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Polat (Hasan Polat Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1919'da Trabzon'da doğan Hasan Polat, Gençlerbirliği, Beşiktaş ve Harp Okulu takımları ile Milli Takım'da forma giydi. 1957-60 yılları arasında Trabzon milletvekilliği görevinde bulundu. Polat, 1964-65 yılları arasında ise Gençlerbirliği Kulübü başkanlığını üstlendi. ' 1954-57 ve 1970-76 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak Türk futboluna önemli hizmetlerde bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski başkanlarından Hasan Polat 28 Ağustos 2010 Cumartesi günü... Read more

11-17-2010 16:52 - yazan KaJmErAnNn son yazılan Mesajı göster
Hasan  Özdemir (Hasan  Özdemir  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Özdemir (Hasan Özdemir Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1 Ocak 1947'de Gaziantep Oğuzeli'nde doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hadice'dir. Mülki İdare Amiri; Ankara Polis Koleji'ni ve Polis Akademisi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İş İdaresi Enstitüsü'nde tamamladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün farklı birimlerinde değişik kademelerde görev aldıktan sonra sırasıyla Ağrı, Malatya, Ankara, Samsun, Mersin, İzmir ve İstanbul'da İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı. Ardahan Valiliğine atanarak bu görevi... Read more

11-17-2010 16:52 - yazan eyvallah son yazılan Mesajı göster
Prof. Dr. Hasan  Köni (Prof. Dr. Hasan  Köni  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Hasan Köni (Prof. Dr. Hasan Köni Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1946 yılında İstanbul'da doğan Köni Sen Josef lisesini ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede ve Michigan State Üniversitesinde lisanüstü ve doktora üstü çalışmalar yaptı. 1982 yılında California Üniversitesi, Santa Cruz'da ve 1990-91 yılında Washington, John Hopkinks Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak bulundu. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası Bölümü öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi Türk İnkilap Tarihi Enstitüsü... Read more

Hasan Esat Işık (Hasan Esat Işık  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Esat Işık (Hasan Esat Işık Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1916 yılında İstanbul'da doğdu. 1937 yılında Galatasaray Lisesini, 1940 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirdi. 27 Eylül 1940 yılında Dışişleri Bakanlığına Protokol Dairesi Genel Müdürlüğünde üçüncü kâtip olarak işe başladı. 3 Nisan 1941'de Paris Başkonsolosluğu Kançılarlığına atandı. 29 Haziran 1949 yılında Başkâtip olarak Ankara'ya dönerek Ticaret ve İktisat Dairesi ve Milletlerarası Araştırma ve Ekonomik İşler Dairelerinde çalıştı. 5 Temmuz 1951'de Bükreş Büyükelçiliği... Read more

Hasan  Çalış (Hasan  Çalış  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Çalış (Hasan Çalış Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

1956 Aliefendi doğumlu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Eşşe'dir. Uzman Tıp Doktoru; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Genel Cerrahi Uzmanlığı eğitimini aynı Fakülte'de tamamladı. Karaman Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak görev yaptı. Serbest hekim olarak da çalıştı. 21. Dönem Karaman Milletvekili. Orta düzeyde Fransızca bilen Çalış, evli ve 3 çocuk babası. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde MHP' den Karaman milletvekili seçilmiştir.

11-17-2010 16:51 - yazan Abidinsener son yazılan Mesajı göster
Hasan Nizamettin Ataker (Hasan Nizamettin Ataker  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Nizamettin Ataker (Hasan Nizamettin Ataker Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Türk Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye hareketini destekleyen yönetici. Mülkiye (1906) ve hukuk (1910) mekteplerini tamamladı. Nahiye müdürlüğü ve kaymakamlıklarda bulundu. Türk Kurtuluş Savaşı başladığında oluşturulan Kuvayi Milliye kuvvetlerini destekledi. Bu nedenle Osmanlı Hükümeti tarafından görevden alındı (1919). Mustafa Kemal'in isteği üzerine Erzurum'a geldi. Heyet-i Temsiliye'ye seçildi. Cumhuriyet ilan edilince çeşitli illerde vali olarak görev aldı (1923 - 1948). En son görev yeri... Read more

11-17-2010 16:51 - yazan eyvallah son yazılan Mesajı göster
Hasan Murat Mercan (Hasan Murat Mercan  Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Murat Mercan (Hasan Murat Mercan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Hasan Murat Mercan, 14 Ocak 1959'da Ağrı Tutak'ta doğdu. Babasının adı Yaşar Nafiz, annesinin adı Ümmü'dür. Endüstri Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı bölümde, doktorasını ABD Florida Üniversitesi Karar ve Enformatik Bilimler Bölümü'nde tamamladı. Cleveland State Üniversitesi'nde Doçent oldu. Cleveland State Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Öğretim Üyesi... Read more

11-17-2010 16:50 - yazan eyvallah son yazılan Mesajı göster