Prof. Dr. Hasan Köni (Prof. Dr. Hasan Köni Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Prof. Dr. Hasan Köni (Prof. Dr. Hasan Köni Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 11-17-2010 (17:52)   Son Mesaj: 11-17-2010 (17:52)    Cevap: 0    Gösterim: 1011  

11-17-2010

Prof. Dr. Hasan Köni (Prof. Dr. Hasan Köni Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Egitim

1946 yılında İstanbul'da doğan Köni Sen Josef lisesini ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede ve Michigan State Üniversitesinde lisanüstü ve doktora üstü çalışmalar yaptı. 1982 yılında California Üniversitesi, Santa Cruz'da ve 1990-91 yılında Washington, John Hopkinks Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak bulundu.
    Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası Bölümü öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi Türk İnkilap Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliği ve Milli Güvenlik Akademisi Öğretim üyeliği yapmaktadır.

Atatürk üzerine, Türk Dış ve İç Politikası üzerine, uluslararası güncel konularda yayınlanmış altmışa yakın makalesi ve eserleri bulunmaktadır.

Latest 5 Biyografi

Prof. Dr. Hasan Köni (Prof. Dr. Hasan Köni Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları