Yeni Konu aç

Kuban'dan tartışma yaratacak eleştiri!

Kuban'dan tartışma yaratacak eleştiri!

Türkiye’nin en ünlü mimarlık tarihçilerinden Prof. Dr. Doğan Kuban'dan tartışma yaratacak eleştiri. Kuban, “Hiçbir tanınmış caminin mimarı kadın değildir'' diyerek Zeynep Fadıllıoğlu’na gönderme yaptı. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, 26 Ocak"ta Yapı-Endüstri Merkezi"nde Cami Tasarımının Geçmişi ve Bugünü adlı bir konferans gerçekleştiriyor. Konuşmacılar arasında Ağa Han Mimarlık Ödülü Yürütme Komitesi üyesi, Türkiye"nin en ünlü mimarlık... Read more

Mumcu suikasti 1 yıl önceden planlandı

Mumcu suikasti 1 yıl önceden planlandı

24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun ağabeyi suikastle ilgili ilginç iddialarda bulundu. Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği ve Hacı Bektaş Veli Derneği Gençlik Kolları'nın organize ettiği programla anıldı. Anma programına Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu da katıldı. Uğur Mumcu'nun 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı... Read more

Kışlada uzmana domuz bağıyla işkence

Kışlada uzmana domuz bağıyla işkence

Şırnak'ta görevli uzman çavuş Hasan K., bölük komutanı tarafından içki içtiği gerekçesiyle domuz bağıyla bağlanıp dövüldü. Genelkurmay soruşturma açtı. İşkence iddiasını uzmanın telefonu ortaya çıkardı. Mehmet Baransu'nun haberi "Abi ne olur kurtar beni. Tek umudum sensin. Komutanlarım bana işkence yapıyor. Beni işkenceden öldürecekler. Ne olur abi kurtar beni. Yoksa intihar edeceğim. Allah rızası için yardımcı ol bana." Telefondaki ses duraksamadan "Kurtar beni,... Read more

Kurtulmuş: Türkiye tarım krizi yaşıyor

Kurtulmuş: Türkiye tarım krizi yaşıyor

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Sakarya'da bulunan sivil toplum örgütleri başkanları ve partililerle bir araya geldi. Kurtulmuş ülkenin tarım konusunda bir kriz içerisinde olduğunu söyledi. Kurtulmuş, Sakarya Tunatan Tesislerinde, Sakarya'da bulunan sivil toplum örgütleri başkanları ve partililerle bir araya geldi. Sakarya'da partililer ve sivil toplum örgütü başkanları ile bir araya gelerek Halkın Sesi Partisini tanıtan Numan Kurtulmuş, Türkiye'de son 10 yılda esnafın yaşadığı... Read more

Kılıçdaroğlu: Siyaseti futbola katanlar tepkiyi gördü

Kılıçdaroğlu: Siyaseti futbola katanlar tepkiyi gördü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Futbola siyaseti katmak doğru değil ama sayın Başbakan bu konuda bir adım attı, tepkiyi gördü'' dedi. Kılıçdaroğlu, Denizli Colossae Otel'de sivil toplum örgütü temsilcileriyle basına kapalı yaptığı toplantıdan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Denizli'de iki gündür yararlı çalışmalar yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ''Gezilerimiz sürecek, sorunların çok fazla olduğu bir kent Denizli. Sanayinin, tarımın,... Read more

Babacan'dan Merkez Bankası'nın faiz indirimine destek

Babacan'dan Merkez Bankası'nın faiz indirimine destek

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Merkez Bankasının faiz indirimini desteklediklerini, gerekirse ek önlemler de alabileceklerini açıkladı. Babacan, Japonya'nın en yüksek tirajlı ekonomi gazetesi Nihon Keizai Shimbun (NIKKEI) verdiği demeçte, üçüncü nükleer santralin Karadeniz kıyısındaki Sinop civarlarına inşa edilmesi görüşü üzerinde durulduğunu belirtirken, ilk santral yapımının Akdeniz kıyısındaki Akkuyu'da Rusya devlet şirketine verildiğini, ikinci santral için inşaat yeri... Read more

Yüzde 30 yakıt tasarrufu yapmanın yolu

Yüzde 30 yakıt tasarrufu yapmanın yolu

Peş peşe gelen akaryakıt zamları, kontak kapattırdı. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre litresi 4 TL’yi aşan benzinde tüketim, yüzde 10’a yakın oranda geriledi. Akaryakıtta tasarrufun ipuçları: Olcay Aydilek'in haberi 2011 sonunda varil fiyatının 100-110 dolara çıkacağı tahmin edilen hampetroldeki artış trendi, akaryakıtta yeni zamların da habercisi olarak değerlendiriliyor. Bu durumda yakıt tasarrufu daha da önemli hale gelecek. Akaryakıt dağıtım şirketleri, bir yandan... Read more

Çalışanlar bayramlarla izin biriktirecek

Çalışanlar bayramlarla izin biriktirecek

Şirketler için önümüzdeki 10 yıl bir hayli kritik geçecek. Çünkü önümüzdeki yıllarda iki bayramdan en az biri yaz aylarına denk geliyor. Bu durumda çalışanlar da yıllık izinlerini kullanmak yerine bu izinleri biriktirebilecek. İnsan kaynakları yönetim danışmanlık firması Mercer"ın yaptığı araştırmaya göre Türkiye"de her 100 işletmenin 49"unda çalışanlar yıllık izinlerini biriktiriyor. Çalışanların önemli bir bölümü ise izinlerini yaz aylarında kullanmayı tercih ediyor.... Read more

THY'den Hollywood yıldızlarına parti

THY'den Hollywood yıldızlarına parti

Reklam filmlerinde dünyaca ünlü yıldız ve sporcuları oynatan Türk Hava Yolları, Los Angeles’ta da iddialı bir adım atmaya hazırlanıyor. 3 Mart"ta Los Angeles seferlerine başlayacak olan kurum, aynı akşam Hollywood"da çok özel bir de parti verecek. 40-50 kişiyi aşmayacak partiye Hollywood yıldızları da katılacak. THY, Barak"tan parti organizasyonu için yardım sözü de aldı. Partinin Hollywood"da olacağı kesin, ancak mekân henüz belli değil. Bunun için Barak ile temaslarını... Read more

Iğdır'da TIR devrildi, sürücü ölü

Iğdır'da TIR devrildi, sürücü ölü

Iğdır'da TIR, Tuzluca-Iğdır karayolu mezarlık mevkisinde yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kazada TIR sürücüsü olay yerinde öldü. Araçta bulunan diğer kişide yaralandı. Iğdır'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Süleyman Abdioğlu (26) yönetimindeki 06 AN 1174 plakalı tır, Tuzluca-Iğdır karayolu mezarlık mevkisinde yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kazada, sürücü Abdioğlu olay yerinde öldü, araçta bulunan Mustafa Çıtak... Read more

'Doğumu internetten öğrendim, klozette doğurdum'

'Doğumu internetten öğrendim, klozette doğurdum'

İstanbul Beykoz’da aynı lisede okuyan erkek arkadaşı C.Ş.’den hamile kalarak doğurduğu bebeğini çöpe attığı iddiasıyla sevgilisiyle birlikte tutuklanan 15 yaşındaki H.N.K.’nın itirafları tüyler ürpertti. Hayati Arıgan'ın haberi İstanbul Beykoz"da doğurduğu bebeğini çöpe atan çöpe attığı iddiasıyla sevgilisiyle birlikte tutuklanan ve Bakırköy Kadın Tutukevi"ne konan liseli H.N.K."nın (15) itirafları tüyler ürpertti! Okul arkadaşı 16 yaşındaki... Read more

Akıl hastası oğlunu zincire vuran babaya dava

Akıl hastası oğlunu zincire vuran babaya dava

Adana'nın Kozan ilçesinde, psikolojik tedavi gören oğlunu sürekli evden kaçtığı için ayaklarından zincirle bağlayan babaya, ''kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak'', üvey anneye ise ''kasten yaralama'' suçundan dava açıldı. Kozan'da günübirlik inşaat işlerinde çalışarak geçimini sağlayan Muhammet Karaca (34), Kozan Devlet Hastanesi'nce verilen raporda ''bipolar bozukluk'' (manik-depresif akıl hastalığı) teşhisi konulan 15 yaşındaki oğlu İsa'yı zincire vurmaktan, ikinci eşi Ayşe Karaca ise... Read more

Büyükçekmece'de kaza: 2 kişi öldü

Büyükçekmece'de kaza: 2 kişi öldü

İstanbul Büyükçekmece'de D-100 Karayolu'nda Silivri yönüne gitmekte olan otomobil, park halindeki otomobile çarpıp devrildi. Kazada araçta bulunan 2 kişi hayatını kaybetti. İstanbul Büyükçekmece'de meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, D-100 Karayolu'nda Silivri yönüne gitmekte olan Serkan Yüksel (31) idaresindeki 34 R 1042 plakalı otomobil, Kumburgaz İETT Kampı yakınlarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine park halindeki Adnan Irmak'a... Read more

Atatürk Havaliğmanı'nda 5 kg eroinle yakalandı

Atatürk Havaliğmanı'nda 5 kg eroinle yakalandı

Atatürk Havalimanı'nda Türk asıllı İsviçre vatandaşı bir kişi, valizinin içine gizlediği 5 kilo 600 gram eroin ile yurt dışına çıkmak isterken yakalandı. Alınan bilgiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Havalimanı'nda özel eğitimli köpekler ile yaptığı kontroller sonucunda, Necip Ö'nün (45) valizinde, elbiselerin altında plastik bölme içine gizlenmiş 5 kilo 600 gram eroin ele geçirdi. Bir Avrupa ülkesine gitmek üzereyken gözaltına alınan şüpheli... Read more

Kendisini tıraş eden berberi öldürdü

Kendisini tıraş eden berberi öldürdü

Kayseri'nin Talas ilçesinde bir kişi berberde tıraş olup çıktıktan sonra berberi beklemeye başladı. Berberle parkta henüz belrlenemeyen bir nedenle kavga başladı. Berber bıçaklanarak hayatını kaybetti. Kayseri'de bir kişi, kendisini tıraş eden berberi bıçaklayarak öldürdü. Edinilen bilgiye göre, Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde berber dükkanına giden O.B. (24), saçlarını kestirdikten sonra dışarı çıkarak kendisini tıraş eden Erkan Yüksel'i (35) beklemeye başladı. Berber... Read more

15 bin metal işçisi greve hazırlanıyor

15 bin metal işçisi greve hazırlanıyor

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası ile MESS arasında uzun bir süredir yürütülen 2010-2012 metal işkolu grup toplu iş sözleşmesinde yasal süreç tamamlanıyor.Raporun hazırlanmasından sonra grev kararı alınacak. Birleşik Metal-İş Sendikası Yönetim Kurulu Yetkililerinin yaptığı açıklamada, "Gerek tarihsel açıdan, gerekse kapsamı açısından ülkenin en önemli sözleşmelerinden biri olan MESS (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası) grup toplu iş sözleşmesi sürecinde kritik günlerin... Read more

Kağıthane'de kumar baskını: 40 gözaltı

Kağıthane'de kumar baskını: 40 gözaltı

Kağıthane'de iş merkezinde kumar oynadıkları ve oynattıkları iddiasıyla 15'i kadın 40 kişi gözaltına alındı. Baskında çok sayıda oyun pulu ve oyun kağıdı ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Emniyetevleri Mahallesi'nde bir iş merkezinde kumar oynatıldığı bilgisi üzerine çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, söz konusu adrese operasyon düzenledi. Operasyonda, kumar oynadıkları ve oynattıkları iddiasıyla 15'i kadın 40 kişi gözaltına... Read more

6 kişinin öldüğü kazada korkunç ayrıntı

6 kişinin öldüğü kazada korkunç ayrıntı

Niğde'nin Bor ilçesi ile Zengen beldesi arasında geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada korkunç detaylar tespit edildi. 6 kişinin hayatını kaybettiği kazaya karışan iki şöför de alkolü araba kullanmaktan sabıkalı çıktı. Bor Şeker Fabrikası'nda işçi olarak çalışan Mazlum Atalan idaresindeki 51 KU 580 plakalı otomobil karşı yönden gelen Uğur Şenkal idaresindeki 68 DD 243 plakalı otomobille kafa kafaya çarpışmıştı. Çarpışmanın etkisi ile LPG'li her iki otomobil de bir anda alev almış, 51 KU... Read more

Karadeniz son 35 yılın en kurak kışını geçiriyor

Karadeniz son 35 yılın en kurak kışını geçiriyor

Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karadeniz son 35 yılın en kurak kış mevsimini yaşıyor. Türkiye'nin en yağışlı ili olan Rize'de kasım ayında metrekareye sadece 8.2 kilogram yağış düştü. Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Teknik Şube Müdürü Dursun Bozkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen ekim ayından sonra bölgede yağış miktarında ciddi oranda düşüş yaşandığını söyledi. Ekim ayında bölgedeki illerde yağış miktarlarının mevsim normallerinde... Read more

Yok denilen JİTEM'in resmi belgesi çıktı

Yok denilen JİTEM'in resmi belgesi çıktı

Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, “ben kurdum” dediği JİTEM ile ilgili çarpıcı iddialarla dolu bir kitap yazdı. Kitabına JİTEM’in varlığını ortaya koyan bir belge de koyan Doğan, Veli Küçük ile ilgili de çarpıcı bir bilgi verdi. Lütfi Kaplan'ın haberi Geçen haftaki duruşmalarda verdiği ifadelerde birbirinden ilginç iddialarda bulunan Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, "ben kurdum" dediği JİTEM ve Hizbullah ile ilgili çarpıcı iddialarla dolu bir kitap... Read more

7 gollü kapışmayı Valencia kazandı

7 gollü kapışmayı Valencia kazandı

İki oyuncusu kırmızı kart gören Malaga, Valencia'ya son dakika golüyle mağlup oldu. La Liga'da 20. hafta mücadelesinde Valencia sahasında Malaga'yı 4-3 mağlup etti. İlk yarı oldukça yüksek bir tempoyla başladı. 10. dakikada Rondon'un attığı golle Malaga deplasmanda 1-0 öne geçti. 15. dakikada Demichelis, Mata'yı ceza sahası içerisinde düşürdü ve kırmızı kart gördü. Kazanılan penaltı vuruşunu Mata gole çevirdi ve durum 1-1 oldu. 10 kişi mücadele eden konuk ekip, beklenenin aksine... Read more

Sokak Lambası, gizli tanıklıktan vazgeçti

Sokak Lambası, gizli tanıklıktan vazgeçti

Diyarbakır’da devam eden faili meçhul cinayet ve kayıp olayları ile ilgili davada ‘Sokak Lambası’ kod adı ile ifade veren Hıdır Altuğ, ifadelerini geri aldı ve gizli tanıklıktan çekildi. Faysal Karadeniz'in haberi Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi"ndeki davanın duruşmasına mahkeme başkanı Menderes Yılmaz, daha önce kimliği deşifre olan gizli tanık aynı zamanda sanık olan Hıdır Altuğ"un ifadesinin alındığını söyledi. "Sokak Lambası" kod adı ile... Read more

CHP'li vekilden ıslak destek /

CHP'li vekilden ıslak destek /

CHP Milletvekili Şevket Köse ve Has Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış, TEKEL işçileri gibi havuza girerek Haksen Sendikası'nın eylemine destek verdi. http://video.haber7.com/play.video.php?id=10086 Haksen Sendikası tarafından 4-C'li çalışanların mağduriyetlerini dile getirmek için Demokrasi Parkı önünde basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasına Haksen Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Babacan, sendika üyeleri ve TEKEL işçilerinin yanı sıra, CHP Adıyaman... Read more

Beyaz Toroslar da envanter dışı çıktı

Beyaz Toroslar da envanter dışı çıktı

Güneydoğu’daki faili meçhul cinayette kullanıldığı iddia edilen ‘Beyaz Toros’ marka otomobillerin, ‘envanter dışı’ olduğu ortaya çıktı. Hatice Yaşar'ın haberi İlk duruşmada tanık olarak dinlenmesine karar verilen isimler arasında, Temiöz"ün altında "karakol komutanı" olarak görev yapan ve "Sorgu ekibi kadro dışındaydı ve kullandıkları beyaz Toros marka araçlarda envanterde yoktu" diyen A.N ve M.A"da bulunuyor. 1992"de Cizre... Read more

Gökçek: N'aber Ahmet seni bile geçtim

Gökçek: N'aber Ahmet seni bile geçtim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek üye olduğundan beri Twitter aynı Twitter değil. O, gelen mesajlara birbirinden ilginç cevaplar veriyor. En ilginç diyaloğu ise gazeteci Ahmet Hakan'la... Twitter"da 13 günde 20 bin takipçi edinen, tarzıyla bir fenomen haline gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, röportajımız sırasında kendine gelen mesaj sayısının köşe yazarı Ahmet Hakan"ı geçtiğini görünce telefona sarıldı. Nevra Gömdeniz'in haberi Ankara... Read more

Başbakan Erbakan camide bile dinlendi

Başbakan Erbakan camide bile dinlendi

Gölcük Donanma Komutanlığı’ndaki gizli bölmeden, 28 Şubat sürecinde dönemin Başbakanı Erbakan'ın her adımının askerlerce izlenip ses ve görüntülü kayıt altına alındığını ortaya çıkaran ses ve görüntü kasetleri çıktı. Askeri Casusluk soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şubesi"ndeki gizli bir bölmede ele geçen belgeler arasında, Balyoz belgelerinin yanı sıra kamuoyunda "Post modern darbe" olarak bilinen 28 Şubat sürecinde dönemin... Read more

Didinmez: Dış politikamız itibarı yitirdi

Didinmez: Dış politikamız itibarı yitirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, iktidarın ekonomi, dış politika ve sosyal alanlarda değerlendirilmesi gerektiğini buna karşın Türkiye'nin dış politikasının itibarını yitirdiğini savundu. , iktidarın yaptıklarıyla ve yapamadıklarıyla değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Didinmez, beraberindeki partililerle Kelkit ve Şiran ilçelerini ziyaret ettikten sonra geldiği Köse ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi. Didinmez, buradaki bir kahvehanede yaptığı konuşmada Türkiye'de bazı... Read more

Çiftçinin tek dayanağı banka kredisi!

Çiftçinin tek dayanağı banka kredisi!

Tarımsal desteklerin 2010’da bir önceki yıla göre yüzde 23.5 artış göstermesi, tarım kesiminin bankacılık sektörünün kapısını aşındırmasını önleyemedi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)"nın açıkladığı Kasım ayı verilerine göre tarım sektörü kredi kullanmak için bankaların kapısını aşındırdı. 2009 yılı Kasım ayında tarım sektörünün kullandığı kredi 14 milyar 821.5 milyon TL iken 2010 Kasım"da yüzde 36 artışla 20 milyar 156 milyon TL"yi... Read more

33 bin çocuk temel ihtiyaçtan yoksul!

33 bin çocuk temel ihtiyaçtan yoksul!

2009 yılı içerisinde Türkiye'de hayatlarını en düşük seviyede daha sürdürmekte güçlük çeken 35 bin 756 kişiye sosyal yardım yapıldı, bunlardan 32 bin 704’ü ise çocuk çıktı. CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk"ün soru önergesine Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf"ın verdiği yanıt, hayatlarını en düşük seviyede daha sürdürmekte güçlük çeken 35 bin 756 kişiye sosyal yardım yapıldığını, bunlardan 32 bin 704"ünün çocuk olduğunu ortaya koydu. Devlet Bakanı... Read more

Odun zammı tesisleri kapatacak!

Odun zammı tesisleri kapatacak!

Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdullah Tever, oduna yüzde 4.1 ila yüzde 8.62 oranlarında zam yapılmasının , tesis kapanmalarını hızlandıracağını ileri sürdü. Tever, Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri sektörünün 2010 yılını değerlendirdiği açıklamasında, sektörün 2010'da ihracatının yüzde 17 artış gösterdiğini söyledi. Abdullah Tever, "Aylık bazda değerlendirme yapacak olursak; 2009 yılında sadece Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz ihracat... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 7981 den 8010 ´e kadar. Toplam 12264 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır