Bilgi Toplumu, Bilgi Ekonomisi ve Türkiye - Cihan Dura - Ana Fikri

Bilgi Toplumu, Bilgi Ekonomisi ve Türkiye - Cihan Dura - Ana Fikri

Yayınevi: Literatür Yayınları Basım Tarihi: Mart 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çağımızda bilinen üretim faktörlerinin önemi azalmış, bilgi ve teknoloji daha önemli üretim faktörleri haline gelmiştir. Bilgi toplumunun ekonomik, sosyal ve altyapı parametreleri, bilgi ve teknoloji üretimini kolaylaştırmaktadır. Bilgi ve teknoloji üretebilen ülkeler dünya ekonomisinde daha önemli bir yere sahip olmuş, dünya üretimi ve tüketiminde daha fazla pay sahibi olmaya... Read more

12-25-2010 22:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Biri - Kemal Tümerkan - Ana Fikri

Biri - Kemal Tümerkan - Ana Fikri

Yayınevi: Okuyan Us Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Sorular, fikirler; kalıplar, klişeler; çıkmazlar, bilinmezler... Gündelik yaşamın akışına dahil olmak için düşünmekten vazgeçtiklerimiz... Sormak için insandan fazlası olmanın gerekmediği ama insan olmak için sormak gerekenler... Öykü ve denemelerden oluşan bu kitabında Kemal Tümerkan, bildik soruların hazır cevaplarından birini seçmek isteyenlere değil, duyulmamış sorular bulmayı... Read more

12-25-2010 21:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Barbie Ile Shelly Piknikte - Kollektif - Ana Fikri

Barbie Ile Shelly Piknikte - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Egmont Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Shelly nin en iyi arkadaşlarından biri, birlikte uyduğu oyuncak ayısı Tata ydı. Barbie onu Shelly ye bebekken hediye etmişti. Shelly, Tata nın her zaman onunla olduğundan emindi... Diğer "Kollektif" Kitapları: 1. Havalı Araba

12-25-2010 21:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Nefes İstanbul - Aret Vartanyan - Ana Fikri

Bir Nefes İstanbul - Aret Vartanyan - Ana Fikri

Bir Nefes İstanbul - Aret Vartanyan - Özeti, Bir Nefes İstanbul Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Goa Basım Yayın Basım Tarihi: Kasım 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Bu kez seninle İstanbul'u ve İstanbul'daki seni, beni yaşıyoruz. Yolculuğumuzun tanıkları var bu defa. İstanbullular ve İstanbul'da yaşayanlar... Zengini, yoksulu, Kürdü, Alevisi, muhafazakârı marjinali, Ermenisi, Rumu, Musevisi... Onlarca renk, onlarca doku... Bu... Read more

12-25-2010 21:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Hayaldir Yaşamak - Mukaddes Yakay - Ana Fikri

Bir Hayaldir Yaşamak - Mukaddes Yakay - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Kitaplığı Basım Tarihi: Ocak 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Hayaller bazen aynı çatı altındaki fertleri farklı yönlere sürükler ; bedenen yakınlıkları kadar hayalen uzaktırlar birbirlerine; çünkü hayaller daima ufukların ötesinden ve her hayal de farklı bir ufuktan gülümser.Bir Hayaldir Yaşamak, bir ailenin romanlaşan hayallerini akıcı bir dille yansıtan başarılı bir roman. Diğer "Mukaddes Yakay" Kitapları: ... Read more

12-25-2010 21:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Badenheim 1939 - Aharon Appelfeld - Ana Fikri

Badenheim 1939 - Aharon Appelfeld - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat 1939 baharı. Tatilciler Avusturya da bir tatil kasabası olan Badenheim ı geçici olarak işgal etmek üzeredir. Yerli halk; eczacıyla ruh hastası karısı, kasabanın iki fahişesi, pastane sahibi kendilerini ziyaretçi akınına ve bereketli geçecek bir sezona hazırlamaktadırlar, bu arada uçuk organizatör Dr. Pappenheim Sanat Festivali ni düzenlemeye çalışmaktadır. Ama kısa süre sonra, şaibeli... Read more

12-25-2010 21:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Büyübozumu:Yaratıcı Yazarlık - Murat Gülsoy - Ana Fikri

Büyübozumu:Yaratıcı Yazarlık - Murat Gülsoy - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2004 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Murat Gülsoy, Bu Kitabı Çalın adlı yapıtıyla Sait Faik Hikaye Armağını na, ilk romanı Bu Filmin Kötü Adamı Benim ile de Yunus Nadi Roman Ödülü ne değer görülmüştü. Gülsoy, Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık adlı bu yeni kitabıyla, yazı serüveninin en başından beri attığı tüm adımlara basarak geri dönüyor, yalnızca kitapları değil dünyanın kendisini de bir metin olarak okuyan bir... Read more

12-25-2010 21:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Beni Ne Ölümler İstedi de Vermedim - Necla Maraşlı - Ana Fikri

Beni Ne Ölümler İstedi de Vermedim - Necla Maraşlı - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Karınca Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat ... Ben bu Necla yı sevdim. Çok sevdim! "Yağmur tüm acısı gözlerinde tüm hüznü gözlerinde, hasretleri, özlemleri, hayalleri, umutları, tüm sevdası gözlerinde, kirpiklerini kaldırıp dağa baktı, "benim için bir aşk şiiri yazar mısın?" dedi..." Necla bir aşk şiiri yazmış, sevenlere de, sevmeyenlere de... -Yazgülü Aldoğan- Diğer... Read more

12-25-2010 20:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bacaksız Sigara Kacakçısı - Rıfat Ilgaz - Ana Fikri

Bacaksız Sigara Kacakçısı - Rıfat Ilgaz - Ana Fikri

Yayınevi: Çınar Yayınları Basım Tarihi: Mart 1996 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ünlü yazarımız Rıfat Ilgaz özellikle ilkokul çağındaki çocukları düşünerek, güldürücü, eğlendirici ve bir o kadar da, düşündürücü bir dizi çocuk romanı yazdı. Seçilen olaylar hemen her gün büyük kentlerde rastlanan, inandırıcı aile bağlarını, birey görevlerini, bilinçli bir biçimde yönlendirecek olgulardan güzenlenmiş... Karşılıklı güven, bağlını vurgulayan olumlu,... Read more

12-25-2010 20:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Başarılı Olmak Bir Tercihtir - Rick Pitino - Ana Fikri

Başarılı Olmak Bir Tercihtir - Rick Pitino - Ana Fikri

Yayınevi: Beyaz Yayınları Basım Tarihi: Eylül 1998 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Kariyer yaşamında "başarıyı" çok büyük bir çaba harcamadan, hatta rastlantı eseri elde etmiş insanlar vardır. Gelin, siz bu insanlardan olmayın... Elde ettiğiniz başarılar sizin için kolay kazanımlar olmaktan çıksın; erişmek istediğiniz başarılar ise sizin için olasılık olmanın ötesine geçsin. Gerçek başarıyı tadın. Başarılı olmayı hak edin. Başarılı olmayı... Read more

12-25-2010 20:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Millet Böyle Kurtuldu - Hanri Benazus - Ana Fikri

Bir Millet Böyle Kurtuldu - Hanri Benazus - Ana Fikri

Bir Millet Böyle Kurtuldu - Hanri Benazus - Özeti, Bir Millet Böyle Kurtuldu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Kadın / Aile "Eğer aciz olursa kadın alçalır beşer." kadınların yaşam içindeki anlamını en iyi tanımlayabilecek bir düşünceyi ifade ediyor. İnsanlığın ve kültürün gelişimi, kimi zaman da devamı kadınlarla gerçek anlamını bulur. Bir ulusun gücü ise ancak kadınlarının gücüyle... Read more

12-25-2010 20:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Zamanlar K.Maraş - Nezih Başgelen - Ana Fikri

Bir Zamanlar K.Maraş - Nezih Başgelen - Ana Fikri

Yayınevi: Arkeoloji ve Sanat Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1970 Kitap Türü: Fotoğraf / Sanat Eski gravür ve fotoğraflardan oluşan kent albümü. Diğer "Nezih Başgelen" Kitapları: 1. Antik Çağ Kent Yaşamında Kamusal Spor Mekanları Ve

12-25-2010 20:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bağımlılık - Özcan Köknel - Ana Fikri

Bağımlılık - Özcan Köknel - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Haziran 1998 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel İnsanlık tarihi kadar eski olan alkol ve uyuşturucu madde kullanımı, 1970 lerde Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkesini etkisine alan bir rüzgar gibi esmeye başlamış; 1980 li yıllarda yer yer fırtınaya dönüşmüş; 1990 lardaysa tüm dünya gençliğini tehdit eden kasırga boyutlarına ulaşmıştır. Günümüzde alkol ve madde altkültürü, insanlık tarihi boyunca değişik... Read more

12-25-2010 19:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Balkanlar Ortadoğu Kafkasya - Vassilis K. Fouskas - Ana Fikri

Balkanlar Ortadoğu Kafkasya - Vassilis K. Fouskas - Ana Fikri

Yayınevi: Aykırı Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kingston Üniversitesi nde görev yapan Yunanlı araştırmacı ve gazeteci Fouskas ABD nin önde gelen stratejisti ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski nin Büyük Satranç Tahtası kitabında ileri sürdüğü görüşlerle tartışarak, Avrasya ya ilişkin barışçı ve dayanışmacı öneriler geliştirmeye çalışıyor. Küresel egemenlik için Avrasya ya egemen olmanın şart olduğunu... Read more

12-25-2010 19:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bir İhtilal Bir Darbe Arasında 20 Yıl / Bir Cumhur - Aydemir Ceylan - Ana Fikri

Bir İhtilal Bir Darbe Arasında 20 Yıl / Bir Cumhur - Aydemir Ceylan - Ana Fikri

Yayınevi: İleri Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "...CIA ajanları Türkiye de esrarengiz işler yapıyor ama MİT Kontrespiyonaj Bölümü duyarsız davranıyor. Hükümet belgeleri değişik kanallarla öğreniyordu. "İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş i telefonla arayan Amasya Belediye Başkanı CHP li Gündüz Türem heyecanlı bir sesle şöyle diyordu: Sayın Bakanım, Robert Alexander Peck adında bir Amerikalı dolaşıyor buralarda. Ankara... Read more

12-25-2010 19:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Baba Bana Top At - Colin HEYWOOD - Ana Fikri

Baba Bana Top At - Colin HEYWOOD - Ana Fikri

Yayınevi: Kitabevi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Cevabı zor bir soru: "Kime çocuk denir, çocuk nedir?" Farklı zaman ve coğrafyalarda yanıtlar çok değişiyor. 1666 da Fransız papaz Pierre de Berulle "Çocukluk, ölümden sonra insan yaşamının en kötü en sefil dönemidir" diyordu. Ortaçağda çocuğun onu yetişkinlerden, hatta gençlerden ayıran özgün doğası hiç bilinmiyor, çocuklar küçük yetişkinler olarak... Read more

12-25-2010 19:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Behçet Cantürk ün MİT İtirafları - Ercan Gün - Ana Fikri

Behçet Cantürk ün MİT İtirafları - Ercan Gün - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Behçet Cantürk hiç kuşkusuz Türkiye nin yakın tarihindeki önemli aktörlerden biriydi. Ta ki 1994 ocak ayında faili meçhul bir cinayete kurban gittiği güne kadar…Antalya da tekneyle denize açıldığında sinema ve sanat dünyasının ünlü kadınları ona eşlik ederdi. Banyosundaki küveti altından yaptıracak kadar büyük bir servetin sahibiydi. İstanbul ve Ankara da,... Read more

12-25-2010 19:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Basitleştirilmiş Kabala Sihri - Ted Andrews - Ana Fikri

Basitleştirilmiş Kabala Sihri - Ted Andrews - Ana Fikri

Yayınevi: Kozmik Kitaplar Basım Tarihi: Kasım 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Her birimizin içinde, hayatlarımızın her alanında daha büyük tatmin, sevgi ve ışık ortaya koymak için potansiyel bulunmaktadır. Kabala nın sihri ve mistisizmi sayeseinde, ruhsal doğanız ve eşsiz yetenekleriniz hakkındsa daha derin bir anlayış kazanabilir, bu kaynakları yaşamlarınızda daha yaratıcı ve olumlu yönde kullanabilirsiniz. Kabala ya bir tür giriş niteliği taşıyan bu kitap,... Read more

12-25-2010 19:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Balkanların Başkenti Edirne ve Gezi Rehberi + (2 V - Talha Uğurluel - Ana Fikri

Balkanların Başkenti Edirne ve Gezi Rehberi + (2 V - Talha Uğurluel - Ana Fikri

Yayınevi: Kaynak Kitaplığı Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Balkanların Başkenti Edirne ve Gezi Rehberi kitabı, Osmanlı payitahtlarından Edirne yi en iyi şekilde anlatmak için hazırlanmıştır. Eser yüzlerce resim ve fotoğraf, binlerce bilgi ile zenginleştirilmiştir. Bu kitabı okumadan "Edirne yi gezdim" diyen yanılır, çünkü Balkanların Başkenti Edirne ve Gezi Rehberi, Edirne de bulunan tarihî eserleri, tarihi geçmişi ile inceleyen ve bir... Read more

12-25-2010 18:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Binyılı Sorgulamak - Stephen Jay Gould  - Ana Fikri

Binyılı Sorgulamak - Stephen Jay Gould - Ana Fikri

Binyılı Sorgulamak - Stephen Jay Gould - Özeti, Binyılı Sorgulamak Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Binyılı Sorgulamak, Stephen Jay Gould un, milenyumun anlamının peşine düşen ve takvimbilim, astronomi ve tarihten devşirilmiş ilginç hikâyelerle örülü yazılarından oluşuyor. Gould, şu üç sorunun cevabını arıyor: Binyıl tam olarak ne anlama gelir ve bu anlam, İsa nın... Read more

12-25-2010 18:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Batının Oluşumu - Christopher DAWSON - Ana Fikri

Batının Oluşumu - Christopher DAWSON - Ana Fikri

Yayınevi: Dergah Yayınları Basım Tarihi: Mart 1997 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eser Batı yı meydana getiren unsurların oluştuğu dönemi konu ederken; Yunan ve Roma dan başlayan ve Hıristiyanlıktan Rönesans a kadar olan mayalanma devrini tahlili esnasında Doğu dan özelikle İslam dan gelen etkileri, devrin Avrupa sını derinden tesiri altına alarak bugünü hazırlayan temellerin atılışını çeşitli kaynaklara eğilerek incelenmektedir. Dawson, Avrupa Birliği ideolojisine... Read more

12-25-2010 18:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Kadının Portresi - Henry James - Ana Fikri

Bir Kadının Portresi - Henry James - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Henry James modern romanın en önemli isimlerinden biridir. Amerika da doğmuş olmasına, Amerikan romanına uluslararası saygınlık kazandırmasına karşın yaşamının büyük bir bölümünü İngiltere de ve Avrupa da geçirmiştir. Bu özelliği başyapıtlarından biri olan "Bir Kadının Portresi"nde kendini iyiden iyiye belli eder. Romanın kahramanı Isabel Amerikalı bir genç kızdır.... Read more

12-25-2010 18:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk  - İsmail Çalışkan - Ana Fikri

Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Ana Fikri

Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk - İsmail Çalışkan - Özeti, Bana Adını Söyle En Güzel Çocuk İsimleri Ve Çocuk Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Romantik Kitap Basım Tarihi: Aralık 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çocuğa verilecek isim seçimi hiç de kolay değildir. Zira verilecek isim; çocuğun bilinmesine, tanınmasına neden olacaktır. Bu nedenle aileler, isim tespitini büyük bir ciddiyet içinde yapmaya özen gösterirler.... Read more

12-25-2010 18:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Baba Evi - Orhan Kemal - Ana Fikri

Baba Evi - Orhan Kemal - Ana Fikri

Baba Evi - Orhan Kemal - Özeti, Baba Evi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2008 Kitap Türü: Yazdıklarında kimi zaman biyografik öğelerden de yararlanan Orhan Kemal'in en sevilen kitaplarından biri olan Baba Evi, "Küçük Adamın Romanı" adlı dizinin ilk kitabı. Çocukluktan gençliğe geçişi edebiyatımızda en iyi anlatan metinlerden biri olan Baba Evi, yine yazarın çok sevilen romanı Avare Yıllar'ın öncesini oluşturuyor.... Read more

12-25-2010 17:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Boğazın Şövalyesi Üzeyir Garih in Son Randevusu - Faruk Mercan - Ana Fikri

Boğazın Şövalyesi Üzeyir Garih in Son Randevusu - Faruk Mercan - Ana Fikri

Boğazın Şövalyesi Üzeyir Garih in Son Randevusu - Faruk Mercan - Özeti, Boğazın Şövalyesi Üzeyir Garih in Son Randevusu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Zaman Kitap Basım Tarihi: Ağustos 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Üzeyir Garih, yalnızca İstanbul Boğazı nın üstüne konuşlanmış Alarko Şirketler Topluluğu nun başkanı olarak Türk iş aleminin güçlü bir üyesi değildi. Odasının duvarında onu devlet başkanlarıyla gösteren resimlerin de işaret... Read more

12-25-2010 17:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Abi 2 Raconun Son Nefesi ve Mafya - Doğan Yurdakul - Ana Fikri

Abi 2 Raconun Son Nefesi ve Mafya - Doğan Yurdakul - Ana Fikri

Yayınevi: Ümit Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Reis, Çetele ve Bay Pipo kitaplarının yazarlarından Doğan Yurdakul un kaleme aldığı Dündar Kılıç ın yaşamöyküsü bu ikinci ciltle sona eriyor. "Abi 1 Dündar Kılıç ve Kabadayılık Efsanesi" başlıklı birinci cildi çok ilgi gören ve beş baskı yapan kitabın bu ikinci cildinde Dündar Kılıç ın 1984 te tutuklanmasından, 1999 da ölümüne kadar geçen olaylar ve bu olayların... Read more

12-25-2010 17:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Ben Enerjiyim - Chislaine D. Martel - Ana Fikri

Ben Enerjiyim - Chislaine D. Martel - Ana Fikri

Yayınevi: Arion Yayınevi Basım Tarihi: Ekim 1998 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Ben Enerjiyim! Gözlerinizi kapatın ve bu cümleyi tekrarlayın. Önce içinizden, sonra yüksek sesle devam edin. Başlangıçta bu cümleyi belki biraz çekinerek, ama ardından içinizi bir güç dalgası kaplayana kadar gittikçe artan kuvvetli bir sesle söyleyeceksiniz. Böylece, içinizde uyuyan enerjinizi harekete geçirmeyi başaracaksınız. Bu eser, enerjiyi ve onun yaşamımıza kattığı iyi... Read more

12-25-2010 17:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Buz Cini Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 29 - Thomas Brezina - Ana Fikri

Buz Cini Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 29 - Thomas Brezina - Ana Fikri

Buz Cini Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 29 - Thomas Brezina - Özeti, Buz Cini Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 29 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Efsane bir cinden söz etmektedir. Bu cin bir mağaranın içinde donup kaskatı kesilmiş ve kırmızı gözleri de bir çift yakuta dönüşmüştür. Gerçek mi acaba bu söylenenler? Bu buz cinini bulmak için zorlu bir arama başlar; ölüm... Read more

12-25-2010 17:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bazı Bilinmesi Gerekenler - Eray Sezer - Ana Fikri

Bazı Bilinmesi Gerekenler - Eray Sezer - Ana Fikri

Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu son konuşmamızın seni sıkıştıracak sorular sormama engel olacağına inanıyorsan yanılıyorsun. -Rahat ol. Sorup sorabileceğim hemen her şey zaten önceden bana defalarca soruldu. Tek tek (ve sukünetle) cevaplamaktan, cevaplarım uçup gittiği için yoruldum. Ne demişler, söz uçar yazı kalır. Esas niyetim zaten cevaplanmamış soru, açıklanmamış husus bırakmamak. En azından biri... Read more

12-25-2010 17:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Batı da Siyasal Düşünceler Tarihi 1 - Mete TUNÇAY - Ana Fikri

Batı da Siyasal Düşünceler Tarihi 1 - Mete TUNÇAY - Ana Fikri

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Batı da Siyasal Düşünceler Tarihi nin bu cildinde Heredotos tan Padualı Marsillio ya uzanan Eski ve Orta Çağ düşünürlerinin seçme yazıları yeralıyor. Eserin bu baskısında başta düşünürlerin okuma parçaları olmak üzere tüm metinler ve kaynakçalar gözden geçirilmiş; kaynakçaya kitabın son yapılan basımından bugüne, gerek düşünürlerin dilimize kazandırılan... Read more

12-25-2010 16:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools