Bilinçaltının Gücü - Joseph Murphy - Ana Fikri

Bilinçaltının Gücü - Joseph Murphy - Ana Fikri

Yayınevi: Ötesi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1996 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Neden bazı insanlar mutsuzken diğeleri mutludur? Neden bir insan neşe ve zenginlik içindeyken diğeri yoksulluk ve sefalet çeker? Neden bir insan korku ve kaygı doluyken, bir başkası inanç ve güvenle doludur? Neden bir insan çok büyük başarılar kaydeder de diğeri hep başağı yuvarlanır? Neden bir insan işinde ya mesleğinde dahiyane işler yaparken diğeri ne denli dirsek çürütürse... Read more

12-26-2010 09:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bitmeyen Aşk - Pınar Kür - Ana Fikri

Bitmeyen Aşk - Pınar Kür - Ana Fikri

Bitmeyen Aşk - Pınar Kür - Özeti, Bitmeyen Aşk Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Nedir aşk? Bir mucize mi, aklın kişiye bir oyunu mu?.. Nasıl bir afyondur ki insan, mantığın kalelerini bir anda yerle bir edip âşık olunanın ardından sersem ve serseri bir yaprak gibi savrulur? Bir kara büyü müdür?... Yoksa yalnızca bir ihtiyaç mı? Nilgün'e göre, Sinan'a göre ve tarafsız, üçüncü bir göz olarak, yazara... Read more

12-26-2010 09:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beethoven ve Devrim Çağı - Frida Knıght - Ana Fikri

Beethoven ve Devrim Çağı - Frida Knıght - Ana Fikri

Yayınevi: Literatür Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çağının ötesinde bir dahi; özgürlükçü düşünceleri, mücadeleci kimliğiyle döneminin sorunlarına kayıtsız kalamayan, fırtınalı duygularını ve siyasi görüşlerini bestelerine de yansıtan bir müzik adamı... Beethoven. Beethoven ve Devrim Çağı Fransız Devrimi ne ve Devrim in Avrupa üzerindeki etkilerine değinirken, o dönemin sanatsal, kültürel ve siyasi ortamlarını da ele... Read more

12-26-2010 09:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Beyler Aman Cilt 1 - Hasan Kayıhan - Ana Fikri

Beyler Aman Cilt 1 - Hasan Kayıhan - Ana Fikri

Yayınevi: Türk Edebiyatı Vakfı Basım Tarihi: Nisan 1998 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Bu roman, Osmanlı Devleti ni kuran ruhu, yüzyıllar boyunca muhafaza eden insanların Cumhuriyet Türkiye sinin doğuşuna da aynı inanç ve gaye ile hizmet etmelerine rağmen, ciddiyetten uzak ve resmî devlet felsefesinin dişlileri arasında posa hâline getirilişlerini hikâye ediyor. Diğer "Hasan Kayıhan" Kitapları: 1. Beyler Aman

12-26-2010 09:11 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Eğitimcinin Öyküsü - Hesabali Turan - Ana Fikri

Bir Eğitimcinin Öyküsü - Hesabali Turan - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2001 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Hesabali Turan, Cumhuriyetle hemen hemen yaşıt bir eğitimci. Şavşat ın bir köyünde doğdu, binbir güçlükle okullar bitirdi, Milli Eğitim Bakanlığı nda müfettişliğe kadar yükseldi: Genç Cumhuriyetle birlikte büyüdü, olgunlaştı. Öğrenme ve öğretme tutkusunun belirlediği yaşamında, bütün öncülerin karşılaştığı zorluk ve engellerle karşılaşan Turan,... Read more

12-26-2010 09:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Benjamin - Besim F. Dellaloğlu - Ana Fikri

Benjamin - Besim F. Dellaloğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2005 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Hegel, Napolyon u atının sırtında görünce onu Geist zannetmişti. Marx ise proleteryada aynı şeyi gördü. İşte tam buna Benjamin mesih diyordu, mesihçi düşünce diyordu. Belki de Batı mesihçi düşünce diyordu. Belki de Batı düşüncesi başından beri hep aynı şeyin peşindeydi. Ortaçağdan modernliğe geçerken bu düşünce ana eksenini değiştirmedi, sadece hedefe varmak için kullandığı... Read more

12-26-2010 08:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Batı Düşüncesinde Dönüm Noktası - Fritjof Capra - Ana Fikri

Batı Düşüncesinde Dönüm Noktası - Fritjof Capra - Ana Fikri

Yayınevi: İnsan Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme "Bir çürüme döneminin ardından dönüm noktası gelir." - I CHING Zamanımızın temel sorunlarının "kanser, cinayet, kirlilik, nükleer güç, enflasyon, enerji kaynaklarının azalması" dinamikleri hep aynı. Bir bütün olarak yeryüzü için dramatik ve potansiyel açıdan tehlikeli bir değişim sürecine, bir dönüm noktasına eriştik. Gerçekliğin... Read more

12-26-2010 08:41 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Birinci Dünya Savaşında Amele Taburları  - Cengiz Mutlu - Ana Fikri

Birinci Dünya Savaşında Amele Taburları - Cengiz Mutlu - Ana Fikri

Birinci Dünya Savaşında Amele Taburları - Cengiz Mutlu - Özeti, Birinci Dünya Savaşında Amele Taburları Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Geri hizmet birliklerinden biri olan Amele Taburları, Birinci Dünya Savaşı?ndan önce de Osmanlı ordu teşkilatı içinde yer almaktaydı. Osmanlı devletinin klasik döneminde yol yapımı gibi hizmetleri yerine... Read more

12-26-2010 08:32 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bütün Yönleriyle - Gıybet - Cemil Özhalim - Ana Fikri

Bütün Yönleriyle - Gıybet - Cemil Özhalim - Ana Fikri

Bütün Yönleriyle - Gıybet - Cemil Özhalim - Özeti, Bütün Yönleriyle - Gıybet Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Itır Kitap Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Süfyan bin Abdullah es-Sekafî, "Ey Allah ın Rasûlü! Benim hakkımda en çok korktuğunuz şey nedir?" diye sorar. Allah Resulü (sallallahü aleyhi ve selem) de eliyle dilini tutarak "İşte şu!" buyurur. Hazreti Ömer bir gün Hazreti Ebû Bekir i dilini eliyle çekerken... Read more

12-26-2010 08:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Brandenburg - Glenn Meade - Ana Fikri

Brandenburg - Glenn Meade - Ana Fikri

Brandenburg - Glenn Meade - Özeti, Brandenburg Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Ocak 2001 Kitap Türü: 80’li yıllarda bir eylemci Berlin’de sokak ortasında vurulur. Paraguay’da bir arabanın çarpıp kaçtığı kaçakçı çok geçmeden can verir. Yaşlı bir işadamı, Asuncion’daki görkemli malikanesinde kafasına kurşun sıkarak intihar eder. Bu ölümlerin birbiriyle bağlantılı olduğuna inanan Gazeteci Rudi Hernandez ise olayı çözemeden... Read more

12-26-2010 08:11 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bakan Olmak - Mükerrem Taşçıoğlu - Ana Fikri

Bakan Olmak - Mükerrem Taşçıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Benim yaşım, aynı zamanda Cumhuriyetimizin de yaşıdır. Ben i anlatırken O nu da anlatmaya gayret ettim. Başka türlüsü zaten mümkün değildi. Birlikte yaşadık, ayrılamazdık... Cumhuriyet nesli, Atatürk nesli olmanın, haklı gururunu yaşadım. Metelik ten Yeni Türk Lirası na kadar, bütün değişimleri yaşayarak yaşlandım ve onları yazmaya karar verdim. Renkli, bazen maceralı bir hayatım oldu.... Read more

12-26-2010 08:03 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bulmak İstediğin İnsan Ol İlişkilerle Kendini Keşf - Cheri Huber - Ana Fikri

Bulmak İstediğin İnsan Ol İlişkilerle Kendini Keşf - Cheri Huber - Ana Fikri

Yayınevi: İlhan Yayınevi Basım Tarihi: Eylül 2007 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Bu kitap zamanın %100 ünde kendi yaşamımızın sorumluluğunu %100 üstlenmek üzerinedir. Yaşamımızdaki her şeyi -ama her şeyi- nasıl ve kim olduğumuzu görmek, bunu kabullenmek ve onu bırakmak için kullanmak üzerinedir. Farkındalıkla, kendini tanımakla, kendi özgürlüğünle ve kendine hakimiyetle ilgilidir. Amacı bize yaşama karşı koşullanmış tepkilerimizi anlarken ve bunlardan... Read more

12-26-2010 07:52 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bana Neler Oluyor - Peter Mayle - Ana Fikri

Bana Neler Oluyor - Peter Mayle - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Ana - Baba / Aile Çocuklar, yaşamın gerçeklerini sorular sorarak öğrenir. Zamanı gelince gelince cinsellikle ilgili sorular da sormaya başlarlar. İşte o zaman, çocuğunu her konuda yanıtlamaya çalışan anababalar, cinselliğin bir sır gibi saklandığı ortamlarda büyümelerinden gelen "görgüleri" nedeniyle ne yapacaklarını bilemezler. Çaresizliklerinin ikinci nedeniyse, neyi ne kadar, ne zaman ve nasıl... Read more

12-26-2010 07:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Biz Devrimi Çok Seviyoruz - Atatürkçülük ve Sosyal - Toktamış Ateş - Ana Fikri

Biz Devrimi Çok Seviyoruz - Atatürkçülük ve Sosyal - Toktamış Ateş - Ana Fikri

Biz Devrimi Çok Seviyoruz - Atatürkçülük ve Sosyal - Toktamış Ateş - Özeti, Biz Devrimi Çok Seviyoruz - Atatürkçülük ve Sosyal Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Der Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kavramların alt-üst olduğu günümüz Türkiye sinden toplumsal olayların çözümlemesini yapmak gitgide zorlaşmakta. Kimi zaman insanların aynı dili konuştukları konusunda bile kuşkuya düşülüyor.Bir zamanlar devrimi... Read more

12-26-2010 07:34 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bıyıksız Hikayeler - Gülay Batur - Ana Fikri

Bıyıksız Hikayeler - Gülay Batur - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ekim 1996 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman Hüseyin, başlığa filan boşver gel kaçır artık beni, köyde sensiz çok sıkılıyom... Beni everecekler diye çok korkuyom, yetti gari artık senlen evlenmek istiyom... Ne diyon?... Gülsüm Karagözlüm bende seni çok özlüyom. Başlık parasını daha yarılamadım bile hakkaten kaçar mısın kız bana? Kaçarsan eğer ilk trene bin gel seni Haydarpaşa garında bekliyom, tamam mı. Kiraz... Read more

12-26-2010 07:14 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beynimden Herkes Geçti - R. Özgür Aras - Ana Fikri

Beynimden Herkes Geçti - R. Özgür Aras - Ana Fikri

Yayınevi: An Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2002 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Adına tamamen uygun olarak özgür bir kişiliğe sahip... Ancak, hiç tanımadığı birisi için üzülüp saatlerce gözyaşı döken, hiç ilgisi olmadığı halde bir olayda haksızlık görünce çıldıracak kadar kızar, fevkalade hassas açıkçası yalnız kendi duygularının esiri bir kişi. Eski değil, eskimeyecek kadar gerçek dost. Samimiyetine inandığı ve güvendiği dostları için canını... Read more

12-26-2010 07:04 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bilim ve Postmodernizm Tartışmaları Postmodernizm  - Edward S. Herman - Ana Fikri

Bilim ve Postmodernizm Tartışmaları Postmodernizm - Edward S. Herman - Ana Fikri

Bilim ve Postmodernizm Tartışmaları Postmodernizm - Edward S. Herman - Özeti, Bilim ve Postmodernizm Tartışmaları Postmodernizm Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bgst Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Postmodernizmin bilime dönük eleştirileri, postmodernistler ve bilimi savunanlar arasında bilim savaşları denilen bir tartışmaya yol açtı. Elinizdeki kitap, bu tartışmada bilimi savunan muhalif entelektüellerden bazılarının... Read more

12-26-2010 06:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bir Mübadilin Hatıraları - Kobakizade İsmail Hakkı - Ana Fikri

Bir Mübadilin Hatıraları - Kobakizade İsmail Hakkı - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Lozan mübadilleri bütün geçmişlerini bıraktıkları toprakları, bağlarını, bahçelerini, çocukluk ve gençlik günlerini tatlı anılarla, birbiri ardı sıra gelen harplerin ve işgallerin getirdiği açlık, sefalet ve verdikleri can kayıplarını ise büyük bir hüzünle hep hatırlamışlardır. Gemileri Çanakkale Boğazı ndan geçerken denkleri içerisinde sakladıkları tabanca, tüfek ve... Read more

12-26-2010 06:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Biyografileriyle Ermeniler / Ermeni Kaynaklarından - Kevork Pamukciyan - Ana Fikri

Biyografileriyle Ermeniler / Ermeni Kaynaklarından - Kevork Pamukciyan - Ana Fikri

Yayınevi: Aras Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kevork Pamukciyan ın biyografi yazıları, zengin kaynak kullanımıyla hemen dikkati çeker. Çalışmalarına İstanbul daki önemli Ermeni mezarlıklarının mezar taşı kitabelerini ve on kadar kilisenin vaftiz ve vefiyat kütüklerini derlemekle başlamış olan Pamukciyan, akla ilk gelecek olan temel kaynakların yanı sıra, mezar taşı kitabelerinden Ermenice yazmaların muhtıralarına, kiliselerin... Read more

12-26-2010 06:33 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bak Bak Desinler - Cengiz Bektaş - Ana Fikri

Bak Bak Desinler - Cengiz Bektaş - Ana Fikri

Yayınevi: Evrensel Basım Yayın Basım Tarihi: Şubat 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Cengiz Bektaş ın bu yapıtı, yazarın Günlük Emek gazetesinde Yaşama Kültürü başlığı altında yayınlanan yazılarını kapsıyor. Birbirine bağlanan ve bir bütünlük oluşturan yazıların topluca okunması, Cengiz Bektaş ın çabasını daha iyi anlamamızı sağlıyor: Bektaş, mimarlar arası iletişimin konusu yapılagelen sorunların konunun uzmanı olmayanlarca anlaşılması ve bir... Read more

12-26-2010 06:21 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Batı nın Yeni Güvenlik Stratejileri, AB-NATO-ABD - Nurşin Ateşoğlu Güney - Ana Fikri

Batı nın Yeni Güvenlik Stratejileri, AB-NATO-ABD - Nurşin Ateşoğlu Güney - Ana Fikri

Batı nın Yeni Güvenlik Stratejileri, AB-NATO-ABD - Nurşin Ateşoğlu Güney - Özeti, Batı nın Yeni Güvenlik Stratejileri, AB-NATO-ABD Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bağlam Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: 2000 lerin başında Batı da kabul gören yeni güvenlik stratejilerinin oluşumunda iki önemli olay etkili olmuştur. Bunlardan birisi, Soğuk Savaş ın sona ermesi; diğeri ise 11 Eylül 2001 de ABD de meydana gelen İkiz Kuleler e yönelik terörist... Read more

12-26-2010 06:05 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bionicle Çıkartma Kitabı - Greg Farshtey - Ana Fikri

Bionicle Çıkartma Kitabı - Greg Farshtey - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Sevdiğiniz tüm BIONICLE karakterlerinin 70 in üzerinde renkli çıkartması bu kitabın içinde!• Toa Nuva, Bohrok-Kal, Rahkshi ve daha fazlası hakkındaki şaşırtıcı bilgileri araştırın!• Toa Nuva ların Mata Nui yi kurtarmak için verdikleri cesur mücadeleye katılın! Diğer "Greg Farshtey" Kitapları: 1. Bionicle Macera 1 Metru Nui nin Gizemi

12-26-2010 05:51 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Büyükusta Gibi Düşün - Alexander Kotov - Ana Fikri

Büyükusta Gibi Düşün - Alexander Kotov - Ana Fikri

Yayınevi: Arduman Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Yıllar önce, bu kitabın İngilizce tercümesi olan Think Like a Grandmaster ı alıp okuduğum zaman, kitabın içeriği beni çok etkilemiş ve oyun gücümü bence bir gömlek arttırmıştı. İlerleyen yıllarda, birçok kez Türkiye Şampiyonu oldum, Uluslararası Usta (İM) oldum, birçok turnuvada çeşitli başarılar elde ettim. İnsanın hayatında mihenk taşları vardır ya, işte bu kitapta benim için bir mihenk... Read more

12-26-2010 05:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bay Ahlak ın Çöküşü - Tahar Ben Jelloun - Ana Fikri

Bay Ahlak ın Çöküşü - Tahar Ben Jelloun - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1995 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yozlaşmış, çürümüş bir dünyada erdemli, babasının telkinlerinin sonucu vicdan sahibi bir adam olarak yaşayan Murat, geliri ailesinin küçük özlemlerini gidermeye bile yetmediği halde ahlâkdışılığa sürüklenmemiş, direnmiştir. Dairedeki mesai arkadaşlarının alaycı davranışları, karısıyla kayınvalidesinin zaman zaman aşağılamaya varan bakışları Murat ı yoldan çıkarmaya... Read more

12-26-2010 05:36 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Katedral İnşa Etmek - Joseph Beuys - Ana Fikri

Bir Katedral İnşa Etmek - Joseph Beuys - Ana Fikri

Yayınevi: Sel Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Çağdaş Sanatın kare ası 1985 yılında bir araya geldiler ve günümüzün yaratıcılık sorunları üzerinde saatlerce tartıştılar: Joseph Beuys (1921-1986), Kounellis (1936), Kiefer (1945) ve Cucchi (1950). "Bir Katedral İnşa Etmek", deyim yerindeyse Yeni Sanat ın bütün kaygılarını, ölçütlerini, estetik ve etik çerçevesini içeren, olmazsa olmaz bir başvuru kitabı. Ahmet Cemal... Read more

12-26-2010 05:21 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Bu Yalan Tango - Selim İleri - Ana Fikri

Bu Yalan Tango - Selim İleri - Ana Fikri

Yayınevi: Everest Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Everest Yayınları’ndan çıkacak olan Bu Yalan Tango, bir eziyet toplumu olarak Türkiye’nin ve kıstırılmışlığı içindeki Türk aydınının, kimi zaman kendi yetersizlikleri, kimi zaman dönemlerin bastırması içindeki açmazları… ve bu toplumda hep göz ardı edilen bireysel yaşamın… suskunlukların... birbirimizin iç sesine yabancı kalışımızın öyküsü…90. yaşı için bir armağan kitap... Read more

12-26-2010 05:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Avuç Saçma - Refik Halid Karay - Ana Fikri

Bir Avuç Saçma - Refik Halid Karay - Ana Fikri

Bir Avuç Saçma - Refik Halid Karay - Özeti, Bir Avuç Saçma Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İnkılap Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 1994 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Kuzu mu? Ben canlı hediyeyi pek sevmem; oldukça belalı şeydir. Nereye koyarsın? Nasıl beslersin? Bilhassa besleyip nasıl, acımadan,kesersin? Tavuk, kaz, hindi cinsinden ise, şehirdeyiz, kümes bulunmaz; daha iri cins hayvanat için ise ahır lazım. Diğer "Refik Halid... Read more

12-26-2010 04:52 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
B Harfinin 10.000 Yıllık Hikayesi - Doğan Erçetin - Ana Fikri

B Harfinin 10.000 Yıllık Hikayesi - Doğan Erçetin - Ana Fikri

Yayınevi: 47 Numara Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Damga Kimde İse Süleyman Odur... İlk şaşkınlığım yıllar önce Atina sokaklarında eski bir yapıyı çevreleyen demir çitin gamalı haçlarla bezenmiş olduğunu görünce olmuştu. Daha sonra Davut un öldürdüğü Golyat ın damgasını Fatih in kaftanında, Süleyman ın mührünü ise Saraybosna da Kadiri dergahında ne işi olabilir ki diye de düşünmüştüm.... Read more

12-26-2010 04:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Bab-ı Ali Kahvesi Alaturka Öyküler - Serkan Özburun - Ana Fikri

Bir Bab-ı Ali Kahvesi Alaturka Öyküler - Serkan Özburun - Ana Fikri

Bir Bab-ı Ali Kahvesi Alaturka Öyküler - Serkan Özburun - Özeti, Bir Bab-ı Ali Kahvesi Alaturka Öyküler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kaknüs Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2004 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Bazen bir toplumun hafızası, bir kahvehanenin saçı sakalı birbirine karışmış, bir şahsiyetinde uyur. Ve o uyandığında, kimileyin kahvesinden bir yudum alıp alaturkalığa dair öyküler anlatır. Zamanının bayramlarından, hamam sefalarından,... Read more

12-26-2010 04:33 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Barthes - Jonathan Culler - Ana Fikri

Barthes - Jonathan Culler - Ana Fikri

Yayınevi: Dost Kitabevi Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Yazın Bilimi"nin anahtarını tanımlayan bir yapısalcı, göstergebilimin yorulmak bilmez öncüsü, insanların yaşadıkları dünyayı kavranabilir kılarken kullandığı kodların becerikli şifre kırıcısı. Barthes için üretilmiş tanımlamalar şaşırtıcı bir çeşitlilik gösterir. Yirminci yüzyıl felsefe sahnesine yön veren düşünürlerden biri olduğu kuşku götürmeyen... Read more

12-26-2010 03:52 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools