Gen Savaşları / İnsanlığın Geleceği Kimlerin Elinde? (The Genome - James Shreeve - Ana Fikri

Gen Savaşları / İnsanlığın Geleceği Kimlerin Elinde? (The Genome - James Shreeve - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Mart 2007 Kitap Türü: Craig Venter, tıbbi araştırmalar üzerine bir şirket kurarken bir tek amacı vardı: hayatın temel anahtarına sahip olmak. Genler hakkında herkesin hemfikir olduğu bir tek görüş vardı: genin şifresini çözen geleceğin de şifresine sahip olacaktı. Genetik şifre özelleştirilebilir miydi? İnsanlığın anahtarı bir şirketin tekeline terk edilebilir miydi?James Shreeve bilim adamlarıyla birlikte geçirdiği iki yılın sonunda, son... Read more

03-14-2011 00:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Erasmus - James McConica - Ana Fikri

Erasmus - James McConica - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Haziran 2002 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Çağının en ünlü düşünürlerinden biri olan Erasmus -1467-1536- aynı zamanda Reformasyon un önde gelen ılımlı bir öncüsüdür. Erasmus un yaşamı ve başarıları hakkındaki bu kısa ve özlü tanıtımda, James McConica bizlere ünlü düşünürün hümanist fikirlerini, Reformasyon kavgaları konusundaki endişelerini ve ahlak kültürümüzü geliştiren eğitsel teorilerinin kalıcı önemini... Read more

03-14-2011 00:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dövmeli Fil Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 22 - Thomas Brezina - Ana Fikri

Dövmeli Fil Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 22 - Thomas Brezina - Ana Fikri

Dövmeli Fil Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 22 - Thomas Brezina - Özeti, Dövmeli Fil Büyük Dört Kafadarlar Takımı - 22 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ünlü Pop şarkıcısı Roks un sevgilisi Afrika da kaybolur. Söylendiğine göre Kara Şeytan Örgütü nün eline düşmüştür. Onu ancak çocuklar kurtarabilecektir. Dört Kafadarlar Takımı Roks a yardım sözü verdiler. Çok geçmeden... Read more

03-14-2011 00:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gülcan - Ünal Bolat - Ana Fikri

Gülcan - Ünal Bolat - Ana Fikri

Yayınevi: Nesil Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Gülcan, Ünal Bolat tan yeni bir roman. Annesini terkedip sevdiğine giden Gülcan ın yaşadığı fırtınalı hayat. Bütün şehri korkuya salan katil hırsız. Ve bu hırsızın robot resmini çizerek polislerin yakalamasını sağlayan ama öldürülmek korkusuyla yaşayan ressam Tevfik. Gülcan ve Tevfik in heyecan dolu hayatları... Tevfik i öldürmak için yemin eden katilin hapishaneden kaçmasıyla başlayan... Read more

03-14-2011 00:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hellboy Şeytanı Uyandır - Mike Mignola - Ana Fikri

Hellboy Şeytanı Uyandır - Mike Mignola - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman - Norveç ın kuzey kıyısında, kutup dairesinde bir yer. - İşte, tam orada biliyorum. - Bir yaşıma daha girdim. - İnecek bir yer bul. - Orada hiç bir şey olmaması gerekiyordu. Ciddiyim. Orada olduğunu kimse bilmiyor. Diğer "Mike Mignola" Kitapları: 1. Tuhaf Hikayeler

03-14-2011 00:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları Çuvaldız - 1 M - Yılmaz Tekin - Ana Fikri

Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları Çuvaldız - 1 M - Yılmaz Tekin - Ana Fikri

Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları Çuvaldız - 1 M - Yılmaz Tekin - Özeti, Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları Çuvaldız - 1 M Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ümit Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Milli İstihbarat Teşkilatı nda dolu dolu geçen uzun yıllar... Duyulan, görülen ve çoğunlukla doğrudan yaşanılan onca ciddi ve önemli olay!... Her olay bir anı... Her anı bir gerçek!... Bir de ortada "Çuvaldız"...... Read more

03-13-2011 23:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bircan ın Günlüğü - Tansu Bele - Ana Fikri

Bircan ın Günlüğü - Tansu Bele - Ana Fikri

Yayınevi: Gerçek Sanat Yayınları Basım Tarihi: Kasım 1995 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu defter benim gizli günlüğüm. Arada sırada başımdan geçen olayları buraya yazmaktan hoşlanıyorum. Bugüne dek pek ilginç sayılacak olaylarla karşılaştığımı söyleyemem ama yine de sürdürüyorum yazmayı. Çünkü bana eğlenceli bir işmiş gibi geliyor. Yanında yaşadığım ailenin bir sürü işi gücü var, her gün beni evde bir başıma bırakıp gidiyorlar. Ben de kendime... Read more

03-13-2011 23:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gülliver in Gezileri - Jonathan Swift - Ana Fikri

Gülliver in Gezileri - Jonathan Swift - Ana Fikri

Yayınevi: Karanfil Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2005 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Gulliver uzak ülkelere gezintiye çıkar; cüceler ülkesi ve devler ülkesinde tutsak düşmesiyle başından geçen garip olaylar. Diğer "Jonathan Swift" Kitapları: 1. Alçakgönüllü Bir Öneri

03-13-2011 23:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bütün Şiirleri - Orhan Veli - Ana Fikri

Bütün Şiirleri - Orhan Veli - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Orhan Veli: Türk şiirinin "zincirkıran"ı, "kasketgiydiren"i, "sivilleştiren"i, "açıkhavaozanı" ..."Orhan Veli çok daha ileriye bir adım attı: Şiirin kendi öz bir dili, bir vezni olmadığı gibi kendine öz konuları da olmayacağını gösterdi, ahengin, musikinin de şiirden kaldırılabileceğini anlattı."-Nurullah Ataç"Orhan Veli nin... Read more

03-13-2011 23:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çöl Vaazları - Hüseyin Akın - Ana Fikri

Çöl Vaazları - Hüseyin Akın - Ana Fikri

Yayınevi: Birey Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2001 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat O benim gülüşümdür dibinde oturduğunUzaktan türkü çığır serin tutsun gölgemiGün döndü gömleğini kaptığı gibi güneşYorgunluk, yüreğinden uçmak geçen bir gemi.Gözlerine değmeden eğilip geçiyorumEllerinden tuttuğum yerden başlıyor baharBeyaz susuş teninde kanaviçe kırlarıKimseye söylemeyin, bunun da öncesi var.Bir başına kuğuydu suyu hatme oturmuşİncelen dal ucuna bel veren... Read more

03-13-2011 23:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gizli Ajans - Ayşe Bâli - Ana Fikri

Gizli Ajans - Ayşe Bâli - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Patronunuz Şeytan Bey dir ve sizden de çok hoşlandığını söyleyebilirim. Neydi bu şimdi? şaka mı? Öyle mi? dedim bu manyakça oyuna bir tur ayak uydurmaya karar vererek. Nereden biliyorsunuz? Kendisi söyledi. Elimden geldiğince aptal gibi görünmemeye çalışarak gülümsedim. Ben kaçırmışım o kısmını. Sizin hatanız değil. Telepatik olarak iletti düşüncelerini. Evet anlıyorum, diye... Read more

03-13-2011 23:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Genel Gerekçeleriyle Yeni Sosyal Güvenlik Kanunları  - Müjdat Şakar - Ana Fikri

Genel Gerekçeleriyle Yeni Sosyal Güvenlik Kanunları - Müjdat Şakar - Ana Fikri

Genel Gerekçeleriyle Yeni Sosyal Güvenlik Kanunları - Müjdat Şakar - Özeti, Genel Gerekçeleriyle Yeni Sosyal Güvenlik Kanunları Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Der Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Bir çok kanunu yürürlükten kaldırılan ve sosyal güvenlik kurumlarını ortadan kaldırarak herkesi "Sosyal Güvenlik Kurumu" adı altına alan 5502 ve 5510 sayılı Kanunlar ile bu kanunların getirdiği değişikliklerle bazı hükümleri... Read more

03-13-2011 22:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hayatsız Kadın Ayşe - Alper Uruş - Ana Fikri

Hayatsız Kadın Ayşe - Alper Uruş - Ana Fikri

Yayınevi: Detay Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat GENELEVDE YAŞAM Başkaydı genelevde yaşam... Gün erken başlıyor, geç bitiyordu. Sabah erken kalkılıyor, yıkanılıyordu önce. Sonra gün içinde ayaküstü yapılan yemekten çok aperatif tarzı öğle yemeğinin yerini de tutacak kahvaltıya oturuluyordu satılanlar. Günün en güzel anı, genelevin koşullarını gözönüne alındığında kahvaltının üzerine içilen bir fincan kahve ve bu ağır... Read more

03-13-2011 22:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Albüm Dolusu Cinayet - 1886-1902 Paris Polis K - Eugenia Parry - Ana Fikri

Bir Albüm Dolusu Cinayet - 1886-1902 Paris Polis K - Eugenia Parry - Ana Fikri

Bir Albüm Dolusu Cinayet - 1886-1902 Paris Polis K - Eugenia Parry - Özeti, Bir Albüm Dolusu Cinayet - 1886-1902 Paris Polis K Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Oğlak Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eugenia Parry, Paris te bir antikacı dükkanında, 1886-1902 tarihleri arasında Fransa nın başkentinde işlenmiş cinayetleri belgeleyen son derece ilginç bir fotoğraf albümü bulur. Kaçınılmaz bir biçimde yüzleşmek zorunda kaldığı... Read more

03-13-2011 22:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gelişim Sürecinde Türk Karikatürü - 2 - Turgut Çeviker - Ana Fikri

Gelişim Sürecinde Türk Karikatürü - 2 - Turgut Çeviker - Ana Fikri

Gelişim Sürecinde Türk Karikatürü - 2 - Turgut Çeviker - Özeti, Gelişim Sürecinde Türk Karikatürü - 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 1994 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Türk karikatürü, yüz yılı aşkın geçmişini günümüze taşımayı amaçlayan tarihsel çalışmaya ilk kez Gelişim Sürecinde Türk Karikatürü dizisiyle kavuştu. Dizinin daha önce yayımladığımız ilk cildi olan Tanzimat ve İstibdat Dönemi yle... Read more

03-13-2011 22:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gizli Akşam Yemeği - Javier Sierra - Ana Fikri

Gizli Akşam Yemeği - Javier Sierra - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2006 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ocak 1497 de gizli mesajların yorumlanmasında uzman Peder Agostino Leyre den, Son Akşam Yemleği nin rötuşlarında Leonardo da Vinci ye eşlik etmesi istenir. Bu görevi ona veren Papa VI. Alexander, Da Vinci nin resimde kendisini sırtını İsa ya dönmüş bir havari olarak resmettiği hakkında isimsiz mektuplar almaktadır. Bu, Engizisyonluk bir suçtur. Leonardo bunu neden yapmıştır? Aziz Peter in... Read more

03-13-2011 22:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Buz Yarası - Hakan Gezik - Ana Fikri

Buz Yarası - Hakan Gezik - Ana Fikri

Yayınevi: Dharma Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Birinci Dünya Savaşın’nın son zamanları. Ruslar Erzurum, Erzincan, Kars başta olmak üzere Doğu Anadolu’nun bazı bölgelerini işgal etmiş. Çeteci Ermeni işbirlikçileri ile sivil asker demeden halkı kırıyorlar. Bölgedeki erkek ve genç nüfusun çoğu zaten başta Çanakkale olmak üzere birçok cephede savaşıyor. Kazım Karabekir topladığı kuvvetlerle, yerel... Read more

03-13-2011 22:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Deviniş Projesi - Ömer Çelebi - Ana Fikri

Deviniş Projesi - Ömer Çelebi - Ana Fikri

Yayınevi: Cinius Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Üç Türk Profesörü eski arkadaştılar... Sekülarist idealleri uğruna ve dünya barışını gerçekleştirebilmek için hayatlarını ortaya koydular... Deviniş Projesi, dünyanın en büyük operasyonlarından biriydi. Aynı zamanda düşünce yapısında ve yönetsel anlamda geliştirilmiş, tüm dünyayı kapsayan, hızlandırılmış bir değişim sürecindeydi. Ancak bu projeyi hayata geçirebilmek için... Read more

03-13-2011 21:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Evlilikte İdeal Duruşlar - S. Servet Hocaoğulları - Ana Fikri

Evlilikte İdeal Duruşlar - S. Servet Hocaoğulları - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2007 Kitap Türü: Kadın / Aile Uzun yıllar aile, evlilik, cinsellik, kadın-erkek ilişkileri üzerine kafa yormuş, konuşmuş, tartışmış, teoriler geliştirmiş, danışmanlık yapmış bir uzman olan Servet Hocaoğulları ndan yeni bir kitap. Evlilikte İdeal Duruşlar, evlenmekle kalmayıp aile kurmak veya mevcut evliliklerini aileye evirmek isteyenler için es geçilmeyecek, atlanamayacak bir çalışma. Birbirine yakın kelimeleri... Read more

03-13-2011 21:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Denizlerinde - Safter Korkmaz - Ana Fikri

Cankurtaran Şövalyeleri İstanbul Denizlerinde - Safter Korkmaz - Ana Fikri

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Uğur un, demiryollarında görevli olan babasının tayini İstanbul a, Cankurtaran İstasyonu na çıkmıştır. Uğur, taşıdıkları bu eski mahallenin çocuklarıyla kısa sürede kaynaşır ve Cankurtaran Şövalyeleri adını verdikleri kulübün üyesi olur. Çocuklar mahalledeki arsa üzerine iddiaya giriştikleri maça kıyasıya hazırlanırken, eski bir harita bulurlar. Üstelik bu,... Read more

03-13-2011 21:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Doğanın Diyalektiği - Friedrich Engels - Ana Fikri

Doğanın Diyalektiği - Friedrich Engels - Ana Fikri

Yayınevi: Sol Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Friedrich Engels in Dialektik der Natur adlı yapıtını Arif Gelen Almanca aslından (Dietz Verlag, Berlin 1961) ve Sunuş ile Açıklayıcı Notlar ı İngilizce baskısından (Dialectics of Nature, Progress Publishers, Moscow 1964) dilimize çevirdi ve kitap Doğanın Diyalektiği adı ile, Sol Yayınları tarafından Ekim 2006 tarihinde Ankara da Kuban Matbaacılık ta bastırıldı. ... Read more

03-13-2011 21:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düş Kırgınları - Mehmet Eroğlu - Ana Fikri

Düş Kırgınları - Mehmet Eroğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı Basım Tarihi: Eylül 2005 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Homeros un doğduğu kente komşu; güneşin, Tanrı nın yarasından düşen bir kan damlası gibi denize battığı; Şeyh Bedrettin in müritlerinin en son neferine kadar kesilip katledildiği; onlarca yıl insansız kalmış bir yarımadanın ucunda gönüllü sürgününü yaşayan, kırgın bir erkeğin, Kuzey in kendine bakışının hüzünlü hikayesidir "Düş Kırgınları". Aşk, pişmanlık,... Read more

03-13-2011 21:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cezayir de Kadın Olmak - Halide Mesudi - Ana Fikri

Cezayir de Kadın Olmak - Halide Mesudi - Ana Fikri

Yayınevi: Metis Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 1996 Kitap Türü: Cezayir zor günler yaşıyor. Bu söyleşilerde Cezayir in bugününü ve bugüne nasıl gelindiğini okuyacaksınız. Baskı ve tehdit altında bir kadın olarak Cezayir de yaşamak ise daha da zor. Halide Mesudi ülkesiyle yaşıt ve o ülkeyi anlatmak için şimdi söz... Read more

03-13-2011 21:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Haşa Huzurdan Demokrasi Geldi - Vural Savaş - Ana Fikri

Haşa Huzurdan Demokrasi Geldi - Vural Savaş - Ana Fikri

Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Ekim 2009 Kitap Türü: Bu kitabı okuyup bitiren herkes, Ergenekon soruşturmalarındaki hukuksuzluklar ve bu soruşturmaların perde arkası; Federasyon tartışmaları ve Kürt açılımı ; gerçek Türk aydınlarının bilmesi gereken hemen her şey, bu kitapta tam bir açıklığa kavuşmuş! diyecektir.Bugünlerde en büyük ihtiyacımız bu çeşit kitapların yazılması ve okuyanların çoğalması... Diğer "Vural... Read more

03-13-2011 20:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Düş Söylemleri - Pierre Sorlin - Ana Fikri

Düş Söylemleri - Pierre Sorlin - Ana Fikri

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Düşünde savaş görmek, ortaçağda yaşamış bir krala ve çağdaşımız olan bir devlet memuruna aynı şeyi mi ifade eder? Düşlerimizde gizli, tanrısal bir mesaj var mıdır? Farklı çağlarda, düşte nasıl uçulur ve bu uçuşlar nasıl yorumlanır? İzafiyet kuramı düşlerin yorumlanmasını, düşlerin doğası sürrealizmi nasıl etkilemiştir? Hepimiz düş görmenin ne olduğunu biliriz, ama... Read more

03-13-2011 20:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayır Demek Yetmez - Dr. Robert Schwebel - Ana Fikri

Hayır Demek Yetmez - Dr. Robert Schwebel - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım Basım Tarihi: Temmuz 2006 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Anne Babaların Kâbusu: Çocuklarının Uyuşturucu Kullanması Ergenlik çağına gelen bazı çocuklar maalesef uyuşturucu kullanıyor ve alkole yöneliyorlar. Bu durumda anne babalar dehşete düşüyor, ne yapacaklarını bilemiyor, hatta zaman zaman fiziksel ve sözel şiddete başvuruyorlar. Ebeveyn olarak çocuklarınızın uyuşturucu kullanımını engellemekte başlangıç noktanız,... Read more

03-13-2011 20:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Coştum Koştum - Tarık Minkari - Ana Fikri

Coştum Koştum - Tarık Minkari - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Ekim 1996 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Rüya mı görüyorum? Elat ta, denizin dibinde bir odanın içindeyim, mavi suya bakıyorum. Balıklar halime gülüyorlar. "Şu işe bak, adamı akvaryumun içine koymuşlar" diyorlar. "Sarı Denizaltı"ya biniyorum, Kızıl Deniz in dibine iniyorum, birbirinden güzel egzotik balıklar ve mercan kayalarını seyrediyorum. Ölü Deniz in içine giriyorum, suyun üstünde top gibi duruyorum. Kutsal kent... Read more

03-13-2011 20:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Edebiyat Üzerine Makaleler - Ahmet Hamdi Tanpınar - Ana Fikri

Edebiyat Üzerine Makaleler - Ahmet Hamdi Tanpınar - Ana Fikri

Yayınevi: Dergah Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu eseri Tanpınar ın muhtelif dergi ve gazetelerde çıkan edebiyata dair makaleleri ile İslâm Ansiklopedisi ne yazdığı maddeler, antoloji başlarına veya müşterek kitaplara verdiği etüdler ve müsveddelerinden çıkarılan birkaç yazı oluşturmaktadır:1. Şiir hakkında, 2. Romana dair, 3. Tenkit-dil-Tercümeye dair, 4. Türk edebiyatının umumi meseleleri: Devirler - nesiller ve cereyanlar, 5. Halk ve... Read more

03-13-2011 20:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü - Malcolm Gladwell - Ana Fikri

Düşünmeden Düşünebilmenin Gücü - Malcolm Gladwell - Ana Fikri

Yayınevi: Salyangoz Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Malcolm Gladwell, tüm dünyada aylar boyunca çok satanlar arasında yeralmış ve milyonlarca satmış Kıvılcım Ânı kitabının yazarıdır. Daha önce Washington Post için iş ve bilim muhabirliği yapan Gladwell, şu anda New Yorker da makale yazmaktadır. İngiltere de doğmuş, Kanada da büyümüştür. Halen New York ta yaşamaktadır. DÜŞÜNMEDEN DÜŞÜNEBİLMENİN GÜCÜ, New York Times... Read more

03-13-2011 19:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Grek Estetik i - İsmail Tunalı - Ana Fikri

Grek Estetik i - İsmail Tunalı - Ana Fikri

Grek Estetik i - İsmail Tunalı - Özeti, Grek Estetik i Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Remzi Kitabevi Basım Tarihi: Şubat 1996 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Grek Estetik i, Antik felsefede estetik düşüncenin doğuşunu ele alıyor. Bunu yaparken de, doğrudan doğruya felsefe metinlerine dayanıyor ve onları çözümleyerek estetik düşünceyi sistematik olarak temellendirmek istiyor. Bundan ötürü, Grek Estetik i, tarihsel bir çalışma değil, sistematik olarak... Read more

03-13-2011 19:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools