Duygular Nedir? - Oscar Brenifer - Ana Fikri

Duygular Nedir? - Oscar Brenifer - Ana Fikri

Yayınevi: Tudem Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yalnız olmak mı iyidir, arkadaşlarla olmak mı?Tüm sınıfın önünde tek başına konuşma yapmaktan korkar mısın?Kardeşlerini kıskanıyor musun?Sevdiğin insanlarla neden kavga ediyorsun?Annenin ve babanın seni sevdiğini nasıl anlıyorsun?Âşık olmak güzel midir? Diğer "Oscar Brenifer" Kitapları: 1. İyi ve Kötü Nedir?

03-14-2011 06:24 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hz. Betül Fatıma Anamız - Adil Ali Atalay - Ana Fikri

Hz. Betül Fatıma Anamız - Adil Ali Atalay - Ana Fikri

Yayınevi: Can (Adil Ali Atalay) Yayınları Basım Tarihi: Haziran 1996 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Fatıma Anam Dünya kurulmadan nuru varıdıCanım, ruhum, kanım Fatıma AnamSit ile Naci nin sülbüne erdiCanım, ruhum, kanım Fatıma AnamEn son Yalvaç Muhammed in kanıydıŞah-ı Merdan Mürteza nın yarıydıEhli Beyt in ağacıydı, dalıydıCanım, ruhum, kanım Fatıma Anam... Diğer "Adil Ali Atalay" Kitapları: 1. Alevi Duaları... Read more

03-14-2011 06:13 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Diplomasinin Evrimi - Gizli Diplomasiden Küresel D - Hüner Tuncer - Ana Fikri

Diplomasinin Evrimi - Gizli Diplomasiden Küresel D - Hüner Tuncer - Ana Fikri

Diplomasinin Evrimi - Gizli Diplomasiden Küresel D - Hüner Tuncer - Özeti, Diplomasinin Evrimi - Gizli Diplomasiden Küresel D Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kaynak Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Diplomasinin Evrimi - Gizli Diplomasiden Küresel Diplomasiye Diğer "Hüner Tuncer" Kitapları:

03-14-2011 06:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çalışma Hayatında Stres Ve Başa Çıkma Yolları - Vedat Işıkhan - Ana Fikri

Çalışma Hayatında Stres Ve Başa Çıkma Yolları - Vedat Işıkhan - Ana Fikri

Yayınevi: Sandal Yayınları Basım Tarihi: Mart 2004 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Çalışma hayatındaki mutluluğumuzu, sağlığımızı, güvencemizi, kendimize olan saygımızı ve zihinsel dengemizi tehdit eden durumlarda, stres bizi erken uyaran bir sistemdir. Stres doğru ve faydalı olarak yönlendirilse, ümitlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmekten alıkoyan engelleri aşmamız için bize cesaret verecek bir unsur olabilir. Eğer bu uyumu sağlayamassak bu bizim için,... Read more

03-14-2011 05:51 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Devlet / Demokrasi / Oligarşi / Teokrasi - Edip Yüksel - Ana Fikri

Devlet / Demokrasi / Oligarşi / Teokrasi - Edip Yüksel - Ana Fikri

Yayınevi: Ozan Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Demokrasilerin intiharı kabul edip edemeyeceği konusu sanıldığından çok daha kompleks bir konudur. Bir paradokstur. Demokrasiler, iktidara gelince demokrasiyi kaldıracağını ilan eden bir partiye iktidar olma şansı vermeli mi yoksa böyle bir partiyi kapatmayı mı öngörmeli? Demokrasilerin yaşama mücadelesi toleranstan önce mi gelmeli? Demokrasi için tehlikeli görülen bir politik partiye son vermek... Read more

03-14-2011 05:42 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düşüncenin Çağrısı - Immanuel Kant - Ana Fikri

Düşüncenin Çağrısı - Immanuel Kant - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Uzun zaman önce Parminedes to gar auto noein estin te kai einai: Düşünme ve varlık aynıdır demişti. Düşünce tarihi boyunca çok çeşitli yorumlara konu olmuş olan bu söz sonunda bir varlıkbilim meselesi olarak kabul edildi ve rafa kaldırıldı. Descartes dünyanın ve insanın varoluşu üzerine büyük yalnızlık içinde yirmi yıl boyunca sürdürdüğü düşünmesini cogito, ergo sum:... Read more

03-14-2011 05:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayallerimi İnşa Ettim  - Yücel Meral - Ana Fikri

Hayallerimi İnşa Ettim - Yücel Meral - Ana Fikri

Hayallerimi İnşa Ettim - Yücel Meral - Özeti, Hayallerimi İnşa Ettim Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kapital Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Başarıyla inşa edilen 50 yıllık bir öykünün anlatıldığı Hayallerimi İnşa Ettim Kapital Yayınları ndan çıkarak raflardaki yerini aldı. Kitap bize, yüksek mühendis Nuri Tümbek i ailesinin ve dostlarının kalemiyle tanıtırken; aynı zamanda Tümbek in yıllar önce... Read more

03-14-2011 05:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hıçkırık - Kerime Nadir - Ana Fikri

Hıçkırık - Kerime Nadir - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Aralık 2001 Kitap Türü: "Artık geri dönemezdim. Göğsünü dolduran nemli saçlarını koklamak isteğiyle başımı ona yaklaştırdım. Koluyla beni itti. Birden kızdım: - Nalan, dedim, senden sadece bir fedakarlık istiyorum... Görüyorsun ki, yanıyorum... - Kenan... Delisin... Normal değilsin.... Seni mazur görüyorum... Fakat daha fazla ileri gitme!.. - Merhametin bu noktada kalıyor demek? Sonra bu haksızlığını anlayacaksın ve pişman... Read more

03-14-2011 04:52 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hakkari Taşları / Çıplak Savaşçıların Gizemi - Veli Sevin - Ana Fikri

Hakkari Taşları / Çıplak Savaşçıların Gizemi - Veli Sevin - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 1998 Ağustosunda Hakkari kent merkezinde, bir rastlantı sonucu, 13 adet dikilitaş (stel) bulundu. Boyları 81-330 cm arasında değişen bu stellerde cepheden çıplak bir savaşçı ile ona ait silah ve eşyalara, daha küçük ve hiyerarşik olarak onu izleyen erkek ya da kadınlarla savaşçının kahramanlıklarına ilişkin sahnelere ve yabanıl hayvanlara yer verilmiştir. Ölmüş ataların ruhlarını... Read more

03-14-2011 04:43 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Fatih ve Dönemi Büyük Türk - Nicolae Jorga - Ana Fikri

Fatih ve Dönemi Büyük Türk - Nicolae Jorga - Ana Fikri

Yayınevi: Yeditepe Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Osmanlı hanedanı birçok büyük komutan çıkarmıştır, ancak Fatih Sultan Mehmed kadar bilime, felsefeye, tartışmaya ve sanata önem veren ikinci bir hükümdar çıkaramamıştır. Diğer "Nicolae Jorga" Kitapları: 1. Osmanlı İmparatorluğu Tarihi (Kutulu 5 Cilt Takım)

03-14-2011 04:33 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dünyadaki En Büyük Satıcı - Og Mandino - Ana Fikri

Dünyadaki En Büyük Satıcı - Og Mandino - Ana Fikri

Yayınevi: Boyner Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2002 Kitap Türü: Og Mandino 22 dile çevrilmiş ve 36 milyondan fazla satmış 18 kitabın yazarıdır. Esinlendirici kişisel gelişim kitapları alanında dünyanın en çok okunan yazarı olan Og Mandino aynı zamanda İngilizce konuşan dünyada en sevilen konuşmacılardan biridir. Önemli olan bugün ne olduğunuz değil, yarın neye başlayacağız. Deve çobanı küçük Hafid in ustası büyük tacir Patros dan devraldığı, başarı ve... Read more

03-14-2011 04:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hit lerin Sekreteri Führer le İkibuçuk Yıl Melissa - Traudl Junge - Ana Fikri

Hit lerin Sekreteri Führer le İkibuçuk Yıl Melissa - Traudl Junge - Ana Fikri

Yayınevi: Alkım Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Traudl Junge, 22 yaşında dansçı olmayı hayal ederken, hızlı ve düzgün yazma yeteneğiyle hayatının akışını değiştirecek bir fırsat yakaladı: Adolf Hitler in sekterliği... Münihli sıradan bir kız, kısa zamanda kahverengi iktidarın merkezine gelivermişti.Aralık 1942 den 30 Nisan 1945 e, Hitler in Führer sığınağındaki intiharına kadar 2,5 yıl onun özel sekterliğini yaptı.

03-14-2011 04:12 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ergenlikte 33 Sorun 33 Çözüm - Çelebi Çağlayan - Ana Fikri

Ergenlikte 33 Sorun 33 Çözüm - Çelebi Çağlayan - Ana Fikri

Yayınevi: Neden Kitap Basım Tarihi: Kitap Türü: Daha dün elinden tutmadan yolda yürüyemeyen çocuğunuzun artık bir ergen olduğunu fark ettiniz mi?Ergenlik dönemi tüm ebeveynler için çocuklarının gelişimindeki en sancılı evrelerin başında gelir. Uzmanlar bu dönemin 11 yaşında başlayıp 18 yaşına kadar (hatta daha uzun süre) devam edebileceğini söylüyor ve ebeveynleri uyarıyor; çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini en sağlıklı biçimde tamamlaması açısından bu döneme... Read more

03-14-2011 04:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cemile Midilliye Biniyor - Kolektif - Ana Fikri

Cemile Midilliye Biniyor - Kolektif - Ana Fikri

Cemile Midilliye Biniyor - Kolektif - Özeti, Cemile Midilliye Biniyor Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kaknüs Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Hikaye / Edebiyat Yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi gören Cemile serisine yepyeni dört macera daha eklendi. Cemile yüzmeyi öğreniyor da Cemile, anne ve babasıyla deniz kıyısında harika bir tatil geçiriyor. Bu arada şişme simidinden kurtulup suyun yüzeyinde kalmayı başarıyor. Nasıl mı?... Read more

03-14-2011 03:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beni Çok Ararsınız - Derleme - Ana Fikri

Beni Çok Ararsınız - Derleme - Ana Fikri

Beni Çok Ararsınız - Derleme - Özeti, Beni Çok Ararsınız Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Neden Kitap Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca, hürriyet ve bağımsızlığa sembol olmuş bir milletiz. Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, bağımsızlıktan mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye liyakat kazanamaz. Türk Milleti... Read more

03-14-2011 03:42 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Başucu Öyküleri Başucu Düşleri - Süheyla Pınar - Ana Fikri

Başucu Öyküleri Başucu Düşleri - Süheyla Pınar - Ana Fikri

Yayınevi: Cinius Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Hikaye / Edebiyat Cinius Yayınları nın yeni kitabı Başucu Öyküleri-Başucu Düşleri, iki bölümden oluşan, 96 sayfalık bir "aile kitabı". Yedi öykü ve yedi düş okunmayı bekliyor. Süheyla Pınar sevgi, hoşgörü ve güzelliğin çocukların özünde doğuştan var olduğuna ve yetişkinlerin de içlerinde bir yerlerde bu özellikleri daima taşıdıklarına olan inancını yazdıklarının içine işlemiş... Read more

03-14-2011 03:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
EXCEL 2007 Uzmanlar İçin Makro Çözümler - Semih Erkan - Ana Fikri

EXCEL 2007 Uzmanlar İçin Makro Çözümler - Semih Erkan - Ana Fikri

Yayınevi: Palme Yayın Basım Tarihi: Haziran 2008 Kitap Türü: İşletim Sistemleri / Teknoloji EXCEL 2007 Uzmanlar İçin Makro Çözümler

03-14-2011 03:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bana Gözlerimi Verin Komutanım! Hepimiz Mehmetçiği - Ali Kuzu - Ana Fikri

Bana Gözlerimi Verin Komutanım! Hepimiz Mehmetçiği - Ali Kuzu - Ana Fikri

Bana Gözlerimi Verin Komutanım! Hepimiz Mehmetçiği - Ali Kuzu - Özeti, Bana Gözlerimi Verin Komutanım! Hepimiz Mehmetçiği Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bilge Karınca Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yaklaşık 25 yıl önce Türkiye nin Güney doğusunda başlayıp, tüm ülkeyi neredeyse bir ateş topuna çeviren, onbinlerce vatan evladının hayatını kaybetmesine, şehitlerin sayısının her gün artmasına yol açan... Read more

03-14-2011 03:12 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Denizci - Jean Genet - Ana Fikri

Denizci - Jean Genet - Ana Fikri

Denizci - Jean Genet - Özeti, Denizci Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Jean Genet, bu kez "başyapıtı" olarak nitelenen Denizci'yle karşımızda. Bizi şiddetin estetiğine davet ederken, insan doğasını uçsuz bucaksız karanlıklarına sürüklüyor yine. Her zamanki küstahlığı, radikalliği ve anlatısındaki sonsuz özgürlükle... Diğer kitaplarında kendi benliğini parçalayarak, dağıtarak, damıtarak sergileyen... Read more

03-14-2011 03:01 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Güç Olma Stratejisi Çin - R. Kutay Karaca - Ana Fikri

Güç Olma Stratejisi Çin - R. Kutay Karaca - Ana Fikri

Yayınevi: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2008 Kitap Türü: Soğuk Savaş sonrası en büyük tartışma, yeni sistemin ABD adına tek kutupluluk yaratıp, yaratmadığı ve ABD nin karşısına yeni bir gücün çıkıp, çıkmayacağı üzerine odaklanmıştır. Sovyetler Birliği nin dağılması, bu tartışmanın odağına tarih boyunca büyük bir güç olmuş, Asya kıtasına ırkının rengini vermiş ve günümüzde ekonomik anlamda en büyük olma yolunda büyük yol almış... Read more

03-14-2011 02:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cennet - Abdulrazak Gurnah - Ana Fikri

Cennet - Abdulrazak Gurnah - Ana Fikri

Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1998 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Abdulrazak Gurnah ın ustaca yazılmış romanı Cennet birçok bakımdan, Avrupalıların pek tutmadıkları Doğu Afrika nın karmaşık kültürünü derinliğine tanımak için çıkılmış bir yolculuk gibi. Karanlığın yüreğiyle bir yüz yüze geliş." --Peter SHERWOOD "Abdulrazak Gurnah ın Cennet i çok katmanlı, güçlü, güzel ve garip. Birbirinden farklı şeyleri bir araya getiriyor:... Read more

03-14-2011 02:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Rüzgar Çıksa - Deniz Çakır - Ana Fikri

Bir Rüzgar Çıksa - Deniz Çakır - Ana Fikri

Yayınevi: Selis Kitapları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Deniz Çakır bu ikinci romanında,bir ahlak varlığı olarak insanın modern hayat karşısındaki çıkmazını anlatıyor.Yine başarılı bir dil,ince bir ironi..Rana,modernitenin insanı fırlatıp attığı metalik dünyada,yalnız,şaşkın,kızgın ve amatördür.Yeni oyunun kurallarını bilmez,Soruları demodedir. Diğer "Deniz Çakır" Kitapları: 1. İtinasız... Read more

03-14-2011 02:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Gerçek Müşteri - Enis Yüce - Ana Fikri

Gerçek Müşteri - Enis Yüce - Ana Fikri

Yayınevi: Muştu Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: İslam / Din 8-9 yaş grubundaki çocuklar için hazırlanan Peygamber Dostları Serisi nde sahabelerin Peygamber Efendimiz döneminde yaşadığı olaylar anlatılıyor. Resimlerle desteklenen hadiseler, çocukların zihninde Asr-ı Saadet in canlanmasında yardımcı oluyor. Bu kitapta yer alan üç hikayeyle Hz. Osman ı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Diğer "Enis Yüce"... Read more

03-14-2011 02:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Büyük Yatakta Kim Yatacak? - Aytül Akal - Ana Fikri

Büyük Yatakta Kim Yatacak? - Aytül Akal - Ana Fikri

Yayınevi: Uçanbalık Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 1996 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Diğer "Aytül Akal" Kitapları: 1. Saray Horozu nun Doğum Günü Mevsimler Kralı nın Ma

03-14-2011 02:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Döne Döne Van Gölü - Lütfi Özgünaydın - Ana Fikri

Döne Döne Van Gölü - Lütfi Özgünaydın - Ana Fikri

Yayınevi: Fotoğraf Evi Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Lütfi Özgünaydın, Van Gölü kıyılarında çeşitli mevsimlerde dolaşarak çektiği Van gölü kıyılarının doğa güzellikleri, kültürel değerleri ve yaşam kesitinden oluşan fotograflarını yirmi adet denemesi ile beraber "Döne Döne Van Gölü " ismiyle bir fotograf albümünde topladı. Otuz yıldır fotoğraf çeken, çok sayıda sergi ve gösteri gerçekleştiren Lütfi... Read more

03-14-2011 01:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hedefteki Adam Saddam - Ersal YAVİ - Ana Fikri

Hedefteki Adam Saddam - Ersal YAVİ - Ana Fikri

Yayınevi: Yazıcı Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 2002 Kitap Türü: Uyuyan Güzel Osmanlı Dünyanın En Zengin Petrol Kaynaklarını Nasıl Elden Çıkardı? Saddam Kimlerin Hedefinde? Belgeler Saddam ın Irak ve Ortadoğu Analizi Diğer "Ersal YAVİ" Kitapları: 1. Paraizm

03-14-2011 01:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Goncanın Üçüncü Günü - Yücel Balku - Ana Fikri

Goncanın Üçüncü Günü - Yücel Balku - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Yücel Balku, gizemli masallar anlatıyor bize. Ölüm ile yaşamın gerçek ile hayalin iç içe geçtiği destansı öyküler bunlar. Yazar binyılların kültür birikimini harmanlıyor öykülerini kurgularken. Kutsallığına inanılan yılan kimi zaman cezalandırıcı kimi zaman ölümsüzlük otunun taşıyıcısı oluyor. Nice ruhları barındıran sular bazen kutsal kabul edilen bir gölcük bazen doğaüstü... Read more

03-14-2011 01:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı - Fred Alan Wolf - Ana Fikri

Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı - Fred Alan Wolf - Ana Fikri

Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı - Fred Alan Wolf - Özeti, Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Crea Yayıncılık Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Bilinç alanında dünyadaki en önemli öncülerden biri olan Fred Alan Wolf (bilinen adıyla Dr. Kuantum) , bilim ve ruhsal düşünce arasında köprü kuran öncü çalışmalarıyla, bilim adamları ve ruhani liderler tarafından takdirle karşılanmaktadır. Bir belgesel... Read more

03-14-2011 01:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gülümseyin (Hayata Dair) - Servet Gürbüz - Ana Fikri

Gülümseyin (Hayata Dair) - Servet Gürbüz - Ana Fikri

Yayınevi: Mart Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2003 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman Üzülme, bugün ağlayarak geçtiğin yolu yarın gülerek geçersin.Gülümsedikçe hayat çok daha güzel. Bu kitap size günün telaşı içinde fark edemediğiniz "Hayata Dair" güzellikleri hatırlatacak. Servet Gürbüz ün Sabah gazetesinde yayınlanmakta olan "Hayata Dair" köşesinden derlenen birbirinden sevimli kareler içinizi ısıtacak.

03-14-2011 01:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Güz Herşeyi Bilir - Hulki Aktunç - Ana Fikri

Güz Herşeyi Bilir - Hulki Aktunç - Ana Fikri

Güz Herşeyi Bilir - Hulki Aktunç - Özeti, Güz Herşeyi Bilir Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Oğlak Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 1998 Kitap Türü: Hikaye / Edebiyat Usta yazar Hulki Aktunç tan usta işi öyküler... Diğer "Hulki Aktunç" Kitapları:

03-14-2011 01:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools