E siz Potkal - Ersin Tezcan - Ana Fikri

E siz Potkal - Ersin Tezcan - Ana Fikri

Yayınevi: E Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 1997 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Birçok yeniliğin öncüsü olan Yayınevimiz 30. yılında, içinde kendi adının geçmediği bir yapıt yayımlıyor. Daha önce yayınlarımız arasında çıkan, Entellektüel Yazılar adlı kitabıyla "dilin sinirleriyle oynayan" Ersin Tezcan, bu kez alfabenin 29 harfinden biriini, e yi kullanmadan bir yapıt ortaya koydu. Dünya edebiyatında yalnızca Fransız yazar Georges Perec, Ernest Vincent... Read more

04-21-2011 09:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Fransızcada İlk Adım - Robert Levy - Ana Fikri

Fransızcada İlk Adım - Robert Levy - Ana Fikri

Yayınevi: Fono Açık Öğretim Kurumu Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Fransızca da İlk Adım" kitabı ilke olarak küçük yaştakiler veya Fransızca yı kolay bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış KENDİ KENDİNE ÖĞRENME kitabıdır. Konuların çok açık ve kolay öğrenilebilir biçimde öğretildiği ve ayrıca anlamayı daha da kolaylaştırması için birçok resimlerle süslendiği bu kitapta, kendi kendine öğrenenler göz önünde... Read more

04-21-2011 08:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Denetim - Niyazi Durmuş - Ana Fikri

Denetim - Niyazi Durmuş - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Teknolojik gelişmelerle birlikte üretimyöntemlerindeki gelişmeler, buna bağlı olarak mal ve hizmet arzının çeşitlenmesi, işletmelerin ve pazarın hem nitelik olarak hem de nicelik olarak büyümesi ve farklılaşması ile sonuçlanmıştır. Bu dinamik süreç devam etmektedir. Bu gelişmeler, işletmelerin faaliyetleri ile ilgili finansal bilgileri sadece kendi ihtiyaçları için değil, ticari ilişkileri nedeniyle ulusal ve... Read more

04-21-2011 08:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bizim Çanakkale / Yenilmeyenlerin Yenildiği Yer  - Ömer Naci Yılmaz - Ana Fikri

Bizim Çanakkale / Yenilmeyenlerin Yenildiği Yer - Ömer Naci Yılmaz - Ana Fikri

Bizim Çanakkale / Yenilmeyenlerin Yenildiği Yer - Ömer Naci Yılmaz - Özeti, Bizim Çanakkale / Yenilmeyenlerin Yenildiği Yer Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Çıra Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çanakkale Zaferi, yenilmeyenlerin/ yenilmez armadanın yenildiği yer olarak tarihin şeref levhaları içerisinde en parlak sayfalardan oluşan bir taç olarak yerini alıyordu. Çanakkale Zaferi, bir yenilgiler dizisinin ardından gelen... Read more

04-21-2011 08:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Etkin Pazarlama Planlaması - John Westwood - Ana Fikri

Etkin Pazarlama Planlaması - John Westwood - Ana Fikri

Yayınevi: Kaizen Yayınevi Basım Tarihi: Ekim 2006 Kitap Türü: İyi bir pazarlama planı, başarılı işletmelerin temelini oluşturur. Ancak istenen sonuçlara ulaştırabilecek, işe yarar bir plan yaratmak için nasıl bir ön hazırlık yapılması gerektiği genellikle bilinmez. Etkin Pazarlama Planlaması, başarılı bir planın formülünü oluşturacak her bir aşamayı adım adım anlatan pratik bir rehber niteliği taşımakta, dolayısıyla pazarlama planı hazırlamak gibi çetin bir işi... Read more

04-21-2011 08:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bize Ait Bir Şeyler - Mustafa Önyurt - Ana Fikri

Bize Ait Bir Şeyler - Mustafa Önyurt - Ana Fikri

Yayınevi: Çağrı Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Ülkemiz gerek coğrafyası ile gerek insanı ile dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Fakat bu güzelliklerin paylaşımında eksiklik var. İnsanımız yüreğindeki o sıcaklığı layık olduğu yere taşıyamıyoruz. Bu kopukluluğun ardından beton evlerde yalnızlaşıyoruz. Maddenin hâkimeyetinde olan bir dünyada günümüz insanının duygularını yok saydık, bir nevi robotlaştık. Oysa ömür... Read more

04-21-2011 08:11 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Eğitim İçin NLP: Etkin Bir Eğitmen Olmanın Yolu  - Richard Churches - Ana Fikri

Eğitim İçin NLP: Etkin Bir Eğitmen Olmanın Yolu - Richard Churches - Ana Fikri

Eğitim İçin NLP: Etkin Bir Eğitmen Olmanın Yolu - Richard Churches - Özeti, Eğitim İçin NLP: Etkin Bir Eğitmen Olmanın Yolu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ganj Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İster anne-baba, ister öğretmen, ister okul yöneticisi, asistan ya da devlet görevlisi olsun, öğrenen kişilerle çalışan herkes için paha biçilemez bir kaynak kitap. İçerisinde ayrıca konuları destekleyen araştırmalara... Read more

04-21-2011 08:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hayali İstanbul Manzaraları - Aykut Gürçağlar - Ana Fikri

Hayali İstanbul Manzaraları - Aykut Gürçağlar - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Batılı sanatçıların fırçalarından çıkan hayali İstanbul manzaralarının kökeninde Batılıların kafasında daha önce oluşmuş Doğu imgesi yatar. Binbir Gece ve diğer Doğu masallarının yarattığı Doğu imgesinin yaşatılmasını sağlayan İstanbul betimlemeleri Batılıların her zaman ilgisini çekmiştir. İstanbul kentinin siluetini belirleyen kubbeler ve minareler, kuşkusuz... Read more

04-21-2011 07:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Foucault - Veli Urhan - Ana Fikri

Foucault - Veli Urhan - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2010 Kitap Türü: Mantık / Felsefe "Michel Foucault'nun çalışmasında üç büyük çözümleme alanı birbirinden ayırt edilebilir: bilgi sistemleri, iktidar biçimleri ve kendi kendisiyle ilişki. Bu alanların her birinde, Foucault, her birisine arkeoloji, genealoji ve etik adını verdiği, çok özel çözümleme biçimlerine başvurur."-Arneld I Davidson-Michel Foucault'yu felsefeye göre bir yere yerleştirmek söz konusu olursa eğer,... Read more

04-21-2011 07:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gül Olan Toprak Burjuva Edebiyatı Üzerine İncelemeler - B. Sadık Albayrak - Ana Fikri

Gül Olan Toprak Burjuva Edebiyatı Üzerine İncelemeler - B. Sadık Albayrak - Ana Fikri

Yayınevi: Ganj Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1997 Kitap Türü: Bu kitaptaki eleştirilerde, tek tek yazarların ve yapıtlarının eleştirisinden yola çıkarak burjuva edebiyatının niteliklerinin ve temel eğilimlerinin çözümlenmesine çalışılıyor.<br>Edebiyat eleştirisi, egemen sınıfın edebiyattaki kuşatmasında uyuşturduğu okur için de gerekiyor. Eleştirinin tartışmaya dönüşmemesi ve suskunlukla karşılanması tekelli sistemin niteliğinden çıkıyor. Bugünün egemen... Read more

04-21-2011 07:21 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Benim Lokantalarım - Artun Ünsal - Ana Fikri

Benim Lokantalarım - Artun Ünsal - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 1996 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Bir yemeksever in eski deyişle "şikemperver"in göz ve damak anıları... 1990 lı yıllarda bir İstanbullunun gittiği lokantalar, tattığı yemekler... Bu lokantalarda kullanılan malzemeler; sofra düzenleri, sunulan hizmet ve lezzetler... Geleneksel Boğaz ve Beyoğlu meyhanelerinden tencere yemekleriyle ünlü esnaf lokantalarına, köfteciden kebapçıya dek, aralarında... Read more

04-21-2011 07:01 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Hafız İle Katip - Hayrettin Orhanoğlu - Ana Fikri

Hafız İle Katip - Hayrettin Orhanoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Sütun Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2007 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Diğer "Hayrettin Orhanoğlu" Kitapları: 1. Düş Gören Defter

04-21-2011 06:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çoban Sülü - Ergün Poyraz - Ana Fikri

Çoban Sülü - Ergün Poyraz - Ana Fikri

Yayınevi: Ganj Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ulusal Kurtuluş Savaşı mızın kahramanı Atatürk, Türk Milletine; başına getireceği, kendisini yönetecek olan insanları iyice araştırmalarını, soyunu, sopunu ve hepsinden önemlisi taşıdığı kanı titizlikle tahlil etmelerini, çok dikkatli bir seçim yapmalarını şu sözleriyle özetliyordu: "... Muhterem milletime tavsiyem odur ki, sinesinde yetiştirerek kaşının üstüne kadar... Read more

04-21-2011 06:41 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dostluğun Kutsal Bağı - Rebecca Wells - Ana Fikri

Dostluğun Kutsal Bağı - Rebecca Wells - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2000 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Dostluğun Kutsal Bağı nın yazarı Rebecca Wells aslında bir oyuncu ve oyun yazarı. Yazdığı birçok oyunun başrolünü de kendisi oynadı. Ayrıca Amerika daki ABC ve CBS kanalalrına televizyon oyunları yazdı. Lousiana lı olan Wells in ilk romanı "Little Altars Everywhere" Batı Eyaletleri Kitap Ödülü nü aldı. İkinci romanı olan Dostluğun Kutsal Bağı ise iki yıldır büyük okuyucu... Read more

04-21-2011 06:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cezanne Üzerine Yazılar - Emile Bernard - Ana Fikri

Cezanne Üzerine Yazılar - Emile Bernard - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Haziran 1997 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Cezanne için "Tanrı Baba" (Le Bon Dieu) sanını Matisse kullanmış. Matisse kuşağından başka sanatçıların da bu tanıma katıldıklarını, Cezanne ın kişiliğinden öncü bir ressam kimliği bulduklarını biliyoruz. İzlenimciliği bir tür önmodernizm olarak değerlendirirsek, Cezanne tek başına, resim sanatındaki kökten değişimin yaratıcı öncüsü, "Tanrı Baba"sıdır.Bu... Read more

04-21-2011 06:21 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Enerji ve İnekler - Özgür Gürbüz - Ana Fikri

Enerji ve İnekler - Özgür Gürbüz - Ana Fikri

Yayınevi: Yeni İnsan Yayınevi Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Siz hiç obez bir inek gördünüz mü? Otlamaya geldiği her çayırı çöle çeviren kaç inek türü var? İnekler, durmadan çalışmak ve tüketmek yerine, trene bakmak gibi sosyal faaliyetlere nasıl zaman ayırır? Köpekler neden karnı tok olduğunda buldukları kemikleri gömer? Neden fazla kemiği mideye indirip, "Yarına Allah kerim!" demezler? İnsanlar neden gereksinimlerinden fazla... Read more

04-21-2011 06:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Benim Memleketim Senin Kalbin - Cem Yılmaz Turan - Ana Fikri

Benim Memleketim Senin Kalbin - Cem Yılmaz Turan - Ana Fikri

Yayınevi: Neden Kitap Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Söyle bana! Bana hangi şarkı olduğunu söyle. Ben de, o şarkıya kaç kez umutsuz bir iç çekişle sarıldığımı, şehrin hangi karanlık köşelerine saralı bir bakışla uzandığımı, seni gözlerimin önüne getirdiğim zaman, kalbimin nasıl da tarifsiz bir sızıyla kanadığını anlatayım." Benim Memleketim Senin Kalbin; dinmek bilmeyen bahar yağmurlarına unutulmaz şarkıların eşlik... Read more

04-21-2011 06:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Ulusun Yaşam Savaşı Çanakkale - Mustafa Karaca - Ana Fikri

Bir Ulusun Yaşam Savaşı Çanakkale - Mustafa Karaca - Ana Fikri

Yayınevi: Nokta Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat ÇANAKKALE YE NEDEN "SON CENTİLMENLER SAVAŞI DENİLDİ? ÇANAKKALE SAVAŞINDA TRUVALILARIN ÖCÜ BATILILARDAN ALINDI MI? ÇANAKKALE SAVAŞI OLMASAYDI ATATÜRK TANINMIŞ BİR KOMUTAN OLUR MUYDU? BU VE BENZERİ SORULARIN CEVABINI BU KİTAP BULACAKSINIZ Burada yatan şehitlerimiz! Sizleri hürmet ve şükranla anıyoruz. Siz olmasaydınız ve siz göğüslerinizi çelik kalelere siper etmeseydiniz bu Boğaz... Read more

04-21-2011 05:51 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gazali nin İktisat Felsefesi - Sabri Orman - Ana Fikri

Gazali nin İktisat Felsefesi - Sabri Orman - Ana Fikri

Yayınevi: İnsan Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ebu Hâmid Gazâlî, insanlık düşünce tarihinin anahtar şahsiyetlerinden biridir. O ansiklopedik diye nitelendirilen çok yönlü düşünür tipinin hem en başarılı hem de en verimli örnekleri arasında yer alır. Gazâlî nin bu çok yönlü düşünce dünyasının çeşitli yanları, düşünce tarihinin değişik kolları tarafından "yeterince denemezse de" azımsanamayacak ölçüde... Read more

04-21-2011 05:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Filistin e Veda - Mirliva Sedat - Ana Fikri

Filistin e Veda - Mirliva Sedat - Ana Fikri

Yayınevi: Yeditepe Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Filistin e Veda , Osmanlı Ordusu nun 1917-1918 yıllarında Filistin-Suriye cephesinde İngilizlerle olan mücadelesini anlatıyor.Bu mücadeleyi vermek üzere, 1917 senesinde kurulan Yıldırım Ordular Grubu nda kurmay subay olarak bizzat bulunmuş olan Mirliva Sedat, Filistin Cephesi nde zaferlerle başlayıp bozgunla neticelenen askerî harekâtı nakletmektedir.Bu eserde;Filistin... Read more

04-21-2011 05:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gülnihal / İlahiler - Kasideler - Abdullah Albayrak - Ana Fikri

Gülnihal / İlahiler - Kasideler - Abdullah Albayrak - Ana Fikri

Gülnihal / İlahiler - Kasideler - Abdullah Albayrak - Özeti, Gülnihal / İlahiler - Kasideler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nesil Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Son zamanlarda ruh ve mana dünyasının güzelliklerini daha fazla hissettirmeye başlayan ve hızla yayılan dini musiki radyo, tv, cd, kaset vb. araçlar vasıtasıyla hayatımızın her sahasında etkisini göstermektedir. Bu eseri okurken kendinizi gül bahçesinde... Read more

04-21-2011 05:02 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hegel - Fikir Mimarları 1 - Nejat Bozkurt - Ana Fikri

Hegel - Fikir Mimarları 1 - Nejat Bozkurt - Ana Fikri

Hegel - Fikir Mimarları 1 - Nejat Bozkurt - Özeti, Hegel - Fikir Mimarları 1 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Felsefe dünyasının bugüne dek en çok sözü edilmiş düşünürlerinden biridir Hegel. Bu kitapta onun önemli beş yapıtından seçilmiş parçalar bulacaksınız. Bu parçaların seçildiği kitaplar hakkında girişte bilgi verildiği gibi, her yapıtın başlangıcında da o yapıtın... Read more

04-21-2011 04:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Don Kişot un Dönüşü - G. K. Chesterton - Ana Fikri

Don Kişot un Dönüşü - G. K. Chesterton - Ana Fikri

Yayınevi: Okuyan Us Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat "Hayatın sırrı gülmekte ve alçakgönüllülükte yatar." Gilbert Keith Chesterton Çok şey bilen kütüphaneci Michael Heme, dostlar arasında sahnelenen bir tiyatro oyununun ardından, kostümünü çıkarmayı reddeder ve rolünü sürdürmeye karar verir... Olaylar kısa sürede toplumsal ve siyasal hayata sıçrayacak, işler çığırından çıkacaktır. Gilbert Keith Chesterton ın son romanı... Read more

04-21-2011 03:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gotik - Kaya Özkaracalar - Ana Fikri

Gotik - Kaya Özkaracalar - Ana Fikri

Yayınevi: L&M Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Gotik tekinsiz bir sahanın doğurduğu bir türdür. Aydınlanma sonrası önce edebiyat sonra da farklı türlerde beliren gotik eğilim, Sir Horace Walpole un The Castle of Otranto (Otranto Şatasu) adlı romanıyla başlar. Türk edebiyatında çok istisnai gotik örnekleri, Kenan Hulusi Koray ın öyküleri ve Kerime Nadir in Dehşet Gecesi adlı romanıdır. Yazar, bu kitapta edebiyattan sinemaya kadar gotik... Read more

04-21-2011 03:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Evlenseydik Boşanacaktık - İsmet Özel - Ana Fikri

Evlenseydik Boşanacaktık - İsmet Özel - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2010 Kitap Türü: Politika - Siyaset / Genel Şiir olmayan ne yazdımsa hepsi devriye nöbetimin mahsulüydü. Sanatla uğraşmak insan ilişkileri alanında cazgırlık etmektir. 1965 yılında PARTİZAN şiirini, 1974’te ÂMENTÜ’yü ve yirmibirinci asrın beşinci senesinde SAVAŞ BİTTİ şiirini benden başkası yazmadı. Neden yazmadı? Bir cazgır daha zuhur etse işler yoluna girmez miydi? Benim kendi kendime gelin-güvey olduğum kimine göre... Read more

04-21-2011 02:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bana Seni Anlat Anne - Sabiha Paktuna Keskin - Ana Fikri

Bana Seni Anlat Anne - Sabiha Paktuna Keskin - Ana Fikri

Yayınevi: Boyut Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Ana - Baba / Aile Annemiz en değerl varlığımızdır. O nunla geçirdiğimiz günler hiç bitmeyecekmişcesine, zamanı hoyrat kullanırız. Bu küçük anı defteri, size annenizi gözden kaçırdığınız yönleri ile tanıtacak. O nu daha çok anlayacak. O na daha çok yakınlaşacaksınız. Hatta bu defteri gelecek kuşaklara değerli bir armağan olarak bırakacaksınız. Diğer "Sabiha Paktuna... Read more

04-21-2011 02:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Deniz - Oku Yap Boz Oyna - Anna Casalis - Ana Fikri

Deniz - Oku Yap Boz Oyna - Anna Casalis - Ana Fikri

Deniz - Oku Yap Boz Oyna - Anna Casalis - Özeti, Deniz - Oku Yap Boz Oyna Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Marsık Yayıncılık Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Bir varmış bir yokmuş... Uzaydan bakıldığında, Dünya nın mavi gözükmesinin nedeni yüzeyinin yarısından fazlasının deniz ve okyanus sularıyla kaplı olmasıdır. Deniz için de bulunan canlıları tanıyarak, denizin bize sunduğu armağanlarla, kitap içindeki öykü ve... Read more

04-21-2011 02:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Fransızların Ermenileri Yok Etme Planı - Klikya 19 - Selehattin Sert - Ana Fikri

Fransızların Ermenileri Yok Etme Planı - Klikya 19 - Selehattin Sert - Ana Fikri

Fransızların Ermenileri Yok Etme Planı - Klikya 19 - Selehattin Sert - Özeti, Fransızların Ermenileri Yok Etme Planı - Klikya 19 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık Basım Tarihi: Haziran 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 1918-1922 yılları arasında, bölgede oynanan oyunlar oldukça korkunçtu: Büyük devletler, kendi amaçları uğruna Türk vatandaşı olan Ermenileri bir "azınlık statüsü" içine sokarak, önce karşılıklı kin... Read more

04-21-2011 02:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hizbullah ve Hamas - Murat Erdin - Ana Fikri

Hizbullah ve Hamas - Murat Erdin - Ana Fikri

Yayınevi: Kastaş Yayınları Basım Tarihi: Mart 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hamas ın eylem çeşitleri arasında adam kaçırma, ev baskınları, pusu kurma gibi yöntemler vardır. Ancak bölgede dehşet uyandıran bombalı intirah saldırıları oldu. Kilolarca dinamiti gövdesine sararak "İslam için şehit olmaya" giden savaşçılar tarafından gerçekleştirilen bu eylemle sarsıcı etki yarattı. Hizbullah ise daha çok Beyrut ta Amerikan askerlerine yönelttiği kamyon... Read more

04-21-2011 02:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hazar Çevresinde Bin Yıl - Lev Nikoloyeviç Gumılev - Ana Fikri

Hazar Çevresinde Bin Yıl - Lev Nikoloyeviç Gumılev - Ana Fikri

Yayınevi: Selenge Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat L.N. Gumilov Eski Türkler isimli eserinde "kendi tarih ve kimliğini bilmeyen, bunun şuurunda olmayan hiçbir kültürün anlamı yoktur"¹ diyerek esasen tarih şuuru olmayan kültürlerin de geleceğinin olmadığına işaret etmektedir. Üzülerek belirtmek gerekirse tarih boyunca insanlığın kaderinde çok önemli bir rol oynamalarına rağmen Türklerin tarih şuuruna yeterince sahip olmadıkları... Read more

04-21-2011 02:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools