Adam Olacak Çocuk - Hakan Metan - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-23-2010 (03:11)   Son Mesaj: 12-23-2010 (03:11)    Cevap: 0    Gösterim: 1369  

12-23-2010

Adam Olacak Çocuk - Hakan Metan - Ana Fikri

Yayınevi: Zambak Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2010
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Adamın biri oğluna Sen adam olamazsın. demiş.Aradan yıllar geçmiş o çocuk kaymakam olmuş ve babasını çağırtmış.Bana adam olamazsın demiştin, bak gördün mü ben kaymakam oldum. deyince adam oğluna :Ben sana kaymakam olamazsın demedim ki. Ben sana adam olamazsın dedim.Adam olsaydın babanı ayağına getirtmez elimi öpmeye gelirdin. demiş. Bu hikayede yıllarca çocuğu suçladık.Peki Ya babanın hiç mi suçu yok?Adam Olacak Çocuk, eğitim hayatını başarıyla sürdürebilmesinde çocuğun kendisine ve ailesine düşenleri anlatıyor. Çocuğun Adam olma yolundaki bu yolculuğunda ailece yol almanın güzelliklerini kitabın içeriğinde keşfedeceksiniz.Çocukların, arabanın arka koltuğunda yolculuk etmesi ve yatmadan önce dişlerini fırçalaması gibi burada sayamayacağım kadar çok güzel davranışı bir nesle Adam Olacak Çocuk programıyla öğreten değerli büyüğüm BARIŞ MANÇO'yu rahmetle anarken onun aziz hatırasını yaşatan 7'den 77'ye Dolu Dizgin Sevgi ve Barış Derneği'ne, çok kıymetli ailesine desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım...

Diğer "Hakan Metan" Kitapları:

1. Bu Çocuk Beni Anlamıyor

Adam Olacak Çocuk - Hakan Metan - Ana Fikri Yorumları