Tarikat nasil aciklanabilir

benim kendimi cennetlik gördüğüm de nerden çıktı ki safinaz hanım...ne bu şiddet bu celal,insaf yahu tanımaz etmezsiniz...neyse... demek ki,konularda anlaşamamışız,ben böyle diyenlerin,yapanların varlığını biliyorum ve yanlış yapıyolar diyorum...vesselam......

1. Alt 04-20-2008, 16:51 #41
    el_feta Mesajlar: 1.168
    benim kendimi cennetlik gördüğüm de nerden çıktı ki safinaz hanım...ne bu şiddet bu celal,insaf yahu tanımaz etmezsiniz...neyse...
    demek ki,konularda anlaşamamışız,ben böyle diyenlerin,yapanların varlığını biliyorum ve yanlış yapıyolar diyorum...vesselam...

2. Alt 04-20-2008, 16:51 #42
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    THEHAFIZ´isimli üyeden Alıntı
    Bu neyi değiştirir canım kardeşim,
    Senin dininin ana kaynağı risaleler mi ki bunla övünüyorsun,
    Yoksa yarun huzuri mahşer de..
    Son Nebi nin furkan 30'da ki şikayetine siz,
    -Ama ben 5 kez risale hatmetmiş birinin torunuyum.. cevabını vermeyi mi düşünüyorsunuz..
    Çok tehlikeli sular da yüzmektir bunun manası,
    Rabbim yar ve yardımcımız olsun..

Konu risalei nurlarin nüshalara bölünmesidir yoksa Kurandan üstün bir tutum yada kurani savunmayip risaleleri savunnan bir tutum degildir

Anlasilabilenlerden eylesin rabbim bizi

3. Alt 04-20-2008, 16:52 #43
    müslümanlar,burada rüzgar kaybetmezler inşallah,ayetin deyimiyle...

4. Alt 04-20-2008, 16:53 #44
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    benim kendimi cennetlik gördüğüm de nerden çıktı ki safinaz hanım...ne bu şiddet bu celal,insaf yahu tanımaz etmezsiniz...neyse...
    demek ki,konularda anlaşamamışız,ben böyle diyenlerin,yapanların varlığını biliyorum ve yanlış yapıyolar diyorum...vesselam...

Kesinlikle o yapanlar yanlis yapiyor ve o sahis hatasidir bunu cemaate mal etmeye ve sonrasinda burada kutsal kitapmis gibi bir ayrimi yapmyiormusuz gibi caka satmaya kimsenin hakki yoktur degilmi

5. Alt 04-20-2008, 16:53 #45
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Bu neyi değiştirir canım kardeşim,
    Senin dininin ana kaynağı risaleler mi ki bunla övünüyorsun,
    Yoksa yarun huzuri mahşer de..
    Son Nebi nin furkan 30'da ki şikayetine siz,
    -Ama ben 5 kez risale hatmetmiş birinin torunuyum.. cevabını vermeyi mi düşünüyorsunuz..
    Çok tehlikeli sular da yüzmektir bunun manası,
    Rabbim yar ve yardımcımız olsun..

Hiçbir şeyle övünmüyorum,sadece Risale-i Nurlar konusunda El-Feta kardeşim gibi kulaktan doğma konuşmadığımı,kendim okuyarak ve canlı şahitlerden örnekler vererek desteksiz konuşmadığımı belirttim.Keşke sizin gibi bilgili olsamda Yunan mitolojisindeki gibi suya,güneşe,toprağa melek desem...

alptraum bunu beğendi.
  6. Alt 04-20-2008, 16:59 #46
    yahu ne kulaktan dolması ya,şurada esaslı bir farklı insan olsa belki risale-i nurları en çok ben aranızda savunurum...kusura bakmayın ama kendi anlayışsızlığınızı üzerime mal etmeyin,bir şeyler söylüyorum,karalamaya çalışıyo diyosunuz,bildiğimi söylüyorum,kulaktan dolma diyosunuz...hatırlıyo musunuz.bir de
    bana demiştiniz ukala bir havanız var diye???el insaf yahu,vallahi insaf ya..insan düşüncesine düşünceyle karşılık vermesini bilmez misiniz?...

7. Alt 04-20-2008, 17:01 #47
    alpatrum kardeş,kuusra bakma ama bunun istisna kısmı,şahıs kısmı kalmamış,niye üniversitelerde başını açanların ortak noktası aynı üstelik bu bir iki kişi de değil..etmeyin eylemeyin,kaç tane akrabam var,söylenen sözler belli,neden açtıkları belli...neyini savunuyosunuz?...

8. Alt 04-20-2008, 17:11 #48
    THEHAFIZ Mesajlar: 135
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Hiçbir şeyle övünmüyorum,sadece Risale-i Nurlar konusunda El-Feta kardeşim gibi kulaktan doğma konuşmadığımı,kendim okuyarak ve canlı şahitlerden örnekler vererek desteksiz konuşmadığımı belirttim.Keşke sizin gibi bilgili olsamda Yunan mitolojisindeki gibi suya,güneşe,toprağa melek desem...

Dünyanın dönmediğini, düz bir tepsi gibi olduğunu, dünyanın bir balık ya da öküz boynuzun da durduğunu, merkeblerin şeytanı gördüğü için anırdığını, cinlerin ayakta idrar edenleri çarptığını, gece tırnak kesmenin veya dışarıya bulaşık suyunu dökmenin haramlığını, meleklerin kanatlı bir varlık olduğunu ve kız gibi güzel olduklarını, resim köpek ve heykel bulunan eve meleklerin girmeyeceğini zırvalayan hakiki yunan mitolojisi savunucu üstadlarınızın adlarını yazmamı ister misiniz alt alta..
    Bilmem valla, siz zararlı çıkarsınız ki, bu söylediklerim zatların herbiri birer muhaddis, müfessir ve mutasavvıf..
    Benim imanımın her zerresi sorgulamakla kuruludur aynen İbrahim Nebi'de olduğu gibi, birileri gibi taklidi bir imana sahip değilim bin şükür, bunun için, beni fazla deşelemeyin siz zararlı çıkarsınız sevgili kardeşim..

9. Alt 04-20-2008, 17:13 #49
    THEHAFIZ Mesajlar: 135
    Haa, safinaz kardeş,
    Bu dini öğrenmek için en baş kaynak Kur'andır ve her söylediğimi Kur'ana tasdik ettirerek söylerim,
    Eğer bazı gerçeklerle yüzleşmek niyetindeyseniz,
    Risalelerden başka okunacak şeylerin de varlığını kabul etmelisiniz.
    Yoksa, kirpi de yavrusunu pamuğum diye severmiş ama... İşte "ama" sı var bir de işin..

10. Alt 04-20-2008, 17:31 #50
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Dünyanın dönmediğini, düz bir tepsi gibi olduğunu, dünyanın bir balık ya da öküz boynuzun da durduğunu, merkeblerin şeytanı gördüğü için anırdığını, cinlerin ayakta idrar edenleri çarptığını, gece tırnak kesmenin veya dışarıya bulaşık suyunu dökmenin haramlığını, meleklerin kanatlı bir varlık olduğunu ve kız gibi güzel olduklarını, resim köpek ve heykel bulunan eve meleklerin girmeyeceğini zırvalayan hakiki yunan mitolojisi savunucu üstadlarınızın adlarını yazmamı ister misiniz alt alta..
    Bilmem valla, siz zararlı çıkarsınız ki, bu söylediklerim zatların herbiri birer muhaddis, müfessir ve mutasavvıf..
    Benim imanımın her zerresi sorgulamakla kuruludur aynen İbrahim Nebi'de olduğu gibi, birileri gibi taklidi bir imana sahip değilim bin şükür, bunun için, beni fazla deşelemeyin siz zararlı çıkarsınız sevgili kardeşim..

Üstadımızın böyle şeyler söylediğinide nerden çıkardınız?

Madem öyle Kuran-ı Kerime dayalı bu tefsir kitabında aynen şöyle yazıyor;Dünyanın öküzün ve balığın sırtında olması halk arasında geçen mecazi bir deyimdir ama avam halk bunu gerçek sanmışlardır.

Dünya karalar ve sulardan oluştuğu için öküz;karaları,balık ise;suları temsilen kullanılmıştır ve hiçbir şekilde dünyanın düz tepsi olduğundan söz edilmemiştir.

Geceleri tırnak kesmenin günah olması söz konusu bile değildir zaten uzun tırnaklar pislik yuvası olduğu için her daim kesilmesi elzemdir.

Ancak elektiriğin yaygın olmadığı dönemlerde gece kesildiğinde yenilip içilen kapların ya da pis olmasından dolayı yerlere düşmesinden dolayı doğru görülmemiş ama yine avam halk tarafından günah adledilmiştir.

Heykel ve resim gibi şeylerin insan ve hayvan benzeri şeyleri yaparak yaratıcıya şirk koştuğu ve bazı putların heykel şeklinde olmasından dolayı doğru görmeyenler tarafından çıkarılan bir düşücedirki benim üstadlarım böyle birşey söylememişlerdir.

Köpek ise yürüyen mikrop yuvasıdır.

Tüylerindeki zararlı maddeler hamile bir bayanın bebeğini kaybetmesine ve anne karnındaki bir bebeğinde fiziksel bütünlüğüne zarar verebilecek boyutlarda zararı olan ve yine sağlık açısından aynı ortamda yaşandığı taktirde ciddi boyutlarda zararları olan bir hayvandır.

Hatta;Şafii mezhebine göre de köpeğe dokunmak abdesti bozabiliyor...
    Bütün bu yazılanlardan yola çıkarsak hepsinin zararlı görülme sebepleri ilmi yönüyle sağlığa zararlı olmasındandır...

Demek ki bizde sorguluyoruz ama sorgulayıp sonunda toslamıyoruz...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.