Yeni Konu aç

Esed rejiminden 'hukuki' kopuşlar başladı

Esed rejiminden 'hukuki' kopuşlar başladı

Esed rejiminden 'hukuki' kopuşlar başladı Suriye'de son dönemde Esed yönetiminden ayrılanların sayısı giderek artıyor. Halep'in baş hakimi Ahmet Naimi, muhaliflerin safına geçtiğini duyurdu. Suriye'de son dönemde Esed yönetiminden ayrılanların sayısı giderek artıyor. Halep'in baş hakimi Ahmet Naimi, muhaliflerin safına geçtiğini duyurdu. Suriyeli aktivistlerin yayınladığı görüntülerde Naimi, , Halep'in baş hakimi olduğunu ifade ederek yönetimden ayrıldığını ve muhaliflerin... Read more

İlham Aliyev'den 90 mahkuma af

İlham Aliyev'den 90 mahkuma af

İlham Aliyev'den 90 mahkuma af Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeni yıl arifesinde 90 mahkûmu affeden kararnameyi imzaladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeni yıl arifesinde 90 mahkûmu affeden kararnameyi imzaladı. Kararnameyle halen cezaevinde bulunan 79 mahkum şartsız salıverildi. 11 mahkuma ise para cezası ve kamuya ait birimlerde çalışmak şartıyla affedildi. Af kararının, bazı insan hakları savunucuları örgütleri ile tutuklu kişilerin ailelerinin... Read more

Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum gününü kutladı

Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum gününü kutladı

Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum gününü kutladı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum günü ve miladi yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum günü ve miladi yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamaya göre, Ahmedinejad, Hz. İsa'nın doğum gününü kutladı, miladi yeni yılın mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. ... Read more

Esad Rusya ile pazarlığa oturuyor

Esad Rusya ile pazarlığa oturuyor

Esad Rusya ile pazarlığa oturuyor "Siyasi sığınma" için ülke aradığı iddia edilen Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Suriye'nin geleceğini konuşmak için Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad'ı Rusya'ya gönderdi. "Siyasi sığınma" için ülke aradığı iddia edilen Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Suriye'nin geleceğini konuşmak için Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad'ı Rusya'ya gönderdi. Esed'in ülkesindeki iç savaşı sona... Read more

Rus Dışişleri Beşşar Esed'e sahip çıktı

Rus Dışişleri Beşşar Esed'e sahip çıktı

Rus Dışişleri Beşşar Esed'e sahip çıktı Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in görevden ayrılmasına yine karşı çıktı. Lukaşeviç, böyle bir talebin Cenevre mutabakatına aykırı olduğunu savundu. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in görevden ayrılmasına yine karşı çıktı. Lukaşeviç, böyle bir talebin Cenevre mutabakatına aykırı olduğunu savundu. ... Read more

İspanya'dan göçmenlere DNA testi

İspanya'dan göçmenlere DNA testi

İspanya'dan göçmenlere DNA testi İspanya insan kaçakçılığını önlemek için göçmenlerin bulunduğu sosyal merkezlerdeki ailelere DNA testi yapma kararı aldı. İspanya insan kaçakçılığını önlemek için göçmenlerin bulunduğu sosyal merkezlerdeki ailelere DNA testi yapma kararı aldı. Fas toprakları içinde bulunan ancak İspanya'ya bağlı olan Melilla kentinde, insan kaçakçılığını önlemek amacıyla göçmenlerin bulunduğu sosyal merkezlerdeki ailelere gerçekten aile olup... Read more

'İktidar aşığı değilim'

'İktidar aşığı değilim'

'İktidar aşığı değilim' Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, iktidar aşığı olmadığını belirterek, tüm istediğinin ülkesinin kalkınması olduğunu söyledi. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, iktidar aşığı olmadığını belirterek, tüm istediğinin ülkesinin kalkınması olduğunu söyledi. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Başbakan Hişam Kandil'i kabine değişikliğiyle görevlendirdiğini belirterek, ''İktidar aşığı değilim, tüm istediğim ülkemin kalkınması''... Read more

Eski ABD Başkanı Bush yoğun bakımda!

Eski ABD Başkanı Bush yoğun bakımda!

Eski ABD Başkanı Bush yoğun bakımda! ABD'nin eski başkanlarından George H.W. Bush, bronşit yüzünden 23 Kasım'dan beri tedavi gördüğü Houston'daki hastanede yoğun bakıma alındı. ABD'nin eski başkanlarından George H.W. Bush, bronşit yüzünden 23 Kasım'dan beri tedavi gördüğü Houston'daki hastanede yoğun bakıma alındı. Bush ailesinin sözcüsü Jim McGrath, 88 yaşındaki Bush'un, ateşinin düşmeyip sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle 23 Aralık Pazar günü Methodist... Read more

El Cezire muhabirine 'keskin' saldırı

El Cezire muhabirine 'keskin' saldırı

El Cezire muhabirine 'keskin' saldırı El Cezire'nin yerel muhabiri Ebu Yezen el-Hamoui, rejime bağlı bir keskin nişancı tarafından vurularak öldürüldü. El Cezire'nin yerel muhabiri Ebu Yezen el-Hamoui, rejime bağlı bir keskin nişancı tarafından vurularak öldürüldü. Suriye'nin batı eyaletlerinden Hama'daki El Cezire muhabirlerine, Esed rejiminin keskin nişancısı tarafından ateş açıldı. Saldırıda gazeteci grubuyla birlikte olan yerel rehber ve gazeteci Ebu Yezen el-Hamoui... Read more

Nikaragua'da yanardağ alarmı!

Nikaragua'da yanardağ alarmı!

Nikaragua'da yanardağ alarmı! Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da yanardağ alarmı verildi. Halkın tahliyesi isteniyor, ama onlar kalma taraftarı... Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da yanardağ alarmı verildi. Halkın tahliyesi isteniyor, ama onlar kalma taraftarı... VİDEO İÇİN TIKLAYIN GALERİ İÇİN TIKLAYIN Ülkedeki en büyük yanardağı olan San Cristobal'de bir süredir ciddi bir hareketlilik gözleniyor. Yetkililer önlem için volkan çevresindekilere tahliye çağrısı yaptı. ... Read more

Beşşar Esed asıl şimdi ne yapacak?

Beşşar Esed asıl şimdi ne yapacak?

Beşşar Esed asıl şimdi ne yapacak? Beşşar Esed'i 16 yıldır adım adım takip eden isim CIA ajanı çıktı. Suriye Dışişleri Bakanlığı eski sözcüsü ve Beşşar Esed'in sağ kolu Cihad Makdisi'nin ABD'ye kaçtığı açıklandı. Suriye Askeri Polisi'nin en üst düzey komutanı Tümgeneral Abdul Aziz Casım el Şallal da muhaliflerin safına geçti. Beşşar Esed'i 16 yıldır adım adım takip eden isim CIA ajanı çıktı. Suriye Dışişleri Bakanlığı eski sözcüsü ve Beşşar Esed'in sağ kolu Cihad... Read more

Netanyahu seçim kampanyasına başladı

Netanyahu seçim kampanyasına başladı

Netanyahu seçim kampanyasına başladı İsrail'de siyasi partiler, 22 Ocak'ta yapılması planlanan erken genel seçimler için kampanya çalışmalarına başladı. İsrail'de siyasi partiler, 22 Ocak'ta yapılması planlanan erken genel seçimler için kampanya çalışmalarına başladı. Seçime aşırı sağcı Avigdor Lieberman'ın 'Evimiz İsrail Partisi' ile ittifak halinde giren muhafazakar Likud Partisi lideri ve Başbakan Binyamin Netanyahu, kampanyasında İran ve güvenlik konularına öncelik... Read more

Mısır'ı referandum sonrası bekleyen tehlike!

Mısır'ı referandum sonrası bekleyen tehlike!

Mısır'ı referandum sonrası bekleyen tehlike! Mısır'da yeni anayasa için yapılan referandum sonuçları dün akşam açıklandı. Sandıktan yeni anayasaya 'evet' oyu çıkarken, muhalif kanat ise bu sonuçtan hiç memnun kalmadı. Peki Mısır'ı referandum sonrası neler bekliyor... Mısır'da yeni anayasa için yapılan referandum sonuçları dün akşam açıklandı. Sandıktan yeni anayasaya 'evet' oyu çıkarken, muhalif kanat ise bu sonuçtan hiç memnun kalmadı. Peki Mısır'ı referandum sonrası neler... Read more

Mısır'da ölmeden mezara girenlerin şehri

Mısır'da ölmeden mezara girenlerin şehri

Mısır'da ölmeden mezara girenlerin şehri Mısır'ın başkenti Kahire'de mezar evlerden oluşan ayrı bir şehir var. İsmi olmayan bu şehir, Kahire'deki fakirlere ev sahipliği yapıyor. Mısır'ın başkenti Kahire'de mezar evlerden oluşan ayrı bir şehir var. İsmi olmayan bu şehir, Kahire'deki fakirlere ev sahipliği yapıyor. Şehrin yoksul insanları, mezarları korumak karşılığında buralarda yaşamaya hak kazanıyor. Mısır'daki mezarlardan bazıları toprak altındaki odalardan... Read more

'Başbakan olsaydım Türkiye'den özür dilerdim'

'Başbakan olsaydım Türkiye'den özür dilerdim'

'Başbakan olsaydım Türkiye'den özür dilerdim' Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'in Mavi Marmara gemisine yönelik saldırısına ilişkin, ''Eğer başbakan olsaydım, siviller hayatını kaybettiği için Türkiye Başbakanı Erdoğan'dan ve Türk halkından özür dilerdim'' dedi. Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'in Mavi Marmara gemisine yönelik saldırısına ilişkin, ''Eğer başbakan olsaydım, siviller hayatını kaybettiği için Türkiye Başbakanı Erdoğan'dan ve Türk halkından... Read more

Silahların gölgesinde Noel kutlamaya çalıştılar

Silahların gölgesinde Noel kutlamaya çalıştılar

Silahların gölgesinde Noel kutlamaya çalıştılar Çatışmaların yıkıma uğrattığı Suriye'de yaşayan Hristiyanlar, Noel kutlamasını silahların gölgesinde yapıyor. Çatışmaların yıkıma uğrattığı Suriye'de yaşayan Hristiyanlar, Noel kutlamasını silahların gölgesinde yapıyor. Başkent Şam'da alış veriş merkezleri güvenlik kaygısı ve ekonomik durgunluk nedeniyle boş kaldı. Ülkedeki Hristiyanlar, geleceklerinin belirsiz olmasından dolayı endişeli: "Geçen yıl... Read more

Filipinler'deki fırtına 6 bin kişiyi mahsur bıraktı

Filipinler'deki fırtına 6 bin kişiyi mahsur bıraktı

Filipinler'deki fırtına 6 bin kişiyi mahsur bıraktı Filipinler'i dün gece itibari ile vuran tropikal Quinta fırtınası sonucu ülkenin farklı bölgelerinde 6 bin kişinin mahsur kaldığı bildirildi. Filipinler'i dün gece itibari ile vuran tropikal Quinta fırtınası sonucu ülkenin farklı bölgelerinde 6 bin kişinin mahsur kaldığı bildirildi. Pasifik Okyanusu'ndan gelen ve Filipinler'in doğusundan orta kesimine doğru ilerleyen Quinta fırtınasının karaya ulaşması ile yavaşladığı... Read more

Kazakistan'da milli yas ilan edildi

Kazakistan'da milli yas ilan edildi

Kazakistan'da milli yas ilan edildi Kazakistan'da dün akşam gerçekleşen faciada, istihbarat görevlileri de dahil 27 kişinin öldüğü açıklandı. Uçak kazası yüzünden ülkede milli yas ilan edildi. Kazakistan'da dün akşam gerçekleşen faciada, istihbarat görevlileri de dahil 27 kişinin öldüğü açıklandı. Uçak kazası yüzünden ülkede milli yas ilan edildi. VİDEO İÇİN TIKLAYIN Kazakistan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 27 Aralık'ın ülkede milli yas günü ilan... Read more

Cami kundakçısı esinlendiği kanalı açıkladı

Cami kundakçısı esinlendiği kanalı açıkladı

Cami kundakçısı esinlendiği kanalı açıkladı ABD'nin Indiana eyaletinin Toledo şehrinde geçtiğimiz sonbaharda yaşanılan cami kundaklama olayının zanlısı suçunu itiraf etti. Kundakçı, esinlendiği yayın organını da açıkladı. ABD'nin Indiana eyaletinin Toledo şehrinde geçtiğimiz sonbaharda yaşanılan cami kundaklama olayının zanlısı suçunu itiraf etti. Kundakçı, esinlendiği yayın organını da açıkladı. İsmi Randolph Linn (52) olan şahıs camiyi yakma girişimine sebep... Read more

Çin 'dumansız hava sahası'nı genişletiyor

Çin 'dumansız hava sahası'nı genişletiyor

Çin 'dumansız hava sahası'nı genişletiyor Pekin yönetiminin yürürlüğe koyduğu yeni yasal düzenlemeyle, Çin'de 3 seneye kadar kamuya açık alanlarda tütün ürünlerinin tüketimi tamamen yasaklanacak. Pekin yönetiminin yürürlüğe koyduğu yeni yasal düzenlemeyle, Çin'de 3 seneye kadar kamuya açık alanlarda tütün ürünlerinin tüketimi tamamen yasaklanacak. Çin resmi basınındaki habere göre, Çin'de sağlık birimleri ve okullarda getirilen sigara içme yasağının ardından kamuya... Read more

Talabani'nin görevini yardımcısı üstlenecek

Talabani'nin görevini yardımcısı üstlenecek

Talabani'nin görevini yardımcısı üstlenecek Geçirdiği rahatsızlık sonucu Almanya'da tedavi altına alınan Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Partisi Başkanı Celal Talabani'nin partideki görevine, yardımcısı Kosret Resul vekalet edecek. Geçirdiği rahatsızlık sonucu Almanya'da tedavi altına alınan Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Partisi Başkanı Celal Talabani'nin partideki görevine, yardımcısı Kosret Resul vekalet edecek. Irak... Read more

Japonlar internet başından kalkmıyor

Japonlar internet başından kalkmıyor

Japonlar internet başından kalkmıyor Japonya'da yapılan bir araştırma, insanların gün içerisinde internette harcadıkları zamanın arttığını ortaya çıkardı. Japonya'da yapılan bir araştırma, insanların gün içerisinde internette harcadıkları zamanın arttığını ortaya çıkardı. İçişleri ve İletişim Bakanlığı'nın her 5 yılda yaptığı araştırmaya göre, bir Japon günde 41 dakikayı internette sörf yaparak geçiriyor. Bakanlığın, halkın günlük yaşamındaki... Read more

Nijerya'da patlama: 30 yaralı

Nijerya'da patlama: 30 yaralı

Nijerya'da patlama: 30 yaralı Nijerya'nın Lagos kentinde, içinde havai fişeklerin bulunduğu depoda meydana gelen patlamadan sonra çıkan yangında ilk belirlemelere göre 30 kişinin yaralandığı bildirildi. Nijerya'nın Lagos kentinde, içinde havai fişeklerin bulunduğu depoda meydana gelen patlamadan sonra çıkan yangında ilk belirlemelere göre 30 kişinin yaralandığı bildirildi. Kurtarma ekipleri, yaralananların tedavi altına alındığını belirtti. Yangından 9 binanın... Read more

İHH'dan Mali için acil çağrı

İHH'dan Mali için acil çağrı

İHH'dan Mali için acil çağrı İHH İnsani Yardım Vakfı Ankara Koordinatörü Hanefi Sinan, Mali'de yaşananlarla ilgili tüm insan hakları örgütlerine acil durum çağrısı yaptı. İHH İnsani Yardım Vakfı Ankara Koordinatörü Hanefi Sinan, Mali'de yaşananlarla ilgili tüm insan hakları örgütlerine acil durum çağrısı yaptı. Sinan, düzenlediği basın toplantısında, 2 yıldır üzerinde çalıştıkları Mali raporunu tamamladıklarını belirtti. Mali'nin Afrika'nın önemli... Read more

Rusya'da katil dondurucu soğuk: 128 ölü

Rusya'da katil dondurucu soğuk: 128 ölü

Rusya'da katil dondurucu soğuk: 128 ölü Rusya'da eksi 60 dereceye kadar düşen soğuklar can almaya devam ediyor. Rus basınına bilgi veren Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Aralık ayının ortalarından bu yana ölü sayısının 123, yaralı sayısının bin 745 ve hastaneye kaldırılanların sayısının ise 833'e ulaştığını kaydetti. Rusya'da eksi 60 dereceye kadar düşen soğuklar can almaya devam ediyor. Rus basınına bilgi veren Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Aralık ayının ortalarından bu yana... Read more

Japon üniversitesinde Türkçe seçmeli ders oldu

Japon üniversitesinde Türkçe seçmeli ders oldu

Japon üniversitesinde Türkçe seçmeli ders oldu Japonya'nın önemli üniversitelerinden Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde yeni öğretim yılında Türkçe seçmeli ders olarak okutulacak. Japonya'nın önemli üniversitelerinden Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde yeni öğretim yılında Türkçe seçmeli ders olarak okutulacak. Yunus Emre Enstitüsü ile Bunkyou Gakuin Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile birlikte Türkçe dersleri akademik dönem başlangıcı olan Nisan 2013... Read more

ABD 35 ülkeye asker gönderiyor

ABD 35 ülkeye asker gönderiyor

ABD 35 ülkeye asker gönderiyor ABD 35 ülkeye asker göndermeye hazırlanıyor...ABD Savunma Bakanlığı önümüzdeki yıl 35 ülkeye asker göndermek için hazırlıklara başladı. ABD 35 ülkeye asker göndermeye hazırlanıyor...ABD Savunma Bakanlığı önümüzdeki yıl 35 ülkeye asker göndermek için hazırlıklara başladı. ABD askerlerinin misyonu, El Kaide ve radikal İslamcılara karşı, bu ülkelerdeki askerleri eğitmek. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Afrika kıtasında terör... Read more

Filipinler'de yangın: 8 ölü

Filipinler'de yangın: 8 ölü

Filipinler'de yangın: 8 ölü Filipinler'in başkenti Manila'da Noel kutlamaları sırasında gecekondu bölgesinde çıkan 2 ayrı yangında 8 kişi hayatını kaybetti. Filipinler'in başkenti Manila'da Noel kutlamaları sırasında gecekondu bölgesinde çıkan 2 ayrı yangında 8 kişi hayatını kaybetti. İtfaiye sorumlusu Rosendo Cabillan, yangınların, Noel kutlamaları sırasında ateşlenen havai fişekler yüzünden çıktığını açıkladı. İlk yangında, biri veteriner olmak üzere... Read more

Soğuktan ölenlerin sayısı 123'e yükseldi

Soğuktan ölenlerin sayısı 123'e yükseldi

Soğuktan ölenlerin sayısı 123'e yükseldi Rusya'da soğuktan ölenlerin sayısı 123'e çıktı. Rusya'da soğuktan ölenlerin sayısı 123'e çıktı. Ria Novosti'nin bildirdiğine göre, Rusya'da giderek ağırlaşan hava koşulları, bugüne kadar 123 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. 833 kişi tedavi amacıyla hastaneye kaldırılırken, sağlık ekiplerinin aralıksız çalıştığı belirtildi. Hava sıcaklıklarının başkent Moskova'da eksi 30, Sibirya'nın doğusunda... Read more

Breivik'in avukatı yılın Norveçlisi seçildi!

Breivik'in avukatı yılın Norveçlisi seçildi!

Breivik'in avukatı yılın Norveçlisi seçildi! Norveç'te 22 temmuz 2011'de hükümet binalarına bombalı, Utoya adasındaki gençlik kampına silahlı saldırıda bulunarak 77 kişiyi katleden asrın canisi Anders Behring Breivik'in avukatı Geir Lippestad, yılın Norveçlisi seçildi. Norveç'te 22 temmuz 2011'de hükümet binalarına bombalı, Utoya adasındaki gençlik kampına silahlı saldırıda bulunarak 77 kişiyi katleden asrın canisi Anders Behring Breivik'in avukatı Geir Lippestad, yılın Norveçlisi... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları Moderatörler
Gösterilen 2101 den 2130 ´e kadar. Toplam 5073 Konu bulunmuştur. Moderatörler : 1
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır