Zahrettin Çelik (Zahrettin Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Zahrettin Çelik (Zahrettin Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 04-24-2011 (05:10)   Son Mesaj: 04-24-2011 (05:10)    Cevap: 0    Gösterim: 1017  

04-24-2011

Zahrettin Çelik (Zahrettin Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

Beş çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak, Mardin Nusaybin ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimi Nusaybin de tamamladıktan sonra, 1996 yılında maddi sıkıntıdan dolayı İstanbul’a geldi. İstanbul’daki ilk işi cennete marangoz atölyesinde çırak olarak başlamaktır.
    1997 yılında ailesininde' istanbula gelmesiyle,çeşitli işlerde çalıştı.
    2000 senesinde' farklı kimlik arayışına girer.' Sosyal yaşamda doğu şivesiyle kendini ifade etmesi onu rahatsız etmez' ama uyum sağlamak için, diksiyon eğitimi almak ister ve soluğu' Zeytinburnu Atatürk kültür merkezinde alır. Vahdet ÇAKAR yönetiminde tiyatroya adım atar.
    2001-2009 arası' Bakırköy halk eğitim merkezinde tiyatro' çalışmalarına bağlı olarak, Aynı zamanda bu yıllarda, yönetmen asistanlığı ve gönülü oyuncu koçluğu görevini üstlenmiştir.

2001-2006 yılları arasın da, yunus emre kültür merkezi sahne direktörü aytekin ÖZEN yaratıcı drama ve Barbaros andinç (cennet kültür' merkezi sanat danışmanı) en son Ercan koçak' tiyatro ilgili eğitimleri tamamladı.

Zahrettin ÇELİK, 2009 yılında' KOLLEKTİF TİYATROSU kurucuları arasında yer aldı.

Bu yıllarda
    '
    2001''''''''''Baba- Tiyatro Oyunu
    2002''''''''''Fedai Tiyatro Oyunu
    2003''''''''''Çat Kapı Tiyatro Oyunu
    2004''''''''''Rumuz Gonca Gül Tiyatro Oyunu
    2004''''''''''Ah Be İstanbul - Dizi' Kanal D
    2004''''''''''Harput Güneşi' - Dizi Tgrt
    2005''''''''''Bir Korku Film - Kısa Film
    2005''''''''''Başka Güneşin Çocukları –Yunus Emre Kültür Merkezi''''''''''''
    2005''''''''''Boyacı Tiyatro Oyunu
    2006''''''''' Uğultu – Kısa Film
    2006''''''''''Nuri Paşa İlk Öğretim Okulu Drama Eğitimi
    2007''''''''''Bayram Gümüş Kışlası Komutan Çocuklarına Drama Eğitimi'
    2007''''''''''Temiz ve Mikrop Adlı Oyun Bayram Gümüş Kışlası Kıbrıs
    2002–2008''Bu Toprağın Çocukları Altmış Kişilik Kadrosuyla Müzikal
    2002-2009''Bakırköy Halk Eğitim Merkezi' Pantomim Eğitimi
    2009''''''''''Arka Sokaklar' Kanal D' 117 Bölüm
    2010''''''''''Rahmetlide sollardı tiyatro oyunu ( yönetmen oyuncu)
    2010''''''''''Kod adı ilk yardım ( yazar prova' aşamasında)
    2010''''''''''Uzaylı arkadaş ( çocuk oyunu)
    Oyun ve tv rol aldı… halen' sokak çocukları,engeliler ve köy okularına eğitime destek kapsamlı çalışmalarda bulunuyor.

Latest 5 Biyografi

Zahrettin Çelik (Zahrettin Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları