Mehpare Çelik (Mehpare Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Mehpare Çelik (Mehpare Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   İlk Mesaj: 12-21-2010 (04:57)   Son Mesaj: 12-21-2010 (04:57)    Cevap: 0    Gösterim: 1058  

12-21-2010

Mehpare Çelik (Mehpare Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Sanat

26 Mart 1950'de Ankara'da doğdu. İlk-Orta-Lise eğitiminden sonra, A.İ.T.İ.A Mimarlık ve Mühendislik Yüksek Okulu, İnşaat Mühendisliğinden 1970 yılında mezun oldu. Aynı yıl TRT'nin açtığı sınavları kazanarak Ankara Radyosu'nda spiker olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında Ankara Televizyonu Başspikerliğine atandı.

Uzun yıllar TRT'de' program yapımcısı ve sunucusu olarak görev yapan Mehpare Çelik, Türkçe'yi doğru ve güzel kullanması nedeni ile pek çok ödüle layık görüldü.
    Türkiye'nin ilk TSE belgeli spikeri Mehpare Çelik'e 2004'te Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından ISO 2001 belgesi verildi.

Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) kurucu, Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi olan Mehpare Çelik, aynı zamanda TSK ELELE Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Bilkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Çelik, iki kız çocuğu annesidir.

Latest 5 Biyografi

Mehpare Çelik (Mehpare Çelik Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları