Atakan Karakaplan (Atakan Karakaplan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Atakan Karakaplan (Atakan Karakaplan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 10-11-2010 (22:53)   Son Mesaj: 10-11-2010 (22:53)    Cevap: 0    Gösterim: 797  

10-11-2010

Atakan Karakaplan (Atakan Karakaplan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1945 İzmir doğumlu olan Atakan Karakaplan, lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini de İTÜ Mimarlık Faültesi’nde bitirdi. İş hayatına Karakaplan İnşaat’ın ortağı olarak başlayan ve 1972-2000 yılları arasında Karakaplan İnşaat’ta görev yapan Karakaplan, 1970-72 yılları arasında İzmir Atatürk Stadyumu’nun şantiye mimarı olarak da görev yaptı.

1968 yılında bir dönem İzmir Belediyesi Yapı Ruhsat Şefliği İmar Müdürlüğü’nde Yapı Ruhsat Şefi olarak da çalışan Karakaplan, halen kendi firmasında iş hayatını sürdürüyor.

Karşıyaka Rotarty Kulübü’nün Kurucu Sekreteri olan Atakan Karakaplan, 1986-87 yılları arasında da kulübün başkanlık görevini yürüttü. Basketbol Adamları Derneği’nin (BAD)de kurucu başkanı olan Karakaplan, EBSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunurken, yine 1982-1998 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürdü. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesidir.

İyi derecede İngilizce bilen Karakaplan, evlidir.

Latest 5 Biyografi

Atakan Karakaplan (Atakan Karakaplan Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları