Tasavvufu Hakkıyla Anlamak..

BeKKe ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-09-2010, 07:57 #21
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    şimdi şöyle güzel bir tasavvuf iyi gelirdi...

tamam emriahmed,sen karşısın..ki ben tasavvufu islama dahil etmiyorum .Kavramdır takva kelimesine eş anlamlısıdır da desek ne olur?...ben de kurana ve sünnete tastamma uyan kulluk kıvamına kelime gitdirip tasavvuf derim ve karşı değilim tabiki....
    vesselam...

İyi ablacım kapansın konu.Sizi anladım problem yok siz daha felsefi bakıyormuşsunuz.Rabbim ilminizi arttırsın şahsınııza saygım sonsuz selam ile...

Konu emirahmedyasin tarafından (01-09-2010 Saat 08:07 ) değiştirilmiştir.
    mus'ab bunu beğendi.
  2. Alt 01-09-2010, 12:11 #22
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a

Müminler ancak kardeştir....elhamdülillah

emirahmedyasin ve mus'ab bunu beğendiler.
  3. Alt 01-10-2010, 11:29 #23
    fehim Mesajlar: 89
    Tasavvuf konusunda tartışmaya gerek yok. Bu yolun kurucuları bellidir. Öncüleri Cüneyd-i Bağdadi, Beyazıd-ı Bistami gibi alim insanların hayatları ve yazdıkları eserler ortadadır. Bu yolu takip ettiğini söyleyip yanlış işlere bulaşan varsa sahte dervişlerin yaptıkları sadece kendilerini bağlar asla bu tasavvufa zarar veremez. Onun için sapla samanı birbirine karıştırmamak, gafil, cahil ve bağnaz olmamak gerekir. Herkes fikrini serdetmek de özgürdür. İyiye güzele ve doğruya yönelten yalnız Allah(cc)'dır. Selam ve muhabbetle...

mus'ab bunu beğendi.
  4. Alt 01-11-2010, 12:45 #24
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    fehim´isimli üyeden Alıntı
    Tasavvuf konusunda tartışmaya gerek yok.

Haklısınız aynı şeyleri paylaşmıyoruz.Kuran gelen giden beni ilgilendirmiyor.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.