Gunyetüt Talibin...

el_feta ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 10-07-2008, 21:55 #51
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    subhanallahi ve bihamdihi yer ile gök arasını doldurur diyor resul...
    (tuhafından)

...

Tam anlamadim ne demek istedigini üstadim, acarsan sevinirim....

2. Alt 10-07-2008, 23:25 #52
    el_feta Mesajlar: 1.168
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Tam anlamadim ne demek istedigini üstadim, acarsan sevinirim....

Hani bazen birşey söylemek istemez ya insan...bazen farklı kelimelerle de bunu yapıyorum,biraz nev-i şahsıma münhasır,tavırlar...
    Anlamanı gerektirecek bişey yokl üstad,sadece susmayı isteyen dilim bir önceki mesajda,sonradan tekrar açılmak istedi,kendisine verilen cevaba karşı,ama susacağım dedim diye açılan ağzımdan hayrlı bir kelime çıksın dedim..
    anlatabildim mi bilmiyorum ama...öyle bişey işte..

: ) ..teşekkürler...sormak zahmetine katlanmanız bile takdir edilecek bir incelik...
    hayırlı geceler...

alptraum ve Henna bunu beğendiler.
  3. Alt 09-05-2009, 01:04 #53
    salihdogan Mesajlar: 5
    Sayın alptraum kardeşim bir kaç gündür bu siteye gözatıyorum. bazı kardeşlerimiz, bir hata yakaladığında onu bahane ederek tarikatlara ve mensuplarına olan karşı duruşlarını bazen haddi aşarak devam ettiriyorlar. çok yazılmıştır ama ben birdaha yazayım. tarikat: yol demektir aslında karşı çıkan kardeşlerde, tarikatlara ve onların şahsında ALLAH dostlarına karşı çıkma tarikatı kurmuşlar ama adına tarikat demiyorlar. bir çok tarikat gurubunun içine girdim hiç birinde, kendi kitaplarını kur'an dan üstün tuttuklarını görmedim..bir diğer kardeşimiz: ben kuranı okurken, her ayetin bana hitabettiğini düşünürüm diyor. aziz kardeşim: kur'an da müşriklere, münafıklara, kafirlere, yahudilera ve hıristiyanlara hitap eden onlarca ayet var. isterseniz bir daha düşünün. ...........selam ve dua ile

alptraum bunu beğendi.
  4. Alt 09-09-2009, 07:59 #54
    Seriat i bilmeden Tasavvuf a giren ya delirir ya da SAPITIRMIS. Ilk önce seriat ögrenilmeli sonra yasanmali sonra tasavvufa girilmeli düsüncesindeyim. Yoksa hal bundan daha siddetli dahi olabilir

5. Alt 09-19-2009, 11:46 #55
    engeltanimaz Mesajlar: 5
    Metin mete´isimli üyeden Alıntı
    Dinlerini bir oyuncak ve bir eğlence edinen ve dünya hayatının aldattığı kimseleri (bir tarafa) bırak! Kazandıkları sebebiyle hiçbir nefsin felâkete dûçar olmaması için Kur'an ile nasihat et. O nefis için Allah'tan başka ne dost vardır, ne de şefaatçı. O, bütün varını fidye olarak verse, yine de ondan kabul edilmez. Onlar kazandıkları (günahlar) yüzünden helâke sürüklenmiş kimselerdir. İnkâr ettiklerinden dolayı onlar için kaynar sudan ibaret bir içecek ve elem verici bir azap vardır.”
    [ En’am-70 ]

ne diyelimki cahiller laftan anlamaz onlara laf edersen bir suru harf gorur ama manasina ermez...eremez cunku `korlar sagirlar dusunemezler` dir

evet bizim dinimizi senin gibilerin oyuncagi degildir
    bizim dinimiz senin gibi xxxxxxxxxxxxxxx ayetlerden anladiklari degildir !
    sen bize gonderilmis bir elci degilsinki bize ayetlerin anlamini aciklamaya kalkisyorsun

xxxxxxxxxxx asil kimliginle cik neden inkar ettigin dusmanlik ettigin Muslumanlarin killigina giriyorsun xxxxxxxxxxxxx !
    Sen papaz misyoner yuzunu hele bir goster ben senin inandigin sacmaliginda tas uzerinde tas birakmam iste bunu cok iyi bildigin icin ey urkek mahluk Muslumanim diye cikiyorsun ortaya

Halbuki Peygamberimiz buyurdularki `KURANI KENDI AKLI ILE YORUMLAYAN KAFIR OLUR`

anlasildi mi ? Bu kisi Musluman OLAMAZ YANI !!
    arti sizin gibilerin Kurana el surmesi HARAMDIR cunku Kurana gusulsuz abdestsiz el surulmeeeez! Gusul abdest icin de IMAN sarttir !
    Ama sen imani inkar ediyorsun !

`Allahtan baska dost ve veli yoktur !` ayet `kendi hevasini ilah edineni gordun mu sen mi ona yol gostereceksin ` ayet ve ` Allahin dostlari onlara ne uzuntu nede korku yoktur ` buda ayettir

sen bazi (isine gelen ayetleri yazarken bazilarinida es geciyorsun ) Kuran boyle yapanlara bunlar kafirlerin taa kendileridir diye ferman ediyor !

Sen Allahin dostu olmak nedir bilmezsin
    Gayba takilip kalmissin Allah gaybi diledigine bildiri ! Sana mi soracak?!

merak etme senden once de bircok hacli Islami yikmaya calisti ama yikamadi ancak...kendileri cok kotu yiklidilar ayaklarini ellerine alipta yesil sarikli suvarileri gorunce namertce kactilar savas meydanindan

bu yuzden senin gibi (edebi bir kelime bulamiyorum neyse arkadaslar anlamistir)
    Kurana saldiriyor Islama saldiriyor ...Kurani Incili bozduklari gibi kendi yorumlarini katarak bozmaya calisiyor ! xxxxxx seni senin Kurani bozmaya gucun yetmez ! Insanlar ve cinler bir araya gelse bunu yapamazlar ! Cunku bu Allahin sozleridir ! Canli Kuran olan Allah Resulunden olmayan Onu sevmeyen Ona uymayan Kurani anlayamaz !
    Pirime dil uzatanin canina okurum ! O Allah Resulunun (sav) torunu Seyyid Gavsul Azamdir ! ya sen kimsin ?! sen nesin ?! onu acikla !

Git havrana kilisene orda ahkam kes !

Konu alptraum tarafından (09-20-2009 Saat 07:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Uygunsuz tabirler düzenlenmistir
    mus'ab bunu beğendi.
  6. Alt 09-19-2009, 16:14 #56
    mus'ab Mesajlar: 331
    Esselamü aleyküm. engel tanımaz kardeşim. yazının içeriğine sonuna kadar katılıyorum. ama üslubunuzu birdaha gözden geçirin. Allah resulü ( s a v ) efendimiz, dikkat edin benden sonra karnı tok ensesi kalın bir adam çıkacak biz kur'an da neyi helal bulduk helal kabul neyi haram bulduk haram kabul ederiz. diyecek.......onlar yalancıdır ve inkarcıdırlar.
    halbuki Allah resulü (s a v )bir başka dadis-i şerifte, kur'an dakinin bir o kadarıda bana verildi buyuruyor. yani sunneti rasulullah'a tabi olmadan kur'an ne anlaşılır nede uygulanır. zira resulü kibriya efendimiz (s a v ) in, hayatı kur'an,ın açılımıdır diğer bir ifadeyle tefsiridir.

benim sahabelerim gökteki yıldızlar gibidir. buyruğunu, benim neslim fatımadan kıyamete kadar devam eder. mübarek sözlerini anlamamakta ısrar eden, bu ısrarcı kişilerin, aslında hallerine acımak lazım zira birilerinin elinde oyuncak olmuşlar bunları kalem tetikçisi olarak kullanıyorlar. sen ne kadar ayet ve hadis. tefsircisinden örnek verirsen ver. onlar kendi bildiğini okuyacaklardır. fakat yinede siz celalli halinizi, konrol ediniz. bayramınız mübarek olsun.

en kalbi duygularla ALLAH'a emanet olun.......

7. Alt 09-19-2009, 23:22 #57
    gmz Mesajlar: 47
    ben sadece paylaşım için çok teşekkür ediyorum konu açık ve net Allah razı olsun...

mus'ab bunu beğendi.
  8. Alt 09-20-2009, 16:17 #58
    engeltanimaz Mesajlar: 5
    benim yazdiklarimi neden sildin anlamadim cifte standart mi uyguluyorsun?
    uygunsuz uslupten bana bahsetmeyin ..uygunsuz olan sizin yapitklarini acaba neden bu konuyu silmedin yoksa metenin KUFURLERINI EDEBLI VE UYGUN MU BULUYORSUN ?!

neden bunlari burda konusturmak istiyorsun ? bunun cevabini verin
    benim yazdiklarim bu mahlugun yazdiklari yaninda cok hafif kaldi
    Vallahi hem o hemde ona destek ve bunlari yazmaya ve yaymaya izin verenler belalarini hem bu dunyada hemde ahirette tadacaklardir

ben bu nurcu foruma uye olmazdim ama Gunyeye dil uzatildigin gordugum icin sorumlu oldugum icin karsiligini verdim kalani Allah verir insallah !

bu konuyu acanin durumu belli : ben bunu baska sitelerde de gordum bu bir papazdir
    ama kendine Muslumanim diyenlerede sunu demek istiyorum ,kafire mahluk dedigim icin bana kizan canim dedigimi isteyenlere sunu demek istiyorumki eger boyle devam ederseniz tevbe etmezseniz sizin icinde hidayet imkansiz olur

CUNKU HAKK TEALA BUYURDU `DOSTUMA DIL UZATANA SAVAS ACARIM`

kendinize Muslumanim diyorsunuz ama bir bakin kendinize siz evliyaya kufreden kafiri hos goruyor kafire kizanlara karsi cellalleniyorsunuz
    arti benim de sizin gibi olmami istiyorsunuz oylemi ?!

halbuki Kuranda muminlerden soz ederken `KAFIRLERE KARSI SIDDETLI KENDI ARALARINDA MERHAMETLIDIRLER ` deniyor

kendinizi hesaba cekin simdi
    !

Konu engeltanimaz tarafından (09-20-2009 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.
  9. Alt 09-20-2009, 20:36 #59
    mus'ab Mesajlar: 331
    Sayın alptraum kardeşim: engeltanımaz kardeşimize yaptığınız ikazı daha önce emirahmetyasin'e de yapmalıydınız. cübbeli ahmeti bahane ederek bırakın türkiyeyi dünya müslümanlarına kafir, müşrik, münafık, zındık gibi insan olan helede müslüman olan birisinin ağzına almaması gereken hakaretlere sessiz kalmamalıydınız. Adil olmak daha önceleri şeyhlerin dizi dibinde el pençe divan duran, arzu ettiği şehlik koltuğuna oturamayınca vahhabilerin içi para dolu dolmuşuna binen patika, stabilize, asfalt, ayırmadan edep ve ahlakta sınır tanımadan tam gaz giden birisinin yazısını alıntılayıp, müslümanlara salyalarını akıtarak ağız dolusu kusanlara da üsluplarının doğru olmadığını lütfen yazın ki siz adil kalın.......ben ikisinede üsluplarının yanlış olduğunu yazdım.......bayramınız mübarek olsun

Konu mus'ab tarafından (09-20-2009 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir.
  10. Alt 09-20-2009, 23:00 #60
    @engeltanimaz

Sayin engeltanimaz,

"bu bölüm; edebini ve seviyesini vede aldığı ahlak ile ahlaki tavır ve davranış içinde olanların beslenip bereketlenecegi bir yerdir."

Burada eger sizin yazinizdaki uygunsuz bölümleri sildiysek te bu yazinizin genelini degistirmemis sadece sahsa yönelik örn: "senin gibi nato mermer kafalar" v.b. cümleleriniz cikarilarak forum ve bölüm kurallari geregi gereken yapilmistir. Burada bildiklerimizi anlatma disinda karsimizdaki kisiye caka satma hakkina sahip degiliz.

Bana gönderdiginizde ki edeb DISI özel mesaj normalde sizin forumdan uzaklastirilmanizi gerektirmektedir ki bunu sahsima alarak yapmayacagim. Lütfen bu gibi tavrinizi sürdürmeyin onun disinda ehl-i kible olan birisine de kafir demek kisiye kafir edermis ve cenahiniz Abdulkadir Geylani ise bu beslendiginiz cenaha uygun tavirlarinizi görmek isterim sahsim adina.

@mus'ab

Bir kisiyi uyarmak ya da bunu en dogru sekliyle yapmak icin elimden gelen gayreti göstermekteyim ve bu forumda her türlü düsünceyi acik bir sekilde belirtebilecek kadar hürriyetin uygulandigini düsünüyorum. Fakat bu sürecte bazi kisileri tanimamiz gerekmekte ve ona göre uygulamaya gecirmek mecburiyetindeyiz yoksa ben bir kisiyi uyarmaktan haz almiyorum. emirahmedyasin in yazdigi bir mesajin yanlis oldugunu düsünüyorsunuz o mesaj icerisinden rapor et seceneginden rapor edebilirsiniz. Gözümüzden kacmis olabilir ve tüm diger moderatör arkadaslarda o mesaji incelemeye alacaktir. Bu forumda asla ama asla sahislara yönelik tölerans uygulanmamakta fakat bu tanima süreci bu hususta önemli ve adalet kisminda yaniliyor olabilirim. Her türlü mesajimda ve her türlü uygulamamda hak adina beni elestirebilirsiniz bundanda memnun olurum. Fakat sayin engeltanimaz eger hak adina birseyler yaziyorsa daha düzgün yazmali ve bunu zaten ilerleyen süreclerde hepberaber görecegiz.

altun bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.