Kadın Programlarından Esinlenerek "Çakkıdı"

Sezen Aksu'nun Büyük İlgi Gören Şarkısının Hikayesi Duyunca Çok Şaşıracaksınız. Sezen Aksu'NUN BÜYÜK İLGİ GÖREN ŞARKISININ HİKAYESİ DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ. Sözlerini Sezen Aksu'nun yazdığı, Kenan Doğulu'nun yorumuyla Türkiye'yi saran 'Çakkıdı' ...

1. Alt 04-24-2008, 17:53 #1
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Sezen Aksu'nun Büyük İlgi Gören Şarkısının Hikayesi Duyunca Çok Şaşıracaksınız.

Sezen Aksu'NUN BÜYÜK İLGİ GÖREN ŞARKISININ HİKAYESİ DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ.
    Sözlerini Sezen Aksu'nun yazdığı, Kenan Doğulu'nun yorumuyla Türkiye'yi saran 'Çakkıdı' şarkısının nereden çıktığını biliyor musunuz? İşte Aksu'ya ilham veren olay:

Can Dündar'ın sunduğu programa konuk olan Sezen Aksu, geçen yıla damgasını vuran 'Çakkıdı' şarkısının sözlerini yazarken ilhamı sabah programlarından aldığını söyledi.

Aksu, şunları söyledi: 'Sabah programlarını seyrediyordum oradan oraya, oradan oraya... O kadar acayipti ki... Mesela kocasını öldürmüş kadın, yatmış hapishanede, çıkmış... Ağlaya ağlaya anlatıyor. Programı sunan da diyor ki, 'Amannn, biraz keyifli şeylerden bahsedelim'... Aradan 30 saniye geçiyor hoppaaa çakkıdı çakkıdı oynuyor. Yani ordan oraya geçerken çıktı...' Bu tür parçaları insanları güldürmek için bilinçli yazdığını ifade eden Sezen Aksu, 'Ben güldürmeyi en önemli iş olarak adlediyorum kendime. Her şeyden daha önemli. Komedyen olmayı şarkıcılığa tercih edebilirim. O kadar çok seviyorum' dedi.(televizyongazetesi) (Gecce.com) 9 dakika önce.. [1320672]

2. Alt 04-24-2008, 18:55 #2
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Hakkaten neydi o kadın programları
    gerçi hala devam ediyomu bilmiyorum tam olarak ama
    bu tür programlarla en iyi şahan dalga geçiyordu
    özellikle ''dişi yakarış'' serisiyle

Konu kipchak tarafından (04-24-2008 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 04-24-2008, 19:08 #3
    Bende bu programları anlamıyorum.Kadınlar gidip özel hayatlarını A'dan Z'ye deşifre ediyorlar.

Sonra birde tüm programlara grup halinde takılan kokoşlar var.Hangisine baksan onlar seyirci olarak bulunup,o günü geçiriyorlar ama belli bir amaç içinyoksa boş değiller,hayatını anlatan kadını sorguluyorlar,hemen mikrofonu ellerine alıp engin kültürleriyle ya savunurlar ya da yargılarlar ha birde onlara komut verilir tam şurda alkışlayın diye...

Geçen sene bir mağazada mağaza sahibi oraya gelen bir teyze ye(belliki tanışıyorlar):

-Ablacım nerden böyle?Takmış takıştırmışsın.Teyzem de:

-Esra Ceyhan'ın programındaydım,bugün yine bir ağlaştık bir ağlaştık diye yanıt vermişti...

İnsanların bu şekilde çorba duygular içinde olmasına şaşırıyorum ve bu yalan sahnelere kendileride inanıyorlar mı desem,kaptırmışlar mı desem,ne desem

A mı diim,B mi diim,C mi diim,D mi diim ne diiim?(Şahan'dan hatıra)

4. Alt 04-24-2008, 21:04 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    O programlara katilanlar cüz-i miktarda para yada o günki mesai yemegi aliyorlar kadinlarda ev hanimi ya evde oturacagima orada otururum diyor

cok kötü cok

5. Alt 04-24-2008, 21:10 #5
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    O programlara katilanlar cüz-i miktarda para yada o günki mesai yemegi aliyorlar kadinlarda ev hanimi ya evde oturacagima orada otururum diyor

cok kötü cok

Para aldıklarını bilmiyordum

6. Alt 04-24-2008, 21:37 #6
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bende iki kisiden bunu ögrenmistim gidip katilmadigim icin o kiside atv deki tüm kadin programlarina katilan bir erkekti sima olarak neredeyse gercekten türkiyede tanindi ama bilmiyorum tabiki tüm katilanlarmi aliniyor yoksa bilinen belli bas kahramanlar var illaki olmazsa olmazlar sadece onlarmi aliyor bilmiyorum

7. Alt 04-24-2008, 23:55 #7
    Metin mete Mesajlar: 547
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bende iki kisiden bunu ögrenmistim gidip katilmadigim icin o kiside atv deki tüm kadin programlarina katilan bir erkekti sima olarak neredeyse gercekten türkiyede tanindi ama bilmiyorum tabiki tüm katilanlarmi aliniyor yoksa bilinen belli bas kahramanlar var illaki olmazsa olmazlar sadece onlarmi aliyor bilmiyorum

Ekmek parasi nedecen adamin elinden baska is gelmiyor(Gelsede isine gelmiyor) dedikodu yapmayla kazaniyor...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.