MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Konu Dışı (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/)
-   -   Kadın Programlarından Esinlenerek "Çakkıdı" (https://www.muhakeme.net/forum/konu-disi/6003-kadin-programlarindan-esinlenerek-quotcakkidiquot.html)

safinaz 04-24-2008 17:53

Kadın Programlarından Esinlenerek "Çakkıdı"

Sezen Aksu'nun Büyük İlgi Gören Şarkısının Hikayesi Duyunca Çok Şaşıracaksınız.

Sezen Aksu'NUN BÜYÜK İLGİ GÖREN ŞARKISININ HİKAYESİ DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ.
Sözlerini Sezen Aksu'nun yazdığı, Kenan Doğulu'nun yorumuyla Türkiye'yi saran 'Çakkıdı' şarkısının nereden çıktığını biliyor musunuz? İşte Aksu'ya ilham veren olay:

Can Dündar'ın sunduğu programa konuk olan Sezen Aksu, geçen yıla damgasını vuran 'Çakkıdı' şarkısının sözlerini yazarken ilhamı sabah programlarından aldığını söyledi.

Aksu, şunları söyledi: 'Sabah programlarını seyrediyordum oradan oraya, oradan oraya... O kadar acayipti ki... Mesela kocasını öldürmüş kadın, yatmış hapishanede, çıkmış... Ağlaya ağlaya anlatıyor. Programı sunan da diyor ki, 'Amannn, biraz keyifli şeylerden bahsedelim'... Aradan 30 saniye geçiyor hoppaaa çakkıdı çakkıdı oynuyor. Yani ordan oraya geçerken çıktı...' Bu tür parçaları insanları güldürmek için bilinçli yazdığını ifade eden Sezen Aksu, 'Ben güldürmeyi en önemli iş olarak adlediyorum kendime. Her şeyden daha önemli. Komedyen olmayı şarkıcılığa tercih edebilirim. O kadar çok seviyorum' dedi.(televizyongazetesi) (Gecce.com) 9 dakika önce.. [1320672]

kipchak 04-24-2008 18:55

Hakkaten neydi o kadın programları
gerçi hala devam ediyomu bilmiyorum tam olarak ama
bu tür programlarla en iyi şahan dalga geçiyordu
özellikle ''dişi yakarış'' serisiyle:)

safinaz 04-24-2008 19:08

Bende bu programları anlamıyorum.Kadınlar gidip özel hayatlarını A'dan Z'ye deşifre ediyorlar.

Sonra birde tüm programlara grup halinde takılan kokoşlar var.Hangisine baksan onlar seyirci olarak bulunup,o günü geçiriyorlar ama belli bir amaç için:))yoksa boş değiller,hayatını anlatan kadını sorguluyorlar,hemen mikrofonu ellerine alıp engin kültürleriyle ya savunurlar ya da yargılarlar ha birde onlara komut verilir tam şurda alkışlayın diye...:))

Geçen sene bir mağazada mağaza sahibi oraya gelen bir teyze ye(belliki tanışıyorlar):

-Ablacım nerden böyle?Takmış takıştırmışsın.Teyzem de:

-Esra Ceyhan'ın programındaydım,bugün yine bir ağlaştık bir ağlaştık diye yanıt vermişti...

İnsanların bu şekilde çorba duygular içinde olmasına şaşırıyorum ve bu yalan sahnelere kendileride inanıyorlar mı desem,kaptırmışlar mı desem,ne desem:))

A mı diim,B mi diim,C mi diim,D mi diim ne diiim?(Şahan'dan hatıra):afro0121:

alptraum 04-24-2008 21:04

O programlara katilanlar cüz-i miktarda para yada o günki mesai yemegi aliyorlar kadinlarda ev hanimi ya evde oturacagima orada otururum diyor

cok kötü cok:)

safinaz 04-24-2008 21:10

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 12091)
O programlara katilanlar cüz-i miktarda para yada o günki mesai yemegi aliyorlar kadinlarda ev hanimi ya evde oturacagima orada otururum diyor

cok kötü cok:)

Para aldıklarını bilmiyordum:)

alptraum 04-24-2008 21:37

Bende iki kisiden bunu ögrenmistim gidip katilmadigim icin o kiside atv deki tüm kadin programlarina katilan bir erkekti sima olarak neredeyse gercekten türkiyede tanindi ama bilmiyorum tabiki tüm katilanlarmi aliniyor yoksa bilinen belli bas kahramanlar var illaki olmazsa olmazlar sadece onlarmi aliyor bilmiyorum

Metin mete 04-24-2008 23:55

Alıntı:

alptraum´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 12096)
Bende iki kisiden bunu ögrenmistim gidip katilmadigim icin o kiside atv deki tüm kadin programlarina katilan bir erkekti sima olarak neredeyse gercekten türkiyede tanindi ama bilmiyorum tabiki tüm katilanlarmi aliniyor yoksa bilinen belli bas kahramanlar var illaki olmazsa olmazlar sadece onlarmi aliyor bilmiyorum

Ekmek parasi nedecen adamin elinden baska is gelmiyor(Gelsede isine gelmiyor) dedikodu yapmayla kazaniyor...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:25 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük