güneydoğudan inciler

benim yaşadığım yer(güneydoğu)...Öyle bir cehennemki insanlar bu azaba alışmış.Kimsenin dur dediği yok.evet malesef burası bir cehennem erkeklerde burdaki zebaniler.Küçük yaşta kız çocuğu evlendirme,güzelliğine göre başlık parası alma,polijini evlilik türü hepsi ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

1. Alt 01-07-2009, 22:23 #1
    altun Mesajlar: 885
    benim yaşadığım yer(güneydoğu)...Öyle bir cehennemki insanlar bu azaba alışmış.Kimsenin dur dediği yok.evet malesef burası bir cehennem erkeklerde burdaki zebaniler.Küçük yaşta kız çocuğu evlendirme,güzelliğine göre başlık parası alma,polijini evlilik türü hepsi burda.Yanlış anlamayın bu yazdıklarım eski dönemlerde değil,21.yy da teknoloji çağında yaşanıyor.kadına şiddet başını almış gidiyor.kız çocukları hapis hayatı yaşıyor ama kimsenin dur dediği yok İşin en acı tarafı ne biliyormusunuzkadınların bunu kabullenip bu düzene göre yaşaması.
    bence güneydoğu erkekler için bulunmaz bir yer çünkü;ne yaparlarsa yapsınlar ''erkektir yapar'' deniyor
    hepinizden özür diliyorum amabirilerine içimi dökmem gerekiyordu

2. Alt 01-07-2009, 22:51 #2
    Ensar Mesajlar: 128
    Batıda da liseli ve üniversiteli kızları gördük, üniversite kapısından içeri alınmayan, pırıl pırıl insanları da.Burada gençlerin yaşadığı dünyalık azab değilse de ahiret için büyük azab.

3. Alt 01-07-2009, 22:55 #3
    safinaz Mesajlar: 3.348
    altun´isimli üyeden Alıntı
    benim yaşadığım yer(güneydoğu)...Öyle bir cehennemki insanlar bu azaba alışmış.Kimsenin dur dediği yok.evet malesef burası bir cehennem erkeklerde burdaki zebaniler.Küçük yaşta kız çocuğu evlendirme,güzelliğine göre başlık parası alma,polijini evlilik türü hepsi burda.Yanlış anlamayın bu yazdıklarım eski dönemlerde değil,21.yy da teknoloji çağında yaşanıyor.kadına şiddet başını almış gidiyor.kız çocukları hapis hayatı yaşıyor ama kimsenin dur dediği yok İşin en acı tarafı ne biliyormusunuzkadınların bunu kabullenip bu düzene göre yaşaması.
    bence güneydoğu erkekler için bulunmaz bir yer çünkü;ne yaparlarsa yapsınlar ''erkektir yapar'' deniyor

Demek ki artık herkes bu tür olayları kabullenmiyormuş,bak senin gibi bilinçli insanlarda var ki eminim sen de yalnız değilsinidir.
    Çok klişe olucak ama eğitim çok önemli

4. Alt 01-07-2009, 22:57 #4
    ben etrafımda benim gibi düşünen insanlar göremiyorum malesef

5. Alt 01-07-2009, 22:58 #5
    Ensar´isimli üyeden Alıntı
    Batıda da liseli ve üniversiteli kızları gördük, üniversite kapısından içeri alınmayan, pırıl pırıl insanları da.Burada gençlerin yaşadığı dünyalık azab değilse de ahiret için büyük azab.

evet burdada okuyanlar var ama onlar kendi hayatlarını kurtarıp gidiyorlar geride kalanlar umurlarında değil
    ya peki okula gönderilmeyenler onlar ne yapacak???

6. Alt 01-07-2009, 23:02 #6
    Ensar Mesajlar: 128
    Gidenler ne yaptı ki kalanlar ne yapsın?

Kadının yeri her daim evidir.Bir konuşmada fransız gazeteci Mehmet Akif'e sorar;

- Sizin kadınları eve hapsettiğiniz, dışarı çıkarmadığınız söylüyorlar.Bu konuda ne dersiniz?

Üstadın cevabı düşündürücü;

- Evet, önceleri öyleydi fakat dışarı çıkardık şimdi içeri sokamıyoruz.

7. Alt 01-07-2009, 23:03 #7
    safer82 Mesajlar: 745
    altun´isimli üyeden Alıntı

altun kardeşim söylediklerinin bir kısmına katılmayacağım çünkü bende senin yaşamış olduğun yerde yaşıyorum. Tamam hak verilecek tarafları var ancak sen öyle bir anlatmışsınki ben acaba farklı bir yerdemi yaşıyorum diye düşünmeye başladım?

Çünkü benim tam 6 kız kardeşim var 2 tanesi evli ve bu evlenenlerden belki ilki biraz acemilik olabilirdi ancak derler ya sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş gibi sanırım. İkinci kardeşimi evlendirirken kesinlikle fikrini ve görüşlerini aldıktan sonra evlendirdi bizimkiler.

Ve şunuda belirteyim ben şahsen şuanda kursa gittiğimde kurstaki öğrencilerin çoğuda kız öğrenci!!!! Düşünüyorumda Sen mi biraz aşırı anlattın yoksa ben mi yanlış yerde yaşıyorum!!!!!!

8. Alt 01-07-2009, 23:08 #8
    hocam bence az bile anlattım evet eskiye oranla daha çok kız çocuğu okutuluyo ama okutulmayan cok kız var
    kendi arkadaşlarım mesela okutulmadıkları yetmiyormuş gibi evlendirildiler
    arkadaşlarımı kucaklarında cocukla görüyorum ne günahları vardı onların

9. Alt 01-07-2009, 23:21 #9
    ben şimdi seninle kalkıp eskiden işlenmiş hatalar hakkında tartışacak değilim. Eğer bu zamanda isek ve şuanı konuşuyorsak şimdiye göre konuşmamız gerekir öyle değilm mi? Bak sen kendin diyorsun okuyan kız çocuklarının sayısı fazla demek gelişen birşeyler var. Unutmayalımki İnsanlar dört dörtlük değillerdir. Ve hatasız kul olmaz. Şimdiye kadar bazı yanlışlar ve hatalar yapılmışsa artık bunları değiştirmek lazım onuda nasıl yaparız? Sen ben veya bizim gibiler bilinçli şekilde anlatarak !!! kalkıpta eski olmuş bitmişleri gündeme getirerek sadece çıkmaz bir sokağa girmiş oluruz. O halde sen elinden geldiği kadarayıla çevreni bende görev yaptık sürece velileri ve bizim gibiler böyle yaptıkça kızların okuma oranı daha fazla olacaktır. Yinede altını çiziyorum aşırı bir şekilde eleştiri yapmışsın. Eminimki sen şimdi okurken çok rahatsın eğer sen bu kadar rahat olmasaydın evde bilgisayarın başında bu saatlere kadar abin veya baban izin vermezdi değilmi? senin deyişlerine göre bu çıkar!!!

10. Alt 01-07-2009, 23:36 #10
    Neyse Altun kardeşim benim şimdilik çıkmam gerekiyor yarın sabahtan okula gideceğim. Senle tartışmak güzeldi ancak dediklerin benim açımdan çok ağır gibi geliyor. Sakın erkek olduğum için değil öğretmen olarak senin yorumunu değerlendiriyorum. İnşallah başta bizler ve sonraki çevremiz inançlı vede bilinçli kişilerle dolup taşar!!!! hayırlı geceler kardeşim

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.