Eğlenceli Alışveriş - Ayşen Oy - Ana Fikri

Eğlenceli Alışveriş - Ayşen Oy - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 2004 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Cem in annesi, o gün çok işi olduğu için, alışveriş görevini Cem e vermişti. Cem henüz okuma yazma bilmiyordu. Bu yüzden annesi, Cem in alması gereken şeylerin resimlerini kağıtlara yapıştırarak bir liste yapmıştı. Diğer "Ayşen Oy" Kitapları: 1. Hayvanlar Albümü

12-29-2010 07:35 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hükümsüz Hayatlar  - Murat Karacan - Ana Fikri

Hükümsüz Hayatlar - Murat Karacan - Ana Fikri

Hükümsüz Hayatlar - Murat Karacan - Özeti, Hükümsüz Hayatlar Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Mühür Kitaplığı Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Yırtılmış kozasında kelebekleşir mi hüzün Siyahı biçilmiş kuşağında göğünKanatları törpülenmiş kuşlarGöç mevsimi matemindeKaçıncı peri hazırlığında harcananŞiğmdi yola çıkma zamanıdır şiirlerinAğır usul

12-29-2010 07:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Her Öğretmen Rehberdir - Heyet - Ana Fikri

Her Öğretmen Rehberdir - Heyet - Ana Fikri

Yayınevi: Hayat Yayıncılık Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Haydi Mükremin İleriye, Daha İleriye!"...Yozgat ın bir köyünden göç eden yoksul bir ailenin çocuğu Mükremin i gören iki eğitimci, zorlu bir mücadelenin içine girmişler.Önce onu sokaktaki çevresinden koparmışlar.Sonra 9 yaşından beri çalıştığı konfeksiyon işinden çekip almışlar.Çevredki sporcuların kullandığı malzemeleri, eşofmanları, ayakkabıları temin ederek,... Read more

12-29-2010 07:06 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Güvenli Yol - Galip Mikre - Ana Fikri

Güvenli Yol - Galip Mikre - Ana Fikri

Yayınevi: Muştu Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman "Bir gün Meraklı Adem ile dedesi Gökdağ a tırmanırken karşılarına iki yol çıkar. Bu iki yoldan biri kısa, diğeri ise uzundur. Bu durum Halim Dede nin aklına bir hikaye getirmiştir. Hikayede de bir kısa bir de uzun yol vardır. Hikayedeki iki yolcudan birincisi uzun ama güvenli, diğeri ise kısa ama tehlikeli yolu tercih eder." Muştu Yayınları, Meraklı Adem Serisi ile Bediüzzaman... Read more

12-29-2010 06:42 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hakkımdaki Her Şey - Philipp Keel - Ana Fikri

Hakkımdaki Her Şey - Philipp Keel - Ana Fikri

Yayınevi: Klan Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eşsiz bir soru cevap kitabı. Sizin Hayatınızın Hikayesi. Yaşamınızda, kendisine açılmak istediğiniz özel bir insan var mı? Kendinizi daha iyi tanımak ister misiniz? İstekler ve korkular, anılar ve inançlar, sırlar ve hayaller gibi konulardaki soruları aracılığıyla Hakkımdaki Her Şey, herkese kendi hakkında daha önceden asla düşünmediği, sormadığı ya da sormaya cesaret edemediği... Read more

12-29-2010 06:35 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gılgameş Işığın Kaynağı Doğu-1 - İbrahim Ülger - Ana Fikri

Gılgameş Işığın Kaynağı Doğu-1 - İbrahim Ülger - Ana Fikri

Gılgameş Işığın Kaynağı Doğu-1 - İbrahim Ülger - Özeti, Gılgameş Işığın Kaynağı Doğu-1 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Berfin Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İnsanın insanlaşma sürecini izlediğimizde, ilk ipuçlarını efsanelerde buluruz. "Tarih Sümerde Başlar" söylemi bu işin abecesi gibidir neredeyse.Gilgameş, bu dönemin en ünlü kahramanlarındandır. Onun Enkudi ile olan maceraları, insan... Read more

12-29-2010 06:26 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düşüncenin Çağırdığı - Martin Heidegger - Ana Fikri

Düşüncenin Çağırdığı - Martin Heidegger - Ana Fikri

Yayınevi: Say Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Tehlike altındayız; bir zamanlar yurt diye bellediğimiz çözülüyor, çöküyor. Yurda benzemeyenin gücü insanı o denli alt etti ki, insan buna karşı hiçbir şey yapamıyor. yurda benzemeyenin üzerimize gelişi karşısında nasıl savunmaya geçebiliriz? Ancak yurda özgü olanı sağlıklı tutan ve koruyan güçleri sürekli uyararak; yurda özgü olanın güç kaynaklarını akıtarak ve bu akışa... Read more

12-29-2010 06:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Benim Adım Mozart - Meritxell Marti - Ana Fikri

Benim Adım Mozart - Meritxell Marti - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Temmuz 2007 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Ben, dünyanın en önemli bestecilerinden biriyim. Zamanında değerim pek fazla anlaşılamasa da bestelerim sayıları ve müzikaliteleri açısından değerlendirildiğinde bir dahi olduğum söylenebilir. Altı yaşımdan on yaşıma kadar ablam Nanneri ile Avrupa nın pek çok kentinde konserler verdik. Gençlik yıllarımda tüm Avrupa oldukça yetenekli biri olduğumun farkına vardı. Ama bu benim... Read more

12-29-2010 05:52 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Hoşgörü Üstüne Bir Mektup - John Locke - Ana Fikri

Hoşgörü Üstüne Bir Mektup - John Locke - Ana Fikri

Yayınevi: Liberte Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hoşgörü, insan toplumlarının kalıcı bir barış ve huzur ortamında yaşayabilmelerinin vazgeçilmez şartıdır. Bu sadece bugün böyle değildir. Dün de böyleydi, yarın da böyle kalacaktır. Hoşgörünün iki temel alanı vardır. Birincisi, toplumsal hoşgörüdür. Toplumsal hoşgörünün sosyolojik bir olgu olarak yerleşmesi zaman alır. Hoşgörünün ikinci boyutu siyasal alanla, daha doğrusu... Read more

12-29-2010 05:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayvan Sebze Mucize - Barbara Kingsolver - Ana Fikri

Hayvan Sebze Mucize - Barbara Kingsolver - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Bu kitap… bir yılı çalıştığımız yerde üretilen yiyecekleri tüketerek, komşularımızla iyi geçinerek, çevremizdeki suyu içip havayı soluyarak geçirmenin ailemizi nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Yazar Barbara Kingsolver ailesiyle birlikte endüstriyel gıdalarla ilişiğini kesip -kendi deyimiyle göbek bağını kopartıp- soluğu Güney Appalachia daki çiftliklerinde alır ve bir sene... Read more

12-29-2010 05:32 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Entrikalar Ağında Kürt Buhranı - Gültekin Avcı - Ana Fikri

Entrikalar Ağında Kürt Buhranı - Gültekin Avcı - Ana Fikri

Entrikalar Ağında Kürt Buhranı - Gültekin Avcı - Özeti, Entrikalar Ağında Kürt Buhranı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Metropol Yayınları Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Kürt buhranını kin, tetikledi, nasıl gelişti, Türkiye Cumhuriyeti buhranı neden çözemedi? PKK kimlere neden hizmet etti? PKK-ASALA nasd ortak yönetildi? Öcalan ın kendini anlattığı ilginç ve bilinmeyen ifadelen PKK ve Ermeni işbirliği anlaşmaları ne zaman nasıl imzalandı? Hangi... Read more

12-29-2010 05:22 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Evrim, Bilim ve Eğitim - Kolektif - Ana Fikri

Evrim, Bilim ve Eğitim - Kolektif - Ana Fikri

Evrim, Bilim ve Eğitim - Kolektif - Özeti, Evrim, Bilim ve Eğitim Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nazım Kitaplığı Basım Tarihi: Mayıs 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Mersin de beş öğretmenin evrim kuramını anlattıkları için sürgün edilmelerinin ardından 2005 yılının sonunda Üniversite Konseyleri tarafından hazırlanan ve bilim insanlarının imzasına açılan metin, şu cümleyle son buluyordu: "Eğitim, bilimdışı öğelerden arındırılmalı,... Read more

12-29-2010 05:11 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Günlerin Kitabı - Taha Hüseyin - Ana Fikri

Günlerin Kitabı - Taha Hüseyin - Ana Fikri

Yayınevi: Belge Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 1994 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Mısır a yaptığım son yolculuktan geriye kalan en önemli, en güzel anı Taha Hüseyin le karşılaşmam oldu. Gülümseyişinde (neredeyse boş bulunup bakışlarında diyecektim;) ne sakin bir huzur, sesinde ne büyük bir rahatlık, sözlerinde de ne büyüleyici bir bilgelik vardı! İnsan onunla bir bilgi bahçesinde geziyormuş duygusuna kapılıyor, hiçbir konuda da açığını yakalayamıyordu:... Read more

12-29-2010 05:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Doğu Uykusu - Levent Karataş - Ana Fikri

Bir Doğu Uykusu - Levent Karataş - Ana Fikri

Yayınevi: Artshop Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Göklere ayna tutarak yaptılar bu kenti.Aşkla aşkı harmanlayarak...Derken rüzgârlar taşıdı bulutları ve mevsimlere inandılar. (Tanıtım Bülteninden)

12-29-2010 04:51 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Çan dan Minare ye Büyük İtiraf - Ahmet Akgündüz - Ana Fikri

Çan dan Minare ye Büyük İtiraf - Ahmet Akgündüz - Ana Fikri

Yayınevi: Popüler Kitaplar Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Meşrutiyet yıllarında Ezher şeyhlerinden Şeyh Bahit, Bediüzzaman Said Nursi ye sorar:"-Avrupa ve Osmanlı konusundaki görüşün nedir?" Bediüzzaman şu cevabı verir: "- Avrupa bir İslâm Devletine, Osmanlı Devleti de bir Avrupa devletine hâmiledir. Bir gün gelip doğuracaklardır." Aradan 10-15 sene geçmeden Osmanlı doğurur. Avrupa henüz doğumunu yapabilmiş değildir. Ancak... Read more

12-29-2010 04:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Boşver Dağı Kuşatması / Kaos Savaşı Serisi 5. Kita - Fergus Ryan - Ana Fikri

Boşver Dağı Kuşatması / Kaos Savaşı Serisi 5. Kita - Fergus Ryan - Ana Fikri

Yayınevi: Arkabahçe Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2006 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Kendi halinde genç bir gnom olan Innova kendini bir anda kötü bir durumun içinde buluverir. Talihsiz bir kazaya neden olmak suçuyla gnom mahkemelerince yargılanan Innova, Boşver Dağı nın dibine inip gnommancınıklarını ayarlama cezasına çarptırılmıştır ve bu esnada inanılmaz bir keşifte bulunur. Gnom toplumu, bu keşfin sonucunda ortaya çıkan, diğer hiçbir gnom makinesine benzemeyen ve... Read more

12-29-2010 04:33 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Duyarlı Olmak - Nazmi Şimşek - Ana Fikri

Duyarlı Olmak - Nazmi Şimşek - Ana Fikri

Yayınevi: Asil Yayın Dağıtım Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel İnsan düşünen varlıktır, Yaşadığı hayatı düzenlemek, değişiklikler, yenilikler yapmak, mevcut durumu olumlu yönde geliştirmek ve kısaca bulunduğu yere damgasını vurmak ister. Ancak o zaman mutlu olacağına, içinde yaşadığı ortama kolay uyum sağlayacağına inanır, insan, verilenlerle ve bulduklarıyla yetinmez. Güzelin daha güzelini, iyinin daha iyisini aramaya çalışır.... Read more

12-29-2010 04:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bağıran Bir Sevda - Dr. Selami Şimşek - Ana Fikri

Bağıran Bir Sevda - Dr. Selami Şimşek - Ana Fikri

Yayınevi: Buhara Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2002 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Bağıran Bir Sevda Diğer "Dr. Selami Şimşek" Kitapları: 1. Seçme Nasreddin Hoca Fıkraları

12-29-2010 04:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Eğitim Öğretici Ruh - A.S. Neill - Ana Fikri

Eğitim Öğretici Ruh - A.S. Neill - Ana Fikri

Yayınevi: Kariyer Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2001 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Öğretici ruh nedir?Çevrenize baktığınızda, etki altına aldığınız insanların sizden ne kadar yararlandıklarını gördüğünüzde veya etki alanı oluşturmak için gösterdiğiniz çabaya karşılık ortaya sizden bir parça çıktığında kendinizi bir "öğretici" yerine koyabilir misiniz? Günlük koşuşturmaların insanları tek tip eylem ve tek tip düşünceye doğru... Read more

12-29-2010 04:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever miydin? - Eugene Kennedy - Ana Fikri

Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever miydin? - Eugene Kennedy - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Ağustos 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Başkaları kendisini sevmeyecek diye korkan bir insanın, bu korkusundan daha kötü ve özgürlüğünü elinden alan bir başka korkusu var mıdır? Yaşamınız boyunca duyabileceğimiz, kalbimizin en derin yerlerinden burkulup koparılmış bir sürü acılı sözcük olabilir. Ama bunların hiçbiri, iyi ve sıradan insanın sık sık, belki de yalnızca kendi kendine söylediği şu sözle kadar acı olamaz:... Read more

12-29-2010 03:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Güvercin İle Karınca - La Fonten - Ana Fikri

Güvercin İle Karınca - La Fonten - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2005 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Her biri 16 şar sayfa, renkli, resimli, pedagojik denetimden geçmiş, özenle çizimlenip üsluplandırılmış, 19–26 cm ebatlarında La Fonten Masalları... Diğer "La Fonten" Kitapları: 1. Yoksul İle Zengin

12-29-2010 03:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cazibenizi Konuşturun / Harika Görünmek Elinizde - Linda Bird - Ana Fikri

Cazibenizi Konuşturun / Harika Görünmek Elinizde - Linda Bird - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım Basım Tarihi: Mayıs 2006 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel İyi Bir Fikir Tüm Yaşamımızı Değiştirebilir / Harika Görünmek Elinizde Cazibe muhteşem elmacık kemikleri, iri gözler ve upuzun bacaklardan farklı bir şeydir. Bu saydıklarımıza sahipseniz, ne âlâ! Yoksa da hiç dertlenmeyin! Özgüven, bakım, doğru giysi seçimi ve birkaç makyaj tekniği mucizeler yaratabilir. "Aslında, iyi görünmek için, avuç dolusu para harcamanıza,... Read more

12-29-2010 03:30 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Hatırladıklarım - Zekeriya Sertel - Ana Fikri

Hatırladıklarım - Zekeriya Sertel - Ana Fikri

Yayınevi: Remzi Kitabevi Basım Tarihi: Ekim 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Zekeriya Sertel, Türk basın ve siyaset tarihinin en öenmli isimlerindendir. Gazeteciliğe 1911 de Selanik te başlayan Sertel in meslek yaşamı özgürlük ve demokrasi mücadelesiyle geçti. Kurtuluş Savaşı nan sonra, Türkiye nin en önemli basın-yayın kurumlarını yönlendirdi; pek çok yeniliğe imzasını attı. II. Dünya Savaşı yıllarında faşizme ve nazizme karşı, kalemiyle savaş açtı. Tek parti... Read more

12-29-2010 03:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çıkartmalı Sayılar - Lis Collins - Ana Fikri

Çıkartmalı Sayılar - Lis Collins - Ana Fikri

Yayınevi: Remzi Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 2004 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Kedi saymayı çok seviyor. Ona katılır mısınız? Bu kitaptaki çıkartmalarla, çocuklar hem eğlenecek hem de ona kadar saymayı ve sayıları tanımayı öğrenecekler. Diğer "Lis Collins" Kitapları: 1. Çıkartmalı Şekiller

12-29-2010 03:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Biyolojinin Kültürel Tarihi - Zeki TEZ - Ana Fikri

Biyolojinin Kültürel Tarihi - Zeki TEZ - Ana Fikri

Yayınevi: Doruk Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Canlıların yaşamına dönük ilgimiz nerede başlar, nasıl sürer? Bu bilginin kaynağını vareden gerçekleri yeterince tanır mıyız? Yüzümüzü doğaya, yaşama alanlarına dönünce canlıların varlığını daha çok gözer, anlar ve sorgularız. Bu türden sorular da sık sık gelir bulur bizleri.Prof. Dr. Zeki Tez, Biyolojinin Kültürel Tarihi nde hem bu sorulara yanıtları, hem de canlıların... Read more

12-29-2010 03:01 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beyaz Ölüm - Clive Cussler - Ana Fikri

Beyaz Ölüm - Clive Cussler - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Ağustos 2004 Kitap Türü: Roman / Edebiyat NUMA nın Özel Görevler Ekip Şefi Kurt Austin, çok özel bir görevle karşı karşıyadır. Pek çok insanın ölümü ve korkunç bir çevre felaketiyle sonuçlanabilecek olaylar zinciri, iki farklı grubun çatışmasıyla patlak verir. Radikal çevrecilerle Danimarka savaş gemisi arasında şiddetli bir çatışma çıkmıştır. Görünürde kararlı bir müdahale ile engellenebilecek bu olay, aslında bir... Read more

12-29-2010 02:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gül Kül Oldu Bağdat ta - Cevdet Söztutan - Ana Fikri

Gül Kül Oldu Bağdat ta - Cevdet Söztutan - Ana Fikri

Yayınevi: Babıali Kültür Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Acıların şehridir Bağdat. Rahat yüzü görmez asırlarca... Bu nazenin şehre yapılan reva mıdır? Reva mıdır Binbir Gece Masalları nın şehrini yakıp yıkmak? Reva mıdır üstün bir medeniyet merkezini harap etmek? Reva mıdır bilgi ve hikmetin kalbini vurmak? Son Irak savaşı, acımasız bir şekilde çocuk, kadın, yaşlı demeden insanları perişan ettiği gibi tarih ve kültür... Read more

12-29-2010 02:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eski Zaman Sözleri  - Metin Dikeç - Ana Fikri

Eski Zaman Sözleri - Metin Dikeç - Ana Fikri

Eski Zaman Sözleri - Metin Dikeç - Özeti, Eski Zaman Sözleri Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kül Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat çal armonikamve kıvrıl tenha yaranda kalbimmetruk bir kent gibi uykuyadaha görmem.

12-29-2010 02:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bidat, Hurafe Ve Batıl İnançlar - Mustafa Varlı - Ana Fikri

Bidat, Hurafe Ve Batıl İnançlar - Mustafa Varlı - Ana Fikri

Yayınevi: Ensar Neşriyat Basım Tarihi: Aralık 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İslâm tarihinin hemen her döneminde bid at, hurâfe ve bâtıl inançlarla mücadele konusu işlenmiş, ancak bu mücadele, bazen çok sert, bazen de çok müsamahakâr yöntemlerle yapıldığı için, beklenen sonucu verememiştir. Oysa bu konudaki mücadele, katılıktan olduğu kadar aşırı müsamahadan da uzak olmalıdır. Bunun için öncelikle dinin iyi öğretilmesi yolu seçilmeli ve bid at, hurâfe ve... Read more

12-29-2010 02:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Doktora Gidiyorum-Deniz in Günlüğü-5 - Kollektif - Ana Fikri

Doktora Gidiyorum-Deniz in Günlüğü-5 - Kollektif - Ana Fikri

Doktora Gidiyorum-Deniz in Günlüğü-5 - Kollektif - Özeti, Doktora Gidiyorum-Deniz in Günlüğü-5 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nurdan Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 3-4 yaş için Diğer "Kollektif" Kitapları:

12-29-2010 02:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools