Eğitim Öğretici Ruh - A.S. Neill - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 12-29-2010 (03:00)   Son Mesaj: 12-29-2010 (03:00)    Cevap: 0    Gösterim: 794  

12-29-2010

Eğitim Öğretici Ruh - A.S. Neill - Ana Fikri

Yayınevi: Kariyer Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2001
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Öğretici ruh nedir?Çevrenize baktığınızda, etki altına aldığınız insanların sizden ne kadar yararlandıklarını gördüğünüzde veya etki alanı oluşturmak için gösterdiğiniz çabaya karşılık ortaya sizden bir parça çıktığında kendinizi bir "öğretici" yerine koyabilir misiniz? Günlük koşuşturmaların insanları tek tip eylem ve tek tip düşünceye doğru yönlendirdiğini gördükçe, bizi kuşatan değer yargılarını yeterince ve istediğimiz gibi kullanıp kullanamadığımızı hiç düşündük mü? Veya okul öncesi anne ve babamızdan ya da okulda iken aldığımız teorik eğitimlerin bugün geldiğimiz noktada ne kadar işimize yaradığını...Summerhill Okulu nun kurucusu da olan yazarın elinden çıkan "Öğretici Ruh", yarınları kuracak anne-babaların, öğretmenlerin nasıl yetiştirilmesi gerektiğini belirlerken, sadece okul yaşamını değil, günlük hayatın "öğreti"ye açık pencerelerinde uyulması gereken kurallar bütününü de eğitim düzleminde inceliyor.Öğretici Ruh, kendisi olgunluk düzeyine ulaşmış anne-babalara, eğitimcilere kılavuzluk yapmasının yanısıra, nasıl bir terbiye, nasıl bir eğitim, nasıl bir öğretim, nasıl bir gençlik sorularına da sosyo-psikolojik açıdan yaklaşıyor.

Diğer "A.S. Neill" Kitapları:

1. Sorunlu Aile
    2. Özgürlük Okulu

Eğitim Öğretici Ruh - A.S. Neill - Ana Fikri Yorumları